İkinci evlilik

sinemha

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2007
5.300
5.775
Kizlar kadinlar gununuz kutlu olsun gerci ben boyle seyleri samimiyetsiz buluyorum bir gune sığdirmayi ama neyse.Size sorum soyle aranizda ikinci evliligini yapanlar var mi esinizin ailesi karsi cikti mi ?Biliyotum bunu soylemek bile guru kirici ben ikinci el esya miyim kim karsi cikabilir insanin onuru zedeleniyir.Ama yeni birisiyle tanistim ama o hic evlenmemis bosanmis oldugumu duyunca ailesinin tepki verebilecegini soyledi ve ben o an sogudum halbuki bi senedir kimseden hoslanmamistim yani hic mi guclu dik durabilecek erkek yok ornekleriniz var mi merak ediyorum

Hiç evlenmemiş erkeklerin ailelerinden böyle tepkiler gelebiliyor.Hoş değil evet.
Benim eşimin ikinci evliliği,onu hiç ikinci el gibi görmedim :KK70:
Ailesi sorun çıkarabilir demişse dürüst davranmış,sen de soğumuşsan en iyisini yapmışsın.Ailesi değil de kendisi de istememiş gibi görünüyor çünkü.

cutemom sanırım ikinci evliliğini bekar biri ile yapmıştır.

olabiliyor yani. ama iş erkekte biter. boşanmış olduğunu duyunca hemen ailem karşı çıkabilir diyorsa bu kusura bakma ama senin arkanda duracak tıynette değilim demektir. pek tabi ailesi karşı çıkabilir. burda bekar kadınlar boşanmaış erkeklerle görüşünce iyi düşün dmeiyor muyuz? diyoruz. ama iş sana gelmeden ailesini susturmak onun elinde.

Evet kizlar benim gozumde de pisirik arkamda duramayacak biri olustu hemen kestirip attim benden hoslananlar oldu hatta hic onemli degil dediler ama ben hoslanamadim :KK43:( simdi korku olustu bende de
İçine sinen,arkanda kapı gibi durabilecek adamlar gerçekten var emin ol.Sen yeter ki akıllı sakin kararlar ver,mutlaka çıkıyor karşına.
Allah hayırlısını versin.

benim ikinci evliliğim, eşimin ilk evliliği. Çok şükür hiç konusu bile olmadı. ilk eşinizdeki hatayı ikincisinde yapmayın. Sizin arkanızda durmayacak kimse ile gelecek planlamayın.

Ne demek ailesi tepki verebilirmiş? Ailem tepki verirse biter, bitmezse de sen yıpranırsın demek oluyor sanırm. bence iyi düşünün. Boşanmak da evlenmek gibi gayet doğal bir olay. Birini hayatınıza sokmak için acele etmeyin yalnızca. Kimse mutsuz bir hayat yaşamak zorunda değildir evlendiği için.

MaşaAllah benim nişanlım var seven kabul eder ettirir net

Ben daha birinciyi yapamadım, herkeste karşı çıkıyor evet. Zor durum Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Aynen seven kimsenin dedigini takmaz bende oyle dusunuyorum ama bi baktim ki toplumda cok boyle insanlar asla acele etmiyorum cok irdeliyorum ama sadece bi korku olustu

benim ikinci evliliğim, eşimin ilk evliliği. Çok şükür hiç konusu bile olmadı. ilk eşinizdeki hatayı ikincisinde yapmayın. Sizin arkanızda durmayacak kimse ile gelecek planlamayın.

Ne demek ailesi tepki verebilirmiş? Ailem tepki verirse biter, bitmezse de sen yıpranırsın demek oluyor sanırm. bence iyi düşünün. Boşanmak da evlenmek gibi gayet doğal bir olay. Birini hayatınıza sokmak için acele etmeyin yalnızca. Kimse mutsuz bir hayat yaşamak zorunda değildir evlendiği için.
Allah mutlu etsin .Evet ailesinin tepkisine gore yasayamam bende baslamadan bitti

Kizlar kadinlar gununuz kutlu olsun gerci ben boyle seyleri samimiyetsiz buluyorum bir gune sığdirmayi ama neyse.Size sorum soyle aranizda ikinci evliligini yapanlar var mi esinizin ailesi karsi cikti mi ?Biliyotum bunu soylemek bile guru kirici ben ikinci el esya miyim kim karsi cikabilir insanin onuru zedeleniyir.Ama yeni birisiyle tanistim ama o hic evlenmemis bosanmis oldugumu duyunca ailesinin tepki verebilecegini soyledi ve ben o an sogudum halbuki bi senedir kimseden hoslanmamistim yani hic mi guclu dik durabilecek erkek yok ornekleriniz var mi merak ediyorum
ailesini bahane etmiş bence kendisi kız oglan kız birini arıyor.
ki belirtmem lazım şu zara önem veren adamları hiç sevmiyorum. kız oglan kız cümlesini de sevmem ama teşbihte hata olmaz. durumu iyi anlatmak için bu cümleyi yazdım.
kesinlikle 2. el bir eşya degilsin. karşına da bunu asla sorun etmeyecek daha kaliteli, hayatta dik durabilen seni arkasına alıp tüm dunyaya karşı dahil olsa savunan erkekler cıkacaktır.

Nasil yani ne demrk istedinuz birinciyi yapamadim derken
Bizim de aileler istemiyor. Yani benim düşünceme göre sayı fark etmiyor.
Çok saçma bosanmissaniz bir daha mutlu olmaya hakkınız yokmu, umarım sizin için hayırlı si olsun.

ailesini bahane etmiş bence kendisi kız oglan kız birini arıyor.
ki belirtmem lazım şu zara önem veren adamları hiç sevmiyorum. kız oglan kız cümlesini de sevmem ama teşbihte hata olmaz. durumu iyi anlatmak için bu cümleyi yazdım.
kesinlikle 2. el bir eşya degilsin. karşına da bunu asla sorun etmeyecek daha kaliteli, hayatta dik durabilen seni arkasına alıp tüm dunyaya karşı dahil olsa savunan erkekler cıkacaktır.
O zari patlatmayi nasip etsin Allah ne deyim tesekkurler cnm yorumun icin insallah oyle adamlar vardir

X