İçişleri Bakanı Efkan Ala: Cizre'de operasyonlar bitti

O bir gunluk bir olaydi, ben gunlerce ve hatta aylarca suren operasyonlardan bahsediyorum. Ulkenin guneydogusunda ic savas cikmis zaten. Herkese kafa tuttugumuza bakilirsa yakinda Rusya ve Suriye ile de bir dis savasa girersek hic sasmam. Sahane ic ve dis politikalarimiz sayesinde.. Ama hukumetin hic kabahati yok di mi? Kendi kendine oluyor hersey, bizler de zaten gaipten yonetiliyoruz..
Ya saraylım biz şurda anlaşamiyoruz ben iktidarı savunmuyorum ama bu operasyon şartti yoksa güneydoğuyu kaybedecektik bu süreçte yaşın yanında kuruda yanmiş olabılir ve tekrar soylüyorum ankarada da olsa bi başka yerdede olsa ben askerimin arkasindayım

Ya saraylım biz şurda anlaşamiyoruz ben iktidarı savunmuyorum ama bu operasyon şartti yoksa güneydoğuyu kaybedecektik bu süreçte yaşın yanında kuruda yanmiş olabılir ve tekrar soylüyorum ankarada da olsa bi başka yerdede olsa ben askerimin arkasindayım
Biz cozum sureci gibi bir deli zirvasi yasamasaydik operasyona filan gerek kalmazdi. Kendin diyorsun PKK 30 senedir var diye.. Biz ne zaman, hangi tarihte kendi sehirlerimizde PKK operasyonlari yaparaktan kendi sehirlerimizi deprem yeri goruntusune soktuk? Kendi halkimizi evsiz, assiz kis gunu sokaklara doktuk, hem de onbinlerce, yuzbinlercesini? Bu iktidarin beceriksizligi, baska bir sey degil.

Aman.. Caddebostana kadar mi girmis bombalar, orgutler..:KK57: bu ulke nereye gidiyor ben artik bilmiyorum.. Istikrarli bir sekilde batana kadar gidecez galiba.. Ortadogu oldu guzelim Turkiyem..
İşte bak olay da bu saraylım...
Onlar zaten içimizde.
Dün sur, Cizre... Bugün Caddebostan, yarın Nişantaşı, ulus.
Her an her yerdeler.
Sen polisini askerini şehir şehir sokak sokak aratarak hele ki pkk eline bu kadar koz verdikten sonra yok edemezsin.
Ütopya artık bunlar.
Şehirlerin viran halini görüp oh iyi oldu pis teröristler deyip sevinmek de birşey kazandırmıyor bizlere.
Kalıcı çözüm lazım... Ya da var mı ki öyle bir çözüm artık?

Biz cozum sureci gibi bir deli zirvasi yasamasaydik operasyona filan gerek kalmazdi. Kendin diyorsun PKK 30 senedir var diye.. Biz ne zaman, hangi tarihte kendi sehirlerimizde PKK operasyonlari yaparaktan kendi sehirlerimizi deprem yeri goruntusune soktuk? Kendi halkimizi evsiz, assiz kis gunu sokaklara doktuk, hem de onbinlerce, yuzbinlercesini? Bu iktidarin beceriksizligi, baska bir sey degil.
o konuda sonuna kadar haklısin doğruya doğru bu pkk lılar asker polis gorünce sinecek delik gezerlerdi ama şimdi adamlar açik açık soylüyorlar ben gerillayım diye bunların bu kadar dillerini uzatanda çozüm süreci oldu iyilıkle yola getırırım sandi ama olmadi hata yapti

Tamam soylediklerin doğru sence şu saatten sonra yapılmasi geren nedir
Yapılması gerekenler, artık 2 ucu moklu değnek durumunda.. Tıkattılar, z.çtılar batırdılar..
Bu milletten özür dilemeliler..
Koltuk sevdasını bırakmalılar..
Kişisel çıkar ve hırslarını terk etmeli
ve utanç duymalılar..

İşte bak olay da bu saraylım...
Onlar zaten içimizde.
Dün sur, Cizre... Bugün Caddebostan, yarın Nişantaşı, ulus.
Her an her yerdeler.
Sen polisini askerini şehir şehir sokak sokak aratarak hele ki pkk eline bu kadar koz verdikten sonra yok edemezsin.
Ütopya artık bunlar.
Şehirlerin viran halini görüp oh iyi oldu pis teröristler deyip sevinmek de birşey kazandırmıyor bizlere.
Kalıcı çözüm lazım... Ya da var mı ki öyle bir çözüm artık?
Birakmadilar Hayal, birakmadilar.. Butun ulkeyi terorist yuvasina cevirdiler.. Yillarca yazdik burda, herkes gayet memnun, alkislar girla.. Iste ulkenin geldigi nokta. Kina yaksinlar simdi diyorum, ne diyeyim..

Yapılması gerekenler, artık 2 ucu moklu değnek durumunda.. Tıkattılar, z.çtılar batırdılar..
Bu milletten özür dilemeliler..
Koltuk sevdasını bırakmalılar..
Kişisel çıkar ve hırslarını terk etmeli
ve utanç duymalılar..
ozür o kadar giden asker polis canini geri getirecekmi bi yola girdiler çıkmak olmaz son pkk lı bitene kadar devam etmekten başka çare yok benim fikrim

Boyle askerin arkasinda olunmaz. Hirslarina askeri halki kurban ettiginde

Birakmadilar Hayal, birakmadilar.. Butun ulkeyi terorist yuvasina cevirdiler.. Yillarca yazdik burda, herkes gayet memnun, alkislar girla.. Iste ulkenin geldigi nokta. Kina yaksinlar simdi diyorum, ne diyeyim..
Kendi adıma aynı senin de düşündüğün gibi çözüm sürecini onaylamadım.
Habur'u onaylamadım, sayın öcalanı onaylamadım...
Benim için yanlışlar silsilesiydi.
O zaman bunu alkışlayan, iyi yapıyorsun diyen kitle bugün operasyonları alkışlıyor.
Bu Nasıl olabilir?

o konuda sonuna kadar haklısin doğruya doğru bu pkk lılar asker polis gorünce sinecek delik gezerlerdi ama şimdi adamlar açik açık soylüyorlar ben gerillayım diye bunların bu kadar dillerini uzatanda çozüm süreci oldu iyilıkle yola getırırım sandi ama olmadi hata yapti
Boyle iyilik olur mu aylin? Adamlar her taraflara bomba doserken, emniyetin bile altindan tunel gecirirken cozum surecindeyiz diyerekten askere jandarmaya polise "dokunmayacaksin!" dediler. Bile bile goz yumdular. Uc sene, adamlar istedikleri gibi at kosturdu ulkede, yollari kestiler, kurmuslar bir polis teskilati kendilerine, kimlik soruyorlardi gelen gecene.. Hep yazdik burada.. Karsilik olarak "analar aglamasin" dendi. Hani? 270 sehit diyorlar, surecin bozuldugu gunden beri.. O daha fazlaydi aslinda daha ilk gunlerden de kirpmislar sayiyi, ama neyse.. Ne oldu o sehitlerin anasi? aglamadi mi?

Yazmissin onceki mesajinin birinde, iki polis uykusunda oldu diye bozuldu surec diyerekten.. Ya cozum surecinde hic sehit olmamis miydi ki? Biz hep duyduk buralarda, gelip haberlerde cikmiyor ama burada su oldu bu oldu diyenleri.. O zamanlar niye bozmamislar cozum surecini?
Cozum sureci ondan bozulmadi, hangisi takiyor polisi askeri.. "Uc bes Mehmetcik oldu diye meclisi mi toplayacagiz" diyen adamlar cozum sureci bozmaz "uc bes polis" sehit oldu diye, yanlis miyim? Sehit icin meclisi toplamaktan aciz adamlar bunlar.. Akdogan soyledi, Seloya bozulmus, baskan yaptirmayacagiz dedi diye, cok tahrik olmus efendileri.. Olay budur. http://www.haberler.com/akdogan-hdp-baraji-gecmek-icin-sureci-feda-ettiler-7551212-haberi/

ozür o kadar giden asker polis canini geri getirecekmi bi yola girdiler çıkmak olmaz son pkk lı bitene kadar devam etmekten başka çare yok benim fikrim
Ama daha 2 gün önce bir konuşmasında Cumhurbaşkanı şehit verdik vericez, bundan gurur duyuyoruz dedi..
Bu ne kadar acı.. Daha önce şehitlere kelle diyen kişi şimdi -kelleler üzerinden(!)- siyaset yapıyor..
Milleti savaştırmaya ne kadar meraklı! bir tutum bu..
Yapmayın etmeyin Allah aşkına.. İntikam siyasetine hayır..
Ölenler şehit edilenler, bizim gençlerimiz.. Şehit olarak yada edilerek siyaset yapılmaz.. Bozdukları gibi düzeltmeliler durumu..

Ben askeri savunuyorum kesinlikle hükümeti deği
Boyle iyilik olur mu aylin? Adamlar her taraflara bomba doserken, emniyetin bile altindan tunel gecirirken cozum surecindeyiz diyerekten askere jandarmaya polise "dokunmayacaksin!" dediler. Bile bile goz yumdular. Uc sene, adamlar istedikleri gibi at kosturdu ulkede, yollari kestiler, kurmuslar bir polis teskilati kendilerine, kimlik soruyorlardi gelen gecene.. Hep yazdik burada.. Karsilik olarak "analar aglamasin" dendi. Hani? 270 sehit diyorlar, surecin bozuldugu gunden beri.. O daha fazlaydi aslinda daha ilk gunlerden de kirpmislar sayiyi, ama neyse.. Ne oldu o sehitlerin anasi? aglamadi mi?

Yazmissin onceki mesajinin birinde, iki polis uykusunda oldu diye bozuldu surec diyerekten.. Ya cozum surecinde hic sehit olmamis miydi ki? Biz hep duyduk buralarda, gelip haberlerde cikmiyor ama burada su oldu bu oldu diyenleri.. O zamanlar niye bozmammislar cozum surecini? cozum sureci ondan bozulmadi, hangixi takiyor polisi askeri.. "Uc bes Mehmetcik oldu diye meclisi mi toplayacagiz" diyen adamlar cozum sureci bozmaz "uc bes polis" sehit oldu diye yanlis miyim? Sehit icin meclisi toplamaktan aciz adamlar bunlar.. Akdogan soyledi, Seloya bozulmus, baskan yaptirmayacagiz dedi diye, cok tahrik olmus efendileri.. Olay budur. http://www.haberler.com/akdogan-hdp-baraji-gecmek-icin-sureci-feda-ettiler-7551212-haberi/
ya zaten ülke boyle yangin yerine donmüşken başkanlık sistemi deyince ben deliyorum bu durumda nasil başkanlık düşünürler aklim almiyor haberlere bakamiyorum yine şehit var diye piskolojim bozuldu oğlum askeri ışıkları düşünüyor içim korku dolu nasil düzelecek bu memleket bilmiyorum ama bildiğim tek şey var oda bu terorü bitirmek istiyorlasa ilk once meclistekilerinden başlayacaklar sallandirmaya adamlar istiklal marşı okumuyorlar ama Atatürkün kurduğu tc meclisinde havlıyorlar çıldirmamak işten değil

Kendi adıma aynı senin de düşündüğün gibi çözüm sürecini onaylamadım.
Habur'u onaylamadım, sayın öcalanı onaylamadım...
Benim için yanlışlar silsilesiydi.
O zaman bunu alkışlayan, iyi yapıyorsun diyen kitle bugün operasyonları alkışlıyor.
Bu Nasıl olabilir?
Valla ben artik alistim. Erdogan neylerse guzel eyler diyen bir topluluk var karsimda.. Yarin masaya otururlar, bu sefer gene donup onu alkislarlar, nasilsa bir masal anlatir gene AKP, ya da sucu CHPnin, MHPnin filan ustune atar..

Ama daha 2 gün önce bir konuşmasında Cumhurbaşkanı şehit verdik vericez, bundan gurur duyuyoruz dedi..
Bu ne kadar acı.. Daha önce şehitlere kelle diyen kişi şimdi -kelleler üzerinden(!)- siyaset yapıyor..
Milleti savaştırmaya ne kadar meraklı! bir tutum bu..
Yapmayın etmeyin Allah aşkına.. İntikam siyasetine hayır..
Ölenler şehit edilenler, bizim gençlerimiz.. Şehit olarak yada edilerek siyaset yapılmaz.. Bozdukları gibi düzeltmeliler durumu..
Başkanlığı unutsun bence artik bu milletin üzerinden prim sağlayamayacak onun siyaseti batsin milletin ciğerleri yaniyor

Valla ben artik alistim. Erdogan neylerse guzel eyler diyen bir topluluk var karsimda.. Yarin masaya otururlar, bu sefer gene donup onu alkislarlar, nasilsa bir masal anlatir gene AKP, ya da sucu CHPnin, MHPnin filan ustune atar..
yok kardeşim ya açık konuşayım cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar 1 numaralı tayyipçiydim candan savunuyordum ama cumhurbaşkani olunca hele şu son seçimlerden sonra gozümden düştü tanıdiğım akp li herkes benimle ayni fikirde bi daha asla diyorlar artik onun suyu ısindi

yok kardeşim ya açık konuşayım cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar 1 numaralı tayyipçiydim candan savunuyordum ama cumhurbaşkani olunca hele şu son seçimlerden sonra gozümden düştü tanıdiğım akp li herkes benimle ayni fikirde bi daha asla diyorlar artik onun suyu ısindi
Zaman gosterecek...

Askerler o bodruma girip olmedikleri icin korkaklar saraylimin gözünde. En son söylediği buydu otesini bekleme bence
nikim 7 arkadaşım akp konusunda çok hassassın,oda mhp chp gibi bir parti diğerlerinin hatalarını nasıl görüyorsak bunuda görmeli kabullenebilmeliyiz hiç bir siyasetçi için parti için eleştiri yapan birine sen pkk yandaşısın demeye değermi ve bildiğim kadarıyla inançlı birisin,saraylımın pkk yandaşcısı olmadığını okadar net biliyorumki,o başkanlık gelmesin diye hdp ye oy vermenin doğru olmadığını söyledi kötü giden şeylerden hukumeti suçladı diye sadece bunu söyluyorsun,ama cizrede yasayan sıradan biri olsaydın orayı yerle bir ettiler okulu işi evi barkı olanların yaşamı bitti,aynı durumda biz olsaydı sebeb olanlara beddua ederdik,tabiiki pkk suçlu,ama orada yerleşirken hiçmi görmediler, bak burada belediyenin ağacını elleyemezssin kamu davası açarlar budamak bile yasak zeytin toplarken jandarma geldi ceza kayıdı yaptılar insanlara,

X