İçimi dökmek istedim

Sende boyat o zaman :) iyi gelirr
Belki olabilir :) asıl istediğim elime bir kitap alıp saatlerce sessiz bir ortamda uzanıp okumak. Ev işi yemek vs derdim olmasın. Babası oğlanı alsın gezdirsin kafa dinleyim istiyorum. Ama ben geçen bu fırsatı teptim. Tatil günümde kocaman bir lahana alıp sarmistim yine uslanmam:olamaz:

Aynen bayagı bir farkına vardım hemde. Saçlarıma bir şeyler yapmak istiyorum. Ama içimde dışarı çıkmak için çırpınan hangi kızı mutlu etsem bilemiyorum. Mavi mi yapsam kızıl mı yapsam kumrala mı gitsem.. İçimde yaşamak istediklerini yaşayamamış çılgın bir kız var. Bastırılmış zevklerim var mesela. Bırakayım hepsi çıksın mı.. Yakışır mı bilmiyorum bile. Erken anne oldum ben. Bu atraksiyonlara monotonluklara koşturmacalara bir dünya sorumluluga erken başladım. İstanbuldayım ama daha İstanbulu bile tam gezemedim. Ne bekarken, ne evliyken. Bekarken babam izin vermezdi, kaçıp giderdim. Ama kaçıp gidebildiğim bile sınırlı yerlerdi. Bir taksime hiç gitmedim mesela. Oglumdan sonra eşimle gezmelerde kalmadı. Hep koşturduk biz ya.. Vallahi neden böyle maraton oldu her şeyimiz.. İlginç geliyor. Anne olmak böyle bir şeydi demek.. Arada ipin ucu kaçıyor. Eşimi alıp gidebildiğim en uzak noktaya gitmek istiyorum.
Taksim eski taksim değil zaten suanda gitsen begenmezsin :)
Kim me derse desin hayat senin hayatın
Mavi istiyosan mavi yap sacını ondan sıkıl kızıla dön
Bi kere daha yazmıstım Suavi nin eşini okudum 41 yasında anne olmus 47 yasında 4.dilini öğreniyordu
Hayatta hic birsey icin hic bir zaman gec olmadıgına inanıyorum
Gecenlere değil gelecek yıllarını düşünerek harket et

Taksim eski taksim değil zaten suanda gitsen begenmezsin :)
Kim me derse desin hayat senin hayatın
Mavi istiyosan mavi yap sacını ondan sıkıl kızıla dön
Bi kere daha yazmıstım Suavi nin eşini okudum 41 yasında anne olmus 47 yasında 4.dilini öğreniyordu
Hayatta hic birsey icin hic bir zaman gec olmadıgına inanıyorum
Gecenlere değil gelecek yıllarını düşünerek harket et
Haklısın. Pis huylarımda var benim. Değişimi seviyorum istiyorum, ama sacıma kıyamıyorum, oyuma buyuma kıyamıyorum. Saçlarımla fazla oynamak istemiyorum ki yanmalar olmasın, ölmesin saçlarım. İşlem göre göre matlaşmasın. Açıcı maçıcı uygulanmasın. Ne bileyim.. Bu tür düşünceler saçma dimi? Saçma mı :/ yani değişim istiyorsam özveride bulunmam lazım.

Kaliteli yaşamak konusunda katılıyorum. Aslında kendine değer vermektir bunlar.. Kocayı çocugunu sevmelisin ama onlar için yaşamamalısın. Ben şuan mesela ogluma adanmışım. Bildiğin adanmışım ve kendimi unutmuşum..

Belki olabilir :) asıl istediğim elime bir kitap alıp saatlerce sessiz bir ortamda uzanıp okumak. Ev işi yemek vs derdim olmasın. Babası oğlanı alsın gezdirsin kafa dinleyim istiyorum. Ama ben geçen bu fırsatı teptim. Tatil günümde kocaman bir lahana alıp sarmistim yine uslanmam:olamaz:
Ben boş vaktimde temizlik yapmak istiyorum mesela :/ bildiğin otomatiğe bağlamışım. Robot gibi olmuşum.

