İlişki sonrası ne yapmalıyım ? Yeni evliyim.

seninde katılman bana çok ilginç ve garip geldi...hatta komik
buda senin bu konuda kıt bilgiye sahip olduğun anlamına geliyor..
isteyen istediğine katılır buda başkalarını bağlamaz...
lütfen biraz saygılı olalım herkesin doğrusu kendisine
konu sahibi cevabını aldı daha fazla bu konu üzerinden
mesaj yazıp insanları yargılamayın..

hem kıt bilgiye sahip oldugumu soyleyip sonrada herkesin dogrusu kendine insanları yargılamayalım demende ayrı bir tuhaflık zaten..

benim kıt bilgiye sahip olmamın sebebi banyo yaparken bi taraflarını kapatmak gerektigini veya esiyle birlikte olan kadınların ustlerini ortup kocalarına mahrem yerlerini gostermenin sakıncalı oldugunu soyleyen insanların fikirlerini sacma bulmammı..genelde ona kıt bilgiye sahip olmak denmez mantıgını kullanmak denir ama neyse..

birseye cevap verirken oyle kıt bilgi vs diyerek cevap vermeyin madem bu konuda dogru dusuncelere sahip oldugunuzu dusunuyorsunuz yazarsınız

Son düzenleyen: Moderatör:
üstün bir şeyle örtülmesinin sebebi eşe mahrem yeri göstermemek amaçlı değildir.onun çok başka sebepleri vardır ve uydurma da değildir bu bir hadistir.kaynağı da budur.. Kenzu’l-ummal, 6/415

üstün bir şeyle örtülmesinin sebebi eşe mahrem yeri göstermemek amaçlı değildir.onun çok başka sebepleri vardır ve uydurma da değildir bu bir hadistir.kaynağı da budur.. Kenzu’l-ummal, 6/415

kenzul ummal hadistir benim icin asolan Allahın ayetleridir..siz Allahın ayetlerinemi itibar gosteriyorsunuz hadis kitaplarınamı bu konu uzamadan son mesajım budur..

Son düzenleyen: Moderatör:
ben hem ALLAH'a ve tabi ki onun elçisinin yani HZ .MUHAMMET'in hadislerine inanıyorum.hadis demek ne demektir sanırım herkeste biliyodur.

ben üstün örtülmesinin sebebini faniler olduğu gibi ruhani varlıklarda var devamlı yanımızda olan yazıcı melekler vs. bunlardan saklamak amacıyla hatta tuvallette bu yüzden konuşulmaz diye biliyorum yanlış mı doğru mu bilmem ama ben böyle duydum evlenirsemde böyle uygularım sanırım, mantıklı bir cevabını alana kadar

Son düzenleme:
ben üstün örtülmesinin sebebini faniler olduğu gibi ruhani varlıklarda var devamlı yanımızda olan yazıcı melekler vs. bunlardan saklamak amacıyla hatta tuvallette bu yüzden konuşulmaz diye biliyorum yanlış mı doğru mu bilmem ama ben böyle duydum evlenirsemde böyle uygularım sanırım, mantıklı bir cevabını alana kadar

doğru duymuşsun cnm.sanırım bunların hadis nitelğinde olma sebei de ruhani varlıklar rahatsız olmasın diye.yani bu olayın mantıklı açıklaması da bu bence.

konu farklı bir alana kaymış.
arkadaşlar edep duysusu diye bir duygu mevcuttur. edep insanlara has bir durumdur. köy ortamında yaşayanlar bilir hayvanlar canları çektikleri anda uluorta karşı cinse yüklenir. sebep edep duyguları mevcut olmadığındandır. yaratıcı insanı hayvandan ayıran bu duyguya büyük önem vermiş insanların hayvan seviyesine inmemsi için uyarılarda bulunmuştur. ilişiki esnasında, veyahut ev içersinde banyoda çıplak huzuri bir şekilde dolaşmak,( bakın huzuri diyrum. ) edebe aykırı ve insana yakışmayan bir durumdur. allah kimseyi edebinden yoksun bırakmasın aksi takdire toplum önü alınmaz bir sapıkınlığa düşebilir.

konu farklı bir alana kaymış.
arkadaşlar edep duysusu diye bir duygu mevcuttur. edep insanlara has bir durumdur. köy ortamında yaşayanlar bilir hayvanlar canları çektikleri anda uluorta karşı cinse yüklenir. sebep edep duyguları mevcut olmadığındandır. yaratıcı insanı hayvandan ayıran bu duyguya büyük önem vermiş insanların hayvan seviyesine inmemsi için uyarılarda bulunmuştur. ilişiki esnasında, veyahut ev içersinde banyoda çıplak huzuri bir şekilde dolaşmak,( bakın huzuri diyrum. ) edebe aykırı ve insana yakışmayan bir durumdur. allah kimseyi edebinden yoksun bırakmasın aksi takdire toplum önü alınmaz bir sapıkınlığa düşebilir.

Nasil yani eslerin iliski sirasinda ciplak olmasi edepsizlikmidir :1shok:

kizlar bence ciplaklikla ilgili olayi kapatalim artik. burda her kafadan bir ses cikiyor, isin kotusu kimse tatmin olmuyor. eger gercekten kesin bilgi almak istiyorsaniz alo diyanet hattini arayin ya da guvendiginiz ilmihallere danisin.yeri gelmisken deginmenin bir sakincasi yok tabiki ama ilk mesajla konunun ilgisi kalmadi artik. ustelik cezalar verilmeye baslandi, konu bir kere kilitlendi. birinci mesaja ve konu sahibinin sonraki mesajlarina istinaden yazalim bundan sonra...a.s.

İnsanları lütfen absurt konularla ,mesajlarla etki altına almayınız,
insanların kafalarını bulandırmayınız,ne demek ya kişi yalnızken ve banyo yaparken
veya eşiyle cinsel ilişki halindeyken üstünüzde örtü bulunsun..tuvalette konuşmayın..hey allahım..
tuvalette kişi kendi kendinemi konuşacak..
eşiyle cinsi münasebet halindeyken üzerini örtmeyimi düşünecek..
nedir bu allah aşkına..biri bizimi gözetliyor..
töbe haşa bizi gözetleyen allah ise..
o bizi böyle yarattı,ondanmı sakınacağız.
kaldı ki örtünerek nasıl sakınacağız,o her şeyi gören bilen değilmi???

yazılanlara cevap verirdim ama daha fazla yasagı delmek istemiyorum sonu kotu bitmesin bizim icindeopuyorumnanaktan

ben bu mesajı okuyunca çok üzüldüm.size evlenirken bir büyüğünüz veya arkadaşınız ilişkiden sonra hemen abdest almanız gerektiğini anlatmadımı.yada siz merak edip evli bir arkadaşınıza kendinizi yakın hissettiğiniz kişiye sormadınız mı.geç oldu,sabah ezanına kadar zaman var diye banyo yapmamak çok ayıp ve çoooooooooooooooo k günah.ilişki biter bitmez mutlaka duş alıp abdest almak zorundasınız.çünkü dinimiz ve sağlığımız için bu zorunlu.ilişkiden sonra insan kendini pis hisseder.sizler nasıl yatıyorsunuz pis pis anlamadım.

çok güzel yazmışsın canım ama kimsenin abdest al demesine gerek yok bence bu öğretilecek bişey değil bir insan müslümansa müslümanlığın gerektirdiği şeyleride bilmesi lazım. Bırakın ilişkiden sonrasını, regl bitincede abdest alınmıyormu bunu bilen ilişkiden sonrada alınması gerektiğini hayda hayda bilir..
Eşler birbirinden sorumludur. Belliki arkadaş 3 aydır ertesi günün akşamı duş alıyor. Eşi hiçmi uyarmamış çok merak ettim doğrusu.

