İf+yumurta diyeti

Tip2diyabetli

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
122
76
Merhabalar…

Metabolik hastalıkları olan birisi olarak söylemeliyim ki aralıklı oruç dışında bana kilo verdiren hiç bişey olmadı.
Kendime göre bana iyi gelen neyse o şekilde bi liste yapıp 1-2 hafta devam etmeyi düşünüyorum belki sonrasında bir güncelleme yapabilirim.

Ben günde tek öğün ve o öğündede yumurta veya et türü + salata veya meyve şeklinde ilerleyeceğim.

Örnek: Aksam 18.00 de 2 yumurtalı bol yağlı limonlu bir salata veya bir balık ve yeşillik gibi bir diyet yapacağım.

Tatlı ve hamurişi zaaflarım var ama 2 haftada hiç kaçamaksız diyeti bitirmeye çabalayacağım sağlık problemleriniz yoksa bana katılabilirsiniz.

Günde tek öğün zor olacaksa aynı öğünlerden günde 2 defa yiyebilirsiniz yani öğlen 12.00 ve 18.00 şeklinde.

Çalıştığım icin gün içinde yemek yemeyip sadece aksam veya duruma göre sabah kalkar kalkmaz kahvaltı şeklinde yapıp işe gidebilirim yemeğimi yanımda taşıyarak öğlenlerine yiyebilirim. Bakalım nasıl olacak.

Yarın tartılıp hergün burayı güncelleyeceğim.
Başlangıç tarihi 22 Mayıs 2022
Başlangıç kilo: 81.6 kg
1.gün: 81.6 kg
2.gün: 80.5 kg
3.gün: 79.8 kg
4.gün: 79.6 kg
5.gün: 78.7 kg
6.gün: 77.9 kg
7.gün: 77.8 kg
8.gün: tartılmadım
9.gün: 77.8 kg
10.gün: 77.5 kg
11.gün: 76.9 kg
12.gün: 76.5 kg
13.gün: 76.0 kg

Diyet sonu: 76kg

Fark : -5.6 kg

Son düzenleme:
Bugün ilk gün ve pazar olduğu icin pazar kahvaltısı hazırlandı evde tabiki
1 yumurtalı Menemen
1 yemek kaşığı yoğurt
7-8 yeşil zeytin
1 mücver
1 dilim peynir
Yeşillik ve biraz brokoli

İlk ve tek öğünümü 10.45 de yaptım bugünü kapattım. Bundan sonra su soda çay kahve ile devam

Bende 80 nim para,tesi birlikte başlayalım olurmu
Ben bugün başladım pazartesi günü birlikte devam edebiliriz. Ben başka hiç bir diyetle kilo veremiyorum ilk 3-4 gün cok zor olacak eğer hiç aralıklı oruç yapmadıysanız ama dişinizi sıkarsanız gerçekten çok kısa sürede karşılığını aldığınız için mutlu oluyorsunuz. İnstagramda rengin börekçi diye bir doktor var onuda takip etmenizi öneririm

Benim gece yemem çok oluyo emzirfigim için çok acikiyorum
emzirirken kilo aldım bende ama suan size böyle bir diyet uymayabilir sütünüzde azalma olabilir çünkü baya az besinle günlerimi geçiriyorum ben ve bünyem alışkın. bebiş olunca işin içinde kilolar beklesin sonra verirsiniz :) yada sütünüzü arttıracak sağlıklı diyete uyabilirsiniz bence bu diyet sağlıksız bir diyet.

Son düzenleme:
Bugün bol limonlu baharatlı yağlı salata ve 3-4 köfte ile saat 13.00 de ilk ve tek öğünümü yaptım. Kaçamak olarak değil ama ikram edildiği icin tek bir minik parça cezerye yedim bugün nasıl iyi geldi anlatamam:KK49:

3.gün menüsü:::: 12.30 da yeşil salata ve 3 köfte yedim yumurta yemek pek içimden gelmiyor sanırım. Yanında 2 çilek 1 muzla kapanışı yaptım

4.GÜN
Saat 12.00 de

4 Çilek
3 Yumurta
biraz yeşillik
salatalık
havuç

bugünü yemek anlamında bitirdim. Kilo kaybı az ama kabızlık yaşadığım için normal olduğunu düşünüyorum 3 günde bile incelme var o yüzden kiloyu çok umursamıyorum. Açlık şeker krizleri baş ağrısı vs hiç bişey yok bugün gayet iyi hissediyorum

5.gün sabahı yaklaşık 3 kilo verdim. Kabızlık problemi olmasa belki biraz daha fazla vermiş olabilirdim ama olsun takılmıyorum yinede

5.gün saat 12,00 de

3 çilek
4 köfte
Yarım domates
Biraz yeşillik
6-7 yeşil zeytin
1 muz
Ekstra olarak canım çok istediği icin bi tane çikolata yiyeceğim

Tek öğün yapıp bugünüde bitircem

6.gün

Saat 12.00 de Tek öğün,

Üzerine tereyağ eklenmiş 6-7 köfte
1 kase yoğurt
Yeşillik
1 bardak zero kola
3 soğan halkası
3 kare çikolata

7.gün
13.30 da

2 küçük lahmacun
1 ayran
1 küçük ekler

İlk ve son öğün olarak bugünü kapattım. Haftasonları biraz böyle oluyo ama özellikle saate ve bi saat içinde tekrar oruç moduna girmek iyi geliyor

10.gün

Tek öğün saat 12.00 de

4 köfte
1 büyük kase salata
5 zeytin
1 kıymalı sigara böreği

Pazar günü diyete uymadığım için biraz yavaş gidiyorum kilo olarak yinede daha iyi daha sağlıklı hissediyorum tatlı ve kola isteği kalmadı. En çok kola içmemek beni zorluyordu arada öğünlerime koymayı düşünüyorum haftasonları biraz daha esnek hafta içi daha katı bir beslenme yapmak daha kolay oluyor çünkü yemeği işyerine getirdiğim için herhangi bir şey yiyemiyorum sağlıksız seçenekler bulunmuyor sonra oruç moduna geçince evdede birşey yemiyorum

11.gün

Gün içinde 2 yumurta ve bir salata yedim ama akşama baya baya bozmak zorunda kaldım diyetime uyamadım misafirlerim vardı mecbur herşeyin tadına bakmam gerekiyordu amaaan tadına baktım yiyim o zaman diyerek baya yedim 😂

X