İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Merhaba,
Uzmanlık geçmişim yok. Bence biraz el becerisi birazda okuyup öğrenmekle ilgili. Çokça video izledim ve araştırdım, bu işe senelerini veren uzmanlara da danıştım. Elbette cihazı satın alan herkes bir anda uzman olmuyor. Anlatmak istediğim merak edip araştırıp öğrenen ve el becerisi olan herkes bu işi yapabilir. Ayrıca uzmanlık sertifikası alanların %60'ı da hiç uygulama yapmadan, MEB onaylı özel eğitim kuruluşlarından sınavla sadece iş yeri açabilmek için bu belgeyi alıyorlar. Bence bu işe zaman, emek harcayan ve el becerisi olan herkes yapabilir.
Merhaba
Anladım. Nasıl becerebiliyor musunuz kendiniz. Yani kıl kökü yanıyor mu? Çıkanlar bitiyor mu ya da inceliyor mu? Bir de kıl kökünü tututturmak zor olmuyor mu? Beni daha önce yapan yer, kıl kökünü yakamıyormuş, kılı ortadan yakıp çekiyormuş, hep kıllar aynı oranda geri geldi. :cry: Makinayı alsam becerebilir miyim acaba?

Merhabalar, ben İstanbul'da devlet memuruyum, altı farklı yerde iğneli epilasyon yaptırdım. İğneli epilasyon lazerin görmediği ince tüylerde işe yaradığı için bir yerde mecburen iğneli epilasyona başvuruyoruz ama bazı yerlerde cildimde sıkıntılar meydana geldi. Sizinle tecrübelerimi paylaşmak isterim hangi yerlerden memnun kaldım hangi yerlerden memnun kalmadım. Reklam amaçlı yazmıyorum bunu belirtmek isterim neticede farklı yerler.
Öncelikle memnun kaldığım yerleri paylaşmak isterim.

Bunlardan birincisi Etiler epibeauty Zeynep OCAK; işinin hakkını vererek yapan bir estetisyen, ağrı sızı pek olmadı ve cildimde de leke vesaire kalmadı, çok titiz çalışan biri, yaptırdınız yerlerde bir daha tüy çıkma olasılığı çok düşük, ancak benim bütçem orayı pek kaldıramadı ne yalan söyleyeyim. Küçük de bir eleştiri yapayım diyelim 28 dakika çalıştınız ancak Zeynep Hanım bunu 30 dakikaya yuvarlayabiliyordu.

İkincisi Nişantaşı'nda bulunan Epifirst Nagihan ASLAN; çok çok titiz eğer gitme fırsatınız olursa siz de deneyimlersiniz. Misal dudak üstüme çalıştı en zor bölgelerden biri, iz kalmaması için dakika süresini kısa tutuyor yani dudak üstünde az çalışıyor, dikkatli de çalıştığı için iz vesaire kalmadı. Son kalan tüylerimi de kendisi ile almayı planlıyorum, hadi inşallah.

NE HİKMETSE DAHA SONRA BEN BU KADINLARI BIRAKTIM, BAŞKA YERLERE GİTTİM, GİTMEZ OLAYDIM.

Bir ara Taksim'de Ayten ERDOĞAN çalışıyordu, şimdi hala orada mı bilmiyorum, kollarıma çalıştık ama arkadaşlar kollarım mahvoldu, kendisi çok hızlı çalışıyor, eli çok hızlı, galiba kıl köküne çok hızlı girip çıktığı için diğer yaptırdığım büyük kabuklanmalar oldu, cildimde daha sonra beyaz beyaz noktacıklar oluştu, kıl köklerinde kıl dönmesi oldu, cildim hala pek düzelmedi. dudak üstüne çalıştık dudağımın üstünde iz kaldı, lütfen gitmeyin hem paranıza hem cildinize yazık, kollarım hala düzelmedi, severim kendisini ama bana göre işinin ehli değil.

Yine Taksim'de bulunan Sümer Epilasyon Ayten Hanım, çok tatlı bir kadın ama ben pek memnun kalmadım. Biz bacaklara çalıştık Ayten Hanımla, Ayten Hanım da diğer Ayten ERDOĞAN gibi çok hızlı çalışıyor, eli çok hızlı lakin benim bacak üstlerime en az üç kere çalışmamıza rağmen tekrar tekrar aynı yerlerden tüyler geri çıktı, evet fiyat olarak diğer yerlere nazaran çok iyi ama ben tavsiye etmiyorum. Benimle çalıştığı dönemde epilasyon aleti eskiydi, bu sebepten mi bilmiyorum ama canım çok yanıyordu, dediğim gibi tüylerde tekrar tekrar geri çıktı.

Üçüncü yer Beylikdüzü'nde bulunan DermaStar Sevnur Hanım, anam iğnesi en kalın olan kişiydi, işlem sonrası en büyük kabuklanmalar Sevnur Hanım'da oldu, acı tavan bu arada, haliyle bıraktım.

