Hpv

nicksizkadin

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2022
4
11
29
Merhaba, bundan 6 ay önce yıllık kontrol için smear testi verdiğimde sonuçta hücre yapılarında değişiklikler olduğunu genel olarak bunun sebebinin de HPV’ye bağlı olduğunu öğrendim. Testler yapıldı ve sonuç tip 18, 53. Doktorum özellikle tip 18in kanser hücresi olduğunu söyledi ve dünyam karardı. Başka bir doktora gittim o da 27 yaşında bekar ve çocuk sahibi olmadığımı öğrenince leep işlemini kendinin yapamayacağını çocuk için risk taşıdığını jinekolojik onkolojiye gitmem gerektiğini söyledi.. Onkolog kelimesi bile beni derinden sarsmıştı..Onkologda 3. Kez durumun normal olmadığını kolposkopi yapılacağını buna bağlı olarak biyopsi ve leep yapılacağını ve bunların risklerinden bahsetti. Kolposkopi ve biyopsi için istediği ücrette dudak uçuklatan cinstendi. Aradığım yanıtlar ve hekimler bunlar değildi. Her gittiğim doktordan ağlayarak çıkıyordum ve hepsi de özel hastaneydi. En son araştırmalarımın üzerine Samet hocayı buldum. İstanbul üni jinekoloji onkoloji başkanı. Muayenehanesine gittiğimde hastalığın ne olduğunu en ılımlı şekilde anlattı ve korkularımı bastırdı. Onkologtan çok psikolog gibi dertlerimi dinledi ve sakinleştirdi. Diğer doktorların yaptığı en büyük iyiliğin bi onkologa göndermek olduğunu söyledi ve biyopsi dahi yapmadı.. kolposkopi de inceleme sonucunda 6 ay sonra kontrole gelmem gerektiğini imkanım varsa 3 ay deflagyn jel kullanmamı ve sigarayı bırakmamı, bırakamıyorsam azaltmamı, onu da yapamıyorsan kafaya takmamamı söyledi. Elimde araştırdığım koca bir takviye listesi vardı (Ahcc, propolis, ozon vb.) En önemlisinin sigarayı bırakmak olduğunu söyledi ve diğer araştırmalarımda yorumsuz kaldı.
Tam 6 ay geçti ve kontrole geldim. Sigarayı 5 ay sonra dışardan destek alarak bıraktım çünkü kontrole 1 ay kalmıştı. 3 doz gardasil aşı oldum. Deflagyn 3 ay düzenli kullandım. Bağışıklık güçlendirmek içinde ozon tedavisi aldım 12 seans.
Smear testim de hiçbir problem yok hücreler iyileşmiş. Kolposkopi ile tekrar bakıldı ve orada da bir problem yok sonuç işe yaradı ve ben kazandım. Hoca HPV testimi 1 yıl sonra yaptırmamı ve bağışıklığımı bu süreçte güçlü tutmamı tavsiye etti. 1 yıl sonra tekrar kontrole çağırdı. Bitmeyecek sandığım kabus, öğrendiğim ilk 15 gün yaşadığım dram…Burada sessizce ağlayarak çok insanın hikayesini okumuştum. Benim hikayemde belki benim gibilere ufakta olsa bir umut ışığı olur. Tek bir doktorun söylemi ile hareket etmeyip doğru doktor tercih edin arkadaşlar. Her yazılana da inanmayın önce kendinize ve gücünüze inanın…

Peki sigarayı tamamen bıraktınız mı? Geçmiş olsun adınıza çok mesut oldum . Deflagyn bir ilaç mi?

