içim daraldı bi' geliverin kızlar..

Teşekkür ederim efenim :KK52:

Konu sahibi konu sahibi :KK12: seni burda taşlarlar dur ilk taşı ben atayım yok artık :KK11:
Bazen gerçekten çok üzülüyorum.... Yazık günah allah aşkına adam anasından uzak biz rahat uyuyalım diye hedef kolluyo. Burda akşamları tempolu yürüyüş yapan barbie yastıklı sakız şişiren tipli kız bi sinirlendim bi sinirlendim diye dert yanıyo.

Günahtır allah aşkına.. peygamber ocağındaki adamı darlamayın be.. Bu ne şımarıklık.. Benim sevgilim göreve gitmişti sınıra nöbetteyken mesajlaştı diye soğudum adamdan şu an ayrıyız. Nöbettesin vatan kolluyosun aklın sevgiliyle boş yapmakta. Elinde telefon hedef vurcak da görcez. Eli işte gözü oynaşta diye yerden yere vuruyorlardı da milleti şimdikilerin eli de oynaşta olsun diye darlıyolar zavallı çocukları kızlar.

Allahım sağ salim yuvasına döndürsün ve umarım gönlüne göre birini versin o çocuğa.

Ban gelirse de başım gözüm üstüne. Askerdeki kardeşime selam olsun.

Bibişko hanım ben size özet geçeyim :KK52:
Hanımefendi akşamları tempolu yürüyüş yapıyormuş babasından da haftada üç gün sürüş eğitimi alıyormuş yani çok yoğunmuş. Ama sevgilisi de bildiğin kobra nişancısıymış bak sen şu yoğunsuzluğa neyse sadede gelelim. Bu çocuk kıza utanmadan "aşkım vatan elden giderse biz mesajlaşıyoruz diye:)" yazıp şaka yapmış "bi sinirlenmiş bi sinirlenmiş" konu sahibi de:KK14:

Bence kız haklı sence?

yahu sen şaka mısın agnes? özet geçmişmiş, ayy ne komik ne komik.. ben içtenliğimle gelip anlatıyorum burada ha doğru ha yanlış tartışılır. daraldığım için hem içimi dökmek hem de fikir almak için anlattım. bilerek detaylı anlattım ki net anlaşılsın, biraz da yazasım varmış. elbette tecrübeli ablalarımız vardır. burada yanlışsa yanlışımı düzeltip yeri geldiğinde eleştirmek hakkın ama bu uslüpla, bu yargılamayla, dalga geçmekle değil. sakin kafayla olaya baktığımda ben de idrak edip kendime kızıcam farkındayım ama sen de şunun farkında ol, konuyu ben sıcağı sıcağına açtım her şey tazeyken.

yahu sen şaka mısın agnes? özet geçmişmiş, ayy ne komik ne komik.. ben içtenliğimle gelip anlatıyorum burada ha doğru ha yanlış tartışılır. daraldığım için hem içimi dökmek hem de fikir almak için anlattım. bilerek detaylı anlattım ki net anlaşılsın, biraz da yazasım varmış. elbette tecrübeli ablalarımız vardır. burada yanlışsa yanlışımı düzeltip yeri geldiğinde eleştirmek hakkın ama bu uslüpla, bu yargılamayla, dalga geçmekle değil. sakin kafayla olaya baktığımda ben de idrak edip kendime kızıcam farkındayım ama sen de şunun farkında ol, konuyu ben sıcağı sıcağına açtım her şey tazeyken.
Ablacığım yaptığın o kadar büyük bir şımarıklık ki..

Oradaki psikolojiyi bilemezsin.. Sen kendine dikkat et boş konuşmayalım kendine mukayyet ol demen gerekirken ne kadar üstüne gidiyosun farkında mısın??