Son düzenleme:
çok güzel yazmışsın canım ama kimsenin abdest al demesine gerek yok bence bu öğretilecek bişey değil bir insan müslümansa müslümanlığın gerektirdiği şeyleride bilmesi lazım. Bırakın ilişkiden sonrasını, regl bitincede abdest alınmıyormu bunu bilen ilişkiden sonrada alınması gerektiğini hayda hayda bilir..
Eşler birbirinden sorumludur. Belliki arkadaş 3 aydır ertesi günün akşamı duş alıyor. Eşi hiçmi uyarmamış çok merak ettim doğrusu.

Müslüman olup olmamayı bir kenara bırakalım,insan önce temizliği düşünmeli,
müslümanlıktada bu denmiyormu? amaç temizlik değilmi?
yok boy abdesti almalısın,yok namaz abdesti almalısın..e haliyle kişinin kafası karışıor..
temizlik önemli,duş-banyo almak önemli..gerisi teferruat :nazar:

[ı]müslüman olup olmamayı bir kenara bırakalım,insan önce temizliği düşünmeli,
müslümanlıktada bu denmiyormu? Amaç temizlik değilmi?
Yok boy abdesti almalısın,yok namaz abdesti almalısın..e haliyle kişinin kafası karışıor..
Temizlik önemli,duş-banyo almak önemli..gerisi teferruat :nazar:[/ı]

evet haklısın. Aslında içimden gelenleri yazamadım yazarsam kkdan atılırım gibime geliyor.

Bu konuda bilir kişilerden fikir almak en doğrusu,
çünkü bu konu ne sadece temiz olmak önemli, duşunu al diyecek kadar
basit bir konu, ne de üstünü ört vs gibi sınırları belirleyecek kadar zor bir durum.
Bunun sınırları bellidir, bir bilene sormak ve öğrenmek lazım.
Herkesin bazı bilgileri var kendine göre, ama kendine göre.
Çünkü farkındaysanız, bu konuda da herkesin değişik fikirleri olabiliyor.
Halbuki bu durumun net çizgileri var, bunu araştırıp öğrenmek lazım.

arkadaşım eğer çok ağrın oluyors ilşkiden önce eşininde temizliğini yapmasında yarar var.ilişkiden sonra tuvalete gidersen daha da rahatlarsın .banyo yapmaya ve iş çamaşırını kuru tutup ütüleyerek giymeye gayret et şimdi senin vücudun hassas mikrop kapmaya müsait.Allah şifa versin

ilişkiden sonra banyo yap . yeni evliler sık sık ilişkiye girer gecenin ilerleyen bölümlerinde tekrar ilişki olacaksa bile eşinde sende mutlaka banyo yapın . temiz bir şekilde sevişmek gibisi varmı be))))

dün gece bu topıgı okumustum bazı arkadasların yazdıkları seylerden dolayı uyuyamadım gece gece korktum esımde yok, tek basımayım evde..
konu sahıbının dini her ne olursa olsun temızlık gereklidir dıye dusunuyorum.. boyle durumlarda tembel olmamak gerek ama kendi saglıgı acısından..

son olarak dini acıdan bilgisi olmayanlarda googleden arastırsın gusul neymıs,ne zaman alınmalıymıs vb gibi.. herkesın dogrusu yanlısı kendınedir oğrenmek isteyen illakı bi şekılde oğrenır ama istemeyenede gozune soksanda anlamaz..
burdan dını acıdan yapılan yorumlarda görecelidir sonucta.. benım bıldıklerımı ben burda yazsamda yınede gorecelidir.. hadisler var yok değil ama ya yarısını bılıyoruz ya sagdan soldan duydugumuz cumleler veya dogrular.. en ıyısı ve ogrenmek isteyen baska kaynaklardan bılgı edınsın,kulaktan dolma sözlere değil..

Son düzenleme:
X