İlişki Aşamaları / Sevgililik / Böyle Bir Durumu Tecrube Ettınız Mı

Ay niye sürekli 3 aylık ilişkide evlilik dönüyor?
3 Ay daha giriş aşaması, tanışma aşaması
Ya konuyu ben açmıyorum. Onun tarafından açılıyor ama şöyle misal ailesi beni tanımıyor ama iliskisi olduğunu biliyorlar. “Seni merak ettiler iyice sonra konu evlilikten açıldı” diyerek mevzu başlıyor :) anlatırdı az buz sohbet ettikleri hakkımda ki mevzuları, onlara gülerim hoşuma gider daha seni görmeden koruyorlar , kızı üzme diye baskı yapıyorlar der :KK70: .. evliliğin konusunu özenle açmıyoruz da istemsiz ailesi sayesinde gündemimize geliyor. Ben de o da erken yaş da maddi manevi sorumluluk kazanmadan düşünmüyoruz öyle bir şeyi.

Adam mantikli.. allahtan.
Ben konumda “evlenmekte istiyorum,o istemiyor çünkü nedenleri var” demedim.
“Evlenme konusu açılınca böyle böyle diyor, haklı zaten ona hak veriyorum , ama ya ileride de Hala aynı nokta da olursak maddi olarak , korkusu endişesi. MAlum maddi durumunuz nasıl bilmiyorum ama özellik ile pandemi de orta kesim bi birey olarak, bittim sıfırladım. O yüzden hem gençlik hem taze duygular, duygu kontrollerini öğrenmek..21 yaş , hayata atılıyorum , bu dünya da dersimi işimi düşüneceğime ekonomiye kadar herşeyi ince düşünmek zorunda kaldığımdan detaycı bi insan oldum, ama bu düşüncelerim “kötü leş mantıksız” demek değildir. BEn büyüklerime akıl danışmak içine yazdım.sag olun iyi hayırlı günler.

Ah rica ederim, “kafayı bozan” birisi yok. “Geleceğe kaygılı bi genç” olarak dert anlattım ve kalben içimi döktüm büyüklerim vardır fikir verirler dedim. Ama fikir danışıp icimi dokmek istediğim ablalarımda kaba tabir ile yaklaşır, gençlik duygu ve endişelerimi komik-kafa bozmak olarak görürseniz ben üzülürüm. Tekrar belirtiyorum abla umarım lisanım sürçmemiştir yanlıs konuşmamısımdır. Benim demek istediğim “su an yaşımın, maddi manevi de hazır olmadığımın farkındayım, sadece ya ileride zamanı geldiğinde eğer birliktegimiz devam eder de ama halen taçlandıramazsak bu dünya böyle hastalıklarla parasal sıkıntılar da cebelleşirse ileride de kavusamayız tedirginligi bu , dedim. Yani yaşıma verilecek, tatlı telaşlardan biri” ...
herşeyi akışına bırak, vakti gelince net şekilde konusur halledersiniz inş

Ya konuyu ben açmıyorum. Onun tarafından açılıyor ama şöyle misal ailesi beni tanımıyor ama iliskisi olduğunu biliyorlar. “Seni merak ettiler iyice sonra konu evlilikten açıldı” diyerek mevzu başlıyor :) anlatırdı az buz sohbet ettikleri hakkımda ki mevzuları, onlara gülerim hoşuma gider daha seni görmeden koruyorlar , kızı üzme diye baskı yapıyorlar der :KK70: .. evliliğin konusunu özenle açmıyoruz da istemsiz ailesi sayesinde gündemimize geliyor. Ben de o da erken yaş da maddi manevi sorumluluk kazanmadan düşünmüyoruz öyle bir şeyi.
O zaman erkek arkadaşınız biraz gevşek ağızlı kusura bakmayın
3 ayda hemen aileye anlatacak duruma geldiğine göre 🤦‍♀️
İlerde de anlatır her şeyi yine ailesine

Büyüklerim, ve yaşıtlarım..
Ben akıl almak dert anlatmak için bu konuyu açtım. “Evlilik meraklısı” gibi şeyler demememenizi rica etsem ayıp olur mu? Yanlış anladı bazısı beni :KK43: Çünkü üzülüyorum :KK43: ben 21 yaşındayım sizlerden düşüncelerime ışık belki fikir istiyorum ...lütfen. Evlenmek zaten maddi manevi hazır olmadan istemiyorum beni yanlış anlayanlar oluyor ...

