İdrar yolu enfeksiyonu

bol su için.
vajinayı sabunla vs yıkamayın. sadece su. içine zaten hiç bi şekilde müdahale etmeyin.
sadece beyaz ve pamuklu iç çamaşırı kullanın ve sık sık değiştirin.
çok dar pantolonlar giymeyin.
eşiniz de mutlaka doktora gitsin. ondan size bişey bulaşıyor olabilir.

geçmiş olsun.

Böbrek tasim var malesef o zaman kesin o yuzden devam ediyor. Urolojiye hemen gitmem lazim o zaman ama merak ettigim ve korktugum bir durum var bazi kadinlara doktorlar cocuk sahibi olmaniz gerek filan diyor temizlenmesi icinmiymis neymis tam olarak bende bilmiyorum boyle birsey yoktur dimi boyle bir problem bu bambaska birseydir umarim
Çok geçmiş olsun canım.
Uzun süre malesef bende yaşadım bu illeti.
Günde en az 3lt sıvı tüketmemi söylemişti doktorum. Çok iyi geliyor çünkü enfeksiyonun idrar kesesinde tutunmasını engelliyor ve böbreklere ulaşmasına engel oluyor . Sık sık iç çamaşırı değiştir ve mutlaka ütüle. Eşnle ilişki sonrası mutlaka az miktardada olsa tuvalete git

Kızılcık gerçekten çok iyi geldi. Zaten idrar yolu enfeksiyonu deyince herkes ilk kızılcık diyor kanıtlanmış bi faydası var çünkü.
Aktarlarda kurutulmuşu da var. Tabağa koyar akşama kadar yerdim.
Tazesi çıktığı zamanda kompostosunu yaptım. Birazıda kaynatıp şişelere koyup dondurum. Önlem amaçlı attım dondurucuya. Bir kez olunca mutlaka tekrar ediyor.
Bu bebek meselesini banada söylediler. Üroloji doktoruna gittiğimde sordum. Güldü geçti öyle şeymi olur bu idrar yollarıyla alakalı bi durum yumurtalıkla değil ki demişti. Şu an 11 aylık bebeğim bi bebeğim var. :KK36:Hiç korkma bebek sahibi olmana engel değil.
Çok geçmiş olsun..

Ben 16 yasimdan dan beri 2 veya 3 yilda bir kum döküyordum en son 2016 nin aralik ayinda doktum ama 2017 nin subatina kadar surdu meger bu defa taş dökmüşum ilk defa tas döktüm. Ve dokulurken idrar yolu enfeksiyonu yapiyor enfeksiyonda böbreklerime tekrar cikip iltihap olusturdu 1 ay boyunca yataktan kalkamadim ilk baslarda anlayamadilar sebebini 42 derece atesle yatiyordum en son 39 a dusuyordu okadar daha asagi inmiyordu. Doktor sadece bi tahmin sonucu verdi ilaclari bunlar seni ilestirirse mucize olur ilk defa senin gibi vaka goruyorum dedi neredeyse ölüyordum yani
bende ayniyim.
polikistik bobrek hastasiyim. bobreklerimde en buyugu 4.5 cm bir suru kist var. tas kum cok fazla. 1-1.5 ayda 1 acile gider serum yaptiririm ates bas agrisi idrarda yanma idrara cikamama belirtileri. surekli kistler taslar bobregi ciziyor kanama cikiyor idrarimda..enfeksiyon surekli var. kizimi memeden kesmeye calisiyorum. uzun donem capraz antibiyotik kullanip tas ve kumlari yok etmeye calisicaz. polikistik bobregin tedavisi yok dogustan iki bobrekte kist uretiyor.

iyi bir dr a gidin. devlet hastanelerinde nefroloji bolumu var ordan randevu alin. nefrolog bobrekle ilgileniyor. tas ve kumlariniza iyice bakar. idrar kulturu vs alir. uzun donem capraz tedavi ile iyilesirsiniz.

Kızlar konuyu ilgili bölume yazmiştım ama geneliniz burada sanirim hic yorum yapilmadı.. uzun zamandır idrar yolu enfeksiyonu yasiyorum doktora gidiyorum fakat antibiyotik ve ilaclarla geciyor ama kisa bir sure sonra hemen tekrar ediyor bunun gibi bir durum yasayan var mı? Var ise tamamen gecmesi icin ne gibi bir tedavi uygulandı?

