İçinden Çıkılmaz Tuhaf Hayatım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lutfen sizi iyi anlayan bir psikiyatrist bulun ve onun dediklerine -hastaneye yatmak dahil- birebir uyun. Imkaniniz varsa terapi de alin. Cumleleriniz cok duzensiz, disoryantasyon yasiyor oldugunuz cok belli. Ihtiyaciniz olan medikal destegi aliyor gibi gorunmuyorsunuz su an. Stabil olmadan hicbir karar vermeyin, buna bosanmak dahil.

Bosa konusmuyorum travma gecmisi olan, borderline karakter ozelliklerine sahip bir kadinim. 2.5 sene cok yogun ilac tedavisi + psikoterapi gordum ben de 18 yasindaydim sizin evlendiginiz yasta. Su an 29 yasindayim hala ayni terapistle calisiyorum, duygusal regulasyonumun ve stabilitemin saglanmasi icin duzenli psikoterapiye ihtiyacim oldugunu biliyorum. Boylece hayatimi buyuk yanlislar yapmadan cok guzel bir sekilde kurdum.

Sizin yanlis secimlerinizin buyuk kisminin sebebi zaten ihtiyaciniz olan medikal destegi almiyor olusunuz. Lutfen vakit kaybetmeden herkesi birakin sadece tedavinize odaklanin.
Bu mesajınız benim bütün bedenimi uyuşturdu şu an gözlerim dolu dolu. aynısını Dr söyledi. Duygu durumu bozukluğu görüyorum dedi. Ani çıkışlar var dedi.Hiç farketmiyordum.Düzensiz konuşuyormuşum sanırım. Ben neden böyle oldum ki.. Hayat doluyum genç kızken. Herkesi güldürürürdüm. Güler geçerdim herşeye Şu mesaja bile oturup saatlerce ağlayasım var. Teşekkür ederim desteğiniz için.

Hastaneye yatıcam arkadaşlar tamam. Oğlumla kim ilgilenir diye korktum hep kaçtım bu yüzden.Yatman lazım dedi dr. Şimdilerde biraz şartlardan dolayı deli de olsam ben anneyim canımı veririm onun için. Babasına diyim inşallah yapar ilgilenir. Orda da konuşurum ben sizinle. Bana telefonu verirler mi alıyorlar mı elimden?

Merhaba değerli üyeler. Ben içimi dökmeye geldim. Konu sahte falan demeyin nolur kimliğimi yöneticimiz Kazen 'e ıspatladım.
Ben 18 yaşında kendimden çok büyük bi insanla evlilik yaptım. 40 yaş var aramızda. 18 yıl geçti aradan.. Duygularım, hayatım, hayata algım değişti birden. Sanki derin bi uykudan uyanmış gibiyim. Çünkü kendimi anksiyeteden dolayı ilaçlara mahkum ettim yıllarca. Ailen yok mu derseniz.. Yok kimsem. Yalnızım. 18 yıl sonra karşıma bi genç adam çıktı. İlk başta bana hiç söylemedi evli olduğunu. Öğrendim bir süre sonra kendi ağzından. Madem mutsuzsun anlattığın kadar o zaman boşanmadan karşıma sakın çıkma dedim. Çünkü ben boşanma davası açtım eşime. Ve bu olayı anlattım. Alnım ak olayım diye. Kimseyi aldatmak kandırmak istemedim. Şu an aşık olduğum insan bana beraber yaşama teklifi etti başka bi şehirde. Ve birlikte yaşarken (ben boşandıktan sonra) benim de boşanma dilekçemi birlikte veririz dedi. Neden dedim.. . Bu senin hayatın, gerçekten mutsuzsan sen de ver dilekçeni ve beni yeni bi hayata o şekilde davet et dedim.. Başka bi şehirde iş buldu ve şu an ve beni bekliyor. Ama evli.... Onun 3 benimse 1 çocuğum var..Ne yapmamı önerirsiniz güzel insanlar.. Ben çok çaresizim ve artık sağlıklı düşünmek istiyorum...
sevdiğim adam dediğiniz kişi boşanmadan görüşmeyin siz zaten 18 yaşında bir hata yapmışsınız şimdi tekrar dan hata yapmayın

