İkinci bebek olmalı mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
arkadasla konusmusuz zaten hak vermisim mantikli bir tarafi yok hala ne uzatirsiniz anlamis degilim

Kaynak :

arkadasla konusmusuz zaten hak vermisim mantikli bir tarafi yok hala ne uzatirsiniz anlamis degilim

Şimdi kendinden örnek verince insanlar çaresiz olduğu için bu örneklere tutunuyor. Olmadığındaki hayal kırıklığını siz düşünün. O yüzden sitede uyarıyoruz kendinizden örnek verdiğinizde bilimsel veri gibi böyle oldu demeyin diye. Ben açıkçası vicdanen rahatsız oluyorum

Şunu da unutmayın ilk çocuk her zaman daha zordur derler çünkü acemisin paniksin. Ama şimdi artık konuya hakimsin sana evin içinde yardımcı olacak sadece eşin değil oğlun da var kardeşiyle ilgilenir seni çok rahatlatır bence ilki gibi zor olmaz. Üstelik anneliğin tadını çıkaramadım çocuk görünce içim gidiyor demişsin. Bence içinde kalmasın sen de istiyorsun çünkü yazdıklarından böyle anladım. Hakkında hayırlısı olsun

yani kesin konusmus gibi oldum etrafinda böyle olunca ona inandim kesin gercekligi olmayabilir haklisiniz

Ben de 39 yaşında ilk çocuğumu dünyaya getirdim. Eşim çok iyi biri belki ama maddi olarak yeterli değil. Ben de çalışmak zorundayım ve bebeğe bakacak kimse olmadığı için annemin yanına geldim, o bakıyor ben çalışıyorum. Bu süreçte çok sıkıntı yaşadık, sizin kırgınlıklarınızı çok iyi anlıyorum ve asla geçmiyor. Yaşım genç olsaydı ve imkanlarım farklı olsaydı belki çocuğumu tek bırakmak istemezdim ancak şu şartlarda mümkün değil ikinci çocuk. sanırım en mantıklısı elimizdekini en iyi şekilde yetiştirmek :)

25 yalındayım 1.5 yaşında oğlum var göreceli kolay bi çocuk olmasına rağmen hamilelik sürecinde yaşadığım sağlık sorunlarından dolayı daha çok genç olmama rağmen 2.ye asla gücüm yetmez çok iyi biliyorum. Maddiyat ayrı bi konu. Geleceğimiz meçhul. Aynı hayatı verebilir miyim bilinmez. Bu süreçte yaşadığım sağlık sorunları ayrı bi konu. Üstelik sezaryen. Yakın tarihte normal doğum şansım yok, bir sezaryen daha kaldıramazmışım bir bebek yoğun bakım süreci daha kaldıramazmışım gibi geliyor. Ayrıca vücudum 2 yıl önceki kadar sağlıklı değil daha da zor geçebilir. Eşim olsun diyor bi tane daha ama bana bıraktı bunu kaldıramayacağımı görüyor Allah'tan. Bende bir kız çocuk isterdim ama durumlar ortada. Bu kadar olasılığın içinde emin olmadan adım atmak mümkün değil. Çalışan bi annenin kızıyım. Annem ilk çocukta da yardım etmedi alışma süreci ilk 1 ay hariç hiç kalmadı zaten iş çıkışı git gel. Ne çıkar ondan. Kv zaten kendine zor yetiyor görümcemle yaşıyor. Arkamda destekçi de olmayacak. Eşim zaten destek olmuyor. Olamıyor. Sabah 9-10da çıkıyor gece 11-12de geliyor. Bu durumda neyime güvenerek bu eziyete katlanayım? Bi tane nasip etti Allah yeter.
Sizin içinde eşiniz evde kalıp çocuklarınızla ilgilenmeniz için fırsat vermeyecekse olmaz o iş. Kilit nokta burası. Belki 2. Olduğu için tecrübenize güvenip insanları bu kadar içinize sokmaz ama yapmayacağının garantisi yok. Ki yaşınız da bu işin önemli diğer kilit noktası. 40 yaşını geçmişken zaten bi tane varken, aynı ekonomik düzeyde olmayacaksınız hem çalışıp hem parasını bile vermenize rağmen destekçi bulamayacaksanız olmaz. 40 yaşından sonra da anne olanlar var olmaz diye bişey yok ama malesef bu durumda evinizde kalmalısınız 2. Çocuk olduğunda. Doğuma kadar çalışıp rapor sonrası istifa etmeniz gerekir rahat olabilmeniz için. Bu imkanlar yoksa ben bu işe adım atmam.

