İlişki sonrası idrar yaparken duyukan acı

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.637
6.241
4 ay oldu doğum yapalı doğumdan önce hiç bu sıkıntıyı yaşamıyordum.Doğumum sezaryenle oldu doğum sonrasındaki ilk 2 ilişkimizde acı olmadığı halde aşırı kanama yaşadım perine yırtığı oldu aslında her zamanki gibi ilişki olmuştu zorlayıcı değil.Doktora gittim hani belki kan rahimden geliyordur diye ufak çaplı bir perine yırtığı dedi jel tavsiye etti enfeksiyon da yok vajinismus geçmişim olduğu için jelsiz ilişkiyi hiç denemedim açıkçası hep jelle ve rahatlama olunca yaşıyoruz kendimi de kasmıyorum .Ama ilişki sonrası idrarımı yaptığımda çok fazla yanma ve acı çekiyorum bu ilişkiden 3 saat geçse de oluyor 1 saat geçse de oluyor idrar yaparken çektiğim acıyı anlatamam size.neden böyle oluyor yaşayan oldu mu ? İdrar yolu enfeksiyonu değilçünkü o acı perine bölgemde oluyor.Prezervatifle korunuyoruz o tahriş ediyor olabilir mi ?

Yara tam kapanmamış anlaşılan. İlişki yarayı tazeliyor olabilir. Bir daha doktora görünün.
Doğum sonrası yaşadığım ilk ilişkii ve perine yırtığı üzerinden 3 ay geçti ama hala kapanmaması mümkün müdür ? Bebeğim küçük olduğu için dışarı da çıkamıyorum yoksa şimdiye çoktan gitmiştim

Doğum sonrası yaşadığım ilk ilişkii ve perine yırtığı üzerinden 3 ay geçti ama hala kapanmaması mümkün müdür ? Bebeğim küçük olduğu için dışarı da çıkamıyorum yoksa şimdiye çoktan gitmiştim
Ben normal doğum yaptım, kesi atıldı sadece herşey yolundaydı. Ama onun sızısını hep hissettim, 6 aydan evvel gram zevk almadım çünkü rahatsız edici bir his vardı, afedersin orta yerinden ayrılacak gibi 😕 Kontrol dışı bir yırtık oluşmuş sizde sanırım, sıkıntı olabilir.

Ben normal doğum yaptım, kesi atıldı sadece herşey yolundaydı. Ama onun sızısını hep hissettim, 6 aydan evvel gram zevk almadım çünkü rahatsız edici bir his vardı, afedersin orta yerinden ayrılacak gibi 😕 Kontrol dışı bir yırtık oluşmuş sizde sanırım, sıkıntı olabilir.
sezaryenden sonra alttan muayene etseler hadi o zaman oldu diyelim alttan muayene olmadım.İlişki esnasında olması çok garip geliyor çünkü her zamanki gibiydi olacak olsa vajinismusu yendiğim zamanlarda olurdu sonuçta o zaman az çok bir kasılma vardu perine öyle kolay yırtılası bir şey miydi aklım ermiyor yani.Kesinlikle öyle bir acı sanki bıçak saplanıyor gibi oluyor

sezaryenden sonra alttan muayene etseler hadi o zaman oldu diyelim alttan muayene olmadım.İlişki esnasında olması çok garip geliyor çünkü her zamanki gibiydi olacak olsa vajinismusu yendiğim zamanlarda olurdu sonuçta o zaman az çok bir kasılma vardu perine öyle kolay yırtılası bir şey miydi aklım ermiyor yani.Kesinlikle öyle bir acı sanki bıçak saplanıyor gibi oluyor
Perine yirtigi degilde perine catlagi olabilir yani yirtik gozukmuyodur ama cok ince bi deri oldugu icin ufak capli catlamalar oluyor olabilir. Kayganlastirici kullanin ve mumkun oldukca alt kisma dogru baski yapmasin

Perine yirtigi degilde perine catlagi olabilir yani yirtik gozukmuyodur ama cok ince bi deri oldugu icin ufak capli catlamalar oluyor olabilir. Kayganlastirici kullanin ve mumkun oldukca alt kisma dogru baski yapmasin
teşekkür ederim aslında hep kayganlaştırıcı kullanıyoruz ama alta baskı konusunda haklısınız aynen dikkat edeceğim sonrasında idrar yapmak işkence gibi oluyor zira

Kayganlaştırıcınız tahrişe sebep oluyor olabilir mi, değiştirmeyi deneseniz. Cilt enteresan bir organ doğum sonrası hassasiyetiniz değişmiş olabilir. Burada hindistan cevizi yağını çok duydum, kendim de arada kullanıyorum kayganlaştırıcı yerine cilde de çok faydalı, bu da aklınızda bulunsun.

İçerdeki yırtık tam kapanmamıştır.Düşünsenize tam kapancak içerisine git gelle sürtünme oluyor ve tahriş devam ediyor.Heleki prezervatif kullanıyorsanız 2 kat tahriş oluyordur.

Size tavsiyem Duobalance Bv diye bir ilaç var onu kullanmanız hem enfeksiyon, tahriş akıntı varsa içindeki probiotik sayesinde çok hızlı tedavi eder.

Aynı sorun bendede var doğum yapmadım ama her ilişki sonrası kuruluğa bağlı yırtıklar çizikler oluşuyor 10/15 gün acısı gecmıyorBununla ilgili on farklı doktora gitmişimdir hiçbirinde çözüm bulamadım .. Yeni bir doktora daha gittim darlığa bağlı olduğunu ve bu nedenle sürekli aynı yerin gitgel sırasında yırtıldığını 15 20 dakikalık bir işlemle yırtıgın oluştuğu bölgeyi kesip birkaç dikişle genişleteceğini söyledi yaptırdım şu an 18 gün oldu Umarım çözüm olur (kullanmadığım krem kalmadı her seferinde tekrarladı)

Aynı sorun bendede var doğum yapmadım ama her ilişki sonrası kuruluğa bağlı yırtıklar çizikler oluşuyor 10/15 gün acısı gecmıyorBununla ilgili on farklı doktora gitmişimdir hiçbirinde çözüm bulamadım .. Yeni bir doktora daha gittim darlığa bağlı olduğunu ve bu nedenle sürekli aynı yerin gitgel sırasında yırtıldığını 15 20 dakikalık bir işlemle yırtıgın oluştuğu bölgeyi kesip birkaç dikişle genişleteceğini söyledi yaptırdım şu an 18 gün oldu Umarım çözüm olur (kullanmadığım krem kalmadı her seferinde tekrarladı)
Merhaba yırtığınız kanıyor muyud dışardan da belli miydi acaba ? Ve bu süreçte o yırtığı geöirmek için etkili bir krem var mı dikişlerinize krem kullandınız mı

X