İkiz annelerinden yardim istiyorum

Buzullar

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
215
83
28
İkiz annesinin bebeklerin 6 aylık erkek . hayatımı kolaylaştıracak pratik bilgiler varmı. Bazen çok zorlaniyorum

A.s . Simdilik annem var ama bu şehirden tasinicaz eşimin isi için yanlız kalicam . nasıl basaricam yanlız

İkiz annesinin bebeklerin 6 aylık erkek . hayatımı kolaylaştıracak pratik bilgiler varmı. Bazen çok zorlaniyorum
slm canım tek yumurta ikizlerim 2.5 yaşlarına girmek üzereler tam bi cadı ikiside bunaldığımız çok zamanlar oldu halada devam ediyor o ayrı sana tavsiyem odalarını ayır imkanın varsa kendi başlarına uyumayı öğret ben birinde başarabildim bunu biri malesef ayağımda uyur hala en büyük hatamdır diyebilirim
uyanma ve beslenme saatlerini düzene koyarsan ikisinin birden acıkmasını önlersin
mesala ikisini farklı günlerde banyo yaptır ikisi birden çok yorucu oluyo

A.s . Simdilik annem var ama bu şehirden tasinicaz eşimin isi için yanlız kalicam . nasıl basaricam yanlız
sen çalışacakmısın peki?
o zaman maddi imkan elverirse yardımcı tutabilirsin.
tek te bakılır elbettte.
ikizlerim 22 aylık bu arada:))
ama düzen oturtman çok önemli.

Canım bizde 5 aylık olduk
Ben doğduklarından beri kendim bakıyorum
Zorlanıyorum ama yetişiyorum genede
Ben herşeyi sıraya koydum
Bı tek ikiside kucağımda uyumak istiyorlar
O yoruyor
Tecrübeli anneleri Bekliyorum Bende:))

Benim İkizlerim çift yumurta ikizi ama daha çok küçükler Odalarını şimdi ayıramam malesef uykular aynı anda geliyor karınlarda aynı anda acıkıyor kaşık mamasına geçmem lazım ama yetiştiremiyorum mamayı hazırlayıp yedirmeye hala biberonla veriyorum mamalarına

Benimkiler kucakta uyumuyor ama sürekli kucakta durmak istiyor ikisini birden alincada çok yoruluyorum

Benim İkizlerim çift yumurta ikizi ama daha çok küçükler Odalarını şimdi ayıramam malesef uykular aynı anda geliyor karınlarda aynı anda acıkıyor kaşık mamasına geçmem lazım ama yetiştiremiyorum mamayı hazırlayıp yedirmeye hala biberonla veriyorum mamalarına
Benbirini dizimde tutuyorum diğerine kucağımda mama yediriyorum
Ama sallamıyorum alışırlarsa diye
Benimkiler tek yumurta ikizi iki kız:)
Herşeyin ı sıraya koy canım ama bı düzen bekleme olmuyor:KK43:

uyku problemleri varsa mutlaka uyku eğitimi vermelisin kendi kendilerine uyuduklarında hem sana zaman kalır hemde uyutmaya çalışmakla yorulmamış olursun ayrıca erken uyumaya da alıştır bence uykusunu alan çocuk huzurlu da olur, yavaş yavaş bi düzen oluşturursun kolay gelsin..

ek gıdaya geçeceksin sanırım.
valla şimdiden bir düzen kurmaya çalış.
ne zaman yalnız kalacaksın?
o zamana kadar ek gıdalara bari alıştırın annenle

Sadece uyurken beşikte duruyorlar uyanıkken durmuyorlar. Yürütece karşı olduğum halde yürüteçte aldım onu da sevmiyorlar

uyku problemleri varsa mutlaka uyku eğitimi vermelisin kendi kendilerine uyuduklarında hem sana zaman kalır hemde uyutmaya çalışmakla yorulmamış olursun ayrıca erken uyumaya da alıştır bence uykusunu alan çocuk huzurlu da olur, yavaş yavaş bi düzen oluşturursun kolay gelsin..

Uyku saatlerini düzene koydum ama illa sallamak gerekli uyurken. Gece bile sallanmak istiyorlar o yüzden bana hiç vakit kalmıyor. Sallamazsam da hemen uyanıyorlar huysuz oluyorlar

X