İbret-i Alem ....

DEMRE

Popüler Üye
Pro Üye
12 Haziran 2020
1.872
6.491
Kızlar merhaba ,

Hatırlamayanlar için benım yaşadıklarımı özet geceyim : 13 yıllık evliliği yaklaşık 2 yıl önce biten 2 erkek çocuk annesiyim. 13 yıllık evlilik hayatımda borçların içinde yüzen görgüsüz aileden gelen 2 yıllık elektrık mezunu bir adamı alıp senelerce didinip çalışıp kaliteli bir çevre kariyer iş güç ev araba çocuk sahibi yaptıktan sonra adamın ne oldum delisi olması ve aldatması sonucu boşandım. Boşanmayı ben istemedim ben salağa kalsa ömür boyu onun ailesinin borçlarını ödemeye görgüsüzlüklerini çekmeye devam ederdim.İnanın övünmek için söylemıyorum ama ben ayakları üzerinde durabilen bir kariyeri olan evi arabası ona göre cevresi olan becerikli kültürlü bir bayanım . 13 yıl boyunca evime işime eşime çocuklarıma dört dörtlük sarıldım bir güne bir gün evim pis olmadı mutfağımda bir bardak bulaşık kalmadı. Arı gibiyimdir.

Beni aldattığı kadın da boşanmış ve 12 -13 yaşlarında kızı olan hani derler ya tırnağım bile etmeyen basit bir kadındı. Boşanmanın ertesi günü kadını kapıma getirmesiyle karar alıp işimi ve evimi başka bir şehire taşıdım .Anlaşmalı boşanmada ıkı oglumda bende kalacak buda ayda 1000 er lıra cocuk basına para verecektı. Bu adam olamadık eski eş beni aldattığı bu kadınla çok görkemli bir şekilde nişanlandı .salonlar organizasyon şirketleriyle süslemeler pastalar ve bu kadına nişan hediyesi olarakda sıfır kırmızı bır araba çekti. İnstagram face whatsapp durumları ...yıkılıyor .Yaşadıkları çok büyük bir aşkmış ....Kuruluşunda kapı kapı gezip malzeme satmaya çalışarak destek olduğum şirketinden maaş bağladı. Kadın çalışmıyor.

Yeni evime şehrime yerleştim düzenimi kurdum çocukları okullarına spor salonlarına gitar kurslarına yazdırdım tam rahat edecem bu adam olamadık kişinin ne ailesi ne kendisi çocuklarımı bir türlü rahat bırakmadı . azgınlıkları hiç bitmedi . 4 görümce bir kaynana bir kayınbaba ve kendı Sabah 7 de başlıyorlardı ne yedınız ne ıctınız annen ıse gıttımı nerden geldınız kım geldı sız kıme gıttınız ....İki ay sonra aylık nafaka vermeyı bu yemedı ve sureklı annelerını cocuklarıma karaladı sureklı ama gece gunduz . Yaptığım işime gücüme bakmak ibadetlerimi yapmak evimi temizlemek ...vb. En sonunda çocuk velayet değişim davası açtı açtı ama davanın adı bu ama amaç nafakanın düşürülmesi paragraflarca bu yazıyor . İki oğlumda pedagog eşiliğinde biz babamızı istiyoruz deyince velayetlerini verdim babalarına gittiler . Hanı her anne gıbı oğlum derslerını yap oğlum ınternete saatlerce takılma kıyatfetlerını katla odanı topla deyip sesımı zaman zaman yukseltınce çocuklar benden kaçtılar. Ne yaptıysam yaranamadım çocuklarıma .O kadar ağır şeyler yaşattılarki sülalece çok ama çok ağır depresyondan geçtim. Günlerce yataktan kalkamadım işe gidemedim ağlamaktan gözlerim şişti benım gıbı fedakar bır anneye fedakar bır ese bunu nasıl yapabılırler dıye ...

Velayet babalarına gectı ve karaktersız adam bu kadınla muhtesem bır kına ve dugun merasımıyle evlendı ıkı oğlumda babalarının dugununde smokın gıyıp papyon taktılar göbek attılar . Öldüm öldüm dirildim yataklarda ağlamaktan . Sosyal medyadan goruyorum bende hesap herkese açık yayın yapıyorlar.1,5 sene çocuklarımı alamadım çünkü sağlık sektöründeyım ıkı defa ben korona gecırdım ve bakmakta olduğum babam düştü kalça ameliyatı yaptırdım sonra uzun bır hastane surecı sonunda koronadan kaybettım . Babamı kaybettıgımı duymuş oğlumdan bana bir mesaj atmıştı bırkaç ay once Allah senın gıbı kadından razı oldun sen evıne esıne cocuklarına ve babana hayır dolu bır ınsan oldun dıye . Boşanırken benı ıkı defa oldurmeye kalkan bır adamın boyle mesaj cekmesıne şaşırmıştım ama cevap bıle yazmadım . Bu 1,5 yıl telefonla konuştuk kapattık ama kısa öz ve onlarda bana hıcbırsey anlatmadılar meger saklamışlar . 1 temmuzda çocuklarımı aldım .Şu an tatılde yanımdalar .Anlattıklarından dizi film olur . O evlendıgı kadının nasıl bir şirret olduğunu ... Onlar evlenelı henuz 1 yıl olmadı su an anlaşmalı bosanma ıcın bır yılın dolmasını beklıyorlarmış . Birbirlerini öldürme noktasına gelmişler.Kadın iki defa evı terketmış . Terkederkende duvarlara varana kadar kırıp yağ salça zeytın ne varsa silip süpürüp götürmüş. Kadın benım cocuklarımı evden kovmuş ıkı uc hafta eve almamış babaannelerınde halalarında kalmışlar .Benım eskı adamda kadının kızını evden kovmuş. Başbaşa kalmak ve ıllakı cocuk yapmak ıstemış kadın !!! Kadın sabahtan alkole başlıyormuş içki sigara uyku ....Temızlık yemek çocuk bakımı ders felan yok . Bunlarıda çocuklar benden gızlemış bir defa bıle bana soylemediler telefonda ...Şok oldum . Kadın ıkıncı evlılığını yapınca bırıncı kocasından aldıgı nafaka kesılmış bedavaya da boşanmıyor . Şimdilerde nafaka ve tazminat vermemek için delil topluyormuş eve bakmadı temızlık yapmadı ( evın pis solduğuna dair fotograflar cekıyormuş dava dosyasında haklı olabılmek ıcın) çocuklarla ılgılenmedı kadınlık yapmadı . Neler neler diyorum ya film olur .... Buda arlı namuslu hanımlarını mis gibi ev düzenlerini bozup iki güne bir seni boşayacam derdine düşen 40 yaşında azgın teke sendromuna yakalanan erkeklere ibreti alem olsun ...

Çocuklarımla güzel bir aydır tatıl yapıyoruz yanımdalar bayramı bırlıkte gecırdık ama onlar ıcın babaları hala bır kahraman ...Telefonlarında bıle kahraman babam dıye kayıtlı ... Erkek çocuğu işte işyeri arabası felan gösterişli olunca babalarının kendılerıne cıcı anne kapısını yasattığını kadınla basbasa kalabılmek ıcın evden uzaklaştırıldıklarını babalarının gercek yuzunu bır turlu goremıyorlar ..... Sabırla ve duayla beklıyorum

Anne olmadigim icin bilmiyorum. Ancak beb uzun sure yapilanlari unutmaz ve sadece telefonda gorusurdum sanirim. Velayetlerini almayi da hic istemezdim, kalsinlar babalariyla derdim. Eski ese gelince, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner sozu tam oturmus kendisine. Bunlar iyi gunleri daha nafaka tazminat oderken cekecegi acilar bekliyor onu.

Bu çocuklar max 12 yaşında muhtemelen babalarının gerçek yüzü vs vs şuan görememeleri normal değil mi?

burada önemli olan aslında uzmana danışmak ne yapabilirim nasıl yaklaşmalıyım

ergenlik döneminde sayılırlar 2 erkek çocuk babalarını rol model almak istemeleri de normal açıkçası
Ki bence ergenlikte ebevynlerle iletişim daha da önemli öfkeye yenik düşmemek gerek

bir de onlar tarafından bakmak lazım
Eski eş kısmına girmiyorum herkesin kendi seçimi bu hayat.

