iki dere arasi

Herkese merhabalar,
Ben universite ogrencisiyim ve yurtdisinda yasiyorum. Sizlere kaldigim durumu anlatmak belki icimi dokmek ve tavsiye almak icin yaziyorum ablalarim. Yillar once ben daha lisedeyken, memleketimden bir cocuk bana yazmaya baslamisti. Adi Tarik olsun. Tarikla o zamanlar internet uzerinden konusmaya basladik. Tabi ben o zamanlarda da yurtdisindaydim. Tarigin ailesini az cok taniyordum ama kendisi hakkinda hicbir fikrim yoktu. Ama ona bakarsak ben onun cocukluk askiyim. o zamanlar cok israr etti ama ben ona tanimadigim icin boyle bir cesit iliskiye girmeyecegimi ve ikimizde uzak ulkelerdeyken onu taniyamacagimi dedim. Ama o iletisimi kesmek istemedigini soyledi. Her 3-6 ay da bir yazar bana halimi hatrimi sorardi. Bu yaz Turkiye'ye tatil geldim. Tabi kide oda bunu ogrendi ne de olsa ayni memleketteniz ve benim cook onemsedigim biri vefat etti. Bas sagligi mesajiydi filan derken, bulusmak istedigini soyledi. Bende bu isin olmayacagini yuzune soyleme karari aldim ve bulusmayi kabul ettim. Ucagimdan bir gun once bulustuk. Ben konustum o dinledi. Ben yine ayni laflari dedim ve bu isin olmayacagini dedim. O ise hala israr ediyordu. Neyse ayrilik vakti geldi. Ben kalktim. Elini tutup ayrilacaktim ki bir anda simsiki sarildi. Beni biraktiginda ise gozleri dolmus agladi aglayacakti. Iste o an gercekten anladim beni ne kadar cok sevdigini. Neyse ben ucagima bindim geldim tabi o mesaj atmaya devam etti. tabi bu olaylar temmuz sonu gibi oluyor. Bu sefer bende ona geri cevap yazmaya basladim. Gozumun onunde aglamasinin etkisiyle ona sans vermeye karar verdim. Mart ayina kadar oyle cok yakin degildik. bana guzel sozler soylemesini bile istemezdim. islerin cabuk ilerlemesini istemiyordum cunku. Mart ayindan sonra sevgili gibi olduk. Ben 4 yillik universite bitirecegim o 2 yillik bitirmis. gecen sene dgs'ye girdi ama iyi yapamadi.Bendende 2 yas buyuk. Bu sene bu aya kadar hem babasinin yaninda calisiyor hemde dersahaneye gidiyordu. Annesi onun beni cocuklugundan beri sevdigini biliyor ama acikcasi beni gelini gormek istiyor. Bu sene annesini gordugumde oda cok belli etmisti hareketleriyle beni sevdigini. Evet simdi diyeceksiniz ki nerede 2 arada kaldin? 2 hafta once ailemle dugune gittik. Dugune vardik oturduk ve yan masamiza baktigimda cok karizma bir cocuk vardi. Ismi Ali. Ali'yi gorur gormez wow gercekten tas gibi cocukmus dedim. Sonra aa sacini soyle yapmis guzel durmus tariga derim oda boyle yapsin filan diye dusundum sonra kendi isime geri dondum. Dugun boyunca Ali ile 3-4 defa goz goze geldik cunku yaninda oturduklari cok iyi tanidigim insanlardi. Dugun sonunda cok iyi tanidigimiz bir abla bana sevgilim olup olmadigini sordu tabi ben hayir dedim. Sonra biz tam dugunden ayrilirken, ayni abla anneme gelip bana kismet buldugunu dedi. Tahmin etmissinizdir ki buldugu kisi Ali idi. Bunu duyunca oyle bir oldum ki. bir yandan sevindim bir yandan uzuldum gibi bir sey oldu. Tabi yolda gelirken ailemde bu konu hakkinda konusmaya basladi ve anladim ki bu ise o kadar da soguk bakmiyorlardi. Ki bu zamana kadar yasim o kadar kucuk olmasa da beni isteyen kisiler coktu ama ailem hep okulumu bahane ederek onlardan kurtuldu. Birkac kisiye sorup arastirmak gerekir dediler ama Ali'yi ve ailesini az cok taniyorlar. Ali benden 3.5 yil buyuk ve iyi bir isi var. Daha genc olmasina ragmen duzenini oturtmus gibi. Cok guzel hobileri var. Fotograf cekiyor ve gezmeyide seven biri. Tarikta gezmeyi seven biri ama benim hayallerimde yurtdisinda baska ulkeleri gezmek var ama bunu Tarigin yapabilecegini zannetmiyorum. Ayrica Ali burda yasiyor istese Turkiyeye geri donebilir ama Tarik Turkiyede ve buraya gelse cok zorlanir cunku yeterli ingilizcesi yok. Tarigin ailesi beni gercekten kendi kizlari gibi kabul ederler bundan suphem yok ve tarik beni gercekten seviyor. Ama kendi ailemi burda birakmaya deger mi? Ayrica burdaki egitim ve is imkanlari birakmam gerekecek. Arabada bir anda kendimi Tariktan nasil ayrilicam, ona nasil aciklarim gibi dusunceleri dusunurken buldum kendimi. Sonra ondan nasil bu kadar vazgecebilirim diye kendimi sucladim. O beni deli gibi severken ben nasil boyle seyler dusunebilirim diye kendimi sucladim. 1 Hafta dogru duzgun uyku uyuyamadim. Gunlerce gozlerim durup dururken doldu sirf uzuldugum kendimi sucladigim icin. Ailem ise arastiracaklarini dediler ama o gunden beri pek lafini etmediler. Zaten ben onlarla ayni evdede degilim ama annemle ne zaman bir misafirlige gitsek insanlara Ali'nin ailesi hakkinda soru soruyor yani hala arastiriyor gibi geliyor bana. Neredeyse 2 hafta olacak. Tarigin ve Alinin aileri farkli gibi. Tarigin ailesi normal turk ailesi. Alinin ailesi ise gosterisi seven insanlar. Acikcasi annemde gosterisi seven bir insandir o yuzden aileme tarigi desem bile aliyi secerler gibime geliyor. Ne yapicam hic fikrim yok. Eger ailem Ali ile gorusmemi isterse ne yapmaliyim? Tarigi seviyor muyum yoksa onun beni sevmesini mi seviyorum? Kafamda onlarca sorular. Soyle olursa soyle yaparimlar. Artik kafayi yiyecek gibiyim. Ama son bir kac gundur biraktim cok dusunmeyi. Elimden tek gelen sey dua etmek. Lutfen dua edin herseyin hayirlisi olsun diye.
c şıkkı hiçbiri.
Canım sen illa evlenmeli misin?
Onu da geçtim.Tarık'ın çocukluk aşkısın.Yani Tarık senin çocukluk aşkın değil.(bir de çocukluk aşkı ciddiye alınacak bir durum değil.Adı üzerinde çocukluk)
Tarık istiyor,Tarık ın annesi gelinin olmasını istiyor.Ali istiyor.Ali yi senin ailen sevdi.Senin ailen istiyor.

Güzelim peki sen ne istiyorsun.Bırak onu bunu.Bir de ailen nasıl bu kadar çabuk karar veriyor.iyi işi olması zevkleri görüntüsü sence bir ilişkiyi yürütmek için yeterli mi.

X