İlişki Bağımlıları / İnsan Bağımlıları / Terkedemeyenler Destek Grubu - Buraya!!

Aaa evli değilsiniz ay bilmiyorum bende öyleydim beni en çok ta bu yüzden bıraktığını düşünüyorum bunalttım adamı :KK43: senin sevgilin çok seviyor seni demekki

Kavgalarımız oluyor olmuyor değil az önce başka bir tanesini atlattık mesela. Ama finalde barışıyoruz ortalama 5-10 dakika sürüyor ettiğimiz kavgalar. Ben de onu çok seviyorum ama çok da bunaltıyorum. Eskiden daha kötüydüm çaba göstere göstere biraz daha iyileştim şu anda onu artık daha az arıyor ve yazıyorum çok daraltmamaya çalışıyorum.

Kavgalarımız oluyor olmuyor değil az önce başka bir tanesini atlattık mesela. Ama finalde barışıyoruz ortalama 5-10 dakika sürüyor ettiğimiz kavgalar. Ben de onu çok seviyorum ama çok da bunaltıyorum. Eskiden daha kötüydüm çaba göstere göstere biraz daha iyileştim şu anda onu artık daha az arıyor ve yazıyorum çok daraltmamaya çalışıyorum.
İnşlh geçer insanın gerçekten elinde değil , rabbim ayırmasın sizi:)

Merhaba,
Eşimle tanıştığımdan beri (9 yıldır) bu konuda zaman zaman ara vererek tedavı goruyorum. Araya hamılelık - lohusalık surecı gırdıgı ıcın 3 yıl ara vermek durumunda kaldım. Bu forumda bir grup oluşturmak ve birbirimize destek vermemiz için farkındalık oluşturmak istiyorum.

İlişki bağımlılığı ile ilgili AŞK YETMEDİĞİNDE isimli kitabı okuyorum ve bağımlılıktan kurtulma teknikleri hakkında çalışmalara başladım. Aynı zamanda terapi goruyorum. Kitapta yazan bazı tekniklerden biri olan , bağımlılıktan kurtulma tekniği- destek grubu - çok kısa bir dipnotu paylaşmak isterim ( bu grubu oluşturmak ıstememın amacı)

BAĞIMLI , bir bağı koparmaya çalıştığında bunu bilen dostlarınız, bu bağımlılığın ve sonsuza kadar süreceğini düşündüğünüz acı çektiğiniz o anın pençesindeyken hareket etmenız ıcın sıze destek olabılırler. Sevgilisini hafta sonu seyahate çıkmadan önce aramak için karşı konulmaz bir istek duyan ve onsuz yalnızlıkla dolu 48 yıl gibi geçecek olan hafta sonunu korkuyla bekleyen kadın, paniğine yenik düşüp ona telefon açmak üzereydi. Fakat sevgilisinin numarasını çevirmek yerine , ondan ayrılmak için ne kadar mücadele verdiğini bilen terapi grubundaki arkadaşını aradı. "Dayanamıyorum" dedi arkadaşına. "Bu hafta sonu nasıl geçecek bilmiyorum" Zamanında aynı duyguları yaşamış olan arkadaşı "Elbette bu hafta sonu geçecek, sadece 2 gun , 2 yüzyıl degıl. Dınle benı, bu gece kardesımın yenı mağazasının acılısına benımle gelmeye ne dersın? Hem sonrasında bıraz konuşuruz." Arkadaşı ile konuşması, açılış ve sonrasında dertleşme önerisi sevgilisini aramasına engel olmuştu. Aynı zamanda sevgılısının seyahatte olduğu haftasonunu daha rahat atlatmasını sağlamıştı.
Çevremizde bu süreçte sıgınabılecegımız bızı anlayan, bızımle aynı sorunu yaşayan insanlar bulunması, ilişkimizin dışında da çevremizin ışık ve hayat dolu olduğunu bıze kanıtlar. Kendi aralarında kötü ilişkilere gereğinden fazla tutunma eğilimleri hakkında yardımlaşan 4 kadın, bir anlaşma yapmışlardı. Bağımlılık problemleri ne zaman kontrolden çıksa birbirlerini arayacaklarına dair sözleştiler.. Burada her birinin en büyük kazançlarından biri, panik ya da aci dolu bır anı atlatmaları ıcın bırbırlerınden destek alacak olmalarıydı. Aynı zamanda bağımlı kişinin sonrasında pişman olacağı şeyleri yapmasına da engel olacaktı.