Geçmiş olsun umarım bir daha asla böyle tecrübeler kazanmak zorunda kalmazsınız. Yeri gelmişken ben de Ankara hacettepe jinekolog onkolog olarak Murat gültekin hocayı ekleyebilirim. Araştırınca çok güzel yorumlar göreceksiniz hakkında. Ama umarım kimseye gerek olmaz.

merhaba subat ayının basında genital bölgemde sivilce gibi seyler cıktıgını farkettim sonrasında hemen bir jinekologa gittim ayrıca vajinal mantar oldugu için de mantar enfeksiyonu geçirici ilaçlar kullandım Hpv dendi smear testi alındı ascus çıktı, kolposkopik biyopsi artı kondilom koterizasyon işlemi yapılması gerekiyordu daha güvendiğim baska bir hastaneye gittim başlarda bu kadar ciddi bir sey oldugunu düşünmemistim gittiğim ikinci hastanede kolposkopik biyopsi ve kondilom koterizasyon işlemi yapılması gerektiği söylenildi toplamda üç tane jinekologa gittim ve üçü de aynı seyleri söyledi, en güvendiğim hastanede genel anestezi altında kolposkopi ve koterizasyon işlemi yapıldı patoloji sonucumda cın1 ve hpv cıktı aynı zamanda aktif kronik servisit var ameliyattan bir hafta sonra bugün kontrole gittim ve rahim kanseri olma riski oldugunu fakat birinci basamakta oldugumu söyledi hocam, üç aylık bir deflagyn tedavisi uygulayacagını sonrasında tekrar hpv testi yapacağını söyledi
ilacı henüz temin etmedim ama yarın almayı düşünüyorum ücreti de gerçekten yüksek meblağda
henüz 21 yasındayım

böyle bir durum yasayıp sonrasında tamamen temizlenen var mı ?

Merhaba, bundan 6 ay önce yıllık kontrol için smear testi verdiğimde sonuçta hücre yapılarında değişiklikler olduğunu genel olarak bunun sebebinin de HPV’ye bağlı olduğunu öğrendim. Testler yapıldı ve sonuç tip 18, 53. Doktorum özellikle tip 18in kanser hücresi olduğunu söyledi ve dünyam karardı. Başka bir doktora gittim o da 27 yaşında bekar ve çocuk sahibi olmadığımı öğrenince leep işlemini kendinin yapamayacağını çocuk için risk taşıdığını jinekolojik onkolojiye gitmem gerektiğini söyledi.. Onkolog kelimesi bile beni derinden sarsmıştı..Onkologda 3. Kez durumun normal olmadığını kolposkopi yapılacağını buna bağlı olarak biyopsi ve leep yapılacağını ve bunların risklerinden bahsetti. Kolposkopi ve biyopsi için istediği ücrette dudak uçuklatan cinstendi. Aradığım yanıtlar ve hekimler bunlar değildi. Her gittiğim doktordan ağlayarak çıkıyordum ve hepsi de özel hastaneydi. En son araştırmalarımın üzerine Samet hocayı buldum. İstanbul üni jinekoloji onkoloji başkanı. Muayenehanesine gittiğimde hastalığın ne olduğunu en ılımlı şekilde anlattı ve korkularımı bastırdı. Onkologtan çok psikolog gibi dertlerimi dinledi ve sakinleştirdi. Diğer doktorların yaptığı en büyük iyiliğin bi onkologa göndermek olduğunu söyledi ve biyopsi dahi yapmadı.. kolposkopi de inceleme sonucunda 6 ay sonra kontrole gelmem gerektiğini imkanım varsa 3 ay deflagyn jel kullanmamı ve sigarayı bırakmamı, bırakamıyorsam azaltmamı, onu da yapamıyorsan kafaya takmamamı söyledi. Elimde araştırdığım koca bir takviye listesi vardı (Ahcc, propolis, ozon vb.) En önemlisinin sigarayı bırakmak olduğunu söyledi ve diğer araştırmalarımda yorumsuz kaldı.
Tam 6 ay geçti ve kontrole geldim. Sigarayı 5 ay sonra dışardan destek alarak bıraktım çünkü kontrole 1 ay kalmıştı. 3 doz gardasil aşı oldum. Deflagyn 3 ay düzenli kullandım. Bağışıklık güçlendirmek içinde ozon tedavisi aldım 12 seans.
Smear testim de hiçbir problem yok hücreler iyileşmiş. Kolposkopi ile tekrar bakıldı ve orada da bir problem yok sonuç işe yaradı ve ben kazandım. Hoca HPV testimi 1 yıl sonra yaptırmamı ve bağışıklığımı bu süreçte güçlü tutmamı tavsiye etti. 1 yıl sonra tekrar kontrole çağırdı. Bitmeyecek sandığım kabus, öğrendiğim ilk 15 gün yaşadığım dram…Burada sessizce ağlayarak çok insanın hikayesini okumuştum. Benim hikayemde belki benim gibilere ufakta olsa bir umut ışığı olur. Tek bir doktorun söylemi ile hareket etmeyip doğru doktor tercih edin arkadaşlar. Her yazılana da inanmayın önce kendinize ve gücünüze inanın…
Smear sonucunuz ne çıkmıştı

