HSG SONRASI GEBELİK

patililerinannesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2023
67
16
23
Merhaba kızlar 27 gün önce rahim filmi çektirdim “temiz” 1 dolu 1 boş olacak şekilde ilişki yaşadım normalde adetlerim hep düzensiz olur zaten pcos görünüm var yumurtalıklarda filmi adetten 5 gün sonra çektirdim, az önce lavaboya gittiğim de koyu renk “vişne çürüğü gibi” akıntım oldu normalde 45-50 günde ara kanama veya lekelenme olmadan öncesinde şiddetli kasık ağrısı beraberinde adet olurum sizce hamilelik “yerleşme kanaması vb.” bir durum olabilir mi HSG’yi de çekildiğim için “sonrasında gebelik ihtimali arttığı için” test yapmak istemiyorum sürekli hayal kırıklığına uğradığım için sadece çok yoğun uykum oluyor veya yorgun oluyorum mide bulantım yok şimdiden yorum yapan kızlara teşekkür ederim ❤️

Merhaba hsg sonrasi hamilelik mumkun kendi doktorumda ayni sekilde soyledi kulaktan dolma bir bilgi degil yani ancak leke hsg cektirdiginiz gun ve onu takip eden gunlerdemi geldi cunku hsg kahverengi lekelenme yapiyor bende 3 gun surdu

Yumurtlama akintisida olabilir bazen leke seklinde gelebilir. erken gebelik testinde gorebilirsiniz belki
Merhaba hayır hsg çekiminden sonra hiç akıntım kanamam olmadı 27/28 gün sonra lekelenme oldu maalesef negatif erken gebelik testi yaptım yok, zaten 1-2 gün sonra normal adete döndü, üzgünüm :KK43:

Merhaba hayır hsg çekiminden sonra hiç akıntım kanamam olmadı 27/28 gün sonra lekelenme oldu maalesef negatif erken gebelik testi yaptım yok, zaten 1-2 gün sonra normal adete döndü, üzgünüm :KK43:
Hsg den sonra lekelenme de oluyor 1,5 ay düzensiz kanın rengi değişiyor bende de olmuştu ama kiminde de şaka gibi 1 ay sonra gebelik haberi alınıyor

Moralinizi yuksek tutunuz. Hsg sonrasi 3-4 ay gebe kalma durumu soz konusu. Yumurtlama haftalarinizi iyi degerlendirin.

Bende hsg cekileli üç hafta oldu adetim iki gün gecikti ama yumurtlama günü geçtikten sonra çekinmek zorunda kaldım o yüzden bir haftada cekindikten sonra kanamam oldu bu aydan pek umudum yok ama iki gün neden gecikti bilmiyorum normalde benim hiç gecikmez

Bende hsg cekileli üç hafta oldu adetim iki gün gecikti ama yumurtlama günü geçtikten sonra çekinmek zorunda kaldım o yüzden bir haftada cekindikten sonra kanamam oldu bu aydan pek umudum yok ama iki gün neden gecikti bilmiyorum normalde benim hiç gecikmez
Gebelik testi yapabilirsiniz gec dollenme de olabilir belki

Oyle tabi ki. Bizde 1 yildir cocuk istiyoruz. Yumurta degerlerim hormonlar normal ama sag tup tikali
Cok geçmiş olsun. Bu tıkanıklık neden oluyor açıkladılar mı size? Yada bi tup kapalı olunca tedavi şekli oluyo mu bende batı bekliyorum hsg için. Sonrasında ne yapmak lazım hangi şekilde ilerlemeliyiz eğer tıkanıklık veya kapalılık varsa diye merak ettim. Benim bu arada bi sezaryenim var. Ondan beridir de adetlerim cok sancılı geçiyo bidaha gebelik elde edemedim. Daha önce başka drlara gittim hep yumurtalık takibiyle vitaminle geçiştirdiler. Şimdi yeni bi dr a başladım rahim filminden bahseden bi dr buna şükrediyorum artık

Cok geçmiş olsun. Bu tıkanıklık neden oluyor açıkladılar mı size? Yada bi tup kapalı olunca tedavi şekli oluyo mu bende batı bekliyorum hsg için. Sonrasında ne yapmak lazım hangi şekilde ilerlemeliyiz eğer tıkanıklık veya kapalılık varsa diye merak ettim. Benim bu arada bi sezaryenim var. Ondan beridir de adetlerim cok sancılı geçiyo bidaha gebelik elde edemedim. Daha önce başka drlara gittim hep yumurtalık takibiyle vitaminle geçiştirdiler. Şimdi yeni bi dr a başladım rahim filminden bahseden bi dr buna şükrediyorum artık
Tikanikligin bir cok sebebi var. Dogustan anomileler, ameliyatlar(apandist) gibi, enfeksiyonlar kapatabiliyormus. umarim guzel sonuc alirsiniz. Bende 1 yildir yumurtlama takibi yapiyorm olmayinca hir terslik oldugunu anlayip öyle gittim. Hsg muhahkak cekilin kapaniklik varsa hekiminiz durumuna gore yonlendirme yapacaktir

Bir tup kapali ise dogal yolla gebelik mumkun ancak dusuk oranlarda. genellikle asilama ya da daha garanti olsun derseniz yumurta kaliteniz vs uygunsa tup bebek. benim doktorum bu sekilde yonlendirdi biraz beklicez dogal yolla okmazsa tup bebek dedi

X