Büyüklerim, ve yaşıtlarım..
Ben akıl almak dert anlatmak için bu konuyu açtım. “Evlilik meraklısı” gibi şeyler demememenizi rica etsem ayıp olur mu? Yanlış anladı bazısı beni :KK43: Çünkü üzülüyorum :KK43: ben 21 yaşındayım sizlerden düşüncelerime ışık belki fikir istiyorum ...lütfen. Evlenmek zaten maddi manevi hazır olmadan istemiyorum beni yanlış anlayanlar oluyor ...
Ay çok tatlısın ama konu bütünüyle öyle algılanmaya fazlasıyla müsait. 🤗

O zaman erkek arkadaşınız biraz gevşek ağızlı kusura bakmayın
3 ayda hemen aileye anlatacak duruma geldiğine göre 🤦‍♀️
İlerde de anlatır her şeyi yine ailesine
....ailesi biraz üzerine düşüyor. o nedenle telefon ile fazla meşgul olduğundan merak edip sorduklarında o da daha fazla rahatsız edilmemek için görüştüğü birisi olduğunu söylemiş. Ondan ibaret :) ama evet beni korkutmuyor değil.,çünkü herşey söylenmez hele de en sevmediğim şeydir bu..umarım yoktur öyle bir kişiliği..yaşayarak göreceğim ,yanılmayı istemiyorum ama :) :)

Bence hissettiğin burukluk evet iyi gidiyor düzeni kurmak için bekleyelim demek yerinde hala çok kararsız davranması oda ilişkinin çok başında olduğunuz için normal bir durum. Zaten sende demişsin hak verdiğini ilişkiniz biraz daha ilerlediğinde aynı kararsızlıkta olursa seni zorlar ama bence çok başındasınız yolun uzak mesafe ilişkisi zordur bunu da göze alarak tanımaya çalışın birbirinizi bakalım ilerleyen zamanda da bu kadar uyuştuğunuzu düşünecek misiniz? Herşey gönlünüzce olsun inşallah 🙃

Ay çok tatlısın ama konu bütünüyle öyle algılanmaya fazlasıyla müsait. 🤗
Asıl sensin tatlı olan ablacım ☺️ gerçekten sen de haklısın..yanlış anlaşılıyor 😳. Aslında gerçekten evlilik vs maddi gücümü elime almadan asla olmaz ki ben hep “alacaksın işini eline..gezecek göreceksin yiyecek içeceksin..öbür şeyler sonra..” derim hep. İçimde ki buruklugun galiba perdesinin arkasında gelecek kaygısı var. Ben çok üzülüyorum dünya haline. 21 senedir dünyadayım, 21 senedir dünya da olan olayların sayısı yaşımı geçmiştir..iklimler bozuldu, dünya bozuluyor..daha ufagım neler neler var sırada ama.. oturup is güç düşüneceğime neler düşünüyorum...elimde değil amaa beni anlayarak konuştuğun için çok tesekkur ederım duygulandım 😊

Bence hissettiğin burukluk evet iyi gidiyor düzeni kurmak için bekleyelim demek yerinde hala çok kararsız davranması oda ilişkinin çok başında olduğunuz için normal bir durum. Zaten sende demişsin hak verdiğini ilişkiniz biraz daha ilerlediğinde aynı kararsızlıkta olursa seni zorlar ama bence çok başındasınız yolun uzak mesafe ilişkisi zordur bunu da göze alarak tanımaya çalışın birbirinizi bakalım ilerleyen zamanda da bu kadar uyuştuğunuzu düşünecek misiniz? Herşey gönlünüzce olsun inşallah 🙃
Amanın çok mutlu oldum :) gönlünüzde herşeyin hayırlısı olsun insAllah ablacım. Cİdden öyle..düzeni kurmaya bekleyelim yerine, kararsız tavırlar burkucu geldi ama iliski yeni olması dolayısıyla normal haklısın:) aslında laftan anlamayan biri değilim de ufak olmak büyümeye ayak uydurmak ne zor:)) ben yaş büyüyünce insan da büyür sanıyordum ama yaşayarak büyüyormuş insan. . .

