İkili tarama testi ve başıma gelenler

Canım söylemeyi unutmuşum ekleyeyim. Boyu kaçtı hatırlamıyorum.. Benim bebeğimde 12. Haftasında ense kalınlığı çıkmıştı ki 13. Haftasında da aynı kalınlık vardı..benim bebeğimde erkekti.. Boyunu dediğim gibi hatırlamıyorum..

( geçmiş olsun
Çok üzücü bir süreç. İhtimali bile üzücüyken yaşamak daha zordur
Benim de şimdi sadece ense kalınlığı var. Doktor aslında kalın dememişti ama sonra üst sınır olduğunu öğrendim. Vazgeçmiştim testten ama yaptırmak daha iyi belki de.. hazırlıklı olup üzücü bir hamilelikle doğum yapmak mı yoksa sonrasında üzülmek mi bilmiyorum hangisi daha zor

Üzğleceğinizi nerden biliyorsunuz ki.. Hemen umutsuz olmayın.. Allahın izniyle birşey olmaz inşallah.. Siz ikili test de yaptırmamışsınız.. Dolayısıyla şuan riskli bir test sonucunuz da yok.. O yüzden bence bu eziyeti yapmayın kendinize..

Ben olsam bu belirsizlikten kurtulmak için hemen test yaptırırdım.. Belki de boşuna canınız sıkılmış olacak.. Testiniz iyi çıkacak..

Olumsuz bir sonuç çıkarsa ihtimallerini düşünerek söyledim. Tabii haklısınız. İnşallah sağlıklıdır Sağlıklı olduğuna da inanıyorum ama o ihtimal de içten içe korkutuyor
Bayramdan sonra tekrar bir detaylı ultrasona gidebilirim. Çoğu kişi 16-18. Haftalarda daha net olur diyor. Onu da bekleyebilirim. Sonrasında artık yine aynı ihtimal devam ederse yaptırabilirim.
Bazen hemen yaptıracağım diye karar veriyorum bazen de yaptırmak istemiyorum. Bunun bile kararını vermek zor.

İnşallah size güzel haberler vermeyi o kadar çok istiyorum ki....
Hiç umudum yok benimkendimi hazırladım simdiden

Arkadaşlar çok şükür fetal DNA test sonucu negatif geldi. İkili testi 14. Haftanın sonunda yaptırdığım İçin büyük ihtimalle risk yüksek çıkmıştı. Bence sizlerin sonuçları da negatif gelecek hiç üzülmeyin boşyere haftalardır mahvoldum. Bir daha gebe kalırsam asla hiçbir test yaptırmayacağım sadece ayrıntılı ultrasona gireceğim boş yere insanı strese sokuyorlar.

Çok şükür Artık rahat rahat hamileliğinizin tadını çıkarırsınız inşallah

Çok teşekkür ederim arkadaşım 2 hafta boyunca ne korktum sormayın Allahım güzel haber bekleyen herkese nasip etsin inşallah
Amiin inşallah İlk mesajlarda göremedim de kan testindeki değerlerde mi yoksa ense kalınlığında mı risk görmüşlerdi acaba?

Gözün Aydın sağlıkla gelsin inşallah

Gozunuz aydin. Bende yorum yapacaktim 14.haftalarda yaptirdiginiz icindir diye ama zaten guzel haberleri almissinjz.

Benim de şu an ense kalınlığı vs hiç bi sorun yok ense kalınlığı da yok 13.haftalarda gitmiştim Dr a Dr bu trizomi 13 18 vakaları ağır olduğu için downa göre ilk haftalarda da bi sekilde kendini belli eder aslında bulgu bulmamamiz da umut verici bişey demişti.
Tabi sonradan da kendini belli edebilir bişey diyemem de demişti...

Bir de son gittiğim kontrolde yani 13 e gelirken 13 sıraları biraz kaırısk adlandiramiyorum o yüzden.1.8 idi ense kalınlığı.

Evet canım aslında doktor doğru söylüyor.. Trizomi 13 ve 18 down gibi değil.. Ellerde, ayaklarda, bacaklarda, gözlerde ve iç organlarda, neredeyse vücudun her bölgesinde farklılıklar oluyor.. Ve genelde erkenden usg de belli oluyor bu anomaliler..

Ama benim bebeğimde 18. Haftasına kadar hiçbir anomali görünmedi.. Bebeğim trizomi 18 di.. Doktor 20. Haftadan sonra anomaliler kendini gösterecek demişti

Ahhh canım mesajını şimdi gördüm.. Ne kadar sevindim bilemezsin.. Rabbim bu sıkıntıyı kimselere yaşatmasın inşallah..

Gözün aydınnn Sağlıkla kavuşun inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…