İBB Psikolojik Danışmanlık

EscobarCesur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
2.308
2.332
26
Merhaba Dünya'nın Güzel Kadınları,ben bu sene yoğun miktarda kaygı bozukluğu yaşıyorum.Artık kaygılarım kontrol edemeyeceğim seviyeye geldiği için önce özel bir hastanenin psikologuna gittim.İlk seans bile bana çok iyi gelmişti ancak daha sonra devam edemedim,aileme fazla geldi parası.Ben de İBB'nin PDM gitmeye karar verdim.Bugün ik seanstı ancak daha yarım saat konuşmada senin 6 ay ya da 1 sene ilaç kullanman gerekiyor dedi.Oysaki özeldeki doktorumla yaklaşık 1 saat ve daha detaylı konuşmamıza rağmen o ilaç kullanmamın şu raddede doğru olmayacağını söylemişti.İlaç kullanmak istemiyorum.İBB'nin PDm merkezlerine gidip memnun olan varsa psikologunu özelden ya da buradan yazabilir mi?Psikologumu değiştirmeyi düşünüyorum da.
Lütfen daha öncesinde anksiyete sorunu olup atlatanlar bu süreçte neler yaptınız da atlattınız,lütfen bilgi verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba Dünya'nın Güzel Kadınları,ben bu sene yoğun miktarda kaygı bozukluğu yaşıyorum.Artık kaygılarım kontrol edemeyeceğim seviyeye geldiği için önce özel bir hastanenin psikologuna gittim.İlk seans bile bana çok iyi gelmişti ancak daha sonra devam edemedim,aileme fazla geldi parası.Ben de İBB'nin PDM gitmeye karar verdim.Bugün ik seanstı ancak daha yarım saat konuşmada senin 6 ay ya da 1 sene ilaç kullanman gerekiyor dedi.Oysaki özeldeki doktorumla yaklaşık 1 saat ve daha detaylı konuşmamıza rağmen o ilaç kullanmamın şu raddede doğru olmayacağını söylemişti.İlaç kullanmak istemiyorum.İBB'nin PDm merkezlerine gidip memnun olan varsa psikologunu özelden ya da buradan yazabilir mi?Psikologumu değiştirmeyi düşünüyorum da.
İlaç kullan demedi — iyi psikolog
İlaç kullan dedi— kötü psikolog

Şu algıyı değiştirin artık. Psikolog ilaç yazamaz zaten. Psikiyatriye gitmeni söylemiştir. Kaygı bozuklukları ilaçsız kolay kolay tedavi edilemez. Çok hafif düzeyde belki, onun dışında ilaç kullanmalısınız. İlaçlar öcü değil, sizi öldürmez.

Leblebi şekeri gibi ağrı kesici, antibiyotik yuvarlayan millet iş antidepresanlara vs. gelince kaçıyorlar. Çok ilginç.

İBB hakkında bir bilgim yok.

İlaç kullan demedi — iyi psikolog
İlaç kullan dedi— kötü psikolog

Şu algıyı değiştirin artık. Psikolog ilaç yazamaz zaten. Psikiyatriye gitmeni söylemiştir. Kaygı bozuklukları ilaçsız kolay kolay tedavi edilemez. Çok hafif düzeyde belki, onun dışında ilaç kullanmalısınız. İlaçlar öcü değil, sizi öldürmez.

Leblebi şekeri gibi ağrı kesici, antibiyotik yuvarlayan millet iş antidepresanlara vs. gelince kaçıyorlar. Çok ilginç.

İBB hakkında bir bilgim yok
Peki,teşekkürler.

Psikolog ilaç yazamaz zaten. Psikiyatriye gitmeni söylemiştir.
Bak sen yazınca aklıma geldi
Üniversite 1. Sınıfken ankara tunalı da bi psikoloğa gitmiştim epey de pahalıydı o zamana göre 350 mi neydi seansı
Kadın bi kağıda yazıp ilaç vermişti bana kullanmam için
Reçete yazamadığı için bildiğimiz minik kare kağıda yazıp vermişti
Bazıları cesur davranıp yazıyor niyeyse
Gerçi şimdi eczaneden direkt alınmıyor sanırım artık

Anksiyete ve okb için psikoterapi alırken, psikoloğum ilaç tedavisine ihtiyacımın olduğunu söyleyip psikiyatriye yönlendirmişti. Bazen psikoterapi tek başına yeterli olmayabiliyor.

Bak sen yazınca aklıma geldi
Üniversite 1. Sınıfken ankara tunalı da bi psikoloğa gitmiştim epey de pahalıydı o zamana göre 350 mi neydi seansı
Kadın bi kağıda yazıp ilaç vermişti bana kullanmam için
Reçete yazamadığı için bildiğimiz minik kare kağıda yazıp vermişti
Bazıları cesur davranıp yazıyor niyeyse
Gerçi şimdi eczaneden direkt alınmıyor sanırım artık
sizin de gitme nedeniniz anksiyetemiydi acaba?

X