Amanın çok mutlu oldum :) gönlünüzde herşeyin hayırlısı olsun insAllah ablacım. Cİdden öyle..düzeni kurmaya bekleyelim yerine, kararsız tavırlar burkucu geldi ama iliski yeni olması dolayısıyla normal haklısın:) aslında laftan anlamayan biri değilim de ufak olmak büyümeye ayak uydurmak ne zor:)) ben yaş büyüyünce insan da büyür sanıyordum ama yaşayarak büyüyormuş insan. . .
Kesinlikle yaşla büyümenin hiç alakası yok. Bir büyüğüm bana hep ben 60 yaşındayım ama kafam hala 20 de derdi ne demek istediğini yaşım ilerledikçe çok daha iyi anladım.🙂 Kendinde haksızlık etme laftan anlamayan biri değil aksine çok zeki biri olduğunu farkettiğim için yaptım yorumu. Sadece hislerinin çok normal olduğunu bil ve eminim ki en doğru kararı vereceksin

İki Ergenin Muhabbetleri Adlı Masal Okuduk...
Yavrum senin Yaşın daha 21 Farkında mısın?
Okulunu bitir Mesleğini eline al Şöyle güzelce Gez Tatil yap yaşamdan yaşamaktan hayattan Zevk al Ondan Sonra Sevgilimi Yapacaksın Evlenecek misin ne yapacaksan yaparsın... Daha 3 aylık insanı ne kadar tanıyabilirsin? Sevgili oldun diye evlenecek değilsiniz belki ilerde fikirleriniz uyumayacak?
Belkide Kendisini tanıttığı gibi bir adam değil?
Gelin Ata binmiş yă Nasip demiş...

(Bende ki buruk his galiba geleceğe..dünya , iklim , parasal..öyle çöküşte ki...) Konu, “evlenmek istiyorum evlenmiyor” değil. “İleride de hala bu ekonomik durumumuz hiçbir sekilde duzelmesse bi geleceğimiz olamaz ..” konusu.....dert anlatmak niyetim akıl almak , haklısınız ama en başta da “bu kadar erken süre en böyle düşünmem sacmalık” zaten diyorum saçma buluyorum diye belirttim diye hatırlıyorum. “Yaşımı, şu an manevi maddi zaten evliliğe uygun olmadığımı, iliskimin yeni olduğunu kati suretle biliyorum”. Ki benim maddi durumum iyiydi okuyor bile olsam 8-14 saat aralıgında çalışıyordum. pandemi de borca sıkıntıya dustum. Yani 17 olan şahıs bi çocuk sizin dediğiniz, ben 21 yaşında bi gencim. Elbette büyük değilim ama gencim. Düşüncelerimde hata olması da gayet normal 30 yaşındaki ki biri ile hayatı ve duyguların kontrolünü öğrenmeye çalışan 21 yaşındaki birey çok farklı düşünür. Yorumlarınız benim içinde çok değerli tesekkur ederm :)

Iyide bu eknomik sıkıntilar her kişi ile yada her zaman olabilir. Dediğin gibi gençsin, bu zamanlarin tadini çikar. Ani yaşa.

Inan bu sevgililik dönemi, aşk duygular, hoşlanti,.. o kadar güzel şeyler ki. Evliliğin yaninda hiç kaliyor. Ve o kadar gençsinki daha, ne olacaği belli değil. Kim bilir başkasina aşik olacaksin, yada karakterleriniz uyuşmayacak, farkli yerlere atancaksiniz,..

Evlilik içik kaygi duyulmamali, hele bu yaşlarda. Okul, yurtdisi tatil yada okul gibi şeyler düşülmeli.

