Huzurlu olmak..

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
ben aşırı doyumsuz, istekleri tükenmeyen, genel itibariyle kolay kolay mutlu olmayan bir insanım. en mutlu anımda bile, bir şeylerden mutsuz olma yeteneğine sahibim. küçük şeyleri büyütüp problemmiş gibi kafama takarım. ve öyle basit şeyleri büyütüp huzurumu kaçırırım ki.. anlatsam bi tarafınızla gülersiniz valla..

bu özelliklerimden kurtulmak istiyorum. küçük şeyleri kafama takıp huzursuz olmak istemiyorum. hayat çok güzel ve ben kıl tüy yün sebeplerden keyfimi kaçırmak istemiyorum.

küçük şeylerden mutlu olup, sahip olduklarım için şükredip sahip olduklarımla yetinmeliyim..

bana yardımcı olabilirsiniz umarım. şimdiden teşekkürler.

bende öyleyim yani artık kısmen öyleyim ama bunun vakitle yani boş vakitle çok alakalı olduğunu düşünüyor ve görüyorum. bi meşgale iş olduğunda daha az mutsuz hatta bazen keyifli ve rahatlamış buluyorum kendimi. taşınmam sebebiyle işimden ayrıldım hergün dua ediyorum yenisini bulmak için çünkü biliyorumki bana en iyi gelecek şey bu. bide insanları oldukları gibi kabullenebilsem herşey tozpembe olacak biliyorum ama ben yapamıyorum şahsen.
inşallah hayatının geri kalanını dilediğin gibi geçirirsin canım Şeniz

ben aşırı doyumsuz, istekleri tükenmeyen, genel itibariyle kolay kolay mutlu olmayan bir insanım. en mutlu anımda bile, bir şeylerden mutsuz olma yeteneğine sahibim. küçük şeyleri büyütüp problemmiş gibi kafama takarım. ve öyle basit şeyleri büyütüp huzurumu kaçırırım ki.. anlatsam bi tarafınızla gülersiniz valla..

bu özelliklerimden kurtulmak istiyorum. küçük şeyleri kafama takıp huzursuz olmak istemiyorum. hayat çok güzel ve ben kıl tüy yün sebeplerden keyfimi kaçırmak istemiyorum.

küçük şeylerden mutlu olup, sahip olduklarım için şükredip sahip olduklarımla yetinmeliyim..

bana yardımcı olabilirsiniz umarım. şimdiden teşekkürler.

benim de en büyük yeteneğimdir bukaydirigubbakcemile3valla çaresi ne bilmiyorum.ama sanırım arkadaşın dediği gibi boşluktan kaynaklanıyo çoğu.bir uğraş meşgale bulmak lazım.ismekin kurslarına bakıyorum hangisine gitsem die ben.sende bulunduğun yerde böle bi kursaa başlayabilirsin

bende öyleyim yani artık kısmen öyleyim ama bunun vakitle yani boş vakitle çok alakalı olduğunu düşünüyor ve görüyorum. bi meşgale iş olduğunda daha az mutsuz hatta bazen keyifli ve rahatlamış buluyorum kendimi. taşınmam sebebiyle işimden ayrıldım hergün dua ediyorum yenisini bulmak için çünkü biliyorumki bana en iyi gelecek şey bu. bide insanları oldukları gibi kabullenebilsem herşey tozpembe olacak biliyorum ama ben yapamıyorum şahsen.
inşallah hayatının geri kalanını dilediğin gibi geçirirsin canım Şeniz

insanları olduğu gibi kabullenememek bende de var bak. dığdının dığdısının hatası, yaşamındaki düzensizlikler vs. benim kafamı kurcalar mesela. düşünürüm de düşünürüm, rahatsız olurum, huzurum kaçar. banane aslında di mi? herkes küçük dünyasında mutlu olsun. ama yok, insanların mükemmel olmasını bekliyorum ben..

iç huzuru istiyorum yahu sadece. hiç bi şeyi kafama takmamak istiyorum..

