hurma ve yoğurt diyeti ne dersiniz 7 günlük yapalım mı?

Bugün tartıda -500 gördüm umarım kalıcı olur.
Son kilolarım o kadar zor veriyorum ki.
Ayrıca birşeye dikkat ettim.İlk gün yediğim hurmalar bayağı etli ve şekerliydi. O kadar şekerli idiki ancak 4 tane yiyebildim.
Aşırı bulantı yaptı bende.Dün ve bugün yediklerim öyle değil.Daha kuru ve daha şekersiz.Böyle olunca da 7 hurma az gibi oluyor ama böylesi daha iyi.Ortası var mı merak ettim.
An itibariyle yoğun iş temposundan olsa gerek biraz başım döndü açlıktan ama dinlenince geçer umarım.
İnşallah :) süpersin tam gaz devam, ben başım ağrıdığında ya da döndüğünde su içiyorum çok iyi geliyo:) Medine hurması aldım ben çok şekerli değil ama etli çok ideal tadı felan İran hurması mı aldın sen

Günaydın bugün itibariyle tartıda 59.5 gördüm ama bunun su ve ödem kaybı olduğunu biliyorum şimdilik tabiki, sabah açılışımı yeşil çayla ve su ile yapıyorum çünkü hem metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğundan hem de bazal metabolizmamı yemek yiyene kadar çalıştırdığından dolayı çok iyi hissettiriyo :) bir de yeni başlayanlara tavsiyem kızlar akşam öğününü olabildiğince geciktirin, erken yiyince acıkıyosun :) ben çok iyiyim enerjim iyi halsizlik yok :KK68::KK30:

Günaydın bugün itibariyle tartıda 59.5 gördüm ama bunun su ve ödem kaybı olduğunu biliyorum şimdilik tabiki, sabah açılışımı yeşil çayla ve su ile yapıyorum çünkü hem metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğundan hem de bazal metabolizmamı yemek yiyene kadar çalıştırdığından dolayı çok iyi hissettiriyo :) bir de yeni başlayanlara tavsiyem kızlar akşam öğününü olabildiğince geciktirin, erken yiyince acıkıyosun :) ben çok iyiyim enerjim iyi halsizlik yok :KK68::KK30:
tatlım gerçekten acıktırmıyomu ben pazartesi şeyda çoşkunun 10 günlük diyetini yapıcam sonra biraz ara verip bu diyeti yapmayı planlıyorum bide yoğurdu hiç sevmem yani tek yiyemem nasıl yapsamki acabao_O

tatlım gerçekten acıktırmıyomu ben pazartesi şeyda çoşkunun 10 günlük diyetini yapıcam sonra biraz ara verip bu diyeti yapmayı planlıyorum bide yoğurdu hiç sevmem yani tek yiyemem nasıl yapsamki acabao_O

Balım ben bitek akşam acıktım onunda sebebi çok erken yedim saat 6 da felan gece 12-1 gbi yatıyorum ondan oldu, artık saat sekiz gibi yiycem akşam yemeğimi, bütün gün hiç açlık hissetmedim başım ağrımadı enerjim düşmedi :KK36: şeyda coşkunu pek bilmiyorum ama ben daha önce dukanı denemiştim asla yapamam ben onu, zaten de çok zararlıymış. bunda dayanıyosun çünkü hem hurma çok tok tutuyo hem de diyetin günü çok az :) yogurt sıkabılıyo heleki hiç sevmeyen için çok zor ama ben hurmayı küçük küçük yoğurdun içine doğruyorum o zaman cok daha güzel oluyo :KK28:

Balım ben bitek akşam acıktım onunda sebebi çok erken yedim saat 6 da felan gece 12-1 gbi yatıyorum ondan oldu, artık saat sekiz gibi yiycem akşam yemeğimi, bütün gün hiç açlık hissetmedim başım ağrımadı enerjim düşmedi :KK36: şeyda coşkunu pek bilmiyorum ama ben daha önce dukanı denemiştim asla yapamam ben onu, zaten de çok zararlıymış. bunda dayanıyosun çünkü hem hurma çok tok tutuyo hem de diyetin günü çok az :) yogurt sıkabılıyo heleki hiç sevmeyen için çok zor ama ben hurmayı küçük küçük yoğurdun içine doğruyorum o zaman cok daha güzel oluyo :KK28:
çok iyi fikirmiş tatlım bi gün çörek otlu bi gün hurmalı bi gün naneli yerim ohhh misss olur:kk77:

İnşallah :) süpersin tam gaz devam, ben başım ağrıdığında ya da döndüğünde su içiyorum çok iyi geliyo:) Medine hurması aldım ben çok şekerli değil ama etli çok ideal tadı felan İran hurması mı aldın sen

Evet canım İran hurması imiş baktım şimdi.Bilerek almadım ama markette bu vardı bunu aldım.
Daha etli ve şekerli dediğim ne idi bilmiyorm ama çok pahalı idi.
Bunu biraz da fiyatı için tercih ettim.:))

Ben 3 gündür süt ile yapıyorum.Nereden okudum bilmiyorum ama orjinali de buymuş galiba.
Ama ben biraz mecburiyetten süt kullandım.
Ev yoğurdum ekşimişti ancak ayran yapılabilirdi.
Ben de işe süt getirdim.Ama yarından sonra yoğurt ile devam etmeyi düşünüyorum.
Arkadaşın da söylediği gibi içine doğrayıp yemek daha zevkli olacaktır.

Evet canım İran hurması imiş baktım şimdi.Bilerek almadım ama markette bu vardı bunu aldım.
Etli ve şekerli olan medine hurması balım evet pahalı malesef kipada 46 liraydı kilosu bende mahalledeki kuruyemişçiden aldım 35 TL ymiş orda kilosu Hoppa benim gözüm doymadı doymam diye ondan kıydım paraya :KK70:

Ben 3 gündür süt ile yapıyorum.Nereden okudum bilmiyorum ama orjinali de buymuş galiba.
Ama ben biraz mecburiyetten süt kullandım.
Ev yoğurdum ekşimişti ancak ayran yapılabilirdi.
Ben de işe süt getirdim.Ama yarından sonra yoğurt ile devam etmeyi düşünüyorum.
Arkadaşın da söylediği gibi içine doğrayıp yemek daha zevkli olacaktır.
evet canım sütü bende gördüm bikaç sitede aslı odur belki bilmiyorumda ama çoğunda yoğurt yazmışlar, bende doymam diye yoğurdu seçtim :KK70: kipanın light yoğurdunu aldım ben kalori hesabı bayağı iyi bide doyurucu oluyo tadıda güzel tavsiye ederim :KK68:

evet canım sütü bende gördüm bikaç sitede aslı odur belki bilmiyorumda ama çoğunda yoğurt yazmışlar, bende doymam diye yoğurdu seçtim :KK70: kipanın light yoğurdunu aldım ben kalori hesabı bayağı iyi bide doyurucu oluyo tadıda güzel tavsiye ederim :KK68:
Yoğurt sevmeyenler için arkadaşlar migros sütün kalorisi de azmış.

kızlar günaydınn :KK39: her gün sabah eksiksiz tartılıyorum yapmıycam demiştim ama heyecanıma yenik düşüyorum :) 59 u gördüm bugün tartıda mutluyum :) dün benim için çok daha kolay geçti akşam yogurt ve hurmamı 8- 8.30 gibi yedim çünkü ve acıkmadım, her öğünde mutlaka yeşil çay içiyorum, 2- 2.5 lt suyumu içiyorum, hı birde türk kahvesini çok seviyorum hergün mutlaka içiyorum, kabızlık ve hemoroid problemi yaşayan biriyim ve şu an bağırsak sistemimde hiç bir sorun yok :KK68::21:

Kizlar etli ve kocaman olan hurma Kudüs hurmasidir. Hem cok pahali hem de cok lezzetli. Tam benlik yani.
bu arda bu diyete bugün başladım. Bakalim.ne kadar devam edersem. 85 kg mim.
79 olana kadar devam.

kızlar günaydınn :KK39: her gün sabah eksiksiz tartılıyorum yapmıycam demiştim ama heyecanıma yenik düşüyorum :) 59 u gördüm bugün tartıda mutluyum :) dün benim için çok daha kolay geçti akşam yogurt ve hurmamı 8- 8.30 gibi yedim çünkü ve acıkmadım, her öğünde mutlaka yeşil çay içiyorum, 2- 2.5 lt suyumu içiyorum, hı birde türk kahvesini çok seviyorum hergün mutlaka içiyorum, kabızlık ve hemoroid problemi yaşayan biriyim ve şu an bağırsak sistemimde hiç bir sorun yok :KK68::21:

Canim o kabizlik ve hemoroid ben de de inan bu diyeti kilo vermekten cok bu sorunum icin deniyorum