(Bu alana dert gibi gördüğümüz şeyleri yazıyoruz galiba sonunda uygun konuyu buldum :KK70: ) Selamlar arkadaşlar. Vakti zamanında böyle bi iliskiyi tecrübe edinmis olanlar var mı?
Tamam, yepyeni bir iliski henüz (3.aya giriyoruz ) ben 21 o 23.
Okulu bitti ama okuduğu alandan alakasız zor bir iş de çalışıyor. Ben de henüz devam ediyorum egitime.
Zaten böyle kısa bi süre de böyle hayallere kapılarak teklif falan beklemiyorum. Sadece bazı şeylere takıldım, belki de buruk his ediyorum, tabir bulamadım hissime. Anlatsam dinler misiniz ?
Onun dedikleri de gayet mantıklı. Şöyle düşünüyor “duzenım hazir kusursuz olmadan maddiyatım duzelmedende gel hadi diyemem once duzen” diyor. Yani “iş - birikim - gelecek için gerekli şeyler maddi manevi birikim - sorumluluk alabilmek“ kastettikleri bunlar.
Zaten eskiden uzak mesafe iliskisine karşı olduğunu söylerdi ama bi süre sonra basladı iliskimiz :))) ama iliskimiz de birbirimize iyi geldiğimiz konusunda hemfikiriz. Maddi açıdan da kendini bi tık zorlayıp 6-8 saat yol gidip geldi yüzyüze görüşüp tanışıp vakit geçirmek için. Ki bu da iyi oldu pekiştirdi iliskimizi. Ailesi beni tanımıyor sevgilimin anlattığı kadar çat pat biliyorlar. Bugün mevzu geçmiş ailesinde ben ile ilgili. Ona direktif vermeye başlamışlar “bak kızı üzme” falan vs. Ama sevgilim diyor ki “belki sevmeyecekler seni bilemeyiz tanışmadınız henüz ama seni tanımadan bile bana karşı dahi koruma içindeler “ diyor evet bu güzel bir şey. Demiş ailesine “zaten birbirimize umut vermiyoruz sadece suan birbirimize iyi geliyoruz iliskimiz var” demis. Bende haklısın dedim. Ve dedi ki “şu an sana ımut versem daha mı iyi ama ben demek isterim ki maddiyatım iyileşsin bazı şeyler kusursuz olsun istiyorum ve o an düsünürüm evlilik konusunda olumlu olarak” diyor. Ben de hak veriyorum. Bi iliski olarak bakarsak aramızdaki iliskiyi beğeniyoruz. Ancak babası erken evlenmesini istediği için evlerinde evlilik konusu sık açılıyor onlar öyle dedikçe benimki de kaçıyor mevzudan. Ben de zaten ona “ beklemem seni geliyorsan gel yoksa baybay” demiyorum. Onunla hemfikirim bu konuda. Ama benim anlamadığım neden bu konular açılınca üzüntü hissettiğim ..bunu anlamıyorum. Tamam ona hak veriyorum ..düzen olmadan evlensek ne olacak yarın bi gün ayrılık kaçınılmaz olacak anlaşmazlıklar doğunca ...nedense sadece “buruk” diye tabir edebileceğim bir his hissediyorum yani “ya düzelmezse islerimiz maddiyatı yoluna koyamazsak yuva yapacak kadar gelecekte ne olacak iliskimiz sevgimiz” diye gelen bi tedirginlik yani :) aslında bu kadarcık kısa bir iliski süreci için 5-10 senesi sonrasını düşünüp üzülmek sacmalık :KK70: farkındayım ama....gençlik de mi oluyor bu kadar fazla düşünme olayı bilemiyorum ama tam kafa kafaya uyuştuğum biriyle beraber olduğum için “aman düzenimiz olmazsa borç içinden çıkamazsak (onunda borçları var borcu olmayan kaldı mı ya :)) ) düzen kuramazsak “ ..aman aman aman 😬 fazla yazdım gözlerinizin sabrını sınar gibi :KK70: ..
Emoji kullanılan paragraflar bana saçma ve çocukça gelir..Yanilmamisim.

Evlenme konusu açılınca böyle böyle diyor, haklı zaten ona hak veriyorum , ama ya ileride de Hala aynı nokta da olursak maddi olarak , korkusu endişesi.
Eğer eğitiminize yeteri kadar odaklanmayıp, kendinizi geliştirmezseniz ileride de aynı noktada olursunuz.

Art arda açtığınız konulardan anlıyorum ki erkek arkadaşınızdan başka bir şey düşünemez hale gelmişsiniz.

Hayatta başka bir amacınız yok mu?