Yalnızlık gerçekten de çok zor. Güvenip yaslanabileceğiniz bir ailenizin, akrabanızın olmaması şu an da ordan oraya savrulmanızın başlıca sebebi. Görüştüğünüz evli adam da hiç boşanmadan sizi cepte tutabileceği gibi, önce sizi garantiliyip sonra da boşanabilir. Ama her iki türlüsü de yeni korkunç hayatın 2 evresi olarak tanımlanabilir. Hayatınıza bekar (boşanmış) düzgün, yumuşak huylu erkekler alın derim ben şayet boşanacaksanız. Boşansanız da boşanmasanız da bu sağlıksız ilişkiyi noktalamanızda fayda var. Hayatınızda biri ve birinin desteği olmadan yaşamayı denemelisiniz. Psikolojik destek almanız gerektiğiniz de düşünüyorum. Görüştüğünüz bu adam bariz 🙄 eşini şu an da sizinle aldatıyor, illa fiziksel temas gerekmiyor aldatmış olması için. Aile hayatına uygun olmayan bir sadakatsizlik gösteriyor 3 çocuğunun annesi yıllardır aynı yastığa baş koyduğu hayat arkadaşına. Yani vicdanı bu duruma elveren bir erkeğin sizi el üstünde tutacağını sanmam. Ki kaldı ki aldatan her erkeğin ağzında aynı sakız ‘anlaşamıyorum karımla mutsuzum!’. O zaman neyi bekliyorsun ayrılmak için???
1- Yakalanmayı (yakalanan kadar her iki tarafıda sessizce idare edecek ve yakalanınca da evli olduğumu biliyordu hata yaptım karıcım affet beni, etrafta aşifte çok diyecek)
2- Sizinle devam edip edemeyeceğini garantileyecek öyle eşine bay bay diyecek. Cepte kahrını çekecek bi kadın daha olacak sonuçta. Daldan dala konmuş olacak hemde arada hiç boşluk olup ara vermeden.
3- 3 çocuğunu bahane ederek boşanmayacak ve siz kuma olarak ‘güvenmiştim ama ona ben’ diyip başlayacaksınız 2.evdeki 2.kadın olmaya. Geçmiş olsun!
Sonuç: Yıkıcı ve acılı geçecek gelecek yıllar. Destek alın ve bireysel hayatınızı kurun.

Biz bipolarlara Allah dengeyi gramla vermiş zaten.

Konunu okuduğumdan beri haykırarak ağlamak istiyorum kimse bu illet hastalığa yakalanmasın :KK43:

Bak güzelim şuan Eylül ayındayız ve sen harika bir mani atağındasın ondan bu çılgın fikirlerin , acilen düzenli uyku ve ilaç tedavisi başlanması gerekiyor.

Hemen hastaneye yat orda ilaçların bi düzene girsin uykun düzene girsin , çıkınca da sağlam bi terapist bul.

Sular durulduğunda boşanacaksan bile sağlam kafayla boşanırsın.

İki güzel lafa kanmamayı , tek başına ayakta kalmayı ve kendine yetmeyi öğrenmen gerekiyor.

HASTASIN ve hastalığın sana bunları yaptırmış yıllardır.

Önce kendin için sonra evladın için toparlanman gerekiyor artık.

Kaç kere eşine git beni bırak artık sen de çocukların için yaşa diye yön gösterdim. Bırakmam dedi.
Benden 8 yaş küçük.
Ağlayıp durdu.
Sevdim dedi.
Ama niye dövdü ki beni. Sevse vurmazdı sanırım.
28 yaşında mi :skandal:
28 yaşında 3 çocuk mu ????
Karısı da 25 lerindedir ..
Lut seni çok pis yiyor bunlar birazcık aklın varsa başına topla ..

Abooooooo
Gece gece üzüldüm eski konulara baktım ağzım açık kaldı 😒
İnandırıcılığını yitirdi biraz sanki ,ya da zaten yıllardır bu kadın sürülmüş durmuş.
Insallah hikaye yazmissindir, insanları kandirmaktan zevk alıyorsundur.
Dede nin tecavüzüne uğrayıp ablasina/kardeşine asılan adamı bırakmayan, millete de bırakmayın kocanız diyip ,evliyken başka adama aşık olan ve ondan dayak yiyen biri değilsinizdir.
Neyse ilk etaptaki üzüntüm koca bir boşluğa dönüştü, neyse ne diyim bilemedim insallah oyle kafana estikçe yazıyorsundur
Dede mi asılmış konu sahibinin kardesine ve ablasına?
Ne dedeymiş arkadaş ya🙄
Dedeler gözümde bambaşka bir hale büründü😬
Konuyu okudukça duygu karmasasi yasıyorum..
Kızgınlık, öfke, üzülme, acima, şaşkınlık dagıldım..
Konu sahibi ne diyecegimi sasirdim sana ama alkol alma, ilaclarini duzenli kullan ihtiyacın olan zaman tedavi sakın hayatina birini sokmaya calisma kafan karisik zaten..

