İF DENEMELERİ -DESTEKÇİLERİ BEKLERİM :)

BEYDA33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2013
77
115
merhaba;
75,2 kilo ile 21 ekimde başladım hurma yogurt diyeti ile. 5 günlük kür ile 72,4 e kadar düştüm ,amacım sonrasındada dikkat edip o sekılde devam eytmekti ama olmadı tabi :) 2 3 günde 73,4 e cıktım. yanı aslında 5 gunluk hurma dıyetı bana toplamda 1,8 kılo verdırmıs oldu. bundan memnumun daha ıyı olabılırdı ama olmadı.neyse bundan sonrasına bakacagız. if yanı intermitten fasting bana cok daha yapılabılır ve uygun bır dıyet gıbı gelıyor.bırcogunuz artık bılıyordu zaten aralıklı oruç olarak gecıyor. en cok kullanılan 16/8 lik diyet . yanı 16 saat aclık 8 saat yemek yeme zamanı. daha cok ınsanlarda aksam 8 oglen 12 saatlerını kullankta aclıkta. bende bu sekılde sectım. calısıyorum kahvaltıyı cok cok sevmememe ragmen sımdılık duzenıöı bu sekılde kurdum aksam 8 kapanıs poglen 12 1 acılıs olarak.
dun aksam en son yemegımı 8 de yedım. ve cok cok az fırında sebze yapmıstım 3 yemek kasıgı kadar ondan ve yanınada yogurt uzerınede bıraz uzum. butun bır aksam cay ve bır fıncan zeytın yapragı cayıda ıctım (yenılenlerın yaga cevrılmesını onluyor ).
bugunku menum şu şekılde;

sabah kahvaltım yok.
bir tatlı kaşıgı hındıstan cevızı yagı uzerıne 2 bardak su

12 de oglen yemegı
bir kase yayla corbası,
2 tane fırın baget,
3 yemke kasıfgı kadar erıste (yemesem ıyıydı) ,
avuc ıcımden bıraz kucuk tam bugday ekmegı
bır kase salata.

yerken mıdem asla doymadı ama sonrasında doydugumu hıssettım. zaten bu dıyette cok fazlada kısıtlama yok onu yıuceksın bunu yemıyceksın gıbı. ama tabıkıde dıkkatlı davranmazsan bundada kılo vermek mumkun olmaz.

akşam menum sımdıden bellı aslında ama onuda yarın yazarım. en azından duzenım bır gun oncesının menusunu paylasarak olusmus olur. bakalım yarın sabah tartıda oynama olacak mı. buarada hergun tartılmayı planlıyorum ben. bu benı daha cok motıve edıyor. bırde ınstagramda bır bayan var aranızda tanıyan vardır ıllakı melek içmeli. melek hanım bu dıyetle ve hındıstan cevızı yagı yıyerek 24 gunde 7 kılo verdı. bende ılk onda duymus gormustum. if uygulayan varsa tecrubelerını duymak ısterım, bana katılmak ısteyen olursada kapım memnunıyetle acık :)

21 ekim :75,2
01 kasım : 73,4

:) yaramadı şöyleki bir kaç zaman uyguladım cok dıkkat edemeden yanı yedıklerımden kısmadan, bu sevıyede kılo korumakta mantıklı ama kılo vermek ıstıyorsanız cıddı anlamda yedıklerınıze dıkkat etmek lazım. ama ben deva edemedım cunku hamıle kaldıgımı öğrendım :)

Evet fayda sagliyor 4 bucuk kilo verdim.
Ama ben söyle yaptim
Sabah 6 da ya da 7 de yediysem oglen 1 de yiyip kapattim gerisi su.
Ya da sabah 8 de yediysem aksam 4 ten sofa yemedim.
Yediklerime dikkat ettim ama kısmadim tamamen ekmeği cok yememek te onemli.
Biraz dikkat biraz açlikla olur bu iş. 22nci gunumdeyim.

:) yaramadı şöyleki bir kaç zaman uyguladım cok dıkkat edemeden yanı yedıklerımden kısmadan, bu sevıyede kılo korumakta mantıklı ama kılo vermek ıstıyorsanız cıddı anlamda yedıklerınıze dıkkat etmek lazım. ama ben deva edemedım cunku hamıle kaldıgımı öğrendım :)
hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

X