(Bu alana dert gibi gördüğümüz şeyleri yazıyoruz galiba sonunda uygun konuyu buldum :KK70: ) Selamlar arkadaşlar. Vakti zamanında böyle bi iliskiyi tecrübe edinmis olanlar var mı?
Tamam, yepyeni bir iliski henüz (3.aya giriyoruz ) ben 21 o 23.
Okulu bitti ama okuduğu alandan alakasız zor bir iş de çalışıyor. Ben de henüz devam ediyorum egitime.
Zaten böyle kısa bi süre de böyle hayallere kapılarak teklif falan beklemiyorum. Sadece bazı şeylere takıldım, belki de buruk his ediyorum, tabir bulamadım hissime. Anlatsam dinler misiniz ?
Onun dedikleri de gayet mantıklı. Şöyle düşünüyor “duzenım hazir kusursuz olmadan maddiyatım duzelmedende gel hadi diyemem once duzen” diyor. Yani “iş - birikim - gelecek için gerekli şeyler maddi manevi birikim - sorumluluk alabilmek“ kastettikleri bunlar.
Zaten eskiden uzak mesafe iliskisine karşı olduğunu söylerdi ama bi süre sonra basladı iliskimiz :))) ama iliskimiz de birbirimize iyi geldiğimiz konusunda hemfikiriz. Maddi açıdan da kendini bi tık zorlayıp 6-8 saat yol gidip geldi yüzyüze görüşüp tanışıp vakit geçirmek için. Ki bu da iyi oldu pekiştirdi iliskimizi. Ailesi beni tanımıyor sevgilimin anlattığı kadar çat pat biliyorlar. Bugün mevzu geçmiş ailesinde ben ile ilgili. Ona direktif vermeye başlamışlar “bak kızı üzme” falan vs. Ama sevgilim diyor ki “belki sevmeyecekler seni bilemeyiz tanışmadınız henüz ama seni tanımadan bile bana karşı dahi koruma içindeler “ diyor evet bu güzel bir şey. Demiş ailesine “zaten birbirimize umut vermiyoruz sadece suan birbirimize iyi geliyoruz iliskimiz var” demis. Bende haklısın dedim. Ve dedi ki “şu an sana ımut versem daha mı iyi ama ben demek isterim ki maddiyatım iyileşsin bazı şeyler kusursuz olsun istiyorum ve o an düsünürüm evlilik konusunda olumlu olarak” diyor. Ben de hak veriyorum. Bi iliski olarak bakarsak aramızdaki iliskiyi beğeniyoruz. Ancak babası erken evlenmesini istediği için evlerinde evlilik konusu sık açılıyor onlar öyle dedikçe benimki de kaçıyor mevzudan. Ben de zaten ona “ beklemem seni geliyorsan gel yoksa baybay” demiyorum. Onunla hemfikirim bu konuda. Ama benim anlamadığım neden bu konular açılınca üzüntü hissettiğim ..bunu anlamıyorum. Tamam ona hak veriyorum ..düzen olmadan evlensek ne olacak yarın bi gün ayrılık kaçınılmaz olacak anlaşmazlıklar doğunca ...nedense sadece “buruk” diye tabir edebileceğim bir his hissediyorum yani “ya düzelmezse islerimiz maddiyatı yoluna koyamazsak yuva yapacak kadar gelecekte ne olacak iliskimiz sevgimiz” diye gelen bi tedirginlik yani :) aslında bu kadarcık kısa bir iliski süreci için 5-10 senesi sonrasını düşünüp üzülmek sacmalık :KK70: farkındayım ama....gençlik de mi oluyor bu kadar fazla düşünme olayı bilemiyorum ama tam kafa kafaya uyuştuğum biriyle beraber olduğum için “aman düzenimiz olmazsa borç içinden çıkamazsak (onunda borçları var borcu olmayan kaldı mı ya :)) ) düzen kuramazsak “ ..aman aman aman 😬 fazla yazdım gözlerinizin sabrını sınar gibi :KK70: ..
Canımben tam olarak bi sevgisizlik göremedim mesajda anlatmadın mı acaba yoksa bunlar sana sevgisizlik gibi mi geliyor?Nolur ama nolur borc harc varken bi islere atilmayin benim tanidiklarim atildi ne birbirlerine saygıları kaldı ne bi sey kaldı stresten her seyin hesabini yapmaktan...Birbirinize vakit ayirmaua calisin guzel anilar biriktirin iliskiniz monotonsa heyecan katin..hemen evlenmek zorunda degilsiniz

Guzelim zamana birak.
21 22 yasinda benim de senin gibi sevgilim vardi ve okulu yeni bitmisti onun da, evliligi biraz zamana birakmak istiyor diye ne trip atardım, yuh 25 yasinda mi evlenicez diye :KK70:
Daha sonra baska şeylerden ayrildik ve baska biriyle 29 yasinda evlendim.
25i büyük ve geç kalmiş dusunmuştüm o zaman halbuki sonrasinda ne guzel bir hayat yaşadım.
Caliştim, giydim, gezdim, arkadaslarimla tatillere gittim, flörtlerim oldu sonra da daha dogru zmanda ve daha dogru biriyle evlilik yaptim o yuzden bu konulari bu kadar dert etme.
Hayatinla ilgilen, kendini en iyi haline evrilt ve bu surecte yasayacagin guzelliklere aç hayatını, olmasi gereken guzellikler olmasi gereken zamanda olur, sen gencliginin guzelliginin yasaminin degerini bil.

Bence maddi konular halledildikten sonra da bir süre evlenmeyin. Gezin,tozun,eğlenin.biriyle birlikte olup bunun için saçma sapan zorunluluk ve sorumlulukların olmaması harika bir şey. Hem yaş 21 iken bu evlilik düşüncesi neden?

Valla esimle 19 yasindan beri beraberim. Ikimiz de ogrenciydik. Sonra ben yuksek lisans yaptim yurt disinda, o askere gitti sonra ise girdi. Ilk is yei iflas etti issiz kaldi vs vs...parasiZliktan bulusamadigimiz veya beraberb simit ayran yedigimiz cok oldu. Su anda ikimizin de iyi isleri var. 5 yillik evliyiz bir evladimiz var. Gonuller bir olsun gerisi halloluyor.

X