İkinci evlilik yapanlar burada mı

İlk başta zor geliyor ama sonra öyle güzelleşiyor ki hayat . Ben çok şükrediyorum boşanabildiğim için. İş güç kariyer yolunda ilerlerken eşimle tanıştım ve uzun süre sevgili olarak kaldık. Şimdi evliyiz ve ilk evliliğimin tam tersi, tam istediğim gibi bir evliliğim var çok şükür. Her şey sizin elinizde çıkmak isterseniz çıkarsınız, batmak isterseniz batarsınız bu süreçte... En kısa zamanda boşanmış bekar olmanın tadını anlarsınız umarım ☺
Ozelden de olsa bana o süreci yasadıklarınızı şimdiki hayatınızı nasıl kazandınız eşinizle nasıl tanıştınız anlatır mısınız hem umut hem moral oluyor yanlış anlamayın

Asla öyle düşünme. Ben de sen gibiydim. Asla başkasını sevemem , güvenemem sanıyodum. Hayattaki tek gayem onun perişan olduğunu görmekti. Ve gördüm de . Hatta boşandıktan 4 sene sonra şimdiki eşimle tanıştık. Nişanımıza yakın beni aradı ve benden bilmem kaçıncı defa helallik istedi ağlayarak. Sonradan öğrendim ki benimle barışmak istemiş , evleneceğimi duyunca da son kez konuşmak istemiş. Helallik almak için. Ama kesinlikle şimdiki eşimin tırnağı bile olamaz. Hep şey derim ben ilk kocamı unuttuysam herkes her şeyi unutur ( o olmazsa nefes alamam diyen biriydim. Nasıl hastalıklı hale getirmişse beni) ve ben tekrar evlendiysem herkes evlenir 😆😆
Şimdiki eşinizle nasıl tanıştınız

Peki oda boşanmış olunca nasıl güvendiniz bazıları dava dosyasına falan bakıyormuş
Valla o kadar salak ve sapık insanlarla karşılaştım ki. Eşim onlardan çok çok farklıydı. Tabi ki sordum bende neden boşandığını. Ama dava dosyasına falan bakmadım. Kibar , naif , bana değer veren, önceliğinim ben olduğumu hissettiren bi adamdı . Dolayısıyla çokça güvendim ona.
Mesela tanıştığın insan hemen yatak muhabbeti yapıyosa ve “ ama napayım seni çok istiyorum, durduramıyorum kendimi , çocuk değiliz engelde yok yatmamıza “ tarzı konuşuyosa ondan kesinlikle uzak durmalısın. He birlikte olan kadınlara kızıyo muyum hayır tabi ki. Ama ben bu tarz insanlarla çok karşılaştım ve istediklerini alamayınca da ayrıldık. 😆😆

Herkesin kendine göre bir boşanma sebebi var...
Şiddettir ,kocalık vazifelerini yerine getirmemektir,aldatmaktır,kumardır vs...

Kendi penceremden baktığımda
Beni aldatan veya beni döven söven hırpalayan bir adamla ilişkimi sonlandırdığım için hayatımdan duygularımdan bedenimden çalmasına müsade etmeyi bıraktığım için neden üzüleyim neden acı çekeyim...manasız geliyor ...acı çekmedim aksine ayrılık kararımla beraber yaşadığım her yeni günde kendimle ve kararımla gurur duydum ...
Yeni hayatımda kendimi daha değerli,geleceğimden umutlu ,güzel ve güçlü hissediyorum .

Sizin hikayeniz nedir
2010 yılında 3 senelık evlıyken , dogum yapalı 2 ay olmusken eskı esımın hayatında baska bır kadın oldugunu ogrendım. Cok kısa surede ayrıldık ogrenmemle ayrılmamız 24 saat ıcınde oldu . Ondan sonrada sadece 1 kere bır araya geldık ve mahkemede gorustuk daha sonra.
2012 yılında yenıden evlendım. Hala evlıyım. Evlendıgım kısı bekardı. Oglum benımle, hıc ayrılmadık. Bıyoljık babasıyla 19 aylıkken bır kere gorustu sadece. Butun hıkayem bu.

2010 yılında 3 senelık evlıyken , dogum yapalı 2 ay olmusken eskı esımın hayatında baska bır kadın oldugunu ogrendım. Cok kısa surede ayrıldık ogrenmemle ayrılmamız 24 saat ıcınde oldu . Ondan sonrada sadece 1 kere bır araya geldık ve mahkemede gorustuk daha sonra.
2012 yılında yenıden evlendım. Hala evlıyım. Evlendıgım kısı bekardı. Oglum benımle, hıc ayrılmadık. Bıyoljık babasıyla 19 aylıkken bır kere gorustu sadece. Butun hıkayem bu.
Merhaba oğlunuz babasını soruyor mu benim eşim de ilgilenmeyecek gibi görünüyor bebek ile

Merhaba oğlunuz babasını soruyor mu benim eşim de ilgilenmeyecek gibi görünüyor bebek ile
Hayır canım sormuyor , evlendıgım kısıyı babası bılıyordu kı zaten yalan degıl. Babalık sonradan hakedılen bır kavrammıs bende yenı ogrendım.
Oglum suanda 10 yasına gırecek. 1 yasından berı esımle beraberız.

insan boşlukta oluyor geçmez zannediyor ama geçiyor sanırım insanın kendni koyvermemesi gerkeiyor .. Zamanla hersey duzelır evet doğru kendinize zaman ve fırsat verdiğinzde eskisinden de ii oluyorsunz yeterki isteyin

Ben yaptım iki ay oldu birde oğlum var çocuk olduğundan dolayı şunu anladım aslında eşim ben oğlum bir aktivite yaparken keşke eski eşim adam olsaydı da böyle onunla oynadaydık diye içimden geçiriyorum ayrıca ister isteme eski eşinle karşılaştırıyorsun ilk başta Birazda karşındakine bağlı onunda ikinci evliliği ise şartlar eşit oluyor mutlu muyum evet eşim iyi bir insan fakat biraz eşimin oğlunun sorunları yüzünden geriliyoruz
Esinin oglu degilde.olaya kendi oğlun gibi bakarsan belko daha cabuk atlatirsiniz insaallah mutlulugunuz daim olsun.

