İki küçük çocukla kararsız kaldım..

benim teyzem de ameliyat oldu. onun fıtık daha patlamamisti sanırım. tek ayağında sorun kaldı. yürümesi iyi değil artık. o yüzden yarım adam lafiniza takilmadim ben. ameliyatın da riskleri var sonuçta. iki çocukla bilinmezdense şu anki halınızı tercih etmenizi anlıyorum.

isyerindeki servis şoförümuz de birden fıtık patlamasıyla ameliyat oldu. o toparladi. herhangi bir hasar kalmadı. iyi bir doktor bulun bol bol danışın sunan yapacaginiz gibi ve bol dua. gerisi takdir artık o noktada teslimiyet gerekiyor sanırım.
hemşire misiniz bu arada onu merak ettim
Evet hemşireyim sağlıkçı olunca bu işin içinde oluyorsun onlarla birebir çalışıp kararları sonrası hastaların neler gördüğünü bildiğinden hekimleri daha mantıklı sorguluyorsun. bazı arkadaşlarımızın yorumları gibi bilip bilmeden atıp tutmakla olmuyor. Bazı şeyler şans ve takdir-i ilahi. Rabbim inşallah mantıklı karar veren ve cerrahisi iyi olan bir hekim çıkarır karşıma🤲🏻 dua edin lütfen bana...

Evet hemşireyim sağlıkçı olunca bu işin içinde oluyorsun onlarla birebir çalışıp kararları sonrası hastaların neler gördüğünü bildiğinden hekimleri daha mantıklı sorguluyorsun. bazı arkadaşlarımızın yorumları gibi bilip bilmeden atıp tutmakla olmuyor. Bazı şeyler şans ve takdir-i ilahi. Rabbim inşallah mantıklı karar veren ve cerrahisi iyi olan bir hekim çıkarır karşıma🤲🏻 dua edin lütfen bana...

inşallah şifa bulursunuz. sizi çok iyi anliyorum.

Güç kaybınızın derecesi neydi mesela ne yapamıyordunuz her iki tarafta mı
Topuklarda ve parmak ucunda yürüyememe. Sadece sağ ayağımdaydı. zaten doktor kontrol yapıyor ya ayak parmak uçlarına elini koyup kendine Çek veya ileri it şeklinde kontrollerde başarısızdım.

Benimki de degildi. Agri vs hicbisey yoktu. Tip ilmini sizden biseyler koparmak olarak goren cemiyetten olmayin derim sadece. Gorusun arastirin. Alternatif tip diye diye kisileri olume sakatliga surukleyenlere lutfen inanmayin. En yakinim suluk tedavisi nedeniyle kalici bir zarara ugradi. Suluk hacamat vs gecici bir moda. Sunnet vs diye dini kullaniyorlar. Peygamber efendimiz suan hayatta olsaydi ilmin fennin pesinden gitmemizi isterdi. Gecmisteki buyuk ilim adamlarinin musluman olmasindan pay bicin. İki cocugunuz var. Yarim adamlik tabiri hic hos degil birine kizmissiniz ama kimse yarim adam degildir bu dusuncenizden de vazgecin bence. Eger drlar ameliyat diyorsa lutfen 2 cocugunuzun gelecegi icin bunu yapin. Benim de esimden baska hic yardimcim yok. Ameliyat suresince sadece birkac gun bir akrabanizdan veya bakiciniz vs varsa fazla para vererek ondan destek isteyebilirsiniz. Saglik cok muhim. Gecmis olsun.
Tabii ki... Doktorları benden iyi hiçkimse tanıyamaz her doktor iyiyi bilmez. Her beyin cerrahının bu olaya bakış açısı mantıklı değildir kimisi düz mantık kitap bilgisi konuşur kimisi muayene eder hastayı gerçekten tedavi edici konuşur..cerrahi el becerisi ayrı boyut.24 yıllık hemşireyim sadece para için puan için gereksiz kesen var.ayrıca hurafeye de inanmam. Ben paylaşımımda sülük fıtığımı iyileştirir mi diye sormadım ki onu ayrıntı olarak yazdım. Bunu bile denedim diye ağrımın ve artan şikayetimin olmaması düşündürücü benim gibi olan var mı merak ettim insanlar neler yaşıyor bilgi edinmek istedim.keşkw gwçmilteki bilim adamları gibi olsa günümüzdekiler perde arkasını bilmiyorsunuz

Topuklarda ve parmak ucunda yürüyememe. Sadece sağ ayağımdaydı. zaten doktor kontrol yapıyor ya ayak parmak uçlarına elini koyup kendine Çek veya ileri it şeklinde kontrollerde başarısızdım.
İştw o dediklerinizin hemen hepsini yapabiliyorum. Sadece o parmağı pozitif yönde basınç uygularken hafif dirençsiz düşüyor parmak

