HSG sonrası hamile kalanlar anlatabilir mi, cesarete ihtiyacım var

lotus2211

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2023
134
179
33
Merhabalar, BAT a 2 gün kaldı, ve kendime bir söz verdim. Eğer bu ay da hamile kalamazsam HSG çekineceğim. HSG sonrası hamile kalan, bebeğini kucağına alan hanımlardan cesaret veren sözlere ihtiyacım var. Çünkü korkuyorum, acısından sızısından değil, yanlış anlamayın. HSG den sonra da hamile kalamazsam ne yaparım, nasıl bir yol izlerim, çok yorucu bir sürece girecekmişim gibi geliyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, evladınızın çok güzel günlerini görün inşallah :anne:

Canım arkadaşım niye korkuyorsun, dediğin gibi hsg sonrası hamile kalan çok, var olan tıkanıklık pıhtı ne varsa temizliyor, varsa tüplerde tıkanıklık acıyor ve bedeni gebeliğe hazır hale getiriyor. Korkma sakın bu senin iyiliğine olur. Ben de iki hafta önce çektirdim ki iki yıl önce bir düşüğüm oldu, düşükten sonra ne yapsam hamile kalamadım ama umudumu da kaybetmedim. Yani hsg ile herşey bitmiş olmaz, tam tersine sana rotayı belirler. Aşılama yaptırabilirsin, tüp bebek denersin.. Umut Allah'tan.. Asıl ümidini kaybedersen yapacak bir şey kalmaz

Seninle aynı korkuyu ben de yaşıyorum 1.5 yıldır biz de evlat sahibi olmak istiyoruz pcos um bu cuma çektireceğim inşallah ben de. Yol almadıkça rotaya varamayız mecbur bütün yolları deneyeceğiz Rabbim zamanını biliyor o zaman nasip edecektir verdiğine de vermediğine de çok şükür 🙏🏻

bende çok korkuyorum bir bucuk sene oldu yaklaşık vajinusmusta vardı ilk zamanlar muayenedende korkuyorum ama yapmak zorundayım yarın çektiricem kaç ay erteledim hep şuan içimde çok korku olsada mecburum geri adım atamam atmak içinde çok plan kurdum beynimda ama olmaz bende eğer bundan sonra hmile kalmazsam naparım diyede korkuyorum açıkcası

mrb kızlar benimde agustosta bir yıl oluyor evleneli hiç korunmadık ama olmadı son umut temmuzun başında hsg cekildim doktor iki hafta ilişki olmasın demişti ama burdan herkes 2 veya 3 gün sonra ilk ayda denemişler bende 3 gün bekleyip denedik ama ilk ay olmadı doktor hsg sonrası 3 ay şans yüksek demişti bakalım inşallah bu ay olur bize de evlilik yıl dönüm hediyesi olur 🙏

Canım arkadaşım niye korkuyorsun, dediğin gibi hsg sonrası hamile kalan çok, var olan tıkanıklık pıhtı ne varsa temizliyor, varsa tüplerde tıkanıklık acıyor ve bedeni gebeliğe hazır hale getiriyor. Korkma sakın bu senin iyiliğine olur. Ben de iki hafta önce çektirdim ki iki yıl önce bir düşüğüm oldu, düşükten sonra ne yapsam hamile kalamadım ama umudumu da kaybetmedim. Yani hsg ile herşey bitmiş olmaz, tam tersine sana rotayı belirler. Aşılama yaptırabilirsin, tüp bebek denersin.. Umut Allah'tan.. Asıl ümidini kaybedersen yapacak bir şey kalmaz
Canım benim canımm 💝 Ağzına yüreğine sağlık
Gerçekten çok üzüldüm düşüğüne, Rabbim aratmasın, hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin, nerede çekindin nerede yaşıyorsun, bir de yaşın kaç? İnşallah senden güzel haberler bekliyorum, irtibatta olalım olur mu, ben bugün adet oldum, adetim bitsin çekinmeye gideceğim artık

Seninle aynı korkuyu ben de yaşıyorum 1.5 yıldır biz de evlat sahibi olmak istiyoruz pcos um bu cuma çektireceğim inşallah ben de. Yol almadıkça rotaya varamayız mecbur bütün yolları deneyeceğiz Rabbim zamanını biliyor o zaman nasip edecektir verdiğine de vermediğine de çok şükür 🙏🏻
Allahım hayırlı sağlıkklı evlatlar nasip etsiiiin :KK33: nasıl geçti HSG, nerede yaptırdınız

bende çok korkuyorum bir bucuk sene oldu yaklaşık vajinusmusta vardı ilk zamanlar muayenedende korkuyorum ama yapmak zorundayım yarın çektiricem kaç ay erteledim hep şuan içimde çok korku olsada mecburum geri adım atamam atmak içinde çok plan kurdum beynimda ama olmaz bende eğer bundan sonra hmile kalmazsam naparım diyede korkuyorum açıkcası
Al benden de o kadar canım, HSG den sonra da hamile kalamazsam naparım diye düşünüyorum sürekli, ben artık anne olmak istiyorum hayırlısıyla :cry: nasıl geçti HSG filmin, inşallah hayırlı haberlerini alırız, muhakkak yazışalım, nerede çekindin