Sana güzel güzel yazan da olmuş. Napalım görevi o ölüm hep var demişsin. Çocuğa aşırı üzüldüm seni kesinlikle hak etmiyo. Doğrusu bu. Yoksa seni tanımam etmem garezim yok bişeyim yok neden bunları yazayım? Kendine gel kıymet bil çocuk değiliz kocaman insanlarız.

Bazen gerçekten çok üzülüyorum.... Yazık günah allah aşkına adam anasından uzak biz rahat uyuyalım diye hedef kolluyo. Burda akşamları tempolu yürüyüş yapan barbie yastıklı sakız şişiren tipli kız bi sinirlendim bi sinirlendim diye dert yanıyo.

Günahtır allah aşkına.. peygamber ocağındaki adamı darlamayın be.. Bu ne şımarıklık.. Benim sevgilim göreve gitmişti sınıra nöbetteyken mesajlaştı diye soğudum adamdan şu an ayrıyız. Nöbettesin vatan kolluyosun aklın sevgiliyle boş yapmakta. Elinde telefon hedef vurcak da görcez. Eli işte gözü oynaşta diye yerden yere vuruyorlardı da milleti şimdikilerin eli de oynaşta olsun diye darlıyolar zavallı çocukları kızlar.

Allahım sağ salim yuvasına döndürsün ve umarım gönlüne göre birini versin o çocuğa.

Ban gelirse de başım gözüm üstüne. Askerdeki kardeşime selam olsun.

önünü arkasını bilmeden, beni tanımadan bilmeden, üzerime bu şekilde bir etiket yapıştırıp yaftalayamazsın beni. kim olduğunu zannediyorsun sen allah aşkına? ha senin sevgilin mesaj attı, soğudun ayrıldın diye napalım alkış mı tutalım? ben en başında o nöbetteyken ona mesajlaşmamamız gerektiğini söyledim, odaklan olmaz böyle diye çıkışmıştım. kendisi istedi ben ne zaman mesaj atıp atmamam gerektiğinin bilincindeyim sen kötü hissetme dedi. zaten konumda da bahsettiğim gibi saatte 2 mesaj atıyor. o konuşmada nasılsın, yemek yedin mi, üşüyor musun, neler yaptın'dan ibaret. yoksa hiç haberim olmayacak gündüz uyuduğu için. nöbeti de kobra aracının içinde, arada etrafı izleyerek geçiyor. yani öyle aman aman tehlikeli bir durum yok, gece devriyesi yok, kışlanın dibinde hemen. bilip bilmeden konuşuyorsun gece gece sinir etme insanı.

Ablacığım yaptığın o kadar büyük bir şımarıklık ki..

Oradaki psikolojiyi bilemezsin.. Sen kendine dikkat et boş konuşmayalım kendine mukayyet ol demen gerekirken ne kadar üstüne gidiyosun farkında mısın??

Sana güzel güzel yazan da olmuş. Napalım görevi o ölüm hep var demişsin. Çocuğa aşırı üzüldüm seni kesinlikle hak etmiyo. Doğrusu bu. Yoksa seni tanımam etmem garezim yok bişeyim yok neden bunları yazayım? Kendine gel kıymet bil çocuk değiliz kocaman insanlarız.

bak bana bu uslupla gelseydin samimiyetine inanır, dediklerini kulağıma küpe ederdim ama sen direkt olarak yargılamayı, ahkam kesmeyi kendine yakıştırdın. yaşını bilmiyorum belki benden çok büyüksün, belki aynı yaşlardayız ama ben de bunları düşünebilecek olgunluktayım.

