İkiz anneleri beta HCG değerlerime bi bakar mısınız🌸

Ahidevrann

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
217
87
Merhaba değerli ikiz anneleri😍 ben 5+3 hamileyim. Benim aklımı bir şey kurcalıyor. Size danışmak istedim. Umarım yardımcı olursunuz🌸
20 ekim beta 71 (bata üç gün varken)
22 ekim 196
30 ekim 11264
Bu fırlamış olan değer kafamı çok karıştırıyor. Bu durumda olanlar var mıydı. Dün keseyi gördük. 5+3 olduğum için bebegi daha göremedik ama bu değerle görmem gerekmez miydi.? Bu değer ikiz gebelik şüphesi doğurdu bende ve korktum. Ama ikiz olsa kesede görünürdü değil mi? Size ekte kese fotografını göstereceğim.
P_20201030_153545_1.jpg

Ben 4+3 de iki kese görmüştüm 5+3 de iki kesenın görünmesi gerekirdi diye düşünüyorum betahcg çok yüksek olması herzaman ikiz olduğu anlamına gelmiyormuş hayırlı olsun gebeliğiniz

Bata sanırım 3 gün vardı değerim 12.95 di iki gün sonra 25 di. Tabi ben sabırsız olduğum için adetim daha gelmemiş hemen baktırmıştım. Erken gebelik testinde pozitifi görür görmez. Tabi ikiz olma ihtimali hiç düşünmemiştim bu süre zarfında da hiç diğer kesem gözükmedi. İkiz olduğunu 16 17 haftada gördük. O süre zarfında diğeri saklanmış. Hepimiz şok olduk. Hatta atlatamadık baya bi. Yani betayla bence hiçmi hiç alakası dahi yok. Keza bir önceki hamileliğimde yine bata 3 4 gün kala kan vermiştim 360 çıkmıştı iki gün sonra 750 çıkmıştı. Ki ozaman asıl dediler ikiz olabilir diye ama o bebeğimde tekti. Beta çok yüksekti ama ikiz değildi.bunlarda beta çok düşüktü ama şuan ikizlere hamileyim.

Bata sanırım 3 gün vardı değerim 12.95 di iki gün sonra 25 di. Tabi ben sabırsız olduğum için adetim daha gelmemiş hemen baktırmıştım. Erken gebelik testinde pozitifi görür görmez. Tabi ikiz olma ihtimali hiç düşünmemiştim bu süre zarfında da hiç diğer kesem gözükmedi. İkiz olduğunu 16 17 haftada gördük. O süre zarfında diğeri saklanmış. Hepimiz şok olduk. Hatta atlatamadık baya bi. Yani betayla bence hiçmi hiç alakası dahi yok. Keza bir önceki hamileliğimde yine bata 3 4 gün kala kan vermiştim 360 çıkmıştı iki gün sonra 750 çıkmıştı. Ki ozaman asıl dediler ikiz olabilir diye ama o bebeğimde tekti. Beta çok yüksekti ama ikiz değildi.bunlarda beta çok düşüktü ama şuan ikizlere hamileyim.
Çok şaşırdım gerçekten😍 tebrik ederim. Ben de sadece yüksek çıkan değer neden yüksek çıktı onu öğrenmeye çalışıyordum çok korkuyordum başka bi şey mi var diye. Ama iki doktora gittim değerim normalmiş herkeste farklı olurmuş. Öyle içim rahatladı🌸 ikiz değil yani doktorlar öyle bir şey dmeediler. Çok teşekkür ederim cevabınız için😍

masallab allah bagislasin. Dollenme zamaniyla alakali. adetten bi kac gun once bhcg cok yuksek cikti diye degil kuzucum. Erken dollenmede oyle cikabiliyo. İkizde 3 e 4 e katlar deger 2 gunde,:) yoksa senin 360 dan 750 2 gun icin ideal. olabiliyo saklanan. Sende de supriz olmus bak ne guzell mukemmel bomba etkisi olur 😍Ay insallah rabbim bana da verir ikiz:))

masallab allah bagislasin. Dollenme zamaniyla alakali. adetten bi kac gun once bhcg cok yuksek cikti diye degil kuzucum. Erken dollenmede oyle cikabiliyo. İkizde 3 e 4 e katlar deger 2 gunde,:) yoksa senin 360 dan 750 2 gun icin ideal. olabiliyo saklanan. Sende de supriz olmus bak ne guzell mukemmel bomba etkisi olur 😍Ay insallah rabbim bana da verir ikiz:))
Amin inşallah darısı sana ikizin üçüzün olur . Ama ikizlerde değer benim 3 4 kat artmadı. Normal seyretti değerler. O yüzden bu hamilelikte hiç ikiz mümkün değil aklımıza bile gelmedi. Ama 360 lı çıkan değeri doğru söylüyorsun erken yumurtlamıştım adetimin 10.günü yumurtlamıştım . Ki onda doktor değerler 750 den sonra çok çıkmıştı ama hatırlamıyorum hatta onun için ikiz olabilir demişti. Onda bebek tekti. Ama bebeğim iri doğdu.onla alakası varmı bilmiyorum....ikiz olması çok güzel ama inan hamilelik süreci çok yıpratıcı. Yatarak geçirmek lazım. Rabbim sanada ikiz nasip etsin inşallah hayırlısı ile.

Eklentiler

• 934C1F40-0951-4DD8-8863-DF05EDBB73D0.jpeg
    934C1F40-0951-4DD8-8863-DF05EDBB73D0.jpeg
    104,2 KB · Görüntüleme: 417
Abla benimde 6+4 haftalik ken kalp atişini dinlemeye gittim usg kağıdım bu ğekil çikti doktor kan birikintisi de olabilir ikiz de dedi 8 hafta da gel bakalim dedi sizce ikiz olma ihtimali varmidir

Eklentiler

• 15F4DB4E-F04F-4759-A5DA-09DC5DF84C07.jpeg
    15F4DB4E-F04F-4759-A5DA-09DC5DF84C07.jpeg
    66,3 KB · Görüntüleme: 416
Dondurulmuş 2adet 5.gün embriyosu transfer edilmişti 12.gün betahcg 1000 14.gun 2015 cıktı ikiz olabilirmi ikiz olsa değer 2 katına degilde dahamı cok artardi

Canım bende 12 kat artti 4 gunde banada ikiz olabilir dediler ama değilmiş değerle tam anlasilmaz dedi doktorum. Kesede zaten 2 tane oluyor ikizde. Ben 7+2 de keseyi gordum hafif kalp atisini duydum

Dondurulmuş 2adet 5.gün embriyosu transfer edilmişti 12.gün betahcg 1000 14.gun 2015 cıktı ikiz olabilirmi ikiz olsa değer 2 katına degilde dahamı cok artardi
İkizlerde değer artar klisesine inanmıyorum ben kişiye has bir durum bu.arkadaşım ve benim beta değerlerimiz aynıydı onun tek bebek benim iki. HCG ile hiç belli olmuyor

Sizin değeriniz nasildi
Normal arttı. Adetim 3 gün geçtikten sonra 1043 çıkmıştı aynı tarihlerde arkadaşımda kan verdi onunda 1000 küsur çıktı. Dediğim gibi onun tek bebek benim iki bebek olduğunu öğrendik. Ki ikiz olacağı hiç aklıma gelmezdi. O yüzden değerlere takılmayın

Benimde hcg değerlerim 16 aralıkta 287
18 Aralık 678
21aralık 2942
23 Aralık 7429
Bu değerler normal mi cumartesi ilk ultrasona giricem keseyi görebilir miyim bir de neredeyse 3 kat artış var 2 günde. İkiz olabilir mi

X