Yaşadıklarınizi dehşet içinde okudum ki ben de aldatilip boşanan bir kadınım benimki de ne oldum delisi olan makama gelince gözleri fildir fildir dönen bir adi köpekti.Ailesi de açın tekiydi dertleri bizden para koparmakti.Sizin için en ağıri çocuklarınızın ihaneti olmuştur insan çocuğu olsa bile affetmekte zorlanmistir eminim.Bundan sonraki hayatınızda sakin cocuklarima üvey baba getirmeyeyim, ömrümü onlara adayip tek başıma yaşlanıp kuruyayim demeyin! Kendinizi tek başınıza huzur evinde ağlarken bulursunuz.Cocuklar bir şekilde büyüyor, hayatlarını kuruyorlar gördüğünüz gibi saçını süpürge eden değil kendi hayatına bakıp çocukları sallamayan geçerli oluyor ben de yakın zamanda bu aydınlanmayı yaşadım😂Yaşadıklarıniz çok ağır ama gördüğünüz gibi Allah belalarını vermiş siz de gönül huzuruyla hayatınıza bakın yeni insanlarla tanışın görüşün evlenin demiyorum sizin tercihiniz ama sizde fedakarlik şeması ağır olduğu için bunları yazma gereği duydum

Bence
Çocuk konusunda hassasım normalde ama nedense zerre üzülmedim yaşadıklarına

Kaç yaşındalar?

Kahraman babaları ile yaşamaya ya da kadınların yanında sürünmeye devam etsinler.

Elbet kıymetinizi anlarlar
Bence aşırı acımasızca şu mesela max 12 yaşındaki çocuklar için
Ben de bunu anlayamıyorum açıkçası üzülürsün tabi ki de yani babalarının yanında kalsınlar yok kadınla sürünsünler aşırı ağır sözcükler

fazla duygusalca bence konu sahibi sanırım böyle yapmamış

Sen böyle görkemli nisan yaptilar falan diye anlatinca zaten icimden hemen su gecti: bir baskasinin üzüntüsüne sebep olup mutlu olmalari mümkün degil, cok sürmez birbirlerine girerler yakinda... ve nitekim de öyle olmus. Bu gibi seylerde birilerinin ahını alıpta gercek anlamda mutlu olabilene rastlamadim. Eski kocan bir noktada yine kapina gelip beni affet diye aglamaya baslayabilir gibi geldi bana. Düzenini kurmussun, en büyük denizleri aşmışsın, insallah tekrar bu adama bi sans vermezsin.

Bence

Bence aşırı acımasızca şu mesela max 12 yaşındaki çocuklar için
Ben de bunu anlayamıyorum açıkçası üzülürsün tabi ki de yani babalarının yanında kalsınlar yok kadınla sürünsünler aşırı ağır sözcükler

fazla duygusalca bence konu sahibi sanırım böyle yapmamış

Bilmiyorum şu an hamile halimle ben bile kırıldım çocuklara
6 yaş olsa bir şey demem
Hadi 11 yaşında olsun biri
Evet hala çocuk ama 6 yaş ile bir değil
1 2 görsünler diğer kadınları ki annelerinin kıymetini anlasınlar
Konu sahibine acayip üzüldüm
O kadar emek ver büyüt seni istemeyip babasına gitsin, düğününde göbek atsın.
Not:Çocukların okul öncesi çağında olmadığını düşünerek yazdım. Evet duygusal baktım

Bilmiyorum şu an hamile halimle ben bile kırıldım çocuklara
6 yaş olsa bir şey demem
Hadi 11 yaşında olsun biri
Evet hala çocuk ama 6 yaş ile bir değil
1 2 görsünler diğer kadınları ki annelerinin kıymetini anlasınlar
Konu sahibine acayip üzüldüm
O kadar emek ver büyüt seni istemeyip babasına gitsin, düğününde göbek atsın.
Not:Çocukların okul öncesi çağında olmadığını düşünerek yazdım. Evet duygusal baktım
Bu işler bu kadar net ilerlemiyor
Annelerinin kıymetini biliyorlar kadınla annelerini karşılaştırmak bile hata şuan
Ki çocuklar böyle düşünmüyor

anneyle baba kötü ayrılmışlar belki bazı olaylara bile şahit oldular bilemiyorum
Bir anda babaları gitti

kimse içşn kolay değil
Ebeveyn olmanın anlamı bu değil mi hatalarımızı çoğu zaman görmezden gelmeleri empati yapabilmeleri....

Ki ortada hata da yok babalarıyla da vakit geçirmek istediler belki babaları evlendi diye onu kaybetme korkusu yaşadılar

Ya hep diyorum çocuklar bir sürpriz yumurta çok da kırabilirler ama asıl olay buna çözüm bulmak

anneleri sizin dediğiniz gibi yaparsa cephe alırlar ergenlikte yaşananlar da kolay unutulmaz

zaten bir insanın doğurduğunu büyütmek zorunda

Bu işler bu kadar net ilerlemiyor
Annelerinin kıymetini biliyorlar kadınla annelerini karşılaştırmak bile hata şuan
Ki çocuklar böyle düşünmüyor

anneyle baba kötü ayrılmışlar belki bazı olaylara bile şahit oldular bilemiyorum
Bir anda babaları gitti

kimse içşn kolay değil
Ebeveyn olmanın anlamı bu değil mi hatalarımızı çoğu zaman görmezden gelmeleri empati yapabilmeleri....

