İkiz Gebelikte Gelişim Sorunu Var Cevap Yazarmisiniz Kızlar Aci

Sude Keser

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
30
11
26
merhaba hanımlar,
bugun ilk defa kese görmeye gittim tüp bebek tedavisiyle iki adet embriyo transferi oldu.
2 ultrsn ve bir defa alttan bakıldı yaklaşık 6 haftalik hamile olduğumu öğrendim fakat bir bebek diğerine göre gelişim sıkıntısı var diğerine göre gelişmemiş dedi daha doğrusu reçeteye düşük tehlikesi yazdı, takip edilmesi gerek dedi diğerinde birşey yok ama. Kalpleri oluşmuş ama yinede düşük riski varmı onu merak ediyorum . yada böyle olan ikiz tutan veya biri tutup biri tutmayan varmi bilgi verirse sevinirim.

merhaba hanımlar,
bugun ilk defa kese görmeye gittim tüp bebek tedavisiyle iki adet embriyo transferi oldu.
2 ultrsn ve bir defa alttan bakıldı yaklaşık 6 haftalik hamile olduğumu öğrendim fakat bir bebek diğerine göre gelişim sıkıntısı var diğerine göre gelişmemiş dedi daha doğrusu reçeteye düşük tehlikesi yazdı, takip edilmesi gerek dedi diğerinde birşey yok ama. Kalpleri oluşmuş ama yinede düşük riski varmı onu merak ediyorum . yada böyle olan ikiz tutan veya biri tutup biri tutmayan varmi bilgi verirse sevinirim.
Merhabalar kimse yazmamış size de şu an durumunuz nedir merak ettim

merhaba hanımlar,
Çünkü ben de sizin gibi tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım iki tane Ebru’ya transfer edilmişti. Şu an altıncı haftadayım iki kesede var ilk gittiğimde bana da birinin düşebileceğini söylemişti ama şu an gelişimi güzel ama diğer bby göre üç gün geriden geliyor dedi

Merhaba 55 günlük ikiz annesiyim , tüp bebek değil ama aşılamayla sonuç aldım . Ve ilk 6. Haftamda benimde birinde düşük tehlikem ve kese etrafında kanama alanı vardı . Yaklaşık 5 gün 1000 ml serum sıvı takviyesi aldım ekstra progestan iğne kullandım ve çok şükür sağlıkla kucağıma almak nasip oldu . Sıkıntı etmeyin takip edilmeli demiş ilaç takviyesi ile birşeycikler olmaz Allah’ın izniyle

X