Bağdat Caddesi Misis Güzellik Salonu Özlem; (İnşallah ismini yanlış hatırlamıyorum) Özlem Hanım'a ben 2016'da gitmiştim sanırım, o zamanlar bu işin biraz acemisiydi, (hala orada çalışıyor mu bilemiyorum) yeni olmasına rağmen bence iyiydi, sadece yeni olduğundan dolayı eli yavaştı, el üstünde çalıştık, şimdi baktığım zaman tüylerimin sadece yarısı çıktı, dakikası o zamanlar için ya 3 TL ya da 3,5'du, bu işi yeni yapan birinin dakika ücretini o zamanlar bu kadar almasını ben pek doğru bulmadım çünkü eli yavaş, bir de ben Beyhan Hanımdan randevu almama rağmen beni Özlem Hanıma yönlendirmişlerdi, benim tabi ki bunu düzeltmem lazımdı ama nedense müdahale etmedim.

merhba sümer epialsyona bir türlü ulaşamdım numara çalıyor ama açmıyorlar....ama yazdığınıza göre iyikide açmamışlar. dermstara gelince telefında randevu almaya kalktım inanılmaz kabaydı gitmedim...bu mayısın 7 sinde koltuk altı randevum var neka osmanbeyde istersen deneyimlerimi paylaşırım..

Merhaba
Anladım. Nasıl becerebiliyor musunuz kendiniz. Yani kıl kökü yanıyor mu? Çıkanlar bitiyor mu ya da inceliyor mu? Bir de kıl kökünü tututturmak zor olmuyor mu? Beni daha önce yapan yer, kıl kökünü yakamıyormuş, kılı ortadan yakıp çekiyormuş, hep kıllar aynı oranda geri geldi. :cry: Makinayı alsam becerebilir miyim acaba?
İlk başta çok yavaş çekine çekine deniyorsunuz, iğne sonuçta can acır korkusu da var. Ama gördüm ki zamanla insan pratikleşiyor. Bir uzman kadar hızlı elbette değilim ama aldığım kıl/tüy bir daha çıkmıyor. Kendi kendine alınca kökünü tam yaktığını pens ile çekerken anlıyorsun ve eğer kök yandıysa zaten kendiliğinden hissetmeden çıkıveriyor. Eğer kök tüyü tutmaya devam ediyorsa yani yanmadıysa bir daha iğneyle girip akım veriyorsun böylece yakmadığın kökü pens ile çekmemiş oluyorsun ve bir daha uzamıyor. Kökü tutturmak çokta zor olmuyor, tam tüyün çıktığı yere batırıyorsun iğne de köke ulaşıyor. Makinayı alabilirsin bence el becerine güveniyorsan. Youtube'da instagramda bir çok uzmanın videosunu dikkatlice izlersen de cesaretlenirsin belki.

Ya tek bir kıla kaç defa iğneli yle kaç seans yapılırsa kökü yanar... Göbeğimde 3 yada 4 siyah kıl için 3 kere gittim bu sabah baktım yine çıkmış....

İlk başta çok yavaş çekine çekine deniyorsunuz, iğne sonuçta can acır korkusu da var. Ama gördüm ki zamanla insan pratikleşiyor. Bir uzman kadar hızlı elbette değilim ama aldığım kıl/tüy bir daha çıkmıyor. Kendi kendine alınca kökünü tam yaktığını pens ile çekerken anlıyorsun ve eğer kök yandıysa zaten kendiliğinden hissetmeden çıkıveriyor. Eğer kök tüyü tutmaya devam ediyorsa yani yanmadıysa bir daha iğneyle girip akım veriyorsun böylece yakmadığın kökü pens ile çekmemiş oluyorsun ve bir daha uzamıyor. Kökü tutturmak çokta zor olmuyor, tam tüyün çıktığı yere batırıyorsun iğne de köke ulaşıyor. Makinayı alabilirsin bence el becerine güveniyorsan. Youtube'da instagramda bir çok uzmanın videosunu dikkatlice izlersen de cesaretlenirsin belki.
Sağol canım cesaretlendirdin beni. Alırsam yazarım sana özelden.

Ya tek bir kıla kaç defa iğneli yle kaç seans yapılırsa kökü yanar... Göbeğimde 3 yada 4 siyah kıl için 3 kere gittim bu sabah baktım yine çıkmış....
Aynı şey benimde başımda. Hiç işlem görmemiş kıl güya hemen bitiyor diyorlar. Çıkıp duruyor.

Aynı şey benimde başımda. Hiç işlem görmemiş kıl güya hemen bitiyor diyorlar. Çıkıp duruyor.