Benim fikrimce yaş çok önemli. Bir kere çocuk enerji meselesi. 20yaşında anne olmuş biri ile 40yaşında anne olmuş biri mümkün değil aynı enerjiyle hareket edemez. Vücudun geri toparlanması da aynı seviyede gerçekleşmez. Ben 35 yaşından sonra düşünmüyorum bu yüzden. 32 yaşında bebek sahibi oldum ve gerçekten toparlanmam zaman aldı.

Ancak istinaları elbetteki olur. Tedavi yolu ile gebelik olmuş olabilir. Veya geç evliliktir ancak nasip olmuştur. İlk çocuk için aksine destek olurum arkadaşlarıma çevreme. Ki 42 yaşında arkadaşım benimle aynı anda hamile kalmıştı, çok şükür sağlıkla kucağına aldı.

Ama konusahibinin durumunda eşinin tavırları vs hiç iç açıcı değil. Huzurum yerindeyken bozmazdım açıkçası.

Oğlum 5 yaşında. Ben 34 üm. Ara ara bana da 2.cocuk perileri geliyor hormonlardan herhalde sonra diyorum senin kocan zaten 2.cocugun kafayı yeme. Ekonomi ortadayken bu ülkede 2.cocuk çok büyük lüks bence. Ayrıca sağlık sorunları yasama ihtimali beni korkutuyor.

Herkesin aile dinamigi farkli. Bizim soylemlerimizle ya da baskalarinin yonlendirmesiyle cocuk sahibi olunmaz. Esiniz istiyor ama siz istiyor musunuz? Bu konu ikiniz arasinda hallolacak

39 yaşındasınız. Karar ver, hamile kal, doğur 40 hatta belki 41 olacaksınız. Ben o yaşımda düşünmezdim.
İlk çocuğumu 28, ikinciyi 35 yaşında doğurdum. Hamile kaldığımda 34'tüm. Tarama testlerinde yas sebepli down sendromu riski çıkınca büyük üzüntü yaşadım. Sürekli onu düşündüm. Çok şükür sağlıklı doğdu ama riskin yüksek olduğu gerçeği de var malesef. İyi düşünmek lazım.

Bu ne fütursuz ve gerceklerden uzak bir yorum?
Bu teorinize göre ikinci çocuğum neden kiz olmadı acaba 7 yil aradan sonra?

Allah iyiliğinizi versin sabah sabah güldürdünüz beni ya

Riskin yüksek oldugu gercegimi varmis C Calcifer gec bebek getirmek isteyenlerin umudu simdi nerede ? sen yorumunu begeniyorsunuz bir banami yüklenirsiniz simdi bu kadin ne yapsin yasinimi kücültsün ??

ben 32 yasinda bebemi getirdim birde ilk oglum otizm 2.cocugum gayet saglikli

Riskin yüksek oldugu gercegimi varmis C Calcifer gec bebek getirmek isteyenlerin umudu simdi nerede ? sen yorumunu begeniyorsunuz bir banami yüklenirsiniz simdi bu kadin ne yapsin yasinimi kücültsün ??

E bunu sen hariç herkes biliyor çünkü bilimsel bir şey. Başkalarının yorumları üzerinden kendini aklamaya çalışma. Yazdığın gerçekten yanlıştı çünkü senin kaynağın yoktu kendinden örnek verdin ve yaptığın yanlıştı kabul et

X xDerinMavix anlattığı risk 30 yaş üzeri herkese olabilecek bir risk. Kaldı ki EVROPA da yaşıyorsun bizden daha iyi şartlardasın

30 yas üzerimi saka misiniz 40 yas uzeri desen anlarimda yani herkes 20 ki yaslarda zorunlu bebekli getirmelimi yani sizlerinde dedikleri mantiga hic uymuyor mantikli olarak bakmak lazim hadi bende kaynak istiyorum yas olarak hani nerde ben yasa takildim evet bende duymustum ama 40 yas uzeri sizden daha iyi sartlarda olmakla ne alakasi var 30lu yaslarda riskli diye cocukmu getirmeyelim sacmalik yani

"Riskin yuksek olduğu gerçeği mi varmış" mi?
35 yas uzeri yaştan dolayi direkt olarak riskli gebelik sayilir ve ona gore degerlendirilir.
Bu testlerde de yas faktorunden risk yuksek cikar.
Zira yas ilerledikce down sendromlu bebek doğurma riski de artar. Ayrica sadece bu da değil...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…