Böyle bir destek grubu oluşturamaz mıyız? Birbirimize yardımcı olmak için neler yapabiliriz?

Merhaba bende aynı durumdayım 3 aylık bir sevgilim var çok dengesiz davranışlarım hiç belli etmiyorum kıskandığımi hatta hiç kıskanmıyorsun beni takmıyorsun diyor ama içten içe geberiyorum hep gizli stalk yapıyorum

Merhaba bende aynı durumdayım 3 aylık bir sevgilim var çok dengesiz davranışlarım hiç belli etmiyorum kıskandığımi hatta hiç kıskanmıyorsun beni takmıyorsun diyor ama içten içe geberiyorum hep gizli stalk yapıyorum

3 ayda o duruma geldiysen ileride daha kötü olacak, ileride yaşayan birisi olarak şimdiden söyleyeyim. Sen benim kadar ilerletme ben de başta çok belli etmezdim ama sahiplenme duygusu arttıkça bir de araya nişandır ailelerdir vs girince davranışlarım kötü yönde arttı. Sen daha yolun başındasın kendine arkadaş, hobi edinmeye çalış işe gir çalış ya da spor gibi aktivitelere dahil ol yani aklını meşgul edecek bir şey bulman lazım mutlaka yoksa daha kötüye gidiyor canım. :işsiz:

Yalnızlıkla hiç ilgisi yok inanın. Benim bir arkadaşım var, sosyal çevresi çok geniş, işinde çok başarılı. Ama hep yanlış ilişkiler içerisinde. İlk eşi silahla kovaladı, kuzeniyle aldattı yine de ayrilamadi. En sonunda adam bunu terketti. Simdiki eşi çocuğunu istemesi diye çocuğu annesine gönderdi (Daha 4 yaşında) asla hayatındaki erkeğe Hayır diyemez onsuz yaşayamaz. Maddi durumu çok iyi , güzel mesleği var . Bu kocası da aldatıyor. Ne olacak bilmem. Onsuz yaşayamam diyor.
aynen.cok geniş çevrem var.yanlis insanı sevdim.ayrildik ama onun yaptığı kötülüklere yine onun omuzunda aglamk istedim.arladaslarim aldı beni eğlencelere götürdü turlara katıldım.hatta yanlız gezmeye sinemaya gitmeye bayılırım ki yaptımda.ama o yok illa o illa o.aslinda patolojik bi mesele

Ben evli değilim canım konu sahibi arkadaşı bilmiyorum da nişanlılık sürecindeyim ama zaten evlensem de bu durumun düzeleceğini düşünmüyorum bendeki ilişki bağımlılığı patolojik kıskançlık düzeyinde. Eskiden daha kötüydüm böyle kıskançlık konularında fiziksel olarak da kavga ederdim kollarını falan tırmalardım. Şimdi o huylarımı bıraktım artık sözlü olarak tartışıyorum sadece.

İzleme konusuna gelince sanırım benimkisi de biraz manyak izlememe birşey demiyor yani hatta neden içeri gelmiyorsun dışarda bekliyorsun gel kahve ısmarlıyım falan dedi dün gece. :işsiz::işsiz: Yani benim kıskançlığımın ona olan sevgiyle büyüyen bir şey olduğunun farkında olduğundan ötürü beni anlamaya çalışıyor, alttan alıp hoş görüyor. Hatta komik gelecek belki ama hep beni böyle kıskan hiç vazgeçme benden falan diyor. :KK43:

Ama nasıl diyeyim çok yoruldum. Hayatımı ona endeksli yaşamaktan çok yoruldum. Eskiden çok ağlayan birisi değildim o hayatıma girdikten sonra o kadar kırılgan ağlak birisi haline geldim ki anlatamam sana. Şuan eskiye göre bir tık daha iyiyim. Eskiden sürekli yazar cevap vermediğinde de kavga çıkarırdım. Şuan yine merak ediyorum ama sabredip onun yazmasını müsait olmasını bekliyorum. Yazdığında ya da aradığında da güzellikle konuşuyorum nerdeydin diye saldırmak yerine. :KK22:

Kendi kendimi oto kontrol etmeye çalışıyorum kimi zaman başarıyorum kimi zaman yapamıyorum. Bir şekilde yaşıyoruz işte.

