İdrar yolu enfeksiyonu

Canım bende oluyordu ama bende arada hafif pembe idrar da oluyordu meğer idrar kanalında taş varmış o yapıyormuş. Ne olur ne olmaz bi üroloji doktoruna git ultrason ve tomografi çektir. Benim tomografi de çıktı, çok şaşırdım. Bayağa da sıkıntılı bi durumdaymış alındı hemen. İkinci ihtimal evli isen eşinden bakteri kapıyor olabilirsin doktor eşine de bi antibiyotik verse iyi olur belki.
Üroloji bolumu tamamdir hangi bolum diye dusunuyordum dünden beri. Esimden nasl bulasir peki

Üroloji bolumu tamamdir hangi bolum diye dusunuyordum dünden beri. Esimden nasl bulasir peki
Aslında erkeklerden genelde mantar bulaşıyor ama bazen cinsel ilişki enfeksiyona da sebep olabiliyormuş hatta balayı sistiti diyorlar. Ama ben senin belirtilerinden kum döküyor ya da taş düşürüyor olabileceğinden şüphelendim. Tedbir amaçlı muhakkak üroloji den ultrason ve tomografi iste. Taş kanalda ya da mesanede kaldıkça enfeksiyon yapıyor.

Böbrek taşı idrar yolu enfeksiyonu yapıyormuş bayanlar ve malesef bazı taşlar çok sinsi oluyor kendini pek hissettirimiyor. Ben de taş olsa dayanılmaz ağrım olurdu deyip ihmal ettim meğer kanala sıkışan bi taşım varmış rutin kontrolde çıktı. Bu tarz şikayetleriniz birden fazla defa olunca muhakkak ürolağa gidin
Böbrek tasim var malesef o zaman kesin o yuzden devam ediyor. Urolojiye hemen gitmem lazim o zaman ama merak ettigim ve korktugum bir durum var bazi kadinlara doktorlar cocuk sahibi olmaniz gerek filan diyor temizlenmesi icinmiymis neymis tam olarak bende bilmiyorum boyle birsey yoktur dimi boyle bir problem bu bambaska birseydir umarim

Temizliginize ekstra dikkat edin, onden arkaya dogru silmek seklinde mesela

İdrar kulturu de vermelisiniz, sadece enfeksiyon varmis demekle olmaz. Bana dr.un kultur sonucunda ureme olmadigi icin ilac baslatmadigi oldu.

Bol su icmek de gerekli.

Ayrica esiniz de hijyenine dikkat etsin, ondan da geciyor olabilir...
Esimden nasil gecebilir ki

Böbrek tasim var malesef o zaman kesin o yuzden devam ediyor. Urolojiye hemen gitmem lazim o zaman ama merak ettigim ve korktugum bir durum var bazi kadinlara doktorlar cocuk sahibi olmaniz gerek filan diyor temizlenmesi icinmiymis neymis tam olarak bende bilmiyorum boyle birsey yoktur dimi boyle bir problem bu bambaska birseydir umarim
Yok yav ilk kez duyuyorum öyle birşey. Ne alaka acaba doğumla taşın. Hani yumurtalık kisti filan olsa neyse.

Bak canım benim de kanalda taş sıkışıp kalmış, ben de ara ara tekrarlıyordu enfeksiyon tarzı belirtiler acile gidiyordum idrar tahlili antibiyotik hadi eve... Ağrılarım 1-2 günde geçince ürolojiye gitmedim. En son bayramda şiddetli kasık ağrım oldu yine geçti bu sefer hadi bi gideyim dedim tetkikler yapıldı bi bakıldı kanalda taş böbrek büyümüş acil işleme aldılar idrar yolundan girip aldılar taşı (anestezi ile kapalı bir işlem). Benim taş düşmeyecek konumdaydı ama sendeki taş düşebilecek durumdaysa düşmesine yardımcı ilaçlar verir.

Aslında erkeklerden genelde mantar bulaşıyor ama bazen cinsel ilişki enfeksiyona da sebep olabiliyormuş hatta balayı sistiti diyorlar. Ama ben senin belirtilerinden kum döküyor ya da taş düşürüyor olabileceğinden şüphelendim. Tedbir amaçlı muhakkak üroloji den ultrason ve tomografi iste. Taş kanalda ya da mesanede kaldıkça enfeksiyon yapıyor.
Evet dökmuştum hamileydim dökerken belki yine farkinda degilim ama oluyordur cunku bazen bobreklerimin agridigini hissediyorum ya yinemi tas dokuyorum derken geciyo gibi oluyo öyle yani kesin kum ya da taştir o zaman urolojiye kesin hemen gitmem gerek

Evet dökmuştum hamileydim dökerken belki yine farkinda degilim ama oluyordur cunku bazen bobreklerimin agridigini hissediyorum ya yinemi tas dokuyorum derken geciyo gibi oluyo öyle yani kesin kum ya da taştir o zaman urolojiye kesin hemen gitmem gerek
Bi de doktor bana bol su iç dedi şimdi saat başı 1 bardak su içiyorum en az, bi de limon iyi geliyormuş doktor tavsiye etti aklıma geldikçe yarım limon sıkıp suyla karıştırıp içiyorum

Yok yav ilk kez duyuyorum öyle birşey. Ne alaka acaba doğumla taşın. Hani yumurtalık kisti filan olsa neyse.

Bak canım benim de kanalda taş sıkışıp kalmış, ben de ara ara tekrarlıyordu enfeksiyon tarzı belirtiler acile gidiyordum idrar tahlili antibiyotik hadi eve... Ağrılarım 1-2 günde geçince ürolojiye gitmedim. En son bayramda şiddetli kasık ağrım oldu yine geçti bu sefer hadi bi gideyim dedim tetkikler yapıldı bi bakıldı kanalda taş böbrek büyümüş acil işleme aldılar idrar yolundan girip aldılar taşı (anestezi ile kapalı bir işlem). Benim taş düşmeyecek konumdaydı ama sendeki taş düşebilecek durumdaysa düşmesine yardımcı ilaçlar verir.
Valla ne yalan söyleyim ayni anlattiginiz gibi acil idrar tahlili ilaclar hop eve coluktan cocuktan bi duzgun gidemedim

Bi de doktor bana bol su iç dedi şimdi saat başı 1 bardak su içiyorum en az, bi de limon iyi geliyormuş doktor tavsiye etti aklıma geldikçe yarım limon sıkıp suyla karıştırıp içiyorum
Suyu bu durumdan degilde canim cok istedigi icin cok tuketiyorum demek ki vucut susuz kaliyor acayip derecede su istegi geliyo bana

Suyu bu durumdan degilde canim cok istedigi icin cok tuketiyorum demek ki vucut susuz kaliyor acayip derecede su istegi geliyo bana
Olabilir cnm. Malesef ben suyu az içen biriyim :KK43: şimdi zorluyorum kendimi. Bi de bu tarz şeylerde genetik yatkınlık olabiliyormuş. Bizim ailede herkeste var taş sorunu :KK43:

Enfeksiyondan defalarca acillik olmuş biri olarak her yazdığına katılıyorum.

Ben bir de ayaklarımı üşütmemeye çalışıyorum, soğuk yere oturmuyorum.

Ayrıca kozmetik mağazalarında vajinal jeller var her banyo yaptığımda onu kullanıyorum çok şükür 2 yıla yakındır olmadım

Günlük ped kullanmıyorum en son acillik olduğumda doktor kullanmamamı söylemişti. Her gün çamaşır değiştiriyorum ya da bazen çok akıntım olduğunda gün içerisinde yine değiştiriyorum ancak böyle kurtuldum.
Ben numis med i kullaniyorum jel olarak ve bende gunluk ped kullanmiyorum camasirimi cok sik degistiriyorum. Gunluk ped kullansam mi diye dusunmustum ama siz boyle soyleyince bi dusundum sanirim camasir degismeye devam. Bu arada bende ayaklarimi sicak tutmaya calisiyotum hatta bazen patik bile giydigim oluyor yazin ortasinda napim hemen kapiyorum cunku

Olabilir cnm. Malesef ben suyu az içen biriyim :KK43: şimdi zorluyorum kendimi. Bi de bu tarz şeylerde genetik yatkınlık olabiliyormuş. Bizim ailede herkeste var taş sorunu :KK43:
Bizde bitek bende ya amcalarda filan varmidir bilmem ama etrafimda bi kendimde gordum aslinda kumdu ama enson tas oldu cok sasirdim taşa nsl dondu anlamadım

2 yemek kasigi ev yapımı elma sirkesi koy 1 bardak suya ve her akşam iç. Şifa olacaktır inşallah.

Ürolojiye gozuktükten sonra buraya mutlaka yazıcam sebepleri belki benim yasadigim bu durumu yasayanlar vardir çozum olur vesile oluruz tedavileri icin bende merak ediyorum ne cikar diye randevu alicam hemen

Ekran göruntusunu aldim kesinlikle denicem cunku bende emziriyorum. Çok sagol hepsini uygulucam camasirlari zaten utuluyordum ama iciceklere de dikkat edicem mutlaka cunku kola tuketen biriyim ama icmemeye gayret edicem kesinlikle
emzirme dönemınde enfeksıyon dahada artıyormus vucudun susuz kalmamasına dıkkat etmelısın en az 3 lt su içmelısın ıcıne bıraz lımon sıkabılırsın ayrıca kultur yaptırmanı onerırım ureyen bakterı ıse ona uygun antıbıyotık kullanman gereklı bende ecolı uremıstı ne yaparsan yap tekrarlıyor.

Ürolojiye gozuktükten sonra buraya mutlaka yazıcam sebepleri belki benim yasadigim bu durumu yasayanlar vardir çozum olur vesile oluruz tedavileri icin bende merak ediyorum ne cikar diye randevu alicam hemen
İnşallah önemli birşey çıkmaz cnm geçmiş olsun

idrar kültürü mutlak yapsınlar antibiyotiklerin de dirençli veya dirençsiz olanları var belki tam faydasını ondan görmüyorsundur
Ama bu kadar sık tekrar ediyorsa böbreklerde bir sorun vardır üroloji seni nefrolojiye sevk eder canım bol su bol c vitamini

X