önünü arkasını bilmeden, beni tanımadan bilmeden, üzerime bu şekilde bir etiket yapıştırıp yaftalayamazsın beni. kim olduğunu zannediyorsun sen allah aşkına? ha senin sevgilin mesaj attı, soğudun ayrıldın diye napalım alkış mı tutalım? ben en başında o nöbetteyken ona mesajlaşmamamız gerektiğini söyledim, odaklan olmaz böyle diye çıkışmıştım. kendisi istedi ben ne zaman mesaj atıp atmamam gerektiğinin bilincindeyim sen kötü hissetme dedi. zaten konumda da bahsettiğim gibi saatte 2 mesaj atıyor. o konuşmada nasılsın, yemek yedin mi, üşüyor musun, neler yaptın'dan ibaret. yoksa hiç haberim olmayacak gündüz uyuduğu için. nöbeti de kobra aracının içinde, arada etrafı izleyerek geçiyor. yani öyle aman aman tehlikeli bir durum yok, gece devriyesi yok, kışlanın dibinde hemen. bilip bilmeden konuşuyorsun gece gece sinir etme insanı.
Agresifliğinden belli zaten haklı olduğum ben senin yazdığına göre yorum yaptım yafta mı bu?

Bilip bilmeden konuşurum konuşmam bu beni bağlar. buraya konu açıyosan eyvallahın olucak her yoruma. Yorum mu istiyosun pışpışlanmak mı?

İşine gelenle özel mesajlaş o zaman biz böyle kendi fikrimizi yazıyoruz. Forumda usül bu. Bakış açım bu yorumum bu. İşine gelmeyen konu açmasın kamuya açık:)

bak bana bu uslupla gelseydin samimiyetine inanır, dediklerini kulağıma küpe ederdim ama sen direkt olarak yargılamayı, ahkam kesmeyi kendine yakıştırdın. yaşını bilmiyorum belki benden çok büyüksün, belki aynı yaşlardayız ama ben de bunları düşünebilecek olgunluktayım.
İyi de zaten güzel yaklaşana çok gıcık bi cevap vermiştin. O yüzden antipati uyandırdın. Yukarıda kendi yorumunu okursan anlarsın. Napalım yani askerse gibisinden konuşmuşsun. Ne düşünürdün yerimde olsan? İyilikle söyleyene çıkışmışsın tezini çürütmüşsün?

Aman aman tehlikeli bir durum yok demek :KK14: bu msjından sonra sana cevap vermeye değmez zaten cicim :KK66:

hayır o şaka yaptığı için trip atmadım. ne zaman bir şey anlatsam beni tiye alıp anlattıklarım boş şeylermiş gibi hissettirdiği için üzüldüm. öyleyse ben niye konuşuyorum, benim varlığım ne önemi var? bütün askerlerimiz can derdinde ama asker topiclerinde tam aksi olanlarda var.. mevzu ölümse hiçbirimizin ne zaman öleceği belli değil. ölüm nefes kadar uzağımızda belki yarını göremeyeceğim. yani sürekli öyle düşünsek nasıl devam ederiz yaşamaya? sonuçta onunda orda bir görevi var, ona odaklanmalı ben de elimden geldiğince destek olmalı kafasını dağıtmalıyım dimi? ee bir şey anlatamayacaksam askerde diye ne yapayım ben?

Adam hayatın tam ortasında...
NE ANLATSANIZ NE DESENİZ ONA BOŞ GELİR.
Birazda rahatlamaya ihtiyacı olduğunuda var sayarsak sabır çekmek sizin için en mantıklısı..

cok genc ve toysunuz ikinizde..barisirsiniz da ama o simdi tamamen farkli bir piskolojide bunun farkinda ol
sende ozlemissin anlıyorum ama soyle diyim babam emekli olmadan yillar evvel dogudaydik teror yine cok yogundu gozumuxun onunde köyü yok ettiler vs babam panzerde atisciydi ve gece daga cikarlardi..sabaha kadar annem babami beklerdi o dönem de halam istanbuldan ariyip ayy iste nolsun okula git gel cok sikici bi elbise gördüm vs dediginde babam ve annem cok gerilirdi..evet hayat devam ediyor ve evet olum her zaman var ama bu o ortamdaki insanı haksiz degil hakli yapar sabah 8 de kamuflaj cikiyor aksam 5 de geri giyiliyor her an her saniye ölüm korkusu olum haberi biz tvden izliyoruz o yasiyor!
doguda lojmanda balkonumuzda kocaman delik vardi bizim ROKETATAR deliği ordaki insanin ruh halini alttan alamayip zorlanacaksaniz ikinize de yazik etmeyin...
anasini ozlemis seni ozlemis yatagini özlemiş toy bir cocuk o da

iyi geceler kızlar. canım epey sıkkın, dokunsalar ağlayacak gibiyim. içim dökçem birazcık müsaadenizle.. epey uzun olacak o yüzden okumaktan cayabilirsiniz şu anda, sonra uzun diye şikayet edip yorum yapmayın. sevgilim uzun dönem askerlik yapıyor hakkari/şemdinlide bazılarınızın bildiği gibi. önceden tartışmazdık bile, ufak tefek olurdu sonrasında ikimizden biri durumu düzeltmeye çalışıp konuyu kapatırdı, her şey yoluna girerdi. son zamanlarda sıklıkla tartışmaya başladık. o askere gitmeden önce ve daha yeni gittiği dönemler, sevgilisi askere gitmiş kızların konularını okurdum, benzer dertlerden muzdarip konular açmış olurlardı. hep korkardım ya bizde böyle olursak diye. yorumlarda da alttan al, asker psikoloji diyorlardı da ee kardeşim her lafına da eyvallah mı diyelim? anlamaya çalışıyorum o psikolojiyi ama ben de ne yapacağımı şaşırdım. her cümleyi de yutamam ben öyle, hemen kabarırım yani. o askerdeyken bu yanımı biraz da olsa yontmuştum. artık hemen her şeye sinirlenip olay çıkartmıyordum. zaten geçimsiz, her konuda bir şey bulup karşımdakini çileden çıkartacak biri olmadım hiçbir zaman ama kızdığımda da lafımı esirgemem o manada.. geçen açtığım konuyu bilen bilir eski erkek arkadaş mevzusu.. onu tatlıya bağladık derken yine bir tartışma bugün. gerçi bunun öncesi var. kızlar şimdi, kendisi hakkaride kobra nişancısı. sürekli gece nöbetinde. yani akşam 7den sabah 5 e kadar nöbette, sonra sabah 8 e doğru yatmaya gidiyor akşam üzeri kalkıp yine nöbet sabaha kadar.. böyle böyle alıştık. telefonu olmasına rağmen sık mesajlaşamıyoruz. o nöbetteyken mesaj atar ama benim mesajıma yarım saat sonra cevap verir falan böyle hep bir kopukluk hali.. zaten ben bunları takmıyorum zor şartlar altında olduğunun farkındayım anlayışsız değilim yani. iyi olsun varsın konuşmayalım.. ben devamlı askerlik muhabbeti olmasın diye farklı farklı konulardan bahsetmeye çalışıyorum. önce ona moral motivasyon.. soruyorum neler yaptığını vs. ruh hali çok iyi değil bir de askerlik muhabetleriyle boğmayayım diye bizden, kendimden bahsediyorum. o da zaten soruyor ediyor. ben fitnessa gidiyorum 3 haftadır, bir yandan sürüş eğitimi alıyorum babamdan. ehliyetim vardı fakat kullanmaya kullanmaya biraz unutmuşum :) akşamları da tempolu yürüyüş yapıyorum anlayacağınız gün içinde baya yoğunum, onu özlemeye bile fırsatım olmuyor anca geceleri, yalnız kaldığımda.. neyse ben bahsederken hep bir dalga geçme hali. ben gidip heyecanlı heyecanlı anlatıyorum aşkım dik yokuşta kaldırdım arabayı kaydırmadan, aşkım kol kaslarım belirginleşmeye başladı sıkılaşıyorum giderek aşkım şöyle böyle.. ama konusu açıldığında. devamlı kendimden bahsetmiyorum elbette yanlış anlaşılmasın :)

