İçimi dökmek istedim

captain price

erkek değilim ben
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.504
91.035
Tabi haklısınız.. Eminim eşim de karşısında 50 kilo fiziği düzgün bakımlı bir kadın görmek ister. Kim istemez ki.. Ama belki gerekli destegi ve enerjiyi almam gereken öncelikli kişi eşimdi ve ben belki bu yüzden yorgunlugumu iki kat hissesiyorum.
Kendime gelmem gerektiğini biliyorum. Bunu yapamamamın sebebi hem maneviyat, hem maddiyat. Kuaföre gidemiyorsam maddiyattan dolayıydı. Aynaya bakmayı unutuşumsa koşturmacalar..

Ben tekrar söyleyeyim, kv demden para isteme gibi bir durumum asla olmadı. Ne kendi ailemden ne ondan. Ama eşimin "ben halledicem" demesinden anladıgım annesiyle yapacagı konuşmalardı. Ben çoğu zaman eşime "Annenden para isteme. Bırak biz evliyiz artık, ne varsa onu yeriz. Yoksada idare etmeyi öğrenmeliyiz. Kendi yagimizda kavrulalım" diyen insanım. Ama inanın şu son 2 aydır, maddiyat bizi öyle yordu ki. Düşününce hak vereceksiniz. İşin olmaması demek sigortanında yatmaması demek. Ve oglum sürekli hasta oldu. Devletten randevu alsan 1 ay sonra sıra geliyor. Çocugun acilen ilaç kullanması lazım. Şimdi ne yapılabilir böyle bir durumda? Bir anne olarak siz ne düşünürsünüz? Bugün bir tahlil sigortasız 100 lira. Muayene ücreti 70 lira. İlaçlar 70 lira. Ben eşimin para mevzularına hiç karışmam. Ama 5 kuruş paramız kalmadıgında düşünülmemek insanın canını sıkar. Kv normalde cimridir. Düşüncesizdir. Ama torununa çok düşkündür. Bende böyle bir durumda içten içe beklentiye girebilirim. Bu bana anormal gelmiyor..

toruna düşkün ama hala cimri. huyu o işte.

siz çalışıyor musunuz? çalışmayı düşünüyor musunuz? evde oturan insan paslanıyor gerçekten. çalışıyor olsanız ne maddi sıkıntınız olurdu bu kadar ne de kendinizi salardınız.

kıyafeti ütüleyin, saçı düzleştirin, az bi makyaj, gerçekten insan değişiyor o an. ben kötü giyindiğim gün kendimi mutsuz hissediyorum, saçımı düzleştirmeden sokağa çıkmıyorum.

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
toruna düşkün ama hala cimri. huyu o işte.

siz çalışıyor musunuz? çalışmayı düşünüyor musunuz? evde oturan insan paslanıyor gerçekten. çalışıyor olsanız ne maddi sıkıntınız olurdu bu kadar ne de kendinizi salardınız.

kıyafeti ütüleyin, saçı düzleştirin, az bi makyaj, gerçekten insan değişiyor o an. ben kötü giyindiğim gün kendimi mutsuz hissediyorum, saçımı düzleştirmeden sokağa çıkmıyorum.
Şuan uzaktan okuyorum. Oğluma otistik şüpheyle yaklaştılar ya ilk başta, şimdi sürekli ilgilenmem oyunlar oynamamı söylüyorlar. Şuan anne baba bile demiyor. Açılması için bol bol ilgilen tv kapat diyorlar doktorlar. 2 yaş kritik yaşmış. 1 sene sık dişini diyorlar. Bana da o korku girdi bir kere o yüzden oglumla ilgileniyorum. 2 yıl sonra kısmetse calışmaya başlayabilicem. Ama evet iş hayatım olacak. Sadece şuan yapamıyorum bunu

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Hepimizin dönem dönem silkelenip kendine gelmesi gereken anlar oluyor
Bence seninde bu topic dönüm noktan olsun
Bi kuaföre git sacını değiştir kestir boyat bişey yap kişisel bakımına bakmaya basla bak nasıl rahatlayacaksın
Seni seven bi eşin var e tipinde güzelmiş kilo vermek icin bi adım atabilirsin artık herşeyin farkındasın zaten
Evet çok teşekkür ederim. Biraz motive olmaya ihtiyacm vardı.. Yaşadıklarımın normal oldugunu duymam gerekiyordu

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Kilo konusunda sunu soylemek istedim insanlarin begendigi bir vucudum vardi yasadigim aci ve problemlerden cok kilo verdim yine cok kotu durmuyorum fakat fit halimde iken yalnizdim erkek arkadasim yoktu ki yine yok o kadar sey benden gitti ki keske giden sadece kilolar olsaydi keske sevdigim biri olsaydi ya da ben o zamanlar issiz kalmayip bir ise girseydim basarili olsaydim da kilom olsaydi en azindan kendimi motive edicek tutunacak bir seylerim olurdu siz buna sahipsiniz.
O zaman ikimiz içinde dönüm noktası olsun mu? Hayata bakışımızı beraber degiştirelim. Güzel olacagına beraber inanalım