mrb kızlar benimde agustosta bir yıl oluyor evleneli hiç korunmadık ama olmadı son umut temmuzun başında hsg cekildim doktor iki hafta ilişki olmasın demişti ama burdan herkes 2 veya 3 gün sonra ilk ayda denemişler bende 3 gün bekleyip denedik ama ilk ay olmadı doktor hsg sonrası 3 ay şans yüksek demişti bakalım inşallah bu ay olur bize de evlilik yıl dönüm hediyesi olur 🙏
Amin kuzucuğum amiiiin 🥰 inşallah sağlıcakla hayırlısıyla yavrunu kucağına alırsın
Hepimize Rabbim anne olma nimetini tattırsın, nasıl geçti peki, nerede yaptırdın

Amin kuzucuğum amiiiin 🥰 inşallah sağlıcakla hayırlısıyla yavrunu kucağına alırsın
Hepimize Rabbim anne olma nimetini tattırsın, nasıl geçti peki, nerede yaptırdın
benim bulunduğum yer küçük yer özelde yaptırma şansım olmadı devlette yaptırdım başta bende cok korkuyordum çünkü anestesi olmadan cok kötü deneyim yaşayan olmuş ama korktugum gibi olmadı gayet rahat bi şekilde gecti sanırım bu doktordan kaynaklanıyordu bana sakin ol şimdi ilaç verecem azcık bi ağrın olacak panik yapma dedi gercektende öyle oldu regl agrısı olur gibi bi anda bi agrı oldu benim ilk ilaç verdiğinde tam geciş olmadı bi daha verdi ilaç ikincisinde tam geciş oldu o agrıda yavaşça azaldı 30 dk sonra tamamen gecti agrım yani sakın panik yapma kendini sıkma ben kendime hep telkin verdim o kadar her ay regl agrısı cekiyoruz bunu cekmicez diye düşündüm ve gercekten anezteziye bile ihtiyac yok 5 dk bile sürmedi işlem bence bekletme hemen cektir en azından kafan rahat eder ben cok rahatladım demekki zamanı gelince verecek rabbim çok şükür bi sıkıntım yok diye düşünüyorum artık doktorum 3 ay süre verdi bu sürede hamilelik olmazsa tekrar gidecem ilaç tedavisi başlıcak inşallah gerek kalmaz diye umut ediyorum 🙏😍

Al benden de o kadar canım, HSG den sonra da hamile kalamazsam naparım diye düşünüyorum sürekli, ben artık anne olmak istiyorum hayırlısıyla :cry: nasıl geçti HSG filmin, inşallah hayırlı haberlerini alırız, muhakkak yazışalım, nerede çekindin
Merhaba canım dün sabah saatlerinde çekildim özel hastanede istanbulda yatışım yapıldı ilk başta damar yolu açtılar kan aldılar önlük verdiler ameliyta hazırlanır gibi giyindim sedyeyle götürdüler ameliyathaneye girdim ilk başta sıvı birşey verdiler sakinleştiriciymiş tüm heycan stresim bi anda gitti sanki ameliyatı ben olmuycak gibi rahattım 10 dakika sonra doktor geldi o an anesteziyi verdiler kolum uyuştu dedim ve uyandım canım gerisi bende yok sonra odada uyandım biraz sersemdi bi 15 dakika vajinam agrıdı sancı girdi ama öyle abartılıcak bi ağrı değil sonra geçti hatta çıktım 2 saat sonra işe gittim hiç ağrım vs olmadı yani hiç bişey anlamadım en acılı kısmı damar yolu diyebilirim hala elimin üzeri acıyor korkudan kaç aydır erteliyodum ama inan onun stresine hiç değmezmiş erteleyince hep aklımım bi kenarındaydı hatırladıkca stres oluyordum panik atagım ve vajinusmus geçmişim var ona ragman çok kolaydı iki tüpümde açıkmış sebepsiz infertelite tanısı konuldu malesef daha neler bekliyor bizi bilmiyorum ama mutlaka çektir hiç korkma aşkım

Bende 2 gün önce çektirdim anestezi istemedim ağrı oluyor tabi ama adet ağrısı gibi 10 dkikada bitiyor 4 yıl olcak evleneli pko denildi yumurtalarım fazlaymış fln hiç korunmadık ama hiç olmadı düşük falanda. Hsgde tüplerimin açık olduğunu rahim şeklininde normal olduğunu sölediler. Hsgden sırna hamile kalan çok kişi var çok okudum çok dua ediyorum aşılamayla uğraşmadan kendiliğinden olsun istiyorum. 4 ay gebelik şansını arttırıyormuş bu 4 ay içinde gelir inşallah 🙏🏻

X