İkili test f-bhcg ve papp-a değerleri ne olmalı risk olduğunu nasıl anlarız?

Aslında benim rüyamda engelli bir çocuğu bana getiriyolardı senin çocuğun diye ben bu benim olamaz çok büyük ben yeni doğurdum diyodum başka bi çocuğu sahipleniyodum ondan aklımın bi köşesini tırmalıyo saçma aslında bi rüyaya anlam yüklemem ama 🤷🏻‍♀️
Bende 35 haftamdayim kız gördüm rüyamda ama erkek sonuçta o korktuğun için bilinç altına yerleşmiştir canım

Merhaba arkadaşlar ilk hamileliğim olduğu için biraz bilgisizim. 12+5teyim. 4 gün önce ikili test için kan vermiştim. Papp-a 4.53 ve b-hcg 114 çıkmış, değerlerim sanki olumsuz gibi geldi bilgisi olan yardımcı olabilir mi normal mi bu değerler. Bu arada yazdığım sayılar mom değeri değil e nabızda mom değeri yazmıyordu
Sonuçlarınız cikti mi?

benimde PAPP-A değeri 5,62 ikili test beta hcg 151.8 sizce normalmi bilgisi olan varmı
Yaş ve US sonucu vs de etkiliyor sanırım sonucu. Benim pappa 4.53 bhcg 114tü 1493 doğumda 1 doğum şeklinde çıkmış risk yani risksiz alanda. Kombine risk de 7220 doğumda 1 doğum olacak şekilde o da yine risksiz alan oluyor

Yaş ve US sonucu vs de etkiliyor sanırım sonucu. Benim pappa 4.53 bhcg 114tü 1493 doğumda 1 doğum şeklinde çıkmış risk yani risksiz alanda. Kombine risk de 7220 doğumda 1 doğum olacak şekilde o da yine risksiz alan oluyor
yaşım 26 ultrason sonuçları da sıkıntısız nazal kemik var ense kalınlığı 1.4 ya benim görümcemin oğlu engelli bu yüzden aşırı evhamlıyım bu evhamım yüzünden devletteki bi perinatolojiye randevu aldırdım zorla doktora özele güvenmedim. Şimdide herkesin sonuçlarına bakıyordum karşılaştırma olsun diye benim beta çok yüksek sanki 151 çıktı genelde herkesin 100 ün altında sizi gördüm ilk defa 114 oda yine benimkinden düşük

yaşım 26 ultrason sonuçları da sıkıntısız nazal kemik var ense kalınlığı 1.4 ya benim görümcemin oğlu engelli bu yüzden aşırı evhamlıyım bu evhamım yüzünden devletteki bi perinatolojiye randevu aldırdım zorla doktora özele güvenmedim. Şimdide herkesin sonuçlarına bakıyordum karşılaştırma olsun diye benim beta çok yüksek sanki 151 çıktı genelde herkesin 100 ün altında sizi gördüm ilk defa 114 oda yine benimkinden düşük
Ben de riskli bi sonuç beklemiştim aslında ama değilmiş boşuna evham yapmışım bence sizin de risksiz alanda çıkacak. Bu arada tüm bu tarama testleri tertemiz çıkıp engelli çocuk doğuran da var bu testler tanı yapmıyor tahmin yapıyor hiç sıkmayın kendinizi 🙏🏻

Ben de riskli bi sonuç beklemiştim aslında ama değilmiş boşuna evham yapmışım bence sizin de risksiz alanda çıkacak. Bu arada tüm bu tarama testleri tertemiz çıkıp engelli çocuk doğuran da var bu testler tanı yapmıyor tahmin yapıyor hiç sıkmayın kendinizi 🙏🏻

Allahım sağlıkla hepimizin kucağına almayı nasip etsin inşallah

Evet çok şükür risk yokmuş gayet normal sonuçlar
Arkadaşlar merhaba bende bir şey sormak istiyorum 21+6 iken detaylı ultrasonum vardı bebeğin nazal kemik 8,26 mm diye yazıyor normal mi anlayamadım internetten baktığım da daha düşük mm’ler çıkıyor anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim

X