ben de dalga geçiyorum kendimle, onunla mesela biz baya geyiğin dibine vuran bir çifttiz ama bu sefer dalga geçmelerine sinir oldum. "işte seni ağırlık kaldırırken düşünemiyorum bir gülme aldı beni, yok aşkım zaten sana kız demeye bin şahit lazım maşşalah araba sürme kas yapma.. halı saha kaldı bir.. yok maşşallah hayatım olimpiyatlara hazırlanıyosun galiba.. kız da kas mı olurmuş ya.." demeler.. bunlar hep farklı farklı mesajlardan alıntılar.. ben begeniyorum bu yeter dedim,kızdığımı anladı aşkım kendıne zarar vereceksin diye korkuyorum çok yükleniyorsun dedi bu sefer, yumuşatmaya çalıştı. ben de "destek olacağına bir de ordan dalga geçiyorsun. hoca eşliğinde çalışıyorum ne yapsam hep bi dalga geçmeler, bi bi şeyler.. bundan sonra söylemicem merak etme kafanı şişirmeyeyim" dedim. o da mesajları okumuş, haklısın dalga geçme konusunda abartmışım farkında olmadan özür dilerim dedi. ben bi kere sinirlendim ya soğuk konuşmaya başladım 2 gündür ama böyle hani trip atayım da ilgi göstersin diye değil, sanki ne anlatsam boşunaymış gibi gelmeye başladı. karşımdaki adam önemsemiyor, boş boş şeyler diye düşünüyor gibi gelmeye başladı. sonuçta o orda can derdinde, bence benim burda anlattıklarım boş geliyor ona ama belli etmemeye çalışıyor bana. ama ne yapayım yani ben de karamsarlık yapıp hep askerlikten mi bahsedeyim, onun kafasını dağıtmak varken? neyse dün fırsat bulmuş komutanından gizli mesaj attı ne yapıyosun sevgilim diye. dedim film izliycem birazdan sen naapıyosun nöbette misin. bana demez mi "evvet aşkım bu vatan elden giderse bilki biz mesajlaşıyoruz diye :)." yaa bi sinirlendim var ya. duyanlar sanacak her dakika mesajlaşıyoruz kızlar. ben de zaten saat başı yazıyorsun bu yüzden elden giderse hiç yazma dedim. "he aşkım he bi de ona trip at geç yazıyosun diye sanki evimdeyim" dedi. ya kızlar allah aşkına ben hiçbir zaman geç yazmasını, hatta yazmamasını sorun etmedim. ergen miyim ben yahu bunlara takılayım adam askerde bunun bilincindeyim. nasıl olduğunu haber versin bana yetiyor ne kadar özlesem de. bana gelmiş böyle konuşuyor. sanki gece aralıksız sürekli mesajlaşıyoruz gibi.. bi görseniz böyle yarım saatte bir cevap geliyor. ee haliyle kopukluk oluyor geç oluyor saat ben de uyuyorum ama hiçbir zaman bunu sorun etmedim. bu muhabbetlerden sonra bugün hiç konuşasım gelmedi, kendimi bi değersiz hissettim sanki bana yazmaya mecbur olduğu için arada bir yazıyor gibi hissetmeye başladım sonuçta bekliyorum ya ben de. az önce konuşurken bu konu açıldı. ben de konuşmaya heves bırakmadın falan bi ton şey dedim. aradı hemen. normal konuşuyorduk birden sesini yükseltti çok sinirlendi senin derdin ne ben evde değilim farkında mısın ne o 9 ay çok mu geldi gözüne hayatından s.ktir olup gitmemi mi istiyorsun gibi laflar sarfetti. ben de saçmalama neler diyorsun vs. derken baktım olmuyor iyi nöbetler konuşacak durumda değilsin diyip kapattım telefonu sakinleşsin diye. 10 dakika sonra mesaj atmış uzunca. özür dilediği halde, kaç gündür kendinde olmadığını söylediği halde ben yüzüne vurmuşum isteksiz mesajlar atmışım. ben de dedim önce ağzından çıkanı kulağında duysun ne o 9 ay beklemek zor mu geldi diyosun ya bana diyosun bunu biz seninle sen ordasın diye tartışamayacak mıyız, her tartışmada ben bu lafları mı işiticem, benim derdim bitirmek olsa yaparım bunu biliyosun ama bu konular bu ilişkiyi bitirebilecek mevzular değil. sinirlerimiz bozuk olabilir ama ben de mecbur değilim bu lafları işitmeye vs. dedim. aynen şunu demiş; "aşkım ya neler diyorum ben ya ben napıyorum ne yaptığımı bilmiyorum çok tuhaf kafam yemin ederim şu son günlerde ben kendimi bile hatırlamıyorum bunu sana da yansıtıyorum seni de üzüp yoktan yere sıkıntıya sokuyorum bebeğim benim ya sanki dağlar üzerime geliyor nolur bak sen bunları kafana takma bitanem ben buraya da alışıcam bi türlü alışamıyorum aşkım özür dilerim beni yanlış anlama sadece iyi değilim bu ben değilim bugün saatlerdir yoldaydık yüksekovaya gittik yolda mayın korkusu, yüksekova savaş alanı gibi sanki buralardan çıkamıcam gibi ya bitanem içim dışım allak bullak.."

kızlar ben ne diyeceğimi, ne yapacağımı şaşırdım. ya ne kadar zor asker beklemek. ne desen yanlış anlaşılıyorsun. nasıl konuşacağını şaşırıyorsun. bende şimdi günlük hayattan konuşmaya çekiniyorum. o orda ne kafada, ben burda nelerden bahsediyorum gibi geliyor ama başka türlü nasıl konuşabilirim ki? sürekli konumuz orayla ilgili mi olmalı yani ben anlamıyorum. nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. çok hassastır bana karşı, sesini yükseltirdi kızdığında ama baya bağırarak konuştu çok kötü oldum hemen kapadım telefonu, o da allahtan farketti de özür diledi. ne yapmam lazım kızlar ya 1 ay 2 ay değil ki 9 ayımız var daha :KK43:

Usenmedim okudum ya. Bayaga bayaga yaptım bunu.
Yazıda en çok batan
tabiki öyle değil, ergen miyim ben?
Kendimden sürekli bahsetmiyorum elbet
Tabiki anlayıslıyım
Vs gibi cümleler kurmussunuz ya, aslında sizin de altını cizdiginiz cumlelerdeki hiç bir şey tabiki doğru değil.
Ergen gibi davranıyorsunuz,
Anlayışlı değilsiniz,
Kendinizi çok onemsiyorsunuz
Erkek arkadaşınız size muhtaçmış gibi tavirlariniz var.
Kendinizi bulunmaz hint kumaşı zannediyorsunuz
Siz şimdi hepsine tabiki öyle değil diyeceksiniz ama dedim ya, Usenmedim okudum.

Yapılacak şeye gelelim,
Oncelikle aman zaten o kadar da tehlikeli değil demeniz kadar ....... bir şey olamaz. .... Cunku ben böyle kötü kelimeler kullanmam, gecenin kör vakti de alternatif gelmedi aklıma. En iyisi boşluğu siz doldurun.
Şimdi siz kendinizden bahsetmekten dinleyememissiniz erkek arkadaşınızı, ama orada havalar pek oyle değil.
Kuzenim Şırnak'ta asker, daha geçen hafta, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşı, nobette ve tehlikeli değil diye bildikleri bir yerde vuruldu. Surunerek arabaya binmiş, araba kan revan, asker şehit. Arkadaşının kanını arabadan kendi temizledi
Yani sizin simarikliklariniz gibi degil orada hayat.
Yok mesaj atmadı, yok iletişim kopuk, ben soğudum, trip attım bilmem ne... ayıp ya. Yazık günah
Bir de alttan almış çocuk... çok üzüldüm onun için.
Kardeşimmiş gibi üzüldüm.
Umarım onun için hayırlısı olur.

X