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Biliyormusun tam demin 1 yılı biraz gecmiş bir mesajıma denk geldim ve demişim ki bu cocuk sadece emerek uyuyor...emmeden uyumasını hayal edemiyorum dedim
O gun ki umitsizliğimi oyle bir animsadim ki ...oysa artık oğlumu coğunlukla yatagina koyup odadan cikiyorum kendi kendine uyuyor ve sadece 1 yil gecmiş aradan....
yani zaman herseyin ilacı,değişime entrgre oluyorsun mecburen....fakat kendine bak ihmal etme,düzenli olmasa da elinden geldiğince yap...ve sadece kendin icin
Cunku her sekil ilk sana dönüyor...seni etkiliyor
Sagol canım destegin için. Mutlu kadın mutlu ev mutlu yuva..

hizuran

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.267
27.829
Herkes zor dönemlerden geçiyor. Hepimizin imtihanı farklı. Daha güçlü şekilde ayağa kalkarsiniz umarım. Ama acilen o bıyıklarını almalısın adamım :))
Ben de bu aralar çok bitkin ve perişan hissediyorum. İş, ev, çocuk üçgeninde çok yıprandım. Sana dedim ama benim de acil baştan ayağa epilasyona ihtiyacım var ve hiç takatim yok. Her şeye kafayı takıp sinir oluyorum bu aralar. Ama geçecek inşallah. Ben de işe epilasyondan başlayayım :))

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Herkes zor dönemlerden geçiyor. Hepimizin imtihanı farklı. Daha güçlü şekilde ayağa kalkarsiniz umarım. Ama acilen o bıyıklarını almalısın adamım :))
Ben de bu aralar çok bitkin ve perişan hissediyorum. İş, ev, çocuk üçgeninde çok yıprandım. Sana dedim ama benim de acil baştan ayağa epilasyona ihtiyacım var ve hiç takatim yok. Her şeye kafayı takıp sinir oluyorum bu aralar. Ama geçecek inşallah. Ben de işe epilasyondan başlayayım :))
Lanet olası biyiklarımı aldım dostum :)) 2 günüm var, 2 gün sonra kuaföre gidip evrim geçirmem lazım. Bu şekilde başlamak istiyorum. Teşekkür ederim

honey bunch

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.820
23.020
Evet çok teşekkür ederim. Biraz motive olmaya ihtiyacm vardı.. Yaşadıklarımın normal oldugunu duymam gerekiyordu
Canından can gitmiştir evladının hastalıgında bıyıkmıs kiloymus kim düşünür
Ama artık kendine gelme vaktin gelmiş ki özeleştiriye baslamıssın zaten
Burda en gamsızımız en güzelimiz en eğitimlimiz vs vs bile emin ol en kötü regl gününde veya ilişkisi bittiginde veya ne bileyim kötü bişey yasadıgında belki üc bes gün belki haftalarca o dibi görmüştür
Önemli olan bunun farkına vardıgın andan sonrası

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 614 gün geçti.

hizuran

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.267
27.829
Lanet olası biyiklarımı aldım dostum :)) 2 günüm var, 2 gün sonra kuaföre gidip evrim geçirmem lazım. Bu şekilde başlamak istiyorum. Teşekkür ederim
Vuu huuu:KK9: zaten biz kadınlar bir şeye sıkıldık mi ilk durağımız kuaför oluyor. Ben de ani bir kararla uzun saclarimi kısacık kestirmistim çok iyi gelmişti :) gel gelelim saçım hala kısa kestirmek çare olmayacak :KK43:

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Canından can gitmiştir evladının hastalıgında bıyıkmıs kiloymus kim düşünür
Ama artık kendine gelme vaktin gelmiş ki özeleştiriye baslamıssın zaten
Burda en gamsızımız en güzelimiz en eğitimlimiz vs vs bile emin ol en kötü regl gününde veya ilişkisi bittiginde veya ne bileyim kötü bişey yasadıgında belki üc bes gün belki haftalarca o dibi görmüştür
Önemli olan bunun farkına vardıgın andan sonrası
Aynen bayagı bir farkına vardım hemde. Saçlarıma bir şeyler yapmak istiyorum. Ama içimde dışarı çıkmak için çırpınan hangi kızı mutlu etsem bilemiyorum. Mavi mi yapsam kızıl mı yapsam kumrala mı gitsem.. İçimde yaşamak istediklerini yaşayamamış çılgın bir kız var. Bastırılmış zevklerim var mesela. Bırakayım hepsi çıksın mı.. Yakışır mı bilmiyorum bile. Erken anne oldum ben. Bu atraksiyonlara monotonluklara koşturmacalara bir dünya sorumluluga erken başladım. İstanbuldayım ama daha İstanbulu bile tam gezemedim. Ne bekarken, ne evliyken. Bekarken babam izin vermezdi, kaçıp giderdim. Ama kaçıp gidebildiğim bile sınırlı yerlerdi. Bir taksime hiç gitmedim mesela. Oglumdan sonra eşimle gezmelerde kalmadı. Hep koşturduk biz ya.. Vallahi neden böyle maraton oldu her şeyimiz.. İlginç geliyor. Anne olmak böyle bir şeydi demek.. Arada ipin ucu kaçıyor. Eşimi alıp gidebildiğim en uzak noktaya gitmek istiyorum.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Vuu huuu:KK9: zaten biz kadınlar bir şeye sıkıldık mi ilk durağımız kuaför oluyor. Ben de ani bir kararla uzun saclarimi kısacık kestirmistim çok iyi gelmişti :) gel gelelim saçım hala kısa kestirmek çare olmayacak :KK43:
Sende boyat o zaman :) iyi gelirr