Ki ortada hata da yok babalarıyla da vakit geçirmek istediler belki babaları evlendi diye onu kaybetme korkusu yaşadılar

Ya hep diyorum çocuklar bir sürpriz yumurta çok da kırabilirler ama asıl olay buna çözüm bulmak

anneleri sizin dediğiniz gibi yaparsa cephe alırlar ergenlikte yaşananlar da kolay unutulmaz

zaten bir insanın doğurduğunu büyütmek zorunda

Anneleri bir şey yapmayacak ki
Recm edelim, dövelim edelim demedim
Velayet baba da
Tatil dönüşü dönecekler kahraman babalarına

Anneleri bir şey yapmayacak ki
Recm edelim, dövelim edelim demedim
Velayet baba da
Tatil dönüşü dönecekler kahraman babalarına
Ya çocuklar da aptal değil yani bir anne bu kadar duygusal davranıp 12 yaşındaki
Çocuklara cephe alacaksa sorun çözülmez

bana bu hep garip gelir

Valla insan kucukken de neyin iyi neyin kotu oldugunu tam anlayamasa da sezebiliyor. Ayrica annesi kızsa da bagirsa da insana bir cocuk nasil annesinden uzak kalabilir? Ben de kizdim cocuklara kimse kusura bakmasin. Anneleri ders calis deyince pedagoga babaya gitmek istiyoruz diyen cocuklar elin huysuz kadininin yaptiklarini bir guzel anneden saklamayi akil edebilmisler ama. Herkesin huyu aynu degil sizin evlatlar da biraz hayirsiz bence.

Ya çocuklar da aptal değil yani bir anne bu kadar duygusal davranıp 12 yaşındaki
Çocuklara cephe alacaksa sorun çözülmez

bana bu hep garip gelir

Ben cephe alsın demedim ki
Çok uzadı ama babalarına dönmek istiyorlar dönsünler
Ellemesin
Zaten onlar kıymetini anlar
Ben anneliği her şeyi sineye çekmelik kutsal bir kurum olarak görmediğim için böyle düşünüyorum belki
Başkası olsa bir daha o eve göndermek istemezdi çocukları
Ben de gitsinler diyorum ki zaten gitmek istiyorlar ve velayet de baba da
Baktığımızda annenin yaptığı bir kötülük, tavıt alma vs yok yani

Anne olmadigim icin bilmiyorum. Ancak beb uzun sure yapilanlari unutmaz ve sadece telefonda gorusurdum sanirim. Velayetlerini almayi da hic istemezdim, kalsinlar babalariyla derdim. Eski ese gelince, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner sozu tam oturmus kendisine. Bunlar iyi gunleri daha nafaka tazminat oderken cekecegi acilar bekliyor onu.

Bende kırgınım çocuklarıma bana yarattıkları için içimde affedemedigim yanları var hala ...

Ben cephe alsın demedim ki
Çok uzadı ama babalarına dönmek istiyorlar dönsünler
Ellemesin
Zaten onlar kıymetini anlar
Ben anneliği her şeyi sineye çekmelik kutsal bir kurum olarak görmediğim için böyle düşünüyorum belki
Başkası olsa bir daha o eve göndermek istemezdi çocukları
Ben de gitsinler diyorum ki zaten gitmek istiyorlar ve velayet de baba da
Baktığımızda annenin yaptığı bir kötülük, tavıt alma vs yok yani
Ben de sineye çekmenin kutsal olduğunu düşünmüyorum
O ayrı mesele ama şu konuda şu kadar duygusal düşünmek müthiş hata yaptırır

annelerini aldatmaları babalarıyla annesi arasında
Çocukların babalarıyla ilişkileri apayrı noktada olmalı
Ha babanın ev yönetimi yanlış olabilir çocuklar açısından ama durum kimse için kolay değil

burada konu açan bazı kadınlae dövülmelerina aldatılmalarına rağmen asla boşanmıyorlar reşitler bakın işleri güçleri de var bazılarının

12 yaşındaki bir çocuğunda hayattaki korkuları öncelikleri daha farklıdır yetişkin bir kadın bile karar veremiyorsa şu duruma

12 yaşındaki bir çocuktan da ki adam babası hani böyle kararlar almasını beklemek aşırı hayali

X