İştw o dediklerinizin hemen hepsini yapabiliyorum. Sadece o parmağı pozitif yönde basınç uygularken hafif dirençsiz düşüyor parmak
Bende uyuşukluğa rağmen kramplar geçmemişti ve artık koltuk değenekleriyle yürüyecek hale gelmiştim.
iyiki ameliyat oldum sizi çok iyi anlıyorum yarım insan lafınıza insanlar tepki gösteriyor ama gerçekten bel fıtığı olunca ameliyattan öncede sonrada öyle oluyorsun. Yataktan eskisi gibi pat diye kalkamıyorsun,yere bişi düşünce eğilip birden alamıyorsun,tek elle poşet taşıyamıyorsun,hele çocukları kucağına bile alamıyorsun,ani hareket yapamıyorsun. Ve daha birsürü şey. Size tavsiyem bir doktorla kalmayın ve ağrım geçti diye ertelemeyin.

Anladım.
Ama şöyle bir durum var, yakınen tanık olduğum annemin 20 senedir benim çocukluğumdan beri fıtığı var.
Ben annemi hep öyle hatırlatım mesela.
Zaten ne zaman ağır iş yapsa yazık kadın kitlenir kalırdı 1 hafta, sonra tam gaz devam.
Süreyi erteledikçe öyle bir boyuta geliyor ki, misafirinize kapı açmaya kalktığınızda kitlenip kalabiliyorsunuz.
Acısını siz benden iyi bilirsiniz, benim fıtığım yok.
Birkaç ay önce eşim lavaboda elini yıkarken kitlendi mesela, 10 gün süründü adam.
Ama ona kimse ameliyat demedi.

Eğer hekimler size ameliyat diyorsa, özellikle beyin cerrahları, mutlaka olun derim.
Şuanda da kaldırmamanız, hareketlerinize dikkat etmeniz lazım zaten.
Anneniz ameliyat oldu mu ameliyat sonrası da aynı şikayetler vyaşanıyor bir kere ameliyat tıpta en son karardır. İlk söylenmez bana ilk söylendi bu bir. İkincisi en basiti sezaryen oldunuz mu bilmiyorum ben iki tane oldum karnınız eskisi gibi mi hayır. Çünkü dokular hasarlı kurcalanmış. Ameliyat sonrası ihtimalleri düşünmek zorundayım en azından bu şekilde neyle karşılaşacağımı biliyorum. Beni ameliyata neyin götüreceğini. Ya anwliyat sonrası hwr gwce geçmeyen ağrım aksamam olursa gel bi daha gel bi daha derlerse... şuan bunların hiçbiri yok hekim önemli hekim karar mecrası ve cerrah eli önemli Rabbim hayırlısını iyisini çukarsın karşıma inşallah 🤲🏻

Gülüyorum... Çünkü anlayabilecek zihniyette değilsin.. Bilmiyorsun araştır 😁

gülmen cahilliğinden sanırım senin zihniyetindeki insanlar yüzünden ameliyat korkularımi yenemedim sonra mecburen olunca durumun öyle olmadığını anladım ben senim arastirman taraftariyim suluklerele falan nereye kadar ?

Bende uyuşukluğa rağmen kramplar geçmemişti ve artık koltuk değenekleriyle yürüyecek hale gelmiştim.
iyiki ameliyat oldum sizi çok iyi anlıyorum yarım insan lafınıza insanlar tepki gösteriyor ama gerçekten bel fıtığı olunca ameliyattan öncede sonrada öyle oluyorsun. Yataktan eskisi gibi pat diye kalkamıyorsun,yere bişi düşünce eğilip birden alamıyorsun,tek elle poşet taşıyamıyorsun,hele çocukları kucağına bile alamıyorsun,ani hareket yapamıyorsun. Ve daha birsürü şey. Size tavsiyem bir doktorla kalmayın ve ağrım geçti diye ertelemeyin.
Yoooo daimi araştırma peşindeyim böyle bilgi paylaşımı istiyorum sizlerden arkadaşım insanlar başına gelmeyince anlamıyorlar pozitif bilgi paylaşımın için teşekkür ederim iyi veya kötü yargılamadan. Bazıları cin olmadan adam çarpmaya kalkıyor. Sırf yargılamak için burdalar.