Göbek bölgesinde 4 tane siyah kalın kıl, çok geniş bir alan olsa takipini yapamam ama sayılı yani.... Gerçi yıllardır cımbızla alıyordum, 8 seans lazımmış galiba bekliyelim bakalım... Birde en iyi yere gidiyorum.. Zeyn.... Pol... Ta

arkadaslar bugün iğneli epilasyon yaptırdım..
dediğiniz gibi 10 parmak olayına dikkat ettim kılı alırken çekiştirmeden direk çıkartı kökünden.. iğne altın uçluydu.. ama emla kremi kullanmadan gittim.. acıya dayanıklı biriyimdir aslında ama acıdığını hissettim.. yani acı değil aslında iğne acısını duymuyosunuz sadece iğnenin yanında düğme var düğmeye bastığı zaman elektrik akımı geçiyo iğne üzerinden ve ısı oluşuyo .. yanma hissi veriyo .. daha önce lazere gitmiştim iğneliyle lazeri kıyaslıcak olursam ,lazer hiç acıtmıyomuş :) [ bikez daha söylemek istiyorum YÜZÜNÜZDEKı ıNCE TÜYLER ıÇıN KESıNLıKLE LAZER YAPTIRMAYIN !! tabi kız halinizden sıkılıp birazda aynada erkek verisyonumu görmek istiyorum gibi bi düşünceniz yoksa :) ]]
bidahakine emla kremi kullanıp gitmeyi düşünüyorum.. şuan yüzüm kızarık ve harif şişkinlik var normal mi? ordaki bayan normal dedi ama sizdede olmuşmuydu ?
Merhaba biliyorum 10 yıl olmuş ama kızımda sizin gibi mağdur malesef sizin sonuç nasıl neticelendi merak ettim ve çözümü nerede buldunuz paylaşırsanız sevinirim

Merhabalar İstanbul Anadolu yakası iyi bir iğneli epl.uzmanı arayışım var yüz bölgesi alex lazer mağduruyum aynı zamanda pko hastasıyım paylaşırsanız çok sevinicem Özelden msj uzman ve yer bilgisi iletirmisiniz
Sevgiler
Merhabalar İstanbul Anadolu yakası iyi bir iğneli epl.uzmanı arayışım var yüz bölgesi alex lazer mağduruyum aynı zamanda pko hastasıyım paylaşırsanız çok sevinicem Özelden msj uzman ve yer bilgisi iletirmisiniz
Sevgiler
İyi bir yer buldunuz mu tavsiye eder misiniz rica etsem?

İyi bir yer buldunuz mu tavsiye eder misiniz rica etsem?
İyi yerler var evet bulup yaptırdım yalnız fazlasıyla sivilce ve leke izi kalıyor 2 seansta bırakmak zorunda kaldım Bağdat caddesi göztepe ve kadıköyde 3 yer buldum bilginize 2si çok zor randevu veriyor diğer 1. Misis güzellik

Merhaba bende pcos hastasıyım Nisan2018 tarihine kadar eşimin traş makinasıyla tras oluyordum İğneli epilasyon sayesinde suan bitti sayılır. Hormonlarıma bağlı bende aşırı kıllanma var diğer bölgelerim için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum İstanbul Avrupa yakasında bana Tavsiye edebileceğiniz biyer var mı ?

Bayanlar sizin kabuklarınız ne zaman dökülüyor? ben 2.haftadayım hala düşmedi bebek pudrası hametan kantaron yağı ne yaptıysam duruyor öyle kendi haline bıraktım düşer elbet değil mi

arkadaslar iğneli epilasyon sonrası batık kıl problemi yasıyorum bunun sebebi nedir yasayan var mı varsa naptınız kıllardan kurtulmaya calısıyoruz bir de bu sorunla ugrasıyorum iğneli için batıga iyi gelir diyorlardı bir de

arkadaslar iğneli epilasyon sonrası batık kıl problemi yasıyorum bunun sebebi nedir yasayan var mı varsa naptınız kıllardan kurtulmaya calısıyoruz bir de bu sorunla ugrasıyorum iğneli için batıga iyi gelir diyorlardı bir de
Bende batık oldu yanlış yapılan uygulamadan

İğneli epilasyon sonrası batık olmamalı arkadaşlar. Mantığa aykırı zaten kılın kökünün yakılması sonrası pens ile çekildiğinde batacak bir kıl kalmayacak ortada. Yanlış uygulama madurusunuz arkadaşlar dikkat edin lütfen.

Merhabalar
Bu düzensiz 15dk. çalışmayı bana da yaptılar 3 ay gittim faydasını görmeyince bıraktım. Şimdi çok detaylı 1,5-2 saat çalışan bir yer buldum ama 1 ay olmadan kıllar geri geliyor. Makinadan mı yoksa köküne mi giremiyorlar anlayamadım. Oraya da nisandan beri gidiyorum ki hatta yarında randevum var ama sanırım başka yerler araştıracağım. Siz nereye gidiyorsunuz? Yani hangi ildesiniz?

X