İlahi adaletin tecelli ettiği hikayelerinize ihtiyacım var

Tacro

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
2.352
4.876
Birine karşı acayip kinliyim,çok kötü bir insan içimde bi ateş var ve anca o belasını bulunca sönecek..İlahi adaletin tecelli ettiği size kötülük yapanların belasını bulduğu hikayeleriniz varsa dinlemek isterim.. Önüne bak boşver diyeceksiniz ama bakmaya çalışıyorum bakıyorum ama içimde sönmeyen bir mum var anca belasını bulunca sönecek ben hayatıma devam ederken o mum orada yanmaya devam ediyor

Birine karşı acayip kinliyim,çok kötü bir insan içimde bi ateş var ve anca o belasını bulunca sönecek..İlahi adaletin tecelli ettiği size kötülük yapanların belasını bulduğu hikayeleriniz varsa dinlemek isterim.. Önüne bak boşver diyeceksiniz ama bakmaya çalışıyorum bakıyorum ama içimde sönmeyen bir mum var anca belasını bulunca sönecek ben hayatıma devam ederken o mum orada yanmaya devam ediyor
Hiç üzmeyin kendinizi. Ne yaşadınız bilmiyorum ama en iyi intikam güzel bir hayat yaşamak derler. Belki bahsettiğiniz kişi hiçbir şey yaşamaz, belki size yaşattığının bin beterini yaşar. En başta böyle hissetmeniz normal, başka işlerle meşgul olun, düşünmeyin, zamanla sakinleşirsiniz. Bırakın ne halleri varsa görsünler

Hiç üzmeyin kendinizi. Ne yaşadınız bilmiyorum ama en iyi intikam güzel bir hayat yaşamak derler. Belki bahsettiğiniz kişi hiçbir şey yaşamaz, belki size yaşattığının bin beterini yaşar. En başta böyle hissetmeniz normal, başka işlerle meşgul olun, düşünmeyin, zamanla sakinleşirsiniz. Bırakın ne halleri varsa görsünler
Yine de merak etmeyin kötü insanlar bir şekilde belalarını buluyor genelde

Yakın sandığım biriden bir gün ilk defa bir şey istedim. Çok zordaydım ve o bana yardım etse çözülecekti. Ama beni direk reddetti. Ve ben çok üzüldüm. Telefonu kapatınca da “Allahım o kişiyi sana şikayet ediyorum” dedim. Yarım saat sonra haber geldi ki tüm iş yeri yanmış bitmiş.
Ha ister miydim asla, ben bunu istememiştim. Kimsenin kötülüğünü asla istemem çünkü.
Ama böyle bir etki oldu. Belki benimle de alakalı değildir ama üzülmüştüm.
O yüzden boşverin. Herkes kötülüğünün karşılığını muhakkak görüyor.

Ne yaptığı önemli, Kendi açınızdan siz haklı olabilirsiniz,ama diğer tarafı dinleyince belki siz haksızsınızdır.
Birinin belasını bulmayı beklemek çok yorucu,kendi hayatınıza odaklanın basma kalıp söz olsada tecrübeyle söylüyorum.

İçinizde nefret, kin barındırmayın. dua edin bol bol içiniz rahatlar. Allah'ın ilahi adaletine güvenin ve yaşadığınız o olumsuz şeyleri geride bırakın. Hayatta hepimizin canını yakan insanlar oluyor ister istemez nefsimiz bize yaşattıklarını yaşamalarını istiyor ama hayat sürekli bunu umarak ve bekleyerek yaşayacak kadar uzun değil. Herkes er geç yaşattığını yaşar zaten. Önemli olan senin o olumsuz duyguları en az hasarla atlatman.

Bu kadar kin nefret bana cok sacma geliyor, genelde de içi dolu olmuyor.
Içinde kin buyuten insanlarin kendilerine zarar verdiğini düşünüyorum acikcasi.
Boyle konularda abuk hikayeler olur hep.Sizin başiniza hic mi kotu olay gelmedi ya da gelmeyecek garantisi mi var ki milletin kotu olmasini bekleyip kendinize yormaya yer ariyorsunuz?

Eski eş kişi mi? İlahi adalet tecelli illaki eder ama niye hayatınızı onun ilahi adaleti bulmasını bekleyerek harcayasınız ki. Belki bundan 30 sene sonra bulacak belasını 30 sene içinizde o mumu yakmaya değmez kimse inanın. Adalet topalmış geç gelirmiş ama gelirmiş merak etmeyin. Bundan sonrasına güzel devam etmeye çalışın hayatınıza. Kendi ruh ve beden sağlığınız için yapın bunu

Kin nefret maalesef en çok onu besleyen kişiyi yiyip bitiyor. O kişi belki hak ettiğini bulur ama yıllar sonra belki öbür tarafta, bulana kadar da hayatına devam eder belki bulduğunda da sizin ahınızı aldığı için olduğunu fark etmez bile ama siz o kişi belasını bulana kadar kendinizi yiyip bitirirsiniz. Bence önünüze bakın