Evlenmedim henüz balım nişan dönemi halen. Para biriktiriyoruz eksiklerimizi tamamlayınca evleneceğiz.:KK60:

Ben de öyle düşündüğüm için kaybetme korkusu ile biraz olsun frenledim kendimi. Eski halim olsa her gün iş yerine gider uzaktan gözetlerdim saplantı derecesinde seviyorum çünkü. Şimdi en son iş yerine gideli 2 haftadan fazla olmuştu dün gece bir anda heyheylerim geldi öyle gidiverdim işte.:işsiz:
Suan nisanlina guzel geliyodur ama evlenincede ayni olursa bunalabilir canim. Hangimiz sevmedik cilginlar gibi:)) iste herseyin azi karar cogu zarar haline geliyo. Bazen dusunurdum esime asikken.. hep oyle kalacam sanirdim:) simdi dusunuyorumda aslinda ozledim o kalp carpintisi heyecan filan baska guzeldi.. ama bu kadar yogunlukta bu kadar uzun surse kalp dayanmaz buna. Malum nerdeyse 10 yili devirdik :))

Suan nisanlina guzel geliyodur ama evlenincede ayni olursa bunalabilir canim. Hangimiz sevmedik cilginlar gibi:)) iste herseyin azi karar cogu zarar haline geliyo. Bazen dusunurdum esime asikken.. hep oyle kalacam sanirdim:) simdi dusunuyorumda aslinda ozledim o kalp carpintisi heyecan filan baska guzeldi.. ama bu kadar yogunlukta bu kadar uzun surse kalp dayanmaz buna. Malum nerdeyse 10 yili devirdik :))

Yine eminim ki seviyorsundur ama işte hayat araya başka şeyler başka koşuşturmacalar sokunca dikkatin ve ilgin başka şeylere yöneliyordur artık. :KK16: 10 yıl uzun bir süre ben 1 senede paraladım kendimi de eşimi de bakalım 10 yılı görebilecek miyiz. :olamaz:

Huzurlu ve mutlu bir evliliğin varsa Allah uzun ömür versin inşallah. :nazar:

Yine eminim ki seviyorsundur ama işte hayat araya başka şeyler başka koşuşturmacalar sokunca dikkatin ve ilgin başka şeylere yöneliyordur artık. :KK16: 10 yıl uzun bir süre ben 1 senede paraladım kendimi de eşimi de bakalım 10 yılı görebilecek miyiz. :olamaz:

Huzurlu ve mutlu bir evliliğin varsa Allah uzun ömür versin inşallah. :nazar:
Dalgali parcali bulutlu bazen gunesli.. evlilik toz prmbe olmuyo ne yazikki.. zaten onun pesinden kosamsmki bu saatten sonra.. bebeler varken:) tum enerjiyi aliyolar zaten onlar:)

Rabbim sanada gonul ferahligi versin canim:)

3 ayda o duruma geldiysen ileride daha kötü olacak, ileride yaşayan birisi olarak şimdiden söyleyeyim. Sen benim kadar ilerletme ben de başta çok belli etmezdim ama sahiplenme duygusu arttıkça bir de araya nişandır ailelerdir vs girince davranışlarım kötü yönde arttı. Sen daha yolun başındasın kendine arkadaş, hobi edinmeye çalış işe gir çalış ya da spor gibi aktivitelere dahil ol yani aklını meşgul edecek bir şey bulman lazım mutlaka yoksa daha kötüye gidiyor canım. :işsiz:

Stalk isini abarttım tüm erkek arkadaşlarını takip ettiği kızları filan eklemiştim fake hesaplardan , bi şekild e anlaşılıyor butik hesabı filan olunca sildi zamanla herkes artık stalk yapicak kimse kalmadı bazen içim içimi yiyor çok dengesiz davranıyorum hep ilgisi bende olsun istiyorum ama şu an inanıp güvenmeyi tercih ediyorum zor oluyor uğraşlarım olsa bu kadar kafaya takmam ama bodrumdaydim orda bile stalk yani ne olucak bilmiyorum

Stalk isini abarttım tüm erkek arkadaşlarını takip ettiği kızları filan eklemiştim fake hesaplardan , bi şekild e anlaşılıyor butik hesabı filan olunca sildi zamanla herkes artık stalk yapicak kimse kalmadı bazen içim içimi yiyor çok dengesiz davranıyorum hep ilgisi bende olsun istiyorum ama şu an inanıp güvenmeyi tercih ediyorum zor oluyor uğraşlarım olsa bu kadar kafaya takmam ama bodrumdaydim orda bile stalk yani ne olucak bilmiyorum

Kafana takılan şeyleri ona doğrudan söyleyip çözüm isteyebilirsin. Ben de aynı durumdaydım İnstagram'ı aktif olarak kullanıyordu ve takip ettiği kızlar ya da onu takip eden kızlar vardı. Önce profil fotoğrafına ikimizin fotosunu koydurdum. İmzaya tanıştığımız tarihi ve işte klasik kalpler aynı soyadı kullanımı falan. Yani dışarıdan bakıldığında sevgilisi olan ve ilişkisinden memnun olarak arayışı bulunmayan bir erkek izlenimi verdirdim.

Sonra da ilerleyen evrelerde bu yetmedi ve ilk olarak onu takip eden kızları sonra da onun takip ettiği kızları listesinden temizleyip engelledim. Sadece işte akrabası ya da çok güvendiğim bildiğim kadınlar kaldı onlar da büyüğü yaştalar. Bu yaptığıma başta biraz kızsa da sonra onun da aynı şeyi bana yapmasına izin verdiğim zaman sorun çözüldü ve karşılıklı olarak birbirimizin hesaplarını ele geçirdik :işsiz:

Zaten şöyle de bir şey var sen bunu istediğinde o inatla karşı çıkıyor ve seni sosyal medya hesaplarından uzak tutmaya çalışıyorsa işin altında bence bir bit yeniği vardır. Karısını/sevgilisini gerçekten seven ve ona bağlı olan bir erkek eninde sonunda eşini kırmamak ve mutlu etmek adına yelkenleri suya indirip böyle ufak tefek şeylere müsamma gösterecektir.

Kafana takılan şeyleri ona doğrudan söyleyip çözüm isteyebilirsin. Ben de aynı durumdaydım İnstagram'ı aktif olarak kullanıyordu ve takip ettiği kızlar ya da onu takip eden kızlar vardı. Önce profil fotoğrafına ikimizin fotosunu koydurdum. İmzaya tanıştığımız tarihi ve işte klasik kalpler aynı soyadı kullanımı falan. Yani dışarıdan bakıldığında sevgilisi olan ve ilişkisinden memnun olarak arayışı bulunmayan bir erkek izlenimi verdirdim.

Sonra da ilerleyen evrelerde bu yetmedi ve ilk olarak onu takip eden kızları sonra da onun takip ettiği kızları listesinden temizleyip engelledim. Sadece işte akrabası ya da çok güvendiğim bildiğim kadınlar kaldı onlar da büyüğü yaştalar. Bu yaptığıma başta biraz kızsa da sonra onun da aynı şeyi bana yapmasına izin verdiğim zaman sorun çözüldü ve karşılıklı olarak birbirimizin hesaplarını ele geçirdik :işsiz:

Zaten şöyle de bir şey var sen bunu istediğinde o inatla karşı çıkıyor ve seni sosyal medya hesaplarından uzak tutmaya çalışıyorsa işin altında bence bir bit yeniği vardır. Karısını/sevgilisini gerçekten seven ve ona bağlı olan bir erkek eninde sonunda eşini kırmamak ve mutlu etmek adına yelkenleri suya indirip böyle ufak tefek şeylere müsamma gösterecektir.

