iliskide anne problemi nasil cozulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.096
herkese selam, umarim hepiniz iyisinizdir.

sevgilimin annesi onumuzdeki hafta buraya gelecekmis, bize cok yakin yani arabayla 15 dk mesafelik bir yerde kardesi yasiyor, hem oglunu hem kardesini gormek icin gelecek. sevgilimi arayinca da sizde kalirim dedi benim yanimda konustular. sevgilim de konusuruz anne ayarlariz dedi kapatti.

ben de telefonu kapatinca o daha bir sey demeden annen neden bizde kaliyor ki kardesinde kalsin dedim. tamam soylerim oyle yapar dedi gitti ama bozuldu yani. sonra da geri gelip yassy daha agzimi acmama izin vermeden hemen annemi istemedigini soyluyorsun, sen zaten annen gelsin burada kalsin desen bile ben getirmem durduk yerde huzurumu kacirmaya niyetim yok dedi. ben de sinirlendim bu sefer iyi o zaman bana bir daha evlenelim deme madem huzursuz oluyorsun boyle durumlarda dedim. o da yaptigin her seyi evlilik teklifini reddetmene bahane olarak kullanma, kabul etmediysen etmedin neden surekli bu konuyu konusuyorsun, sanki surekli kovaliyorsun su bir sey yapsa da kendimi hakli cikarsam diye dedi. sonra da zaten sen beni yeterince seviyor olsaydin bazi konularda daha anlayisli olmaya calisirdin ama senden bu anlayisi da beklemiyorum, boylesin ben de boyle kabul ettim dedi. bu beni yeterince sevsen lafini ikinci soyleyisi bu arada.

oyle soyleyince de uzuldum ama yine de sinirim gecmedi yani. annesi konusunu asamiyoruz, daha kadin gelmeden kavgaya basliyoruz cunku gercekten benim yasadiklarimi duysaniz yassy sevgilin icin ne cok seye dayanmissin dersiniz.

simdi bu tartismada ben hatali miyim gercekten? sadece babamla konusuyorum bu konulari ve o beni hatali buldu. bu mevzu benim yuzumden asilamiyormus. ben hic oyle dusunmuyorum. su tabloda benim nerem haksiz yani? bu anne konusu nasil asilir onu da bilmiyorum artik ve bunaldim cidden.

Sen baştan oğlanı out a cıkartiyorsun kırmızı kartla.
Birsey dememişki annesi plani yapmış çocukta bakarız demiş ne diyecekti hayir anne olmaz kusura bakma mi sonucta evladı tabi ki de yanında kalacak görecek vs vs .
Alttan almaya çalışıyor seni sende haksiz yere üste çıkmaya çalışıyorsun.
Gelsin biraz da hoşnut et gönlünü takma sende geldiğinde ne olacak . Neler yaşamışsın tabi ki herkesin kendine göre yaşanmışlık var bazi mevzularda yalnız bunlar çoluk çocuk tartışması be güzelim sonra cok özlersiniz bu günlerinizi.
Gelsin kalsın takma sallama amaaan ana oğul vakit getirsinler sınırını bil yeter. Onemli olan sevgilin değil mi zaten onun sana karşı iyi hoş güzel olması değil mi ?
Baban cok iyi demiş kusura bakma haksızlığı gec cok cok haksızsın

Ben sevgilini haklı buldum. Bir annenin oğlunun evine gelme, uzaktan gelmişse orada kalma hakkı vardır, olmalıdır. Öyle jandarma gibi emir verircesine, ağzını açmasına müsaade etmeden söylemen çok kaba ve sevimsiz. Senin baban gelmek istediğinde sen telefonu kapatmadan sevgilinin "istemiyorum! Baban gelmeyecek! Başka bir yerde kalsın!" dediğini düşün. Sanmıyorum ki o adamın ağzı burnu o laflardan sonra yer değiştirmemiş olsun.

O daha ağzını açmadan bir şeyler demen onu germiş haklı da

Annesi de gelip kalabilir ne kadar kalıcak ki

Anne geldiğin de siz rahatsız olacağınız için arada kaliyor olabilir anne de sende kalicam diyor sa baskı altında gibi hissetmiş birde sizin dediğiniz üstüne gitmeyin

Aa işvelig.tlü gelmiş😃
Selam 🤗
Daha teli kapatmadan yargılanıp kapatır kapatmaz fikir belirtmek hoş olmamış.
Önce bi onun düşüncesini soemalıydın sanki tatlım

Annesiyle aranızda daha önce bir gerilim mi oldu? Oğlunun yanında kalmak istemesi sizce normal değil mi?
annesiyle basta aramiz iyiyken daha sonra kendisi benim arkamdan “ben yassy’i iyi bir ailenin kizi diye sevmistim, yoksa neden seveyim, oglumu evden uzaklastirdi” tarzi seyler soyledi ki tavirlariyla da belli etti zaten.

daha sonra ben kanser tedavisi gorurken yine yurt disindaydik bir kez bize kalmaya geldiginde sevgilim evlenmeyi dusundugumuzu soyleyince “oglum ne olacagi belli mi olur, tedavisi bitseydi” dedi yani olebilecegimi dusunmus. ayni gelisinde “oglum hep sen para harciyorsun, babasi bilmem ne kadar para kazaniyor onun da” dedi ki biz zaten evin masraflarini birlikte oduyorduk ben sevgilime yikilmiyordum yani.

daha sonra sevgilimin evlenme teklifini kabul ettim, nisanlanacaktik ciddi ciddi. ama annesi beni yine sinir komasina soktu yani bir suru sey oldu onlari artik anlatmayayim, ben komple her seyi bitirdim ayrildik. sonra sevgilim yalvar yakar beni tekrar ikna etti. ben de evlilik lafi etmemek sartiyla kabul ettim yani.

ve hala turkiyede karsilastigimizda yaptigi bir suru sey var yani ben kadinin gozunde oglunu ondan almisim, kendime baglamisim, oglunu kor etmisim, seytanim yani ama oglu cok masum.

konu uzamasin diye yazmadigim biiir suru sey var buradan samimi olduklarim da biliyor zaten. ben sevgilimi gercekten cok seviyorum ve annesine cidden bu seviyede de olsa katlanirim ama git gide arttikca ben bunaliyorum.

bu arada soracak olanlar olursa bu yukarida yazdiklarim gerceklesirