Premature Bebekler İkizlerim konuşamıyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sabredin birden açılacaklar..
Bu sefer sussunlar diye bakıcaksınız 🥰
Şuan herşeyi biliyorlar ama işlerine gelmiyor bi de ikizler kendi aralarında dil geliştiriypr galiba ondan geç konuşuyorlar 🧐
Inşallah o günleri göreyim yeterki susmasınlar sabaha kadar konuşmaya raziyim 😊 bnmkiler birbirleriyle oyun oynamak filan istemiyorlar çok kiskanclar

benimkiler de 34 haftalık doğdular.28 aylıklar konuşmalarında yaşıtlarını yakaladılar.
ama birinin kaba motor gelişimi geri, biri de zayıf.belirli alanlarda geri kalmaları normal prematüre sonuçta yavrular.kuzenleri de vaktinde doğdu.27 aylık tek kelimesi yok.telaş yapamayın o yüzden.
nörolog konuşmaları geriden gelirse erken başlatırsınız kreşe demişti. rahat olun açılırlar daha..

benimkiler de 34 haftalık doğdular.28 aylıklar konuşmalarında yaşıtlarını yakaladılar.
ama birinin kaba motor gelişimi geri, biri de zayıf.belirli alanlarda geri kalmaları normal prematüre sonuçta yavrular.kuzenleri de vaktinde doğdu.27 aylık tek kelimesi yok.telaş yapamayın o yüzden.
nörolog konuşmaları geriden gelirse erken başlatırsınız kreşe demişti. rahat olun açılırlar daha..
Cok tesekkur ederim .cevremdeki Insanların niye diye sormasindanokadar Biktim ki sürekli bi problem aramaya başladm. Korkuyorum ve endişeleniyorum. Geç olsun da güç olmasın, konuştuklarını görsem yeter bana

Merhaba ikizleriniz durumu nedir acaba bendede aynı aorunlar var 3yaşına girecekler ama birinde konuşma yok ama herşeyi anlıyor göz temasda var ama oyuncak veya ne olursa sallayıp ağzına koyuyor

Merhaba bende şuan 13 yaşında olan ikiz annesiyim 34 haftalık doğdular ve 3.5 yaşına kadar konuşmadılar birbiriyle anlamsizca konuşuyorlar tabiki anlaşılır cümle yok daha sonra birden başladılar konuşmaya ama şunu belirteyim 7 yaşında bile diğer çocuklar gibi konuşmuyorlardı ve öğretmenimiz okuldan almamı istemişti konuştuklarını anlamadığı için 😀😀
Şimdi herşey yolunda yaşıtlarından hicbir gerilikleri yok

X