hizuran

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.267
27.829
Sende boyat o zaman :) iyi gelirr
Belki olabilir :) asıl istediğim elime bir kitap alıp saatlerce sessiz bir ortamda uzanıp okumak. Ev işi yemek vs derdim olmasın. Babası oğlanı alsın gezdirsin kafa dinleyim istiyorum. Ama ben geçen bu fırsatı teptim. Tatil günümde kocaman bir lahana alıp sarmistim yine uslanmam:olamaz:

honey bunch

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.820
23.020
Aynen bayagı bir farkına vardım hemde. Saçlarıma bir şeyler yapmak istiyorum. Ama içimde dışarı çıkmak için çırpınan hangi kızı mutlu etsem bilemiyorum. Mavi mi yapsam kızıl mı yapsam kumrala mı gitsem.. İçimde yaşamak istediklerini yaşayamamış çılgın bir kız var. Bastırılmış zevklerim var mesela. Bırakayım hepsi çıksın mı.. Yakışır mı bilmiyorum bile. Erken anne oldum ben. Bu atraksiyonlara monotonluklara koşturmacalara bir dünya sorumluluga erken başladım. İstanbuldayım ama daha İstanbulu bile tam gezemedim. Ne bekarken, ne evliyken. Bekarken babam izin vermezdi, kaçıp giderdim. Ama kaçıp gidebildiğim bile sınırlı yerlerdi. Bir taksime hiç gitmedim mesela. Oglumdan sonra eşimle gezmelerde kalmadı. Hep koşturduk biz ya.. Vallahi neden böyle maraton oldu her şeyimiz.. İlginç geliyor. Anne olmak böyle bir şeydi demek.. Arada ipin ucu kaçıyor. Eşimi alıp gidebildiğim en uzak noktaya gitmek istiyorum.
Taksim eski taksim değil zaten suanda gitsen begenmezsin :)
Kim me derse desin hayat senin hayatın
Mavi istiyosan mavi yap sacını ondan sıkıl kızıla dön
Bi kere daha yazmıstım Suavi nin eşini okudum 41 yasında anne olmus 47 yasında 4.dilini öğreniyordu
Hayatta hic birsey icin hic bir zaman gec olmadıgına inanıyorum
Gecenlere değil gelecek yıllarını düşünerek harket et

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 614 gün geçti.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Taksim eski taksim değil zaten suanda gitsen begenmezsin :)
Kim me derse desin hayat senin hayatın
Mavi istiyosan mavi yap sacını ondan sıkıl kızıla dön
Bi kere daha yazmıstım Suavi nin eşini okudum 41 yasında anne olmus 47 yasında 4.dilini öğreniyordu
Hayatta hic birsey icin hic bir zaman gec olmadıgına inanıyorum
Gecenlere değil gelecek yıllarını düşünerek harket et
Haklısın. Pis huylarımda var benim. Değişimi seviyorum istiyorum, ama sacıma kıyamıyorum, oyuma buyuma kıyamıyorum. Saçlarımla fazla oynamak istemiyorum ki yanmalar olmasın, ölmesin saçlarım. İşlem göre göre matlaşmasın. Açıcı maçıcı uygulanmasın. Ne bileyim.. Bu tür düşünceler saçma dimi? Saçma mı :/ yani değişim istiyorsam özveride bulunmam lazım.

Kaliteli yaşamak konusunda katılıyorum. Aslında kendine değer vermektir bunlar.. Kocayı çocugunu sevmelisin ama onlar için yaşamamalısın. Ben şuan mesela ogluma adanmışım. Bildiğin adanmışım ve kendimi unutmuşum..

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.681
137.479
Belki olabilir :) asıl istediğim elime bir kitap alıp saatlerce sessiz bir ortamda uzanıp okumak. Ev işi yemek vs derdim olmasın. Babası oğlanı alsın gezdirsin kafa dinleyim istiyorum. Ama ben geçen bu fırsatı teptim. Tatil günümde kocaman bir lahana alıp sarmistim yine uslanmam:olamaz:
Ben boş vaktimde temizlik yapmak istiyorum mesela :/ bildiğin otomatiğe bağlamışım. Robot gibi olmuşum.