İlahi adaletin tecelli ettiği hikayelerinize ihtiyacım var

Baska bir konuda da yazmistim yine yazayim bari ...
herkesin başına birseyler geliyor 3 5 10 yil diliminde lakin sizden bilirlermi bilmezler mi orasi ona kalmış
Bir tanıdığım vardi beterin beteri ahlar aldi adam sonra süründü neler yasadi hikaye olur ama ettiginden bilmedi .birgun sormustum gecmisin bedelimi sence bu hayatin demistim hayir dedi gerekti yasandi bu benim kaderim hayatım kırdığı insanlari düşünmedi hatta cektigim acilar olgunlasmam icindi dedi simdi bakis açısina bagli gecmisini hic umursamadı adam yani
Bende ex koca ve ailesine ah ettim ama adamlar yukseldikce yukseldi mutluluklari kat kat haberi geliyor sonra ne ne yapacaksın başlarına bisey gelse benden bilmeyecekler çünkü zaman geçmiş olacak benimi hatirlayacaklar yooo

Birine karşı acayip kinliyim,çok kötü bir insan içimde bi ateş var ve anca o belasını bulunca sönecek..İlahi adaletin tecelli ettiği size kötülük yapanların belasını bulduğu hikayeleriniz varsa dinlemek isterim.. Önüne bak boşver diyeceksiniz ama bakmaya çalışıyorum bakıyorum ama içimde sönmeyen bir mum var anca belasını bulunca sönecek ben hayatıma devam ederken o mum orada yanmaya devam ediyor
Siz ondan kurtuldunuz, o kendinden nasıl kurtulacak? Kendini götürdüğü her yerde aynı son bekliyor olacak onu. İnsan cennetini de cehennemini de cebinde taşıyor merak etmeyin.

Eski eş değil eltim..Eski eşin ipini çekip boşadım zaten ama eltim kocama aradı yıllarca doldurdu kocam zorla ondan özür diletti sebep yani anlatsam gerçekten benim haklı olduguk şeyler bı foto paylaşırım kocamı arardı böyle bir foto paylaşmış hoş mu diye misal,hamileliğimde eski eş kişisinin ona uymasindan dolayı onun için benim üzerime gelmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadım ve bebeğim tek böbrekli doğdu şu an 7 yaşında biz yeni bosandik 5 ay oluyor ama eski eş kişisi onunla 3 yıldır görüşmüyor ne mal olduğunu anladım özür dilerim diyor ama bunların benim için önemi yok eski eş bizsiz kalarak cezasını buldu o kadında bulsun istiyorum evet hata eski esteydi ama o 3.bir kişi olarak ne hakla yuva yıkmaya koca doldurmaya gayret etti..yani söylemeyecektim ama burada yüzeysel anlattım bebeğim tek böbrekli doğdu o yüzden hamilelik sürecinde bana yasattiklari aklımdan çıkmıyor ve hamilelik dönemindeki üzüntü de bu tarz anomalilere sebep olurmuş..gelde kin tutmaa

Buyrun işte. Ya elti, kv, gorumce olaylarini bu ulkede bir tek siz yaşamiyorsunuz. Bdv bu konularla dolu elti koca kavgasina üzülmeyle böyle olsa saglikli bebek zor bulunurdu sanirim. Takmişsiniz eltiye ama alakasi olmayabilir bile.

Eltiniz mi zorla cocuk yaptirdi boyle kocadan, eltiniz mi yillarca evli kalmaya zorladi sizi. Eltiniz suçsuz demiyorum ama seçimleri siz yaptiniz bi yerde.

Ayrica dunyada aklimizin alamayacagi acilar yaşanıyor bi yerlerde hayvanlar, bebekler, cocuklar...
Öyle biri şu işimi görmedi Allah a dua ettim isyerini yakip kül ettim gibi bir şey olsa dünya ayakta kalmaz.
O kadar aci varken bir sizin işiniz halledilmedi, eltiyle kavga ettiniz diye mi etraf yanacak.
🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

Benım ahlar anlık tutuyor genelde. Büyük şeyler değil ama bır yerım acıyor mesela ona ınanmayan kısı bakıyorum sabahına aynı yerden yara almıs benden beter hale gelmiş.
Anlaşılan çıkmazlar içinde yıllar geçirdiniz. Ama anlattıgınız karakterdeki birisi kendi içindeki hırsından kininden mutluluk yaşayamazkı zaten ömrünce. Kendı karakterı onun laneti olmuş zaten yani.
Mesela ben halamın babannrme anneme yaptıklarından sonra çekeceğini düşünürdüm yaşattığını yaşar falan ama öldü

Böyle kinlene kinlene aklını kaçıran yakınım var. Ya burada ya ahirette çıkar zaten size ne yaptıysa. Yakınımın yaptığı gibi hayatınızı zindan etmeyin. O hep kafasının içinde yaşıyor. Devamlı kin tuta tuta akli dengesi de yerinde değil artık. İlaç kullanmayı da reddediyor. Geçmişe takılı kalıp önünü göremeyenlerden, hayatı kaçıranlardan olmayın...

Evliyken eski eş kendi çalıştı araba aldı. Babasının da arabası vardı. Ama oglununki yeni diye hep ona biniyordu. Kaynana ve kayınpedere arabamızı aldınız, bari kullanmadiginiz arabayı verin dedim. Hiç oralı olmadılar. Eski kayınpeder 2 arabayı da kullanıyordu. Eski eş ise bana sanane, ben çalıştım istediğimi bindiririm, sen mi bineceksin derdi.Çok hastalandım, arabalardan birini alda beni doktora götür dedim. Gene aynı cümleleri duydum. Komşum götürdü hastaneye beni. Eski eşte benim bu kadar hasta olacağımı tahmin edememiş öyle söyledi. Tartistik, ben binemiyorsam babanda binemez umarım dedim. Bir daha araba konusunu acmadim. Arabalarla kayınpeder kaza yaptı, eski eş dediki sen istemediğin için mi oluyor bunlar dedi , hiç bişey demedim. Arabada hakkım olduğu halde arabadan hak talep etmedim, sadece takilarimi aldim , ne nafaka ne tazminat aldım.Bosanirken ailesi bir kere bile beni aramadı, barıştırma cabalarida olmadı. Kayınpeder boşanmadan 7 ay sonra hastalığı yokken vefat etmiş. Yenilerde eski kaynana, görümce farklı numaralardan beni aradılar. Barışma olsun diye. Engelledim. ilahi adalet var , bende çok hırs yapıyordum, Allah'a havale ettim.

Son düzenleme:
Sen g
Birine karşı acayip kinliyim,çok kötü bir insan içimde bi ateş var ve anca o belasını bulunca sönecek..İlahi adaletin tecelli ettiği size kötülük yapanların belasını bulduğu hikayeleriniz varsa dinlemek isterim.. Önüne bak boşver diyeceksiniz ama bakmaya çalışıyorum bakıyorum ama içimde sönmeyen bir mum var anca belasını bulunca sönecek ben hayatıma devam ederken o mum orada yanmaya devam ediyor
Sen gerçekten kendi hayatına odaklanmadan o kişi belasını bulmayacak. Ne zaman ki gerçekten bıraktım diye hissedeceksin o zaman ilahi adaletin çarkı döner. Bu şöyle oluyor biraz sen nasıl olsa kinlisin, beddua ediyorsun evren diyor ki bana ihtiyaç yok. Ne zaman bırakıp yoluna bakıyorsun. Şaaakkkk adaletin tokadı iniyor.

Evliyken eski eş kendi çalıştı araba aldı. Babasının da arabası vardı. Ama oglununki yeni diye hep ona biniyordu. Kaynana ve kayınpedere arabamızı aldınız, bari kullanmadiginiz arabayı verin dedim. Hiç oralı olmadılar. Eski kayınpeder 2 arabayı da kullanıyordu. Eski eş ise bana sanane, ben çalıştım istediğimi bindiririm, sen mi bineceksin derdi.Çok hastalandım, arabalardan birini alda beni doktora götür dedim. Gene aynı cümleleri duydum. Komşum götürdü hastaneye beni. Eski eşte benim bu kadar hasta olacağımı tahmin edememiş öyle söyledi. Tartistik, ben binemiyorsam babanda binemez umarım dedim. Bir daha araba konusunu acmadim. Arabalarla kayınpeder kaza yaptı, eski eş dediki sen istemediğin için mi oluyor bunlar dedi , hiç bişey demedim. Arabada hakkım olduğu halde arabadan hak talep etmedim, sadece takilarimi aldim , ne nafaka aldim ne tazminat..Bosanirken ailesi bir kere bile beni aramadı, barıştırma cabalarida olmadı. Kayınpeder boşanmadan 7 ay sonra hastalığı yokken vefat etmiş. Yenilerde eski kaynana, görümce farklı numaralardan beni aradılar. Barışma olsun diye. Engelledim. ilahi adalet var , bende çok hırs yapıyordum, Allah'a havale ettim.

Evet tabi ki var ilahi adalet. Ancak kendi hayatında da zaman su gibi akıp gidiyor buna takılıp, zamanını heba etme.
Ne zaman ki kendi yoluna bakıyor insan işte ozaman ilahi adalet tecelli ediyor.
Ben boşandım. Allah'a havale ettim, bir süre tabiki böyle kafama taktım senin gibi ama sonra kendi hayatıma odaklandım.
Geçenlerde duydum ki iki kardeşlerdi diğeri de boşanmış çocuklar ex kaynanamın başına kalmış, o da uğraşıp duruyormuş. Zaman geçtiği ve nötr olduğum için pek birşey hissetmedim açıkcası.

En mantıklısı kendi hayatına odaklanmak, zaman önemli bir kavram.

İlahi adalet veya karma adı her ne ise elbet tecelli ediyor. Karmanın kör bir adaleti var ve borç yaratmamak gerekiyor buna inanıyorum çok kez şahit oldum gerçi bakmasını bilen (neden sonuç) herkes görebilir zaten.
Eğer davanda haklıysan elbette içten dileğini dile sadece ego-kibir yapmamaya dikkat et. Aynı şekilde sınanırsın

O bela isteği var ya, ona dilerken size gelir de neye uğradığınızı şaşırırsınız. Ağzınızdan böyle bir istek çıkmasın ne olur? Çok tehlikeli, çok.

Ruhsal olarak bakarsak acaba bu olayı neden yaşadınız? Hangi yönünüzü güçlendirmekti acaba amaç? Ya da neyi değiştirmeniz gerekiyordu? Buralarda arayın cevabı.

Son olarak: 1. Kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Yasalar kusursuz işliyor. Sadece uygun zaman ve şartları bekliyor.
2. İlahi adaletin çok hızlı tecelli ettiği bir sürece girdik. Kimse kimseye kötü bir davranışta bulunmasın.
3. Yaptığınız kötülükler olduğu kadar iyiliklerin geri dönüşü de hız kazanıyor.
4. İyi olun, sokak canlarını bol bol besleyin ve sevin. İyilik gelsin diye yapmayın bunu, iyi insan olduğunuz için yapın. Karşılık beklemeden. Ticaret yapmıyoruz, kamil insan olma yolunda tekamülümüzü tamamlamaya çalışıyoruz.

İyi olun, ferah olun. İşte o zaman tüm güzellikler hayatınıza akar. Öfkeyle kinle sadece batarsınız ağır ağır.

Beklerseniz olmaz. Kafanızdan atın o düşünceyi serbest bırakın. Siz ne zaman unutursaniz o zaman..

Beddua etmedim ama içimden çok ah geçmiştir. Sonra aylar günler sonra bilerek yapmadığım intikam almak gibi bir niyetim olmadığı halde, o kişiler bana yaptıklarını benim tarafımdan aynı şekilde yaşadılar. Gerçekten isteyerek yapmadım. Tabi büyük şeylerden bahsetmiyorum ve ya sizin yaşadığınız şeyler gibi. Ama şu hayatta en çok beddua ettiğim olay konyadaki barınakta hayvanların yaşadığı eziyetleri yapanlar ve buna sebep olanlar hala aklıma geldikçe aynı şeylerin en beterini yaşasınlar diye beddua ediyorum.

