Iki kedim fip oldu biri öldü digeri yasam savasi veriyor

Mericeyncim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2020
164
73
Iki kardeştirler 6 ay önce yol kenarina terkedilmis buldjm kıyamadım aldim biri 3 gunnonce aniden fenalaştı dayanamadı oldu bugünde diğer kardesi biraz halsiz olunca korktum veterinere götürdüm sonuc aynı oda fip.ne yapacağımı şaşırdım kardeşini yeni kaybettik cok uzgunum simdide kalan yavrumu kaybedeceğim cok korkuyorum bu illeti yenen var mi?ne olur yardım.

Sizi öyle iyi anlıyorum ki; 2018 Nisan'da kedimiz ıslak fip'ten öldü. Birkaç hafta içinde önce hastalığını öğrendik, sonra gitti. Çok fazla duyuyorum tipi artık. veterinerimiz bir şurup vermişti ama adını hatırlamıyorum. Bol bol sevin ve konuşun, enjektorle yaş mama yediriyordu annem, yaş mamayla su da icirin. Az da olsa iyi hikayeler okumustuk, inşaallah sizinki de iyi olur. Çok çok geçmiş olsun.

Çok çok zor canım yaa buğün 2.konu kedilerle Allahım onları yol kenarına atan vijdansızları kahretsin

Iki kardeştirler 6 ay önce yol kenarina terkedilmis buldjm kıyamadım aldim biri 3 gunnonce aniden fenalaştı dayanamadı oldu bugünde diğer kardesi biraz halsiz olunca korktum veterinere götürdüm sonuc aynı oda fip.ne yapacağımı şaşırdım kardeşini yeni kaybettik cok uzgunum simdide kalan yavrumu kaybedeceğim cok korkuyorum bu illeti yenen var mi?ne olur yardım.
internetten baktım da fip nedir bilmediğim için... kedilerde görülen peritonitmiş...

insanlarda meydana gelen peritonitte yoğun iv (damardan) antibiyotik tedavisi uygulanır,gerekirse cerrahi yapılır.

ancak haklısınız insanlarda bile çok ölümcül seyredebilen bir hastalık maalesef :KK43:

bir hayvan kliniğine yatırılıp orada tedavi edilme şansı yok mu kedinin? :KK43:

ay çok üzüldüm kalbim acıdı resmen :KK43:

Ah çok geçmiş olsun. İnşallah atlatır. Fip çok feci maalesef. Siz ne güzel sokaklarda bırakmamışsınız kardeşinden ayırmadan çiçek gibi bakmışsınız. Sıcakta karnı tok güvenlik içinde sevgiyle tutmuşsunuz. Atlatamazsa da huzur içinde gittiğini bilin

Çok üzüldüm. Benim canım bir köpegim var bisey olsa diye aklım çıkıyor. Umarım iyi olur kalbim sizinle

:KK43: cok uzuldum.

Bildigim kadariyla onaylanmamis bir tedavisi var. Oldukca pahali ama basarili sonuclar elde ediliyor.
Facebookta fip warriors turkiye diye grup var. Oraya bakabilirsiniz.

Şimdi hatırlayamadım ama geçenlerde bir ünlü paylaşmıştı sanırım. Onun kediside olmuş uzun süren ve çok pahalı bir tedavisi var demişti.

ıslak mı kurumu teşhiş benimde kesim fip hastası ıslak veterinerde tedavi gördü ilaçlar yazdı bana
Sulcid ampul
Lasix ampül
Hepargriserovim
Ampul bu ilaçları alıp veterinerde uygulatın benim kedime uyguluyorlar Allah acil şifalar versin İnşallah hepsine hayırlı günler

ıslak mı kurumu teşhiş benimde kedim fip hastası ıslak dedi hekim sivı birikmiş ciğerlere veterinerde tedavi gördü ilaçlar yazdı bana bunları almamı istedi umarım fayda bulur
Sulcid ampul
Lasix ampül
Hepargriserovim
Ampul bu ilaçları alıp veterinerde uygulatın benim kedime uyguluyorlar Allah acil şifalar versin İnşallah hepsine hayırlı günler

X