Bu acıların sonu inşallah mutluluk olacaktır öyle bakın
Rabbim bize hayırlı kapılar açsın inşallah
insanların ağzını büzemiyoruz malasef benim 2 tane evladım var olan çocuklara oluyo size bişey olmaz diyen mi dersin
ah yazık sen boşandın mı çokta gençsin diyip acıyan mı dersin
2 çocukla hem çalışıp hem evle uğraşıyo yazıkk diyen mi dersin
insanların sana acıyan bakışlarııı
bunları yapanların hem cinslerin oluşu ayrı bi can sıkıyor
ama erkekler öyle bakmıyo aferin valla aslan gibi çalışıp 2 çocuğuna bakıyo diyolar
güçlü kadın diyolar

Bu acıların sonu inşallah mutluluk olacaktır öyle bakın
Rabbim bize hayırlı kapılar açsın inşallah
insanların ağzını büzemiyoruz malasef benim 2 tane evladım var olan çocuklara oluyo size bişey olmaz diyen mi dersin
ah yazık sen boşandın mı çokta gençsin diyip acıyan mı dersin
2 çocukla hem çalışıp hem evle uğraşıyo yazıkk diyen mi dersin
insanların sana acıyan bakışlarııı
bunları yapanların hem cinslerin oluşu ayrı bi can sıkıyor
ama erkekler öyle bakmıyo aferin valla aslan gibi çalışıp 2 çocuğuna bakıyo diyolar
güçlü kadın diyolar
Evlilikte mutsuz olmaktan iyidir acıyıcı bakışlar dimi?

Evlilikte mutsuz olmaktan iyidir acıyıcı bakışlar dimi?

kesinlikle onlar dış kapının dış mandalı kimseyi takmıyorum ben
ailemi bile kim kime ne demiş ne yapmış bıktım artık 10 aydır ne çektiğimi bir ben bilirim herkes darbe yedim
oyüzden kimseyi duymuyorum işimde huzurlu muyum çocuklarımla huzurlu muyum gerisi boş kim ne derse desin
sanki evliyken susyolarmıydı ayoll
ailece gezersin çok paraları var geziyolar bize destek olmuyolar
gezmezsin bak kocası bi yere çıkarmıyo
çalışırsın çalışıp adama bakıyo yazık çocuklar orta da kalıyor
çalışmazsın eve kapattı kendini boşuna mı okudu o kadar
aman daha neler nelerrr
en güzeli tıkıcaksın kulağını millete

Hanımlar boşanmanın acısı geçiyor mu nasıl atlattınız ikinci evliliğinizi nasıl güvenip te yaptınız nasıl tanıştınız şimdi mutlu musunuz hayatlarınız nasıl gidiyor
Canım ben 3 çocukla daha önce başından evlilik geçmiş ama çocuğu olmayan benden 6 yaş küçük bir adamla evlendim. Boşandıktan 1 sene sonra tanıştım onla. Bana o kadar güven verdi ki 1.5 yıl içinde de evlendik. Şimdi bile bazen Allah’ın sevgili kuluymusumda karşıma böyle bir insan çıkardı diye dua ediyorum. Çocuklarıma baba oldu. Kendi babalarının yapmadıklarını yapıyor. Onları ve beni koruyup kolluyor. Hepimizin üzerine titriyor. Ailesi desen ona keza. Harika insanlar. İkinci baharımı yaşıyorum diyorum. Huzuru buldum bu yastan sonra. Karamsar olmayın. Ben kurtuldum diye şükrediyorum hep.

Hayır canım sormuyor , evlendıgım kısıyı babası bılıyordu kı zaten yalan degıl. Babalık sonradan hakedılen bır kavrammıs bende yenı ogrendım.
Oglum suanda 10 yasına gırecek. 1 yasından berı esımle beraberız.
Masallah, cocugun psikolojik durumu için endişeleniyorum dünyayı algılamaya başladığında babam nerde diyecek, üzülüp içine kapanırsa söylerim artık seni istiyor ilgilen diye😭

kesinlikle onlar dış kapının dış mandalı kimseyi takmıyorum ben
ailemi bile kim kime ne demiş ne yapmış bıktım artık 10 aydır ne çektiğimi bir ben bilirim herkes darbe yedim
oyüzden kimseyi duymuyorum işimde huzurlu muyum çocuklarımla huzurlu muyum gerisi boş kim ne derse desin
sanki evliyken susyolarmıydı ayoll
ailece gezersin çok paraları var geziyolar bize destek olmuyolar
gezmezsin bak kocası bi yere çıkarmıyo
çalışırsın çalışıp adama bakıyo yazık çocuklar orta da kalıyor
çalışmazsın eve kapattı kendini boşuna mı okudu o kadar
aman daha neler nelerrr
en güzeli tıkıcaksın kulağını millete
Ne güzel düşünceler:halay:

Esinin oglu degilde.olaya kendi oğlun gibi bakarsan belko daha cabuk atlatirsiniz insaallah mutlulugunuz daim olsun.
Tabiki öyle bakıyorum ama benim oğlum yapsa daha sert çıkış yapardım keza şimdi bile öyle 5 yaşında benim oğlum o 10 yalında ve inadıma davranıyor baba işte ben bakıyorum ve çok sabırlı davranıyorum bakalım ne olacak

X