Hastaneye yatıcam arkadaşlar tamam. Oğlumla kim ilgilenir diye korktum hep kaçtım bu yüzden.Yatman lazım dedi dr. Şimdilerde biraz şartlardan dolayı deli de olsam ben anneyim canımı veririm onun için. Babasına diyim inşallah yapar ilgilenir. Orda da konuşurum ben sizinle. Bana telefonu verirler mi alıyorlar mı elimden?
Telefon elinde olamıyor yatış yapılırsa. Ama olsun problem yok sen iyi ol da çıktığında konuşuruz.

Ne dedeymiş arkadaş ya🙄
Konu sahibi ne diyecegimi sasirdim sana ama alkol alma, ilaclarini duzenli kullan ihtiyacın olan zaman tedavi sakın hayatina birini sokmaya calisma kafan karisik zaten..
Dışarı cikicam şimdi inşallah bir dede görüp ensesine patlatmam :KK53:

Boşanma tarihim yaklaştıkça hayattan çok korkuyorum ben. Bi kaç kişi boşanma demiş. Ne yapacağımı neyi neden yaptığımı bilemez haldeyim. Hastalığım çok şiddetlendi. Dr yatman lazım hastanede dedi.Ağlayıp kaçtım ordan. reçetemi bile attım yöneticiye. Neyim yalan olsun. Ben deli değilim. Bazı yorumlara aranızda yaptığınız şakalara ben bile güldüm. Espriyle bakan insanları seviyorum hayata. Ağlanacak halime gülüyorum zaten. Oğlum için yaşayacağım. Kimsenin metresi olmayacağım. Bu evlilik mutsuz ediyordu beni eskiden beri. hayırlısını dileyeceğim.

Boşanma tarihim yaklaştıkça hayattan çok korkuyorum ben. Bi kaç kişi boşanma demiş. Ne yapacağımı neyi neden yaptığımı bilemez haldeyim. Hastalığım çok şiddetlendi. Dr yatman lazım hastanede dedi.Ağlayıp kaçtım ordan. reçetemi bile attım yöneticiye. Neyim yalan olsun. Ben deli değilim. Bazı yorumlara aranızda yaptığınız şakalara ben bile güldüm. Espriyle bakan insanları seviyorum hayata. Ağlanacak halime gülüyorum zaten. Oğlum için yaşayacağım. Kimsenin metresi olmayacağım. Bu evlilik mutsuz ediyordu beni eskiden beri. hayırlısını dileyeceğim.
Aaaa öyle deme lütfen hastanede yatmak delilik değil aslaa.. Bak sana dedim ya 5 sene tedavi gördüm diye bende yattım 10 gün kadar.. Kızım durmadığı için mecbur çıkmıştım o kadar iyi geldi ki orası bana.. Çok güzel dostlar edindim çok güzel tedavi gördüm kimse sana deli diye bakmıyor keşke şöyle 1 2 ay kalsaydım dedim çünkü muhteşem bi ortamın oluyo.. Herkes seni dinliyo anlıyo kimse yargılamıyo.. Mutlaka dene o ortamı.. Asla ön yargıyla yaklaşma..

Ne dedeymiş arkadaş ya🙄
Ben yemek yapıyordum mutfakta baktım eğilmiş kapının deliğinden ablama bakıyor. Ben sandım bu beni çok seviyor hiç üzmez. Dünyam başıma yıkılmıştı ve o gün hiç içmediğim sigaraya başlamıştım. Bu 3 defa oldu. Ayrılmadım Ayrılamadım çünkü babam borçtan hapisti. Ben anneme erzak ve para yardımı yapıyordum. Bi ara boşanmak istedim babam engel oldu. Aşk meşk neyine dedi. Ömür boyu böyle yaşa dedi.

Gençliğin heba olmuş zaten yaşlı bir adamla ama artık akıllı adım atman gerekir. Hem 3 çocuklu hem de evli adamla olmaz. İki taraf da boşanır yola devam edilir böylesi iğrençlik.

O eski konuyu kız kardeşim olarak açma sebebim ben burda verdiğim detaylarla tanınmak istemedim. Eski konuyu yıllar evvel bile açmıştım. Çok iyi insanlar yön göstermişti. Biraz değiştirdim anlatırken beni tanımasınlar diye. Ama burdaki konum baştan sona her detayıyla doğru. Artık hiçbişey umurumda değil sağlığım gitti benim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X