Arkadaşlar lütfen yardım edin bu siğiller nasıl geçecek kolposkopi oldum sonuç bir ay oldu çıkmadı siğiller sürekli çoğalıyor böbrek nakilliyim nerden kaptım bu hastalığı bilmiyorum.

Merhaba bir şey sormak isterim deflagym jel lezyon bulunduğunda mı tavsiye edildi? Bu jeli ben kendi başıma uygulayabilir miyim?

Geçmiş olsun umarım bir daha asla böyle tecrübeler kazanmak zorunda kalmazsınız. Yeri gelmişken ben de Ankara hacettepe jinekolog onkolog olarak Murat gültekin hocayı ekleyebilirim. Araştırınca çok güzel yorumlar göreceksiniz hakkında. Ama umarım kimseye gerek olmaz.
Merhaba,aynı hocanın hastalarıyız. Sizin süreciniz nasıl ilerledi ? Hoca çok yoğun sürekli etrafında insanlar var,ben 2 kere LEEP oldum fakat hala cin3 ve cerrahi sinir pozitif. Haziranda kontrolüm var. 3.leep olabilir dedi.. korkuyorum çok 😔

Merhaba,aynı hocanın hastalarıyız. Sizin süreciniz nasıl ilerledi ? Hoca çok yoğun sürekli etrafında insanlar var,ben 2 kere LEEP oldum fakat hala cin3 ve cerrahi sinir pozitif. Haziranda kontrolüm var. 3.leep olabilir dedi.. korkuyorum çok 😔
Merhaba ,hoca size kolposkopi yaparken gördüklerini soyledimi,yani değişimler var dedimi,

Bana kolposkopi yapmadı hoca,direkt leep yaptı. 1.leep ameliyathanede oldu benim isteğim ile ikincisi odada oldu lokal o zaman biraz derinde olduğunu söyledi.. 3.su olabilir dedi ..

Merhabalar , ben 3 yıldır evliyim çocuğumuz normal yollarla olmuyordu kimi doktor yumurtaların küçük kimisi eşinin spermleri yavaş falan neyse dedik normal yolla olmuyor asilama yada tüp bebek yoluna yönelim. Özel bir hastaneye gittim orada tanıdığım bir arkadaşımın önerdiği bir doktora. Doktor hersey normal mi bakalim dedi smear testi aldı. Smear test sonucum ascus , transformasyon zonu mevcut,epiteyal hucre anormalligi , cin2 high grade yazıyordu doktor direk leep yapalim dedi. Sonucta bebek istiyordum bir başka doktora gidip tekrar smear yaptırdım onda da aynı sonuçlar çıktı. 2.gittim doktor genotip sınıflandırmasina bakalim dedi. Hpv 16 pozitif yüksek riskli çıktı. JIN onkolojiye yonlendirildim hemen o gun kolposkobi yapildi kolposkobi sırasında doktor yerleşmiş olarak görüyorum falan dedi ve aynı zamanda 6 yerden parca aldı biyopsi icintabiii lokal anestezi falan olmadan son 2 parca çok canımı yaktı ecc gibi birseyler de kuretaj kazıma yöntemiyle alındı benden. Simdi biyopsi sonucunu bekliyorum. Gec evlendim 38 yaşındayım ve hergun araştırıyorum. Benim gibi bu durumu yaşayan varmi? Biyopsi sonucuna göre leep öneririm ama sonuç farklı da olabilir dedi çok korkuyorum.

X