Doğal Saç Bakım Kürleri İlik yağının saça mucizevi etkisi!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

pera34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2018
32
7
Kızlar size denediğim ve gerçekten çok memnun kaldığım bi kürden bahsetmek istiyorum uygulaması biraz zahmetli olsa da kesin sonuç alabileceğiniz bir kür bu. Uzun seyrek ve ince saçlarım vardı benim kesip etkili bir kür uygulamak istedim ve omuz hizasında kestim gelelim kür tarifine :))

Kasaptan dana kemik iliği istiyorsunuz kullanmadıkları kemikleri hemen elden çıkarıyorlar zaten, evde kemik iliğini çıkarıp bir kaba alıyorsunuz ve bir tencereye su koyup benmari usulü eritiyorsunuz kolay eriyen bir yapısı var suyla temas etmemesi gerekiyor buharda erimeli :) daha sonra bu yağı buz kalıplarına koyup dolaba atıyorsunuz böylece her hafta kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Ben bu yağı haftada bir kullanıyorum ve içine doğal zeytin yağı, hindistan cevizi yağı ekliyorum. Yağı koyduğumuz buz kalıbından 1 küp alıyorsunuz ve tekrar benmari usulu eritiyorsunuz içine zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı dilerseniz argan yağı badem yağı da ekleyebilirsiniz. Saç diplerinizden başlayarak tüm saça iyice yediriyorsunuz ve 2,3 saat kadar bekletiyorsunuz. Ben sadece boynumdan yıkıyorum her yaptığımda. Saçtan arındırmak hiç de zor değil :)) vücüdunuza temas etmesi sivilce oluşumuna neden olabilir
Saçınız hem hızlı uzuyor hem de gürleşiyor deneyin derim

Kürü denediniz mi? Foruma ancak şimdi giriş yapabiliyorum :KK43:
Merhaba ben daha önceden yapmıştım saç çıkarır net olarak diyemem ama saç için çok şey denedim ilik maskesi içlerinde en faydalı olanlardan. Saç çıkmasını istiyorsanız bence haftada iki kez yapın.

X