Haklısın. Pis huylarımda var benim. Değişimi seviyorum istiyorum, ama sacıma kıyamıyorum, oyuma buyuma kıyamıyorum. Saçlarımla fazla oynamak istemiyorum ki yanmalar olmasın, ölmesin saçlarım. İşlem göre göre matlaşmasın. Açıcı maçıcı uygulanmasın. Ne bileyim.. Bu tür düşünceler saçma dimi? Saçma mı :/ yani değişim istiyorsam özveride bulunmam lazım.

Kaliteli yaşamak konusunda katılıyorum. Aslında kendine değer vermektir bunlar.. Kocayı çocugunu sevmelisin ama onlar için yaşamamalısın. Ben şuan mesela ogluma adanmışım. Bildiğin adanmışım ve kendimi unutmuşum..
Sacım sacın olsun kampanyası icin yaklasık 40cm belimde olan sacımı küt sekilde hiç umrumda olmadan kestirdim kuafördeki kadınlar aman allahım nasıl kıydın ben olsam aglardım vs vs zırvaladılar umrum olmadı gayet gülüyordum cokta sevdim yeni boyunu
Vakti geldi ombre yaptırdım vakti geldi kızıl oldum siyah oldum cikolata oldum
Kimi zaman kalcama geldi sacım kimi zaman ensem acık kısacık gezdim
Kökü bende yahu yanarsa yansın koparaa kopsun gene uzuyo gene cıkıyo nasıl olsa
Yavrun az bucuk büyümüş artık senin zamanın gelmiş kalk kendine gel artık

ya ben cok iyi anliyorum seni,
2. oglum dogdugunda, her sey ust uste geldi, 2 cocugun yuku de agir geldi acikcasi,
bir kayip senem var o arada sanki,
sonrasinda yavas yavas toparladim,
diyet yaptim spora gittim, yogaya basladim ve cok sevdim,
simdi de ise dondum,
ve ailecek daha saglikliyiz artik psikolojik acidan.

eger ki kendin icin sectigin-hayal ettigin hayat bu degilse, alisamiyorsun bir turlu,
en guzeli bu gunler gececek diyerek kendine gaz vermen.

bir de maddi sorunlar varken az parayi kuafore vermek bana ters geliyor,
evde kisisel bakimini iyi kotu yaparsin bence, baska seylerde degerlendir ilk maas hakkini derim ben nacizane

O zaman ikimiz içinde dönüm noktası olsun mu? Hayata bakışımızı beraber degiştirelim. Güzel olacagına beraber inanalım

Size yazmaktaki amacim moral olmasi icin ve ben de bir ara birseylere cok takilmistim son cumlelerinizde esinizin sevgisinden emin olmak icin kalbine bakmak istediginizi yazmissiniz ya esiniz size hayatta eslik ediyor cocugunuzda oyle ve cok guzel bir sey bu bazen cokca sevmek irdelemek de yanlis oluyor ve sizi yipratiyor kendim yasadigimdan yazayim dedim ailenizle bu gunleri de atlatip iyi olacaginiz gunler de gelicektir insallah :)

radikal degisiklikler yapmaktan da cekinme,
en buyuk pismanlik bence icimizde kalanlar,
yaptiklarimizsa iyi-kotu tecrubeler olmus oluyor...

hayatinda hic saclarina kiyip kisa kestirmediysen bence hayatinda yasamadigin eksik kalan bir deneyimin var :KK72:

Bence çok güzel yazmışsınız, tam bir iç dökme olmuş. Hepimiz bazen böyle şeyler hissediyoruz. Önemli olan harekete geçmek. Sonra zaten gerisi gelir.

Kilo konusunda çok acımasız eleştiriler gelmiş. Siz zaten farkındasınız fit olmadığınızın. Bence çocuğunuzu kreşe bıraktıktan sonra ya da almaya giderken 1 saat erken çıkın ve koşun. İnanın koşmak çok iyi gelecek. Hafif tempoda yavaş yavaş arttırarak. Zaten zamanla kondisyonunuz da artacak. Spor yapmak mutluluk hormonu salgılamanıza neden olacak ve gerisi gelecek. Kilolar da yavaş yavaş gidecek. Vücudunuzun nasıl şekillendiğine inanamayacaksınız. 2 hafta deneseniz değişimi görünce bırakamazsınız zaten.

