İkizlerle Yeni Hayat

merhaba twinrose twinrose
konu cok iyi olmus gercekten. yeni gordum. benim 5 yasinda oglum var guya tecrubeli anneyim ama ikiz bebek bakimini nasil halledicez sorusu gercekten kafami cok mesgul ediyor. Her ne kadar her bebek kendine has davranislar sergilese de islerimizi kolaylastiracak pratik onerileri paylasirsa arkadaslar cok iyi olur:)

Bebislerinin iyi olmalarina cok sevindim insallah en kisa zamanda kucagina alirsin, rahatca emzirisin.
teşekkür ederim canım. Umarım ikiz bebek anneleri burayı görür ve bize pratik bilgiler verirler.

Merhaba canım ne güzel. .bende 14 haftalik İkizlere hamileyim..4 kilo aldım acaba sen ilk aylarda kaç kilo almistin hatirliyomusun nelere dikkat ettin 15 kilo çok iyi masallah..bi de çatlak oldumu olmadiysa ne kullandinn şimdiden tesekkurler
Teşekkür ederim canım ben de yanlış hatırlamıyorsam 15 haftalıkken falan 5 kilo almıştım bulantım falan olmamıştı o yüzden yeme düzenimde değişiklik olmadı ondan kilo aldım sanırım bir de o haftalarda pek hareket etmiyordum korkumdan, sonlara doğru aslında çok dikkat ettiğim söylenemez çok hareketliydim ondan çok aşırı almadım sanırım, çatlağım olmadı canım birşey kullanmadım ilginçtir kilo alıp vermekten bekarken bile diz kapaklarımın arkasında çatlaklarım olurdu ama hamilelikte karnım çatlamadı artık hormonlardan dolayı cildimin yapısı mı değişti bilmiyorum benim gibi çatlamayan çok ikiz annesi vardı forumda kimimiz birşey kullanmadık kimimiz krem, losyon vs. İle destekledi çatlamadı, ama kakao yağı vs, kullananlar vardı sanırım yine doktoruna danışmadan birşey kullanma canım

Selam arkadaşlar. Benimde 4 aylık ikiz kızlarım var. 2400_2800 gr dogdular. Hiç prematüre kıyafet almadım. Büyük te olsa giydirdim. Zaten 1 ayda 1 kilodan fazla alıyorlar. Ben tek başıma bakmaya cesaret edemedim ve annmlerde doğum yaptım. 2 aylık olana kadar annemde kaldım.iki aydır evdeyim ama yardımcı m var. 40.gun çok şey değişiyor ama bence milad 3 ay 3.ay dolunca çok şükür zorluklar azaldı gaz kaka vs.
Ben anne sütü artı humana devam sütü kullanıyorum. 2 öğün süt 1 öğün mama.
Ben ilk ay göğüs pompası nı çok kullandım. Sonra daha iyi emip doyunca bıraktım.
En çok zibin yelek alt üst pijama kullandım ve kullaniyorum. Tulumlar kullanışsız geldi bana.
Ayrıca park yatak aldigima çok pişman oldum. Sallanan beşik çok konforlu. Ilk 3 ay deli gibi sallanmak istedi kızlarım. Her agladiklarinda kucagımıza aldık. Güven duygusu gelişimi için.

Ama şimdi biri kendisi uyuyor diğeri pış pış yada ninni ile uyuyor.
Onlarla hayatt çok güzel. Allah hepimizin mutluluğunu daim etsin.
şimdilik aklıma gelenler bunlar

Selam arkadaşlar. Benimde 4 aylık ikiz kızlarım var. 2400_2800 gr dogdular. Hiç prematüre kıyafet almadım. Büyük te olsa giydirdim. Zaten 1 ayda 1 kilodan fazla alıyorlar. Ben tek başıma bakmaya cesaret edemedim ve annmlerde doğum yaptım. 2 aylık olana kadar annemde kaldım.iki aydır evdeyim ama yardımcı m var. 40.gun çok şey değişiyor ama bence milad 3 ay 3.ay dolunca çok şükür zorluklar azaldı gaz kaka vs.
Ben ilk ay göğüs pompası nı çok kullandım. Sonra daha iyi emip doyunca bıraktım.
En çok zibin yelek alt üst pijama kullandım ve kullaniyorum. Tulumlar kullanışsız geldi bana.
Ayrıca park yatak aldigima çok pişman oldum. Sallanan beşik çok konforlu. Ilk 3 ay deli gibi sallanmak istedi kızlarım. Her agladiklarinda kucagımıza aldık. Güven duygusu gelişimi için.
Canım Allah bağışlasın. Süt arttırma için herhangi bir şey kullandınmı? Sütünün emzirmeden sonra yeterli geldiğini nasıl anlıyorsun? Yardımcın gece gündüz mü kalıyor? İkisi birden ağlayınca ne yapıyorsunuz? Aklımda deli sorular kusrabakma:)

Canım Allah bağışlasın. Süt arttırma için herhangi bir şey kullandınmı? Sütünün emzirmeden sonra yeterli geldiğini nasıl anlıyorsun? Yardımcın gece gündüz mü kalıyor? İkisi birden ağlayınca ne yapıyorsunuz? Aklımda deli sorular kusrabakma:)
teşekkür ederim senin yavru larinida insaallah .
Sütü mü arttirma k için lohusa şerbeti süt sütlü tatlılar su bol yeşillik tukettim .
Yardımcım sabah 7den 5e kadar çalışıyor .
İki bebeğim birlikte ağladığında genelde yalnız olmuyor um ama eğer yalnizsam küçükken birini dizimde birini anakucaginda sallardim .şimdi ilgilerini şarkı oyuncak vs çektiği için daha kolay

Canim sallanan beşik dediğin şu ahşap olanlardan mi bende ondan mi alsam diye dusunuyirumm

Tecrubeli anneler ilk aylarda ikisi birden aglarsa nasil bir yontemle kucakliyorsunuz?ikisini birden nasil kucaklarim ilk uc ay onu dusundundumde bir taktiginuz var mi?
Birde kac tane biberon lazim en az?

Tecrubeli anneler ilk aylarda ikisi birden aglarsa nasil bir yontemle kucakliyorsunuz?ikisini birden nasil kucaklarim ilk uc ay onu dusundundumde bir taktiginuz var mi?
Birde kac tane biberon lazim en az?
Canım ilk başlarda aynı anda kucaklamayı pek önermiyorlar. Hem lohusalıktan ötürü hemde bebeklerin kemik gelişimlerinden ötürü. Destekli tutmak lazım bebekleri. Panik olmadan ilgilenmek lazım. Sana yardımcı olacak biri varmı? Nasıl bakacaksın?

Canım ilk başlarda aynı anda kucaklamayı pek önermiyorlar. Hem lohusalıktan ötürü hemde bebeklerin kemik gelişimlerinden ötürü. Destekli tutmak lazım bebekleri. Panik olmadan ilgilenmek lazım. Sana yardımcı olacak biri varmı? Nasıl bakacaksın?

Evet cok minicikler cok dikkatli tutmak lazim da iste ikisi birden feryat ederse napariz bilemiyorum su an.bana ilk 15 gun falan annem ve kayinvaludem yardim edecek sonraki 15 gun esim izin alacak okul kapanincada ablam gelecek bir ayligina bi aksilik olmazsa bole planimiz.anneler hasta ve yasli olunca zor ama biri yemek biri temizluk yapar oda yeter.

Evet cok minicikler cok dikkatli tutmak lazim da iste ikisi birden feryat ederse napariz bilemiyorum su an.bana ilk 15 gun falan annem ve kayinvaludem yardim edecek sonraki 15 gun esim izin alacak okul kapanincada ablam gelecek bir ayligina bi aksilik olmazsa bole planimiz.anneler hasta ve yasli olunca zor ama biri yemek biri temizluk yapar oda yeter.
Zaten diğer işlerimizi birisi devralsa biz bebeklerimize bakarız. Valla ikiside feryat ederse evden birisi yardıma koşacak. Olmadı yatağa koyacağız ikisinide bizde yanına uzanacağız ikisinide avutacağız:)) bizi kim avutur sonra bilemiyorum. Allah kolaylık versin hepimize.

Tecrubeli anneler ev tipi anakucagi alaniniz var mi?ne tavsiye edersiniz?
Hemen uhtiyac duyulur mu ikiz olunca yoksa sonra mi alsak?
Bu arada bebek arabasi peg prego aldim.aranuzda alip kullanan var mu?
Ins .pisman olmayiz

Solunum ve kilodan ötürü girdiler. Doktorlarım ciğer geliştirici vurulmamı istememişlerdi. Suyum geldiğinde vuruldum ama tabi fayda etmedi. Emzirme konusunda bir şey demediler. Ama emme refleksleri zayıf olduğundan bekliyorlar sanırım. Daha yeni yeni süte alıştılar.
Ciger gelistirici vurulmayi neden istemediler merak ettim ben erken dogum riski olanlarda vuruluyo diye biliyorm ama

Ciger gelistirici vurulmayi neden istemediler merak ettim ben erken dogum riski olanlarda vuruluyo diye biliyorm ama
Normal sürece müdahale etmek istemediler. Ciğer geliştiricinin küçük bir ihtimallede olsa erken doğumu başlattığını söyledi doktorum. Onun için vurmak istemediler.

Anladim bende ikizlere hamileyim tuo bebekle insalah sag salim aliriz kucagimiza sende kavusursun insalh en kisa zamanda bebeklerine.. En korktugm sey erken dogum ve küvez olayi bakalim hayirlisi insalah..

Anladim bende ikizlere hamileyim tuo bebekle insalah sag salim aliriz kucagimiza sende kavusursun insalh en kisa zamanda bebeklerine.. En korktugm sey erken dogum ve küvez olayi bakalim hayirlisi insalah..
Her şey olacağına varıyor. Hiç kendine kuruntu yapma. Allahın izniyle rahat bir şekilde atlatırsın.

X