Gebeliğe Hazırlık Hsg sonrası vr ovulasyon

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Teraziiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
424
252
30
Arkadaşlar Merhaba haziranda 1 sene olacak bebiş için uğraşalı. Eşimde de ben de de bi sorun yok bu ay hsg çektirdim onlar da şükür temiz ve ovülasyon testiyle sadece pik yaptığı geceyi değerlendirebildim merak ettiğim şu pik günü hamile kalan varmı ve hsgden sonra hamile kalanlar var mı bi umut olun bizlere. Bir dr bu ay doktor klomen başlayalım dedi sizce başlamalıyım yoksa birkaç ay hsgde sonra ihtimal yüksek diyorlar beklemeli miyim

Bizimde iki sene oldu 2.bebiş isteyeli nasip olmadı daha polikistik overmişim iki gün oldu bende hsg çekildim dr. Klomen başlayacak banada bende beklesem mi yoksa bu ay adette gitsem mi dr.a bilmiyorm
Birde hsg sonrası akıntınız oldumu benim ilk gün hafif kanamam oldu şimdide akıntım devam ediyor temizlenemedim

Benim hsg sonrası yaklaşık 6 ay oldu. 2-3 ayda yumurtlama dönemini değerlendiremedik ama gebelik olmadı.
Klomenim zararı yoksa deneyebilirsniz bence

Hsg den sonra gebelik şansı artar diyolar ona güvenip beklesem mi diyorum ama bilemiyorum birde o kadar şanssızım ki geçen ay yumurtlamam olmadı ovulasyon yaptım şimdide akıntıdan şüphelenip test yapıyım dedim bildiğin pik 😳 ama ne eksik kocam yok 🥴🥴 tamda zamanı rahim filmi çekilmişim yumurtlama da görmüşüm bu seferde koca yok bu kadar olur yani içimi döktüm kusura bakmayın 😬

Hsg den sonra gebelik şansı artar diyolar ona güvenip beklesem mi diyorum ama bilemiyorum birde o kadar şanssızım ki geçen ay yumurtlamam olmadı ovulasyon yaptım şimdide akıntıdan şüphelenip test yapıyım dedim bildiğin pik 😳 ama ne eksik kocam yok 🥴🥴 tamda zamanı rahim filmi çekilmişim yumurtlama da görmüşüm bu seferde koca yok bu kadar olur yani içimi döktüm kusura bakmayın 😬
Yarın da mı yok eşin canım pikin ertesi günü falan silikleşmeye başlayınca anca çatlıyor yumurta sonra da 1 gün yaşıyor

Bizimde iki sene oldu 2.bebiş isteyeli nasip olmadı daha polikistik overmişim iki gün oldu bende hsg çekildim dr. Klomen başlayacak banada bende beklesem mi yoksa bu ay adette gitsem mi dr.a bilmiyorm
Birde hsg sonrası akıntınız oldumu benim ilk gün hafif kanamam oldu şimdide akıntım devam ediyor temizlenemedim
İlk gün ve takip eden 2 gün pembemsi akıntılar oldu ben de hatta içime sıktığı ilaç küçük kanamalar yapmıştır dedim bitti sonra normal yumurtlama akımtım oldu

Ben piki değerlendirdim de sonrakiler yok ramazan malum zorlamak da istemiyorum eşimi çocul için bu ay kalıraan tek ilişki ile mucize olur heralde hayırlısı ben artık hee şeyimiz temiz çıktıktan sonea anladım ki tamamen rabbimin ol demesi geri kalan her şey vesile

Bir gebenin günlüğü sayfasında sadece pik günü değerlendirip tek ilişkiyle hamile kalan çok okudum bi sorunda yoksa hsg vesile olur inşallah gönlünüzü ferah tutun

Arkadaşlar Merhaba haziranda 1 sene olacak bebiş için uğraşalı. Eşimde de ben de de bi sorun yok bu ay hsg çektirdim onlar da şükür temiz ve ovülasyon testiyle sadece pik yaptığı geceyi değerlendirebildim merak ettiğim şu pik günü hamile kalan varmı ve hsgden sonra hamile kalanlar var mı bi umut olun bizlere. Bir dr bu ay doktor klomen başlayalım dedi sizce başlamalıyım yoksa birkaç ay hsgde sonra ihtimal yüksek diyorlar beklemeli miyim
Her şey sizinle aynıymış 😊 biz de 1 senedir deniyoruz her şey normal bende de eşimde de. 2 Ay olacak hsg çektirdim tıkalı falan değilmiş şükür. Ilk Ay adet oldum şimdide de adetim 1 gun var ama test yaptım negatif zaten tüm adet belirtilerim de var yarın bekliyorum🙄 ben de hsg sonrası 3 Ay yüksek ihtimal diye duymuştum ama bakalım. Ovulasyon testiyle takip ettim bu Ay t piklerde değerlendirdik ama kısmet.kendime hu Ay da olmazsa doktora gidip klomen mi çatlak iğnesi mi neyse artık bi daha baktıran diyorum. Bir de hormon testini 1 sene once düşmeye başladığımızda yaptırmıştır bir daha yenilesem mi diyorum.

Canım bende ovülasyonla takip ediyorum bende bu ayın 12sinde hsg çektirdim

Ben de 14 ünde çektirdim bi yumurtlama günü değerlendirebildik malum ramazan hayırlısımartık
Hayırlısı canım inşallah bende hala değerlendiriyorum bi pik ne zaman oldu anlamadım😥

Eklentiler

• B2AC3A0E-820B-4CF8-B885-D5C5D975E587.jpeg
    B2AC3A0E-820B-4CF8-B885-D5C5D975E587.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 69
Hayırlısı canım inşallah bende hala değerlendiriyorum bi pik ne zaman oldu anlamadım😥
21inden 23 üne kadar pik yumurtlama 24 çatlama olmuş yumurtlama baya uzun sürmğş ben pik görürüm ertesi gün silikleşir testim bugün değerrlendirmeniz boşa gibi çatlama ve öncesi önemli

21inden 23 üne kadar pik yumurtlama 24 çatlama olmuş yumurtlama baya uzun sürmğş ben pik görürüm ertesi gün silikleşir testim bugün değerrlendirmeniz boşa gibi çatlama ve öncesi önemli
Canım 15-17–20-22-24 Nisan da ilişki oldu. Ya inşallah denk gelmiştir yumurtlamaya. Aslında ilişkiyi bırakacaktık ama Bugünde pik gibi olunca bugünü de değerlendireym diyorum akşamı belki şimdi çatlıyodur😔 ne kadar zor işler demi canım ya? Şu istemeden hamile kalanlara çok şaşırıyorum valla

Bu arada testiniz silikleşip tekrar koyulaşmaya başlamış gibi geldi bana devam edin bakalım aynı koyulul sürecek mi bu şekilde gebelik öğrenen çok olmuştu burda umut vermek istemem ama
Ayy keşke öyle bişey olsada hiç sanmam 😔 ilk ilişki 15inde oldu o zaman yumurtlamış olmam ve şuan gebelik oluşmuş olması imkansız

X