Canim o kabizlik ve hemoroid ben de de inan bu diyeti kilo vermekten cok bu sorunum icin deniyorum
Canım inşallah istediğin kiloya ulaşırsın :KK36: ikisi de bağırsak sistemine çok iyi geliyo, ben çok memnunum normalde sabahları lavaboya çıkamam ama şu an yedikten sonra hemen çıkıyorum, çok güzel bişey valla çekmeyen bilmez ciddi bi sorun :cry:

Canım inşallah istediğin kiloya ulaşırsın :KK36: ikisi de bağırsak sistemine çok iyi geliyo, ben çok memnunum normalde sabahları lavaboya çıkamam ama şu an yedikten sonra hemen çıkıyorum, çok güzel bişey valla çekmeyen bilmez ciddi bi sorun :cry:

Evet canim yedihim gibi lavaboya ciktim. Ama komsum sabote etti diyeti yine de
bozmayacam.aksama da sut ve 3 hurma yerim

Benim normalde şekerim 125-130 aralığında çıkıyor. 2 haftadır karatay diyeti yapıyorum hem 3 kg verdim hem de şekerim sabah 87 çıktı. Bugün bu küre başladım. Sabah tartıldığımda 81 kilo geldim. Bu kilo ile başlıyorum. Sonuçları yazarım. Bu arada ben daha çok sevdiğim için yoğurt yerine süt içtim ayrıca hurmalarım büyük olduğu içim 5 tane yedim. Normalde hurmayı çok severim ama içim biraz bayıldı belki 4 de düşürebilirim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Boy: 164
Kilo: 18 Mayıs 84.8
1 Haziran 81.7
Üç günün sonunda sabah tartıldım. 80,3 kg geldim. 3 günün sonunda 0.7 kg. Sonuç fena değil çünkü öncesindede sıkı bir diyet yaptığım için ödem değildir. Ama açıkçası aynı şeyleri yemekten sıkıldım. Birde sanırım süt içtiğim için o da soğuk süt. Kabızlık yaptı. Bugün yoğurda başladım.

Evet canim yedihim gibi lavaboya ciktim. Ama komsum sabote etti diyeti yine de
bozmayacam.aksama da sut ve 3 hurma yerim
3 hurma biraz az kalabilir canım öğün başı 7 tane yiyin diyolar, çok ta zorlama kendini o yüzden bıktırmasın ilk günden :KK51: bana da söylüyolar ama kulaklarımı kapatıyorum, Peygamber Efendimiz (s.a.v) bazı günler sadece hurma ile oruç tutarmış. hiç bir zarar içermiyor hap değil çay değil gayet sağlıklı vitaminli şeyler yiyoruz:KK59:

Son düzenleme:
3 hurma biraz az kalabilir canım öğün başı 7 tane yiyin diyolar, çok ta zorlama kendini o yüzden bıktırmasın ilk günden :KK51: bana da söylüyolar ama kulaklarımı kapatıyorum, Peygamber Efendimiz (s.a.v) bazı günler sadece hurma ile oruç tutarmış. hiç bir zarar içermiyor hap değil çay değil gayet sağlıklı vitaminli şeyler yiyoruz:KK59:

Oyle soyleyenleri duyma canim. Biz o kadar fazla yiyoruz ki inana benim 1 gunde yedigimle nice insanlar doyar.
insallah yapabilirim bakalim.
Emziriyorum beni tedirgin eden bu sadece.
sabah kahvalti yapip diger ogunleri ayni sekil yapabilirim

günaydın kızlar :) herkese mutlu haftalar dilerim :KK24: bugün itibari ile 2.5 kilom gitmiş bulunmakta :KK49: ama haftasonu yemek yedim. nasıl yedim onu da açıklayayım, genelde diyetleri haftasonu uygulamak işkence biliyosunuz ki, herkes mis gbi şeyler yerken ve geçirecek zaman çokken insanın aklı hep yemekte kalıyo, üstelik ben temizlik yaptım evimi dip köşe ve tansiyonum düştü malesef bayılıyodum az kalsın:KK57: cumartesi sabah canım hiçbişey istemedi bikaç tane hurma yedim sadece, üstüne temizliğe başladım, saat 6 te bitti, ben de gittim balık yedim alabalık. biz zaten günlük 700 kalori hurma ve yoğurttan alıyoruz bugünde balık yersem daha az kalorili olur hemde agzıma değişik bişey girer ve ailemle uyum sağlarım dedim. üstüne de hiçbişey yemedim. o balık bi günlük yemeğim oldu ve evet ertesi sabah -500 gördüm. artma olmamış aksine azalma olmuş :21:
bugün kaldığım yerden hurma diyetime devam ediyorum yediğim günü de bu haftaya ekledim:KK28:

X