ikinci çocuğu ikiz olanlar yaşadığınız zorluklar neler?

Songuilci

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
9
8
38
Merhaba benim tüp bebek ile bir oğlum oldu şuan 3 yaşında ve geçen yaz tekrar transfer yaptırdım (bir tüpte iki embriyo vardı biri transfer oldu diğeri mecbur imha edildi) o da 10. haftada kalbi durdu düşük oldu. şimdi tekrar transfer planlıyoruz ama tek tüp ve iki tane 6. gün orta kalite embriyo kaldı başka şansım da yok yaşımda 38 ikisini koydurup şansımı arttırmak istiyorum ama ya ikisi de tutarsa ki ben çalışıyorum, Birini koydursam diğeri imha olacak, o da tutmazsa korkusunu aşamıyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

)

Merhaba 7 yaş bir kızım varken ikizlerim oldu , kızım 5 yaşındayken tekrar tüp bebek denemeye karar verdim 1. Denem tek embriyo düşük yaptım 2. Deneme tek embriyo kimyasal gebelik 3. Denemem artık son kalan orta kalite embriyolardi ikisi de koyalım dedik çok şükür ikisi de tuttu , gebeliği biraz zordu çalışmak da zorundaydım 34 hafta çalıştım 37 de doğum yaptım bebeklerim sağlıklı güçlü doğdu, ama iki bebek bakmak o kadar zor ki Kızım 1. Siniftaydi doğum yatigimda onla asla ilgilenemedim en büyük vicdan azabım hala öyle hem çalışıyorum hem ikizler hem okula giden kızım çok zor hersey, ayrıca ikizler içinde öyle tek bebek keyfi nerede hep anneyi bölüşmek zorundalar , şu an 15 aylıklar hala parka bile tek alıp götüremiyorum mutlaka iki yetişkin olmalı başlarında zaten ise giderkende öyle hep iki bakıcı bulmak zorundayım, ikizlerde hersey 2 kat zor değil 10 kat zor , en basiti arabaya bile sığamıyoruz arkada iki oto koltuğu arada küçük bi yer kaliyo kızım kemer bile takamiyor evet Cook güzeller onlari çok seviyorum ama eğer secebilme şansı varsa tek tek deneyin zaten 1 evladınız var zaten oda küçük

X