İlişki tecrübesizliği

Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Kimsenin ilişkisine ya da filmlere bakarak aa bizim neden böyle değil diyemezsin. Hem anladığım kadarıyla sen de pek romantik ve yakın davranmıyormuşsun.

İnsan içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalı. Ay taktik yapayım, dur önce o günaydın desin, mesaja geç döneyim merak etsin vs vs. Bu tarz taktikler yapmak sağlıklı ilişkinin doğasına aykırı. İkinizde de genel olarak her şeyi karşıdan beklemek var galiba. Pek oluru olan bir ilişki gibi gelmedi bana.

Kafanızda çok yanlış cinsiyet kodları var.
Ben kadınım pasif durayım, o erkek o koşsun .ben kadınım güzel,duygusal söz söylemeyeyim ama o erkek onun kalbinin derinliklerinden gelsin. Ben kadınım, hassasım,trip atayım,ama o atmasın. Ben uyanıp mesaj bekleyeyim,o erkek bana günaydın desin...
Böyle saçma şey mi olur ya? Kim içinden nasıl geliyorsa öyle davransın. Ayrıca hediye verecekseniz içinizden geldiği için verin, karşılık bekleyerek değil.. yoksa canınız sıkılır,beklenti içine girip mutsuz olursunuz.
Bence siz önayak olun bazı şeylere. Mesela kötü gecen bir gününde çiçek sepetinden çikolata gönderin. ilişkinizle ilgili samimi bir duygunuz varsa 'once o desin' demeden siz girin lafa
Bencede hediye karşılıksız olursa güzel bende hediye vermeyi severim o insanın değer verdiğini gösteriyor benim sevgi dilimde

26 yaşındayım 7. ayına girmek üzere olan bir ilişkim var. Evlilik niyetindeyiz.İşimizden dolayı uzak mesafe ilişkisi ne yazık ki. İkimizinde lise döneminde 1 sevgilisi olmuş sadece. O günden bugüne böyle gelmişiz yani çok tecrübesiziz. Sevgilim hiç bu konulardan anlamıyor gerçekten:KK43: Mesela her gün günaydın demiyoruz birbirimize ( konusunu açtığımda sen niye demedin diyo ben erkek olarak senden bi bekledim başta bi çaban olsuna getirince lafı erkeği kadını mı olur kadın da çabalamalı diyo bir keresinde de benden sürekli mesajlaşmamı bekleme koşturup duruyorum gün içinde dedi bir sitemimde de sen bana böyle diyosun ama o an iş olmasa beynim sürekli o işi düşünüyo dedi geçen gün 1.5 saat konuştuk yeni yeni daha bana işiyle ilgili konuşmaya başladı gerçekten benim aklıma bile takıldı sürekli araştırma yapması gerek çıkar yol bulmak için ) ben bunu çok yadırgadım başta sanki şimdi kabullendim gibi hatalı mı bu kabulleniş ? Tartışmamız olduğunda kırıldım ve görmeni istedim diyo ama benim de kırıldığımı görmüyo kendisi balık burcu bunun da alakası vardır belki geçen dedi ben çok kırılgan ve hassasım gibi ama aynı durum bende de var. Bir kadın olarak trip atmam normal ama senin bu kadar atman anormale getirmek istiyorum lafı hemen diyo ki erkeği kadını mı olur tribin. Sonra bir diğer şikayetim Güzel sözler söylüyo zaman zaman ama ben istiyorum ki çiçekler, hediyeler alayım romantiklik peşindeyim ama kendimin de yaptığı bir şey değil aşkım demeye bile daha yeni başladım canım falan diyordum öncesinde 🙈 bu konuda ilk adımı ben mi atmalyım ( iş yerine bir şeyler göndermek gibi) yoksa beklemeli miyim, açıkça konuşmalı mıyım sizce nasıl olmalı, ne yapmalıyım? Sizce ben her şeyi bi tabuya sokmaya mı çalışıyorum? Yani her ilişkide her gün günaydın denip çiçek böcek olmaz ve bu normaldir mi? Tecrübesizlikten her şeyi filmlerdeki gibi mi bekliyorum? Lütfen kötü bakmayın çok tecrübesiz bir o kadar hassasım gerçekten sizden akıl almak istiyorum
Eğer gelecege yönelik bir ilişki ise bu açıkça konuşun.
Yalnız ben bir kadın olarak trip falan yapmam. Çekmem de çocuk değil kimse. Güzelce konuşulup anlaşılmak varken hareketlerden anlam çıkarılmamali. Konuşursunuz size uymuyorsa ayrılırsınız. Çok kompleks bir yapı degil ilişki denen süreçler bir zorlastiriyoruz Be nce.

X