Eski eş kişi mi? İlahi adalet tecelli illaki eder ama niye hayatınızı onun ilahi adaleti bulmasını bekleyerek harcayasınız ki. Belki bundan 30 sene sonra bulacak belasını 30 sene içinizde o mumu yakmaya değmez kimse inanın. Adalet topalmış geç gelirmiş ama gelirmiş merak etmeyin. Bundan sonrasına güzel devam etmeye çalışın hayatınıza. Kendi ruh ve beden sağlığınız için yapın bunu
Eski eş değil eltim..Eski eşin ipini çekip boşadım zaten ama eltim kocama aradı yıllarca doldurdu kocam zorla ondan özür diletti sebep yani anlatsam gerçekten benim haklı olduguk şeyler bı foto paylaşırım kocamı arardı böyle bir foto paylaşmış hoş mu diye misal,hamileliğimde eski eş kişisinin ona uymasindan dolayı onun için benim üzerime gelmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadım ve bebeğim tek böbrekli doğdu şu an 7 yaşında biz yeni bosandik 5 ay oluyor ama eski eş kişisi onunla 3 yıldır görüşmüyor ne mal olduğunu anladım özür dilerim diyor ama bunların benim için önemi yok eski eş bizsiz kalarak cezasını buldu o kadında bulsun istiyorum evet hata eski esteydi ama o 3.bir kişi olarak ne hakla yuva yıkmaya koca doldurmaya gayret etti..yani söylemeyecektim ama burada yüzeysel anlattım bebeğim tek böbrekli doğdu o yüzden hamilelik sürecinde bana yasattiklari aklımdan çıkmıyor ve hamilelik dönemindeki üzüntü de bu tarz anomalilere sebep olurmuş..gelde kin tutmaa

Yıllar önce biri çok fena canımı yakmıştı çok çaresiz kalıp Allaha havale ediyorum demiştim. Sonrasında evladıyla çok kötü imtihan oldu ama yine de üzüldüm ben... kendinden çıksın isterdim. Daha büyük olaylarda beklediğim ilahi adalet var gerçi onu hala bekliyorum .

Mutlaka bu yazdıkllarınızda haklısınız ama işte hepimizin başına bir haksızlık bir garabetlik geliyor. O yüzden ilahi adalet var ya herkes hakkını alacak gün gelecek. Sizin vicdanınız rahatsa işiniz kolay 🤷‍♀️ kocanızın eltiye düşkünlüğü enteresan boyutta ama ayrılmışsınız zaten at gitsin çöpe. Geçen bende kızdım birine eşim aman mamtobe boşver bak savaşlarda insanlar sabaha çıkabilir miyim acaba diye canının derdine düşmüş boşver dedi. Benim meşhur bir lafım var bırak engine aksın dengine 😂herşey layığını bulur. Siz güzel günlerinizi değerlendirmeye bakın evladınızla

Valla benimkilerin keyfi yerinde ,umudum mahşere kaldı

Eski eş değil eltim..Eski eşin ipini çekip boşadım zaten ama eltim kocama aradı yıllarca doldurdu kocam zorla ondan özür diletti sebep yani anlatsam gerçekten benim haklı olduguk şeyler bı foto paylaşırım kocamı arardı böyle bir foto paylaşmış hoş mu diye misal,hamileliğimde eski eş kişisinin ona uymasindan dolayı onun için benim üzerime gelmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadım ve bebeğim tek böbrekli doğdu şu an 7 yaşında biz yeni bosandik 5 ay oluyor ama eski eş kişisi onunla 3 yıldır görüşmüyor ne mal olduğunu anladım özür dilerim diyor ama bunların benim için önemi yok eski eş bizsiz kalarak cezasını buldu o kadında bulsun istiyorum evet hata eski esteydi ama o 3.bir kişi olarak ne hakla yuva yıkmaya koca doldurmaya gayret etti..yani söylemeyecektim ama burada yüzeysel anlattım bebeğim tek böbrekli doğdu o yüzden hamilelik sürecinde bana yasattiklari aklımdan çıkmıyor ve hamilelik dönemindeki üzüntü de bu tarz anomalilere sebep olurmuş..gelde kin tutmaa
Eltinizin eski eşinizin üzerinde siz evli olduğunuz zamanlar nasıl bir etki gücü oluyor da bu adam sizi ezip geçiyor zorla özür diletiyor? Ne demek ya bir durum varsa eşim bana elalemin kadını için baskı kuracak? Size güvenmiyor muydu bu adam? Ortada bir güven sevgi ilişkisi var gibi değil o evlilikte.

Eltinize neden beddua ettiğinizi yine de anlayamadım, illa sizi rahatlatacaksa burada muhattabı bence eski eşiniz. Kötü insanlar, art niyetli davrananlar hep olacak, yani bunlar kontrol edilemez. Size nasıl davranacağına, neye izin vereceğine karar veren ise eşinizdir. Bir eş bir başkasının etkisinde kalarak davranıyorsa ister annesi ister babası kardeşi olsun arada güçlü bir sevgi, bağ ve ilişki yoktur. Bence bunu sorgulamak lazım.

Eş bu oldukça, elti gider Ayşe gelir Mehmet gelir farketmez kim olduğu. Yani insana değil, özneye buna izin verene odaklanmak gerek.

Normalde kindar bir insan olmadığımı düşünürdüm ama bazı kişilere karşı içimdeki nefret gitmiyor. Yıllardır mutluluklarına mutlululuk katarak yaşıyorlar. Ölmeden görmek istiyorum bana yaşattıklarını bin katını daha beterini yaşamalarını.
İlahi adalet elbet bi gün tecelli edecek ama zamani var sanırım herseyin. Bekleyip göreceğiz

X