Merhabaa ben o kadar ileri boyuta taşımadım, o karışıyordu basta bana kimseyi takip etmemi istemiyordu , daha sonra bende sorun etmeye başladım şu an o da daha ılımlı bu konuda yalnız biz birbirimizi takip etmiyoruz sosyal medyada

Merhabaa ben o kadar ileri boyuta taşımadım, o karışıyordu basta bana kimseyi takip etmemi istemiyordu , daha sonra bende sorun etmeye başladım şu an o da daha ılımlı bu konuda yalnız biz birbirimizi takip etmiyoruz sosyal medyada

Kafandaki şüpheleri atmak istiyorsan ve ondan daha emin olmayı arzu ediyorsan bence takip et canım. O da seni etsin. Bir söz vardır İngilizcede trust but verify derler Türkçede ise güven ama kontrol et anlamına gelir. Çok başıboş bırakmamak lazım rahatsız eden olur ulaşmaya çalışan olur. Ben valla tüm sosyal medya hesaplarında yönetici konumundayım şu an :skandal::oha:

Kafandaki şüpheleri atmak istiyorsan ve ondan daha emin olmayı arzu ediyorsan bence takip et canım. O da seni etsin. Bir söz vardır İngilizcede trust but verify derler Türkçede ise güven ama kontrol et anlamına gelir. Çok başıboş bırakmamak lazım rahatsız eden olur ulaşmaya çalışan olur. Ben valla tüm sosyal medya hesaplarında yönetici konumundayım şu an :skandal::oha:

Basta birbirimizi her yerden takip ediyorduk sonra bi kavga anında her yerden sildim zaten açık hesap kullanıyordu fake hesaplardan stalk ediyordum sürekli sonra yine sosyal medya yüzünden kavga ettik ve bu sefer hesabını gizledi hicbir hesabı da kesinlikle kabul etmiyor şu an kimseyi takip etmiyor sayıları görüyorum tabi ben bilmiyorum çok da üstüne gitmek istemiyorum herşey zamanla oturur demişti ilişki yürütmek zor zaten bişey yapıyorsa önüme gelir illaki bende bitiririm öyle düşünüyorum.artik kendisi kaybeder

Takiplesmek iyi olur aslında ama o zaman da paylaşım yapmayınca kendimi rahatsız hissediyorum sanki sürekli ilgisini çekmek gerekmiş gibi farklı sehirlerdeyiz şimdi arada evde olsam bile disardayim diyorum kıskansın biraz sosyal medyada takiplesmeyince daha kolay oluyor böyle yapmak önceden gittiğim bir club un fotosunu atıyorum sorarsa takiplessek niye story atmıyor bu kız diye düşünür:)

Ben de aynı durumdayım. Nişanlımı hayatımın merkezine o kadar koydum ki 11 ayda, ondan başka arkadaşım ya da görüştüğüm kimse kalmadı. Dünyada sadece o ve ben varmış gibi yaşıyorum çevremde geri kalan herkesi yok sayarak.

Bu da bir yerden sonra hastalıklı düşüncelere yol açmaya başlıyor. Aşırı kıskançlık, aşırı kontrol ve takip etme isteği gibi.

Ben uzun zamandır bu konularda yazılanları takip ediyorum. Sanırım yapılabilecek en iyi çözüm iş, hobi ya da arkadaş edinmek.
Bunu yenmemiz lazim. Inanin evlilikte daha zor esim telefonuna bakmayayim diye sifre koydu ve asla soylemiyor sifreyi.cunku o uyuduktan sonra telefonunu karistiriyordum.asiri kiskanclik asiri guwrnsizlik asiri kontrol istegi hep bagimliligin eseri

Bu arada konu BDV nin disina tasinmak istiyor yonetici yanlis yere konu actiginizdan dolayi banlandiniz diye mesaj geldi iki gun giremedim fouma

X