benim de en büyük yeteneğimdir bukaydirigubbakcemile3valla çaresi ne bilmiyorum.ama sanırım arkadaşın dediği gibi boşluktan kaynaklanıyo çoğu.bir uğraş meşgale bulmak lazım.ismekin kurslarına bakıyorum hangisine gitsem die ben.sende bulunduğun yerde böle bi kursaa başlayabilirsin

evet canım kesin boşluktan. malum tatil, boş vakit bol, insan kendini dinleye dinleye dert sahibi oluyor. okullar açılsın bi rahatlarım dicem ama ben genelde buluttan nem kapıp huzurumu kaçırırım, mutsuz olurum.

ah ne yapsam ne =(

insanları olduğu gibi kabullenememek bende de var bak. dığdının dığdısının hatası, yaşamındaki düzensizlikler vs. benim kafamı kurcalar mesela. düşünürüm de düşünürüm, rahatsız olurum, huzurum kaçar. banane aslında di mi? herkes küçük dünyasında mutlu olsun. ama yok, insanların mükemmel olmasını bekliyorum ben..

iç huzuru istiyorum yahu sadece. hiç bi şeyi kafama takmamak istiyorum..

bunları düşünecek kadar vaktin var demekki yine dediğime geliyoruz boş vakit. evet bende mükemmelinsanlar olsun istiyorum ama ben mükmmelmiyim hayır :umursamaz: yinede aldıklarım verdiklerimle aynı değildiye şikayet ediyorum o zamanda verme alma ot gibi yaşa diyorum odaolmuyo. kitap oku resim yp inancına uygun ibadet et yürü koş ama düşünme daha doğrusu düşünmekiçin kendine zaman bırakma :lepi:

bunları düşünecek kadar vaktin var demekki yine dediğime geliyoruz boş vakit. evet bende mükemmelinsanlar olsun istiyorum ama ben mükmmelmiyim hayır :umursamaz: yinede aldıklarım verdiklerimle aynı değildiye şikayet ediyorum o zamanda verme alma ot gibi yaşa diyorum odaolmuyo. kitap oku resim yp inancına uygun ibadet et yürü koş ama düşünme daha doğrusu düşünmekiçin kendine zaman bırakma :lepi:

haklısın canım. şu okullar bi açılsın, değil düşünmeye nefes almaya vaktim kalmıcak.. bugünlerimi arıcam :)

bu forumda baya oyaladı aslında beni, üye olduğumdan beri daha mutluyum diyebilirim =)

aklıma hiiiç gelmeyecek şeyler geliyo evdeyim çalışmıyorum tv net var o kadar.sölesem aklıma nelerin geldiğini şaşarsınız.oysa ki hayatımda dışardan bakıldığın da hiç bi sorun yok.yani sorun edecek bişi yok.ama dedim ya ben bi şekilde enn mutlu anlarımda bile mutsuz olabileyi başarabiliyorum:)

aynen =) tatile giderim evimi özlerim geri dönerim. evime dönsem şimdi yüzmek vardı diye dertlenirim..

aslında büyütülcek bi şey yok. kendime hep bunu söylüyorum artık, büyütülcek hiç bi şey yok. sağlığım yerimde, maddi durumumda öyle allaha şükür, istediklerimi elde edebiliyorum.. e daha ne? ne diye kendimi üzüyorum..

kızlar aynı dert bende de var bu yüzden sevgilimle aram bile bozuldu mafoldumben ''ne desem bir şey buluyorsun kendi kendine paranoya gibi oluyosun ben çok mu kötü biriyim de öyle düşündüğümü sanıyosun''dedi paranoya demesine de kızdım kaydirigubbakcemile okullar açıldı bende bir şey değişmedi sizde durumlar nasıl kızlar a.s.

bende öte böceğe çok takılıyrm bende de çok vardır ama kesinlikle arkadaşında dediği gibi boş vakitten

aynı dert bendede var .evet arkadaşlarında dediği gibi boş vakitten kaynaklanıyor.ya ibadet yapacaksın kalp zikirle meşgul olucak ,veya spor ,elişi arkadaş sohbeti yani beynini sürekli oyalıyacak daha güzel ve yararlı şeylerle uğraşınca o kadar takılmıyosun sorunlara .ama oturup boş boş kendini dinlersen işte o zaman insana vesvese geliyor .bende yakında babamı kaybettim inanın kafayı yiyecektim sürekli beynimi başka şeylere yönlendirmeye çalışıyorum zor çok zor takmamak.

X