HSG SONUCLARI ILE ILGILI YARDIMM

melekzanem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2020
266
84
36
arkadaslar 14 aydir bebek istiyorum.maalesef nasip olmadi. 32 yasindayim 14 aydir evliyim zaten. ankara sehirr hastanesinde hormon testi yaptirdim guzel cikti sonuclar. esimde sperm testi yapti onunda testleri guzel cikti ama hsg sonuclarimda UTERIN KAVITE YETERLI.BILATERAL TUBAL DOLUM IZLENDI.BILATERAL TÜPLERDEN BATINA GECİŞ MINIMAL IZLENDI yaziyor . bilen arkadaslar fikirlerinizi oaylasirsaniz sevinirim. cekim yapilirken doktor ilaci tam rahim icine veremedi hatta aletlerin kotu olmasindan dolayi soylendi . ilk basta birsey gozlemlenemedi daha sonra oldu dediler ve raporun altina ust doktora danisilsin.diye yazdilar doktorda ikinci kez cekim istedi yine cekim yaptircam maalesef . ama sonuclarimda korkulacak birsey varmi yoksa basarisiz cekim diyemi tekrarlanmasini.istediler kafam cok karisik . cekim sirasinda ve sonrasinda aci duymadim hic tecrubeli arkadaslar yardimci olursaniz cok mutlu olacagim tesekkurler saglik ve duayla kalmaniz.dilegiyle

Eklentiler

• 1606383914303-373971009.jpg
    1606383914303-373971009.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 74
İnşAllah ama tam tıkanıklık yok ilaç vererek açılabilir tıkanıklık kafanıza takıp stres olmayın herşeyin çözümü var artık

Eğer anestezi almadıysan kasılmaktan da böyle çıkmış olabilir

Benim de anladığım kadarıyla tıkanıklık var ikinci kez isteme sebepleri basınç uygulayarak yapılan bir işlem olduğundan açılması için yaparlar. Korkulacak birşey değil

İnşAllah ama tam tıkanıklık yok ilaç vererek açılabilir tıkanıklık kafanıza takıp stres olmayın herşeyin çözümü var artık
insallah hersey guzel gider boyle birseyide beklemiyordum. ilac vererek acilabilir dediniz ya bahsettiginiz hsg cekimi esnasinda verilen bir iacmi ayri bir tedavi seklimi acaba. ikinci cekimi herhangi bir degisim varmi diye istemis olabilirlermi ayrica bu teselli edici yorum icin cok tesekkur ediyorum sagolun

Canim gecmis olsun.
Tüplerden geçiş olmus, ancak kısmi tikaniklik yada tüplerin darlığından suphelenilmis o yüzden tekrar istenmiş.
2. kez cekilmesi iyi olur. Hem emin olursun hemde tüpler açılır. Ayrıca hsg den sonra gebelik ihtimali artar.

Canim gecmis olsun.
Tüplerden geçiş olmus, ancak kısmi tikaniklik yada tüplerin darlığından suphelenilmis o yüzden tekrar istenmiş.
2. kez cekilmesi iyi olur. Hem emin olursun hemde tüpler açılır. Ayrıca hsg den sonra gebelik ihtimali artar.
cok tesekkur ederim. hsg eylulde cektirmistim uzerinden iki ay gecti nasip olmadi guzel haber hala .aralikta yeniden cektircem insallah bir sorun gorunmez. dediginiz cok dogru en azindan emin olurum net birsey denir.hsg ile tuplerdeki tikaniklik acilirmi yoksa sadece teshis amaclimi hsg cekilir

arkadaslar 14 aydir bebek istiyorum.maalesef nasip olmadi. 32 yasindayim 14 aydir evliyim zaten. ankara sehirr hastanesinde hormon testi yaptirdim guzel cikti sonuclar. esimde sperm testi yapti onunda testleri guzel cikti ama hsg sonuclarimda UTERIN KAVITE YETERLI.BILATERAL TUBAL DOLUM IZLENDI.BILATERAL TÜPLERDEN BATINA GECİŞ MINIMAL IZLENDI yaziyor . bilen arkadaslar fikirlerinizi oaylasirsaniz sevinirim. cekim yapilirken doktor ilaci tam rahim icine veremedi hatta aletlerin kotu olmasindan dolayi soylendi . ilk basta birsey gozlemlenemedi daha sonra oldu dediler ve raporun altina ust doktora danisilsin.diye yazdilar doktorda ikinci kez cekim istedi yine cekim yaptircam maalesef . ama sonuclarimda korkulacak birsey varmi yoksa basarisiz cekim diyemi tekrarlanmasini.istediler kafam cok karisik . cekim sirasinda ve sonrasinda aci duymadim hic tecrubeli arkadaslar yardimci olursaniz cok mutlu olacagim tesekkurler saglik ve duayla kalmaniz.dilegiyle
Rahim filmi çekilirken, her iki tüpe de basınçla ilaç verilir. Bu sebeple birçok doktor bunu anestezi ile yapmaktan yana, rahat hareket edebilmek için. Tahminimce hsg düzgün çekilemedi, bir sonrakinde her iki tüpe de tamamen basınç uygulanacaktır.

