İçimi Dökmek İstiyorum

Evet ben onlara destek olurdum. Üstelik bırakın arkadaşlarımı, aramın bozuk olduğu kişilere bile baş sağlığı diliyorum. Bu arada anneanneniz için başınız sağ olsun, umarım daha iyisinizdir.
7 yıl oldu anneannemi kaybettiğimiz sağolun acı hafifliyor ama dediğim gibi kimsenin davranışlarına takılmayın

Artık o kadar doldum ki sadece cümleye başlarken bile boğulduğumu hissediyorum. Ellerim titriyor ve gözlerim doluyor. Daha yazıma başlamadım ama... Neyse anlatmaya bir yerden başlamalıyım çünkü o kadar çok anlatmam gereken şey var ki... Belki de bunu kimse okumayacak veya üşenecek ama her neyse tamam başlıyorum. Dört gün önce dedemi kaybettim, dünyanın en harika adamını kaybettim. Onu çok özlüyorum, onu toprağın altında görmek o kadar kötüydü ki.... Saatlerce öylece dikildim mezarının başında. Bilmiyorum beni duyar mı ama insan birini toprağa verince çok pişmanlık yaşıyormuş. Bir de bazı insanların ölümü bile ders verirmiş galiba, dedem onlardan biriydi. Ben dedeme hep çok yakındım, hiç bilerek kalbini kırmadım ama buna rağmen o kadar çok pişmanlık yaşadım ki... Ah benim dedem... Hiç istemedi hastanede kalmak ve sonunda koronaya ve kalbine yenik düştü. Belki yanımızda olsaydı geçirmeyecekti o kalp krizini veya öyle yalnız, öyle mutsuz ölmeyecekti. Bilemedik... Belki kurtulur diye orda bıraktık onu. Stres olmasın diye telefonunu da almışlardı, bizimle de konuşamıyordu. Dünyanın en sosyal insanıydı, hiç istemediği şekilde ve yapayalnız öldü. Dahası ben öyle doya doya ağlayamadım dedemi. Hem anneanneme belli etmemek için hem de annemi ayakta tutmak için, sonrasında insanlar beni güçsüz görmesin diye vs... Ben sanırım çok abartıyorum bu güçlü görünme işini de. Dahası çevremden biraz daha tahammül ve sabır bekliyorum açıkçası ama karşılığını alamıyorum, bu da üzüyor beni. Arkadaşımla tartıştım, erkek arkadaşımla tartıştım ve bunlar da beni geriyor. Ayrıca çok yakınım sandığım bir arkadaşım da baş sağlığı bile dilemeden bir sürü hikaye attı instaya. Ne kadar boşvermek istesem de her gördüğümde ağrıma gidiyor. Ben sanırım arkadaşlarımın yakın arkadaşı falan değilmişim. Belki de hayatımdan direkt çıkartmalıyım ama bilmiyorum işte. Gerçekten o kadar doldum ki... Konuşacak, bunları anlatacak kimsem yok. Boğuluyorum. Gerçi bu blog işime yarayacaktır. Daha önce anlatmadığım ve beni yoran başka şeyleri de anonim olarak anlatabilirim sanırım. Ayrıca şimdi annem de korona. Hem anneme, anneanneme bakıyorum hem de bazı hisleri aşmaya çalışıyorum. Evin tüm yükü bende ve üniversite okuduğum için gün içinde derslerim de var. Her şeye yetişmeye çalışıyorum ama en ufak şeyi güzel yapamasam da annem çok kızıyor. Biliyorum zor bir dönemden geçiyor ama bu dönemi ben de geçiriyorum, her şeyin benim için de zor olduğunu anlasa keşke... Her neyse yine de ağzımı açıp bir şey demiyorum. Kendi hislerimle baş edemiyorum. Erkenden yatıp saatlerce uyuyamıyorum, dedemi rüyamda görmek için dört gündür yalvarıyorum ama yapamıyorum. Ayrıca anneannemin koronası geçmeden ona dedemin öldüğünü söylemeyeceğiz dedik ama anneannem dedem hasta dediğimizde bile inme geçirdi, bunla nasıl baş edecek bilmiyorum. Bir olay da o zaman çıkacak ama onu da anlatırım olduğunda. Üstelik dün gece arkadaşımın tanıdığının kan kanseri olduğunu ve kan aradığını öğrendim. Onca kişiyiz, o kadar hikaye vs attık ama bir kişiden uygun kanı bulamadık. Yazımı bitirirken erkek arkadaşımdan bahsetmek istiyorum. Onca şeyin arasında onu mu düşünüyorsun derseniz ben de kendimi anlamsız buluyorum ama şu dönemde onunla kavgalı olmakta zoruma gidiyor. Keşke dedemi kaybetmemin beni ne kadar sarstığını anlasa ve bana daha hassas olabilse ama yapmıyor ve bu hayal kırıklığı yarattı. Her neyse bugünlük bu kadar.
Allah rahmet eylesin dedenize. Hastalarınıza da şifalar diliyorum. Her şeyden önce çok dikkatli olun size bulaşmasın. Diğer konulara gelince hassas ve zor durumdasınız. Annenizi hoşgörün sonuçta o da hastaymış. Normal bir psikolojide olduğunu sanmıyorum. Anneanneniz için de kötüyü düşünüp çağırmayın. Kimbilir sesini duymadıkça haber almadıkça belki de yavaş yavaş kendi anlayacaktır durumu. Arkadaşlarınız konusunda ateş düştüğü yeri yakıyor gerçekten de. Kendi canı yanmayan öyle anlayamıyor zorluğun ve acının şiddetini. Her şey yoluna girip tekrar görüştüğünüzde sisteminizi gönderirsiniz. Şimdi hiç uğraşıp düşünüp de iyice kendinizi kötü hissetmeyin. Erkek arkadaşınıza ben de kızdım. Kovidden dolayı görüşemeseniz bile size destek olmalı zor zamanınızda. Olmuyorsa ayıp etmiş. Herkes iyileşip normal düzene döndüğünüzde tekrar değerlendirirsiniz ilişkinizi. Sonuçta eşiniz değil ya. Böyle acı ve zorluklar yakın çevrenize de bir çeşit sınav oluyor. Kendinize geldiğinizde herkesin notunu eline teslim ediyorsunuz zaten. Şimdi şu dönemi atlatmaya bakın dikkatlice. Çok zorlandığınızda yardım isteyin evdeki sağlam bireylerden. Geçici bu zorluklar deyin kendinize. Allah kolaylık versin. Tekrar başınız sağ olsun

Allah rahmet eylesin dedenize. Hastalarınıza da şifalar diliyorum. Her şeyden önce çok dikkatli olun size bulaşmasın. Diğer konulara gelince hassas ve zor durumdasınız. Annenizi hoşgörün sonuçta o da hastaymış. Normal bir psikolojide olduğunu sanmıyorum. Anneanneniz için de kötüyü düşünüp çağırmayın. Kimbilir sesini duymadıkça haber almadıkça belki de yavaş yavaş kendi anlayacaktır durumu. Arkadaşlarınız konusunda ateş düştüğü yeri yakıyor gerçekten de. Kendi canı yanmayan öyle anlayamıyor zorluğun ve acının şiddetini. Her şey yoluna girip tekrar görüştüğünüzde sisteminizi gönderirsiniz. Şimdi hiç uğraşıp düşünüp de iyice kendinizi kötü hissetmeyin. Erkek arkadaşınıza ben de kızdım. Kovidden dolayı görüşemeseniz bile size destek olmalı zor zamanınızda. Olmuyorsa ayıp etmiş. Herkes iyileşip normal düzene döndüğünüzde tekrar değerlendirirsiniz ilişkinizi. Sonuçta eşiniz değil ya. Böyle acı ve zorluklar yakın çevrenize de bir çeşit sınav oluyor. Kendinize geldiğinizde herkesin notunu eline teslim ediyorsunuz zaten. Şimdi şu dönemi atlatmaya bakın dikkatlice. Çok zorlandığınızda yardım isteyin evdeki sağlam bireylerden. Geçici bu zorluklar deyin kendinize. Allah kolaylık versin. Tekrar başınız sağ olsun
Teşekkür ederim, sizler de sağ olun

Yaşlı hasta elden ayaktan düşse yine acı fakat bir nebze .Acılarından kurtuldu gözüyle bakabiliyor insan .Ancak böyle genç ve ani kayıplar bambaşka mekanı cennet olsun .Allah sabır versin .Bazı insanlar daha güçlü sanırım .Benim Anne kaybından sonraki hayatım alt üst oldu diyebilirim .Tek pişmanlığım psikiyatriye gidip bırakma oldu .Belki destekle tedaviyle bu şekilde ağır geçirmeyecektim.Yaşamak lazım tecrübe etmek olgunlaşmak gerekiyordu demek .
teşekkür ederim amin inşallah. hepimizin ölmüşlerine ve hepimize sabır versin rabbim inşallah. zor ama işte mecburiyetlerimiz var bi şekilde hataya tutunuyoruz. sonucunda kavuşucaz allahın izniyle. güçlü değil aslında güçlü görünmek zorunda belkide. bilemiyorum yada metanetli mi demek lazım. eninde sonunda zor. 3 yılı aştı 25 aralıkta ama çok arıyor çok özlüyorum. arkadaşım sırdaşım herşeyimdi. bende zor zamanlar geçiriyorum ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyorum. rabbim sizede dayanma gücü versin inşallah.

teşekkür ederim amin inşallah. hepimizin ölmüşlerine ve hepimize sabır versin rabbim inşallah. zor ama işte mecburiyetlerimiz var bi şekilde hataya tutunuyoruz. sonucunda kavuşucaz allahın izniyle. güçlü değil aslında güçlü görünmek zorunda belkide. bilemiyorum yada metanetli mi demek lazım. eninde sonunda zor. 3 yılı aştı 25 aralıkta ama çok arıyor çok özlüyorum. arkadaşım sırdaşım herşeyimdi. bende zor zamanlar geçiriyorum ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyorum. rabbim sizede dayanma gücü versin inşallah.
Amin inşallah cümlemize de .

Benim bir tanıdığım kör olup kaç sene öyle yaşadı ve sonrasında Alzheimer olup öldü .Bence kalp krizinden kimseye muhtaç olmadan yaşlıyken ölmek güzel bir şey. Yaşlılarda felç Alzheimer çok sık görülüyor, kendinizi yıpratmayın bence ,ilk başta üzülmek normal ama bir şekilde ölecekti ve genç değilken vefat etti.

Benim bir tanıdığım kör olup kaç sene öyle yaşadı ve sonrasında Alzheimer olup öldü .Bence kalp krizinden kimseye muhtaç olmadan yaşlıyken ölmek güzel bir şey. Yaşlılarda felç Alzheimer çok sık görülüyor, kendinizi yıpratmayın bence ,ilk başta üzülmek normal ama bir şekilde ölecekti ve genç değilken vefat etti.
Haklısınız ama insan çok sevdiği birini kaybedince önce bocalıyor, şu an daha iyiyim ve kalanları düşünmeye çalışıyorum. Teşekkürler

X