Gülüyorum... Çünkü anlayabilecek zihniyette değilsin.. Bilmiyorsun araştır 😁
takma bence boşver. cımbız gibi bir kelimeyi alıp sundurenlere cevap verdikçe hepten sınırın bozulur. zaten endişelisin sağlığın konusunda hiç kasma kendini gozardi yap gitsin.
sen zaten çoğu şeyi biliyorsundur. büyük ihtimal biraz ferahlamak için yazdın. hepten dert sahibi olma. yağmur yağdı desen sen bana ördek mi diyorsun diyenler oluyor burda.
hatta bir kere bir konu sahibi kendi kp için boş boş harcamış parasını ev almamış dedi diye başka bir üye alındı benim babamın da evi yok boş boş para mı hwrcadi diye. 😄

gülmen cahilliğinden sanırım senin zihniyetindeki insanlar yüzünden ameliyat korkularımi yenemedim sonra mecburen olunca durumun öyle olmadığını anladım ben senim arastirman taraftariyim suluklerele falan nereye kadar ?
Ne mezunusun merak ettim bu işin içindeyim 24 yıldır. Yüksek lisansım var sağlıkta.Ameliyat korkusunu nerden çıkardın.sen konuyu hiç anlamamışsın fikrine ihtiyacım yok..çaresiz kalmamışsın Mahkeme kurmadık ki burda yargılamaya gelmişsin..cin olmadan adam çarpmaya çalışma.

Yoooo daimi araştırma peşindeyim böyle bilgi paylaşımı istiyorum sizlerden arkadaşım insanlar başına gelmeyince anlamıyorlar pozitif bilgi paylaşımın için teşekkür ederim iyi veya kötü yargılamadan. Bazıları cin olmadan adam çarpmaya kalkıyor. Sırf yargılamak için burdalar.
Demekki neymiş damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış😂
Çeken bilir canım anlıyorum.
inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Bide çocuk olunca insan herşeyi 2-3 kere düşünüyor.

Demekki neymiş damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış😂
Çeken bilir canım anlıyorum.
inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Bide çocuk olunca insan herşeyi 2-3 kere düşünüyor.
Aynen güldürdün 🤗inşallah Rabbim evlatlarımıza tsm anlamıyla yetebilmeyi nasip etsin

Bı tanıdığımızda belınde fıtık Vardı hatta bı tanesi patlamıştı dr dr gezdi hepsi ameliyat dediki bı tanesı yatışını böle yaptı sonra bı dr buldu akrabasının çalıştığı hastanede o akrabası dr güderek demişki hocam elinizi vicdanınıza koyun gıbı laflar etmiş dr Dayanabildiği kadar dayan eğer ayakta yarım saat ağrısız durabılıyorsan hemen amelıyat olma demiş dıkkat et ağır kaldırma kendını koru demiş oda ameliyat olmadı fızık tedavi aldı şimdilik ıyı çok şükür bunolaylar bor sene önce oldu

takma bence boşver. cımbız gibi bir kelimeyi alıp sundurenlere cevap verdikçe hepten sınırın bozulur. zaten endişelisin sağlığın konusunda hiç kasma kendini gozardi yap gitsin.
sen zaten çoğu şeyi biliyorsundur. büyük ihtimal biraz ferahlamak için yazdın. hepten dert sahibi olma. yağmur yağdı desen sen bana ördek mi diyorsun diyenler oluyor burda.
hatta bir kere bir konu sahibi kendi kp için boş boş harcamış parasını ev almamış dedi diye başka bir üye alındı benim babamın da evi yok boş boş para mı hwrcadi diye. 😄
🤣🤣🤣yok artık yaa... çok faal değilim çünkü sosyal ortamım burası değil...Asıl önemli olan daha çok insana ulaşmak istedim bir de kadınlar kulüne yazdım ki kadın kadına daha iyi dayanışma olur. Destek olurlar annedir çopu anlarlar merhametli olurlar .. ne bileyim sayı azmış demek ki 😁

Bı tanıdığımızda belınde fıtık Vardı hatta bı tanesi patlamıştı dr dr gezdi hepsi ameliyat dediki bı tanesı yatışını böle yaptı sonra bı dr buldu akrabasının çalıştığı hastanede o akrabası dr güderek demişki hocam elinizi vicdanınıza koyun gıbı laflar etmiş dr Dayanabildiği kadar dayan eğer ayakta yarım saat ağrısız durabılıyorsan hemen amelıyat olma demiş dıkkat et ağır kaldırma kendını koru demiş oda ameliyat olmadı fızık tedavi aldı şimdilik ıyı çok şükür bunolaylar bor sene önce oldu
Var işte böyle hikayeler de var aslı vardır... benim şikayetim yok işte neden ameliyat olayım son karardır tıpta ameliyat.

X