İadesi sağlanmayan internet alışverişi

blackcancer

"Ben konuşmayı bilmem, Lili."
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
16
5
arkadaşlar merhaba, hayırlı günler.
size sormak istediğim bir konu var. yaptigim bir internet aliverisinde iade üceretim hala sağlanmadı. bunun için nereye başvurabilirim, şikayette bulunabilirim acaba? hakkinda birkaç yazı okudum ama sizlerden daha net bir bilgi alabilecegimi tahmin ettim. lütfen yardimci olur musunuz?

Detaylı bilgi (okumayabilirsiniz):
gidecegim davet icin bir internet alışverişi gerçekleştirmiştim. daha sonra beden kalıpları dar olduğu için iade ettim, alışveriş sitesinden hesabıma çek olarak ücreti geri dönüşüm yaptılar. kiyafetlerin büyük bedeni kalmadigi icin ayni urunleri tekrar alamadim, hoşuma giden başka bir üründe bulamadim ve ucretimin iadesini istedim. görevli benden hesabimdaki alisveris çekiyle tekrar alışveriş yapıp sonrasinda bunu iade edip fişe iademi ucret olarak istedigimi isaretlemem gerektigini soyledi. dedigi gibi yaptim, urunleri alip geri iadesini de ucretimi almak istedigimi belirterek yaptim. ancak bir buçuk ay oldu hala ücretim geri iade edilmedi. arıyorum, bir hafta içerisinde, 2 gün içerisinde vs. oyaliyorlar.

not: konuyla alakali bir baslik aradim ama ben tam olarak bilemedim. yanlis yere açmışsam konuyu affola. :)

hangi site bilmiyorum ama, bi mail atın ve durumu tüketici hakem heyetine taşıyacağınızı bildirin, gerekirse de bulunduğunuz ildeki tüketici hakem heyetine başvurun. mailden sonra firma size dönüş yapabilir, hiç gerek kalmayabilir

dediklerinizi söylemiştim. ancak oyalıyorlar. mailden pek asmıyorlar, arayip konusuyorum. yarin baya patlayacgim artik. ve gercekten tuketici hakem heyetine basvurmayi dusunuyorum. bunu daha once yapmadim hiç. nasıl yapildigi hakkinda bilgibiz var mi acaba? yardimci olursaniz sevinirim. :)

Benzer bir durum yaşadım. Kesinlikle tüketici haklarına başvurmanızı öneririm. Onların ödeyeceği yok gibi duruyor. Hakkınızı arayın.

Bulunduğunuz ilçenin kaymakamlık binasında bulunan tüketici hakem heyetine gidin. orada şikayet forumları hazırda var zaten, doldurursunuz. Yoğunluğa göre bazen bir iki ayı bulabiliyor ama mutlaka olumlu netice alırsınız. Giderken alışveriş internet çıktıları vs. evrak varsa onları da götürün.

X