ilk.kez hsg cektirdim.cok.hafif bi agri oldu sadece cekim esnasinda sozettigim seyler oldu doktor aletler kotu dedi elindeki aleti cekim.esnasinda degistirdi felan. yani siz ikinci cekimin ilki gibi olmayacagini mi dusunuyorsunuz. her iki tupe basinc uygulanirken ilkinden ne gibi bi farki olur acaba. dusuncelerinizi veya tahminlerinizi biraz daha acabilirmisiniz tesekkur ederim

ilk.kez hsg cektirdim.cok.hafif bi agri oldu sadece cekim esnasinda sozettigim seyler oldu doktor aletler kotu dedi elindeki aleti cekim.esnasinda degistirdi felan. yani siz ikinci cekimin ilki gibi olmayacagini mi dusunuyorsunuz. her iki tupe basinc uygulanirken ilkinden ne gibi bi farki olur acaba. dusuncelerinizi veya tahminlerinizi biraz daha acabilirmisiniz tesekkur ederim
Her iki tüpe de basınç uygulanması demek, tıkalı olan bi nokta varsa açılır demek. Buna rağmen açılmazsa işte o zaman filmde net bi şekilde çıkar tıkanıklık olup olmadığı. Sonrasında da bi tedavi yöntemi oluşturulur
Ama inşallah açık ve temiz çıkar.

Her iki tüpe de basınç uygulanması demek, tıkalı olan bi nokta varsa açılır demek. Buna rağmen açılmazsa işte o zaman filmde net bi şekilde çıkar tıkanıklık olup olmadığı. Sonrasında da bi tedavi yöntemi oluşturulur
Ama inşallah açık ve temiz çıkar.
tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin. evet dedigin mantigima uydu. ikinci cekim herseyi netlestirecek .insallah bu cekimde tikaniklik varsa acilir tedavi felan demezler umarim

Araştırma hastanesi şu an hsg çekiyor mu. Bi de anestezili mi çekildi. Ben gazide hsg çektirmiştim bayıltmadılar çok ağrım olduğu için kendimi çok kastım
Doktor açık dedi 2 aşılama yapıldı ama sonra başka yere tüp bebeye gittim doktor ekranı gösterdi sağ tüp tıkalı ya da kendini kastığın için ilaç geçmemiş dedi. Bende gördüm kapalı
Önümüzdeki ay a life hastanesine gidip anestezili hsg çektireceğim
Bence özel bi hastanede anestezi altında çektirin garanti olsun
Kapalı ise devlette ameliyat vs ne yapılacaksa yapılır zaten

Araştırma hastanesi şu an hsg çekiyor mu. Bi de anestezili mi çekildi. Ben gazide hsg çektirmiştim bayıltmadılar çok ağrım olduğu için kendimi çok kastım
Doktor açık dedi 2 aşılama yapıldı ama sonra başka yere tüp bebeye gittim doktor ekranı gösterdi sağ tüp tıkalı ya da kendini kastığın için ilaç geçmemiş dedi. Bende gördüm kapalı
Önümüzdeki ay a life hastanesine gidip anestezili hsg çektireceğim
Bence özel bi hastanede anestezi altında çektirin garanti olsun
Kapalı ise devlette ameliyat vs ne yapılacaksa yapılır zaten
ilk kez sehir hastanesinde cektirdim. oncesinde bu forumdan biraz bilgi amacli arastirma yaptim zor oluyor agrili oluyor gibisinden yorumlar okudum .dogal olarak ilk hsg cekimine onyargiyla gittim ilk baslangicta tabi kendimi biraz kastim korktugumdan ama sonrasinda aci felan hissetmedim cok hafif bi adet sancisi gibiydi rahatlikla cektirdim. onumuzdeki ay ikinciyi cektircem sadece oncesinde buscopen ilac al dediler. bahsetiginiz ozel hastane iyi bir hastanemi. cekim fiyati ne kadar acaba

cok tesekkur ederim. hsg eylulde cektirmistim uzerinden iki ay gecti nasip olmadi guzel haber hala .aralikta yeniden cektircem insallah bir sorun gorunmez. dediginiz cok dogru en azindan emin olurum net birsey denir.hsg ile tuplerdeki tikaniklik acilirmi yoksa sadece teshis amaclimi hsg cekilir
Aslinda tani amaçlıdır. Cekim sırasında verilen ilacin tüpleri açma ve genisletme etkisi vardir (kısmi tikaniklikta). Çekimde tüpler ve rahim net görülür. Bazen kendini kastıgin sıktıgin icinde kapali gibi görülebilir.
Bu arada bende ankara baskent hastanesinde çektirdim anestezisiz cok memnun kaldim tavsiye ederim.

Canim gecmis olsun.

Evet bende katiliyorum burcu ya canini yok yere sikma bende 2 sefer yaptirdim ilkinde sol tupum kapali gozuktu.. 2ci sinde doktor titiz birsekilde izledi ve tupum resmen acilmis kendimde izledim ekrandan rahat ol canim

X