Kin duymak insani bir sey bence. Bu yuzden duymayin vs diyemiyorum ama kendi kin tutma seklim, benden uzak olsun bana bir daha degmesin sonra isterse cihana padisah olsun seklinde. Yani sevmedigim, gormek dahi istemedigim insanlar benim de oluyor ama cok kotu olsun bilmemne pesinde degilim. Bir de hayir ve serrin daima ic ice oldugunu unutmayin. Sizin ona kotuluk goreceginiz sey belki onun icin cok hayirli kapilar acacak vs vs konu uzar gider. Yani bunu siz bilemezsiniz. Belki intikam hirsiniz var oh olsun demek hosunuza gidiyor ama o an oh olsun dersiniz oyle bir kalkar ki dustugu yerden bu durumda daha cok kendinizi yersiniz. Bence gecmisi gecmiste birakin. Ne guzel bosanmissiniz hayatinizdan cikarmissiniz. Kendinize yuk edip durmayin. Ilahi adalet de oyle bir sey degil. Ilahi adalete inaniyorsaniz etme bulma dunyasinin salt bu dunyayi kapsamadigini da biliyor olmalisiniz.

Bu soruya cevabım gerçekten ah ettiğiniz şey de gerçekten gunahininiza girildi mi?

Burada çok var sevgilisi ayrılmış, 1 yıllık ilişkileri var ah ediyor. Daha 2 gün önce yorum yaptım diye beddua eden biri vardı. Bunların hiçbiri tutmaz, size döner.

Ama gerçekten bir mağduriyet varsa ne zaman o ah tutuyor biliyor musunuz? Siz karşınızdakinin enerjinizi geri aldığınız zaman. Yani onu geçmişte birakip kendi hayatınızda yükseldiğinizde . Yani sürekli kötü enerjinizi yogunlasirsaniz kötü enerji o kişiyi besler, sizi yorar.

Öncelikle ilahi adalet elbet tecelli edecektir.ama hemen olmaz.belki mahşere bile kalacak.o yüzden bu durumu kabullenin önünüze bakın yoksa çok üzülürsünüz.ilahi adalet tecelli etse bile sana yaptıklarından dolayı olduğunu yine farketmeyecekler sanırım yaşadığınız olaylar taze.zaman geçtikçe insan soğuyor Allah'a havale ediyor.diyecegim sabredin.bundan sonraki yaşamınız için kendinize yol haritası çizin

Vallaha ben esi tarafindan cok büyük darbe yiyen bir kadinin bedduasi 1:1 tuttugunu buldum. Adamin ölmesi bile kadinin dua ettigi gibi oldu. Ama kadin sonradan yinede keske beddua etmeseydi diye üzüldü. O yüzden bilmiyorum. Belki Allahtan en hayirlisini dilemek daha iyi olur

Bunları okumak bana iyi geliyor azıcık vicdan yapıyorum kendime geliyorum.En güzel yıllarımı alan zor zamanlarımda yanımda olmayıp el alem için görüşmek isteyen insanlara !!!? mesafe koydum.simdi bana muhtaçlar ama ben yokum zaten kötüydüm yine kötü olayım

İlahi adalet veya karma, bazen oluyor işte. Ama çoğu zaman gerçekleşmiyor bence. Kendi küçük hayatımla ilgili gerçekleşmişlikler var ama asıl, dünyadaki savaşlara, ekonomik ve sosyal krizlere, darbelere sebep olan iktidarların, yöneticilerin ilahi adaletin veya karmanın gazabına uğramasını görmek isterdim. Onlara hiçbir şey olmuyor nedense. Her biri kendi kocaman saraylarında zevküsefa içinde yaşayıp gidiyorlar. Olan bizlere oluyor maalesef😔

X