Gerçekten çok zor bir dönemden geçmişsiniz ve belli ki bir çökkünlük yaşıyorsunuz.

İyi şeylere odaklanmaya çalışın, kocanız belli ki sizi seviyor, oğlunuz otistik değilmiş, anladığım kadarıyla eşiniz yeniden iş bulmuş.

Herkesin dediği gibi, kendinize odaklanın, bakım yapın, içinizden gelmese bile yapmaya çalışın. Daha iyi hissedeceksiniz. Bir anda çok şeyi değiştirmeye çalışmayın, ufak ufak eşinizle yakınlaşmaya çalışın. Sarılmak bile yeter bazen. Kaliteli vakit yaratmaya çalışın ama elinizden geldiğince. Olmadığında eksikliğe odaklanmadan. Güzel şeylere odaklanarak.

Her akşam oturup o gün kendiniz için yaptığınız güzel şeyleri yazın mesela. Bu kaşlarını almak da olabilir, sağlıklı bir yemek yemek de, eşinize gülümsemek de, çocuğunuza sarılmak da. Kendiniz için bir şeyler yapmaya çalışın.

Bence eşinizle ilgili temel probleminiz de bu aslında. Siz kendinizi sevmeyi bırakmışsınız, kendinizi yeniden sevmeye değer vermeye başladığınızda, kendinize odaklandığımızda hem ilişkiniz güzelleşecek hem de onun verdiği değeri daha çok görebileceksiniz. Şu an ondan gelen olumlu şeyleri de alamıyorsunuz.

Öncelikle konumla ilgilenen ve destegini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Herkesin yorumunu okusam da malesef herkese cevap veremedim. Yanıtlayamadıgım arkadaşlardan özür diliyor bal yanaklardan öpüyorum

Hayatımda bir şeyler değişti. İyi mi kötü mü bilemediğim bir özgüven geldi.
Kuaförün yanında bir süre ağladıktan sonra rahatladım ve ağda masasına yattım. Şükür kürkümden kurtuldum. Hafif hafif yerimden kalktım bu sefer saçlarımı değiştirdim. Kısacık kestirip asla yapmam dediğim sarıya boyadım. Sarı ve benn :/ Sonra eve geçip bir güzel makyajımı yaptım. Eşim geldiği zaman saçlarıma şok oldu ama iyi bir şok sanırım.. Yani umarım. Bilmiyorum.. Ama yakıştı bana. Sarı sevmezdi o da benim gibi. Ama dün gece çocuk uyuduktan sonra saçlarım ben ve o bir aşk yaşayınca.. Beğendi beğendi. Aslına bakmayın böyle söylediğime. Bunu kendim için yaptım. Sadece kendimi daha iyi hissetmek için.

Ertesi günü tekrar dışarı çıkıp üstüme başıma bir şeyler aldım. Spor güzel kıyafetler. Bir ara içimden ''lan 3 parça şey aldım 100 lirayı tosladım gidiyorum acaba doğru mu yaptım'' diye geçirmedim değil ama sonra eşimin son aldıgı kıyafetlerin ona ne kadar yakıştıgını düşününce vazgeçtim. Amaaaan dedim ne vicdanlısın choco. Harcadım gitti.

Yine de sonra hızlı bir iki bunalıma daha girip çıktım. Ama çıktım şükür.. Bilirsiniz çocuktan başka hayatınız olmuyor. Her an her dakika onun yemeği, bezi, uykusu, oyun ve eğitimi ve tekrar yemeği derken bu kısır döngü içerisinde o bunalıma girip girip çıkabiliyoruz. Öyle anlarım oluyor bazen. Ama daha az hasarla atlatıyorum. Çünkü saçlarım sarı :) o yüzden

Ders çalışıyorum. Dedim madem ben çocuguma bu kadar adandım, en iyisi hepten kendimi bu işe adayayım ve çocuk gelişimi okuyayım. Okudugum her şey de tanıdık gelince komik oldu. Bir diplomam eksikmiş zaten.. Çocukları çok seviyorum. Oglumun kreşinde olmasını istemediğim ne varsa uygulamalı olarak göstermek üzere bayagı azim yaptım, öğretmen olup çıkıcam inşallah. Bütün bu gerilim stres içimde ne varsa derslere harcayıp kitapların ümmüğünü sıkıp rahatlıcam Allahın izniyle

Kiloma gelince, kilo vermek üzere ayrı bir konu açıcam. Ona da öyle başlıcam. Ben listelere kurallara gelemiyorum. Kendim baş edebildiğim şekilde başlayıp mücadelemi yazıcam. Yazmamın sebebi de vazgeçmemek. Tek kural bu olacak. 20 kilo vericem inşallah.

Annemle olan durumuma gelince, geçenlerde bunu tekrar konuştuk. Bayagı kafasına takmış üzülmüş.. Ben sorun olmadıgını söyleyip bu konuyu bir daha konuşmak istemediğimi söyledim ama o gerçekten çok takılmış. ''Peki sen madem okuma yazmayı öğrenemedin, yapamıyorken bir gün birden gelip nasıl o sayfayı okudun'' dedi. O bunu o zamanlar kendince bir başarı olarak adlandırmış. Ona göre karanlıkta bana vahiy indi herhalde.. Her neyse..
''Okumuyordum, okulda orada yazanları ezberledim ve seni mutlu edebilmek için okuyormuş gibi yaptım'' dedim. Bu son itiraftan da sonra konu sonsuza kadar kapandı. Bu arada okumayı o zamanlar annem baskısını üstümden çekince rahat kafayla hemen sökmüştüm. Hatta öğretmenim beni diğer arkadaşlarıma hızlı okumayı öğretmem için ön sıraya oturtmuştu.

Bu mesaj yine iç dökmemin devamı gibi oldu..
Sonuç olarak ben artık iyiyim. Zaman ayırdıgınız için tekrar teşekkür ederim :)

Iyi olmaniza sevindim 😊👍🏻 Nasil duzeldiniz merak ediyorum ama
Ben söylediğim gibi 20 kilo verdim 🥰 diyete ne zaman basladigima baktım tam Aralık ayında bunları yazdığım sıralarda ben gerçekten başlamışım. Çok gurur verici bir şey bu benim için ☺️ eşimle de bir sorunum olmadığını fark ettim. Bende ki özgüven eksikliği hayatımı daha da zorlastiriyormus. Yemek yeme isteğimle baş edememek beni daha depresif yapıyormuş. Hayatım zorsa iki kat zor geliyordu çünkü bana. Ama tamamen kendime dönüp kendim için bir şeyler yapmaya basladigimda özüme döndüm 🥰 ben çok neşeli bir insanimdir belki profilme denk gelmissinizdir. Şunu öğrendim kimseye karşı bir beklentiniz olmayacak. O değeri siz kendinize vereceksiniz. Çocukla hala başım dertte. Ama ben artık o ben değilim ☺️

Ben söylediğim gibi 20 kilo verdim 🥰 diyete ne zaman basladigima baktım tam Aralık ayında bunları yazdığım sıralarda ben gerçekten başlamışım. Çok gurur verici bir şey bu benim için ☺️ eşimle de bir sorunum olmadığını fark ettim. Bende ki özgüven eksikliği hayatımı daha da zorlastiriyormus. Yemek yeme isteğimle baş edememek beni daha depresif yapıyormuş. Hayatım zorsa iki kat zor geliyordu çünkü bana. Ama tamamen kendime dönüp kendim için bir şeyler yapmaya basladigimda özüme döndüm 🥰 ben çok neşeli bir insanimdir belki profilme denk gelmissinizdir. Şunu öğrendim kimseye karşı bir beklentiniz olmayacak. O değeri siz kendinize vereceksiniz. Çocukla hala başım dertte. Ama ben artık o ben değilim ☺️
Ozguven ve kendini sevme deger verme butun bakis acinizi hayatinizi degistirmis. InsAllah hep boyle mutlu olursunuz. Sizin adiniza sevindim!

X