Öncelikle kültür yaptır
Ben bu sorunu yıllarca yaşadım, ağızdan alınan ilaçlarla olmuyor, 15 gün iğne tedavisi ile anca geçti, ilaveten sürekli maydanoz suyu içtim. Bu arada enfeksiyona neden şeyi düzeltmen gerekli, bende hormonlu spiral yapıyordu, hijyen de bu konuda önemli, cinsel yaşamın var ise partnerinin temizliği de önemli.

Esimden nasil gecebilir ki
prezervatif kullanmiyorsaniz esinizin cinsel organinda bulunan bakteriler iliski sirasinda size geçer. Anusten vajina tarafina, vajinadan idrar yoluna geçmemesi icin temizlige dikkat etmek gerekiyor

• Beğen
Reactions: Jou
Aynen benim de ultrasonda böbrek büyümüş çıktı. Sonra tomografi de taş göründü. Demekki bu durumu yaşayan çok
Kadinlarda agri esigi yuksek ve idrar kanali daha kisa demisti doktor.

Biraz daha surse bobrek kaybi bile oluyormus.

Tekrar etmez insallah,bununla gecmis olsun.

benim kızım çok sık olurdu , öncelikle duşta oturarak banyo yapardı onu kaldırdık küvet keyfi yok, sabun vs. şeyler kullanılmayacak sadece su ve iç kısmı çok yapısını bozacak şekilde yıknamyacak, pamuklu iç çamaşırı ve kesinlikle giymeden önce kızgın buharsız ütü yapılacak sık değişitirlecek ve en güzeli bolbol su içilecek

Ekran göruntusunu aldim kesinlikle denicem cunku bende emziriyorum. Çok sagol hepsini uygulucam camasirlari zaten utuluyordum ama iciceklere de dikkat edicem mutlaka cunku kola tuketen biriyim ama icmemeye gayret edicem kesinlikle
Çok sık tekrarlıyorsa sizden eşinize bulaşan bir mikrop olabilir. Bir kültür yaptırın derim. Tek taraflı tedavi gördüğünüzden eşinizden size tekrar bulaşıyor olabilir. Soğanı kabuklarıyla kaynatıp suyunu içebilirsiniz baya etkili. Birde soğanı ikiye bölüp ocakta közleyin en ortasını( cücük dediğimiz kısım) iç çamaşırınıza koyup biraz dinlenin acil doktora gidemediğiniz durumlarda inanılmaz etkili resmen mucize.

Kızlar konuyu ilgili bölume yazmiştım ama geneliniz burada sanirim hic yorum yapilmadı.. uzun zamandır idrar yolu enfeksiyonu yasiyorum doktora gidiyorum fakat antibiyotik ve ilaclarla geciyor ama kisa bir sure sonra hemen tekrar ediyor bunun gibi bir durum yasayan var mı? Var ise tamamen gecmesi icin ne gibi bir tedavi uygulandı?
Ayni konuyu bende ilgili bolume actim canm.kimse yazmadi.sendeki ayni sikayet bende var.iletisim halinde olalim bi cozum bulursak birbrmize yazalim lutfen.benm gitmedgm doktor kalmadi.antibiyotk geciriyo sonra tekrarliyo her seferinde biktim artik.benimki daha cok adet olup bittikten bikac gun sonra oluyo.jinekologada sordum bi cvp alamadm.smdi c vitamini ve bitkisel bi ilaca basladim onlemek icin bakalim faydasi olucakmi

benim kızım çok sık olurdu , öncelikle duşta oturarak banyo yapardı onu kaldırdık küvet keyfi yok, sabun vs. şeyler kullanılmayacak sadece su ve iç kısmı çok yapısını bozacak şekilde yıknamyacak, pamuklu iç çamaşırı ve kesinlikle giymeden önce kızgın buharsız ütü yapılacak sık değişitirlecek ve en güzeli bolbol su içilecek
Kuvet mi yasak yoksa tabure gbi bi seyde oturup banyo mu yasak?

Kadinlarda agri esigi yuksek ve idrar kanali daha kisa demisti doktor.

Biraz daha surse bobrek kaybi bile oluyormus.

Tekrar etmez insallah,bununla gecmis olsun.
Ben de çikolata kisti var bi de o idrar kanalını daralmış ondan kendi düşemiyormuş taşlar :KK43: tekrarlamaması için bol bol su içicem artık. Ameliyat sonrası stent takıldı 4 haftalığına mahfetti beni :KK43:

Bol su iç. Bi de benim direncim düşünce oluyor sende de olabilir mi?

Öncelikle kültür yaptır
Ben bu sorunu yıllarca yaşadım, ağızdan alınan ilaçlarla olmuyor, 15 gün iğne tedavisi ile anca geçti, ilaveten sürekli maydanoz suyu içtim. Bu arada enfeksiyona neden şeyi düzeltmen gerekli, bende hormonlu spiral yapıyordu, hijyen de bu konuda önemli, cinsel yaşamın var ise partnerinin temizliği de önemli.
Bendede normal spirail var bu idrar yolu enfeksiyonu yaparmiki?bende sk sk idrar yolu enfeksiyonu oliyorum.fakat bende rahimde enfeksiyon yok sadece idrar yolunda

Bendede normal spirail var bu idrar yolu enfeksiyonu yaparmiki?bende sk sk idrar yolu enfeksiyonu oliyorum.fakat bende rahimde enfeksiyon yok sadece idrar yolunda

Bana doktor spiral enfeksiyon oluşturuyor idrar yolu o enfeksiyondan mikrop kapıyor demişti. Rahim için bir tedavi uygulayamadılar çünkü hormonlu spirali kanama kontrolü için zorunlu takmışlardı. O dönem iğne ile tedavi uygulandı. 2017 sonu spirali çıkarttırdım yan etkileri yüzünden çok şükür bir daha sorun yaşamadım

Ben de çikolata kisti var bi de o idrar kanalını daralmış ondan kendi düşemiyormuş taşlar :KK43: tekrarlamaması için bol bol su içicem artık. Ameliyat sonrası stent takıldı 4 haftalığına mahfetti beni :KK43:

Stent zor gercekten cok haklisiniz.

Limon tas olusumunu engelliyormus, kiraz sapi ya da maydanoz sapını kaynamis suya atip demleyip onlari da icebilirsiniz.

Ben numis med i kullaniyorum jel olarak ve bende gunluk ped kullanmiyorum camasirimi cok sik degistiriyorum. Gunluk ped kullansam mi diye dusunmustum ama siz boyle soyleyince bi dusundum sanirim camasir degismeye devam. Bu arada bende ayaklarimi sicak tutmaya calisiyotum hatta bazen patik bile giydigim oluyor yazin ortasinda napim hemen kapiyorum cunku

Günlük pedi en son acillik olduğumda doktor bana alttan muayene yapmıştı orada görmüştü ve markası ne olursa olsun kullanma, vajinan hava almıyor bakterileri etkiliyor gibi bir şey demişti. Ben de o gün kestim gerçekten çok rahat ettim.

Patik bende giyerim kışın özellikle evde ev ayakkabısı terlik hiç çıkarmam. Kışın o soğukta etek giyen kadınları kıskanmıyor değilim nasıl giyiyorlar hasta olmuyorlar mı diye :KK70: ben giysem hemen acillik olurum :KK70:

Bana doktor spiral enfeksiyon oluşturuyor idrar yolu o enfeksiyondan mikrop kapıyor demişti. Rahim için bir tedavi uygulayamadılar çünkü hormonlu spirali kanama kontrolü için zorunlu takmışlardı. O dönem iğne ile tedavi uygulandı. 2017 sonu spirali çıkarttırdım yan etkileri yüzünden çok şükür bir daha sorun yaşamadım
O zaman sizinki rahim yada yumurtaliktada enfeksiyon vardi

Ayni konuyu bende ilgili bolume actim canm.kimse yazmadi.sendeki ayni sikayet bende var.iletisim halinde olalim bi cozum bulursak birbrmize yazalim lutfen.benm gitmedgm doktor kalmadi.antibiyotk geciriyo sonra tekrarliyo her seferinde biktim artik.benimki daha cok adet olup bittikten bikac gun sonra oluyo.jinekologada sordum bi cvp alamadm.smdi c vitamini ve bitkisel bi ilaca basladim onlemek icin bakalim faydasi olucakmi
Merhana uzerinden zaman gecmis ama sonrasinda sorun cozuldu mu acaba yada nasil bir sonuc aldiniz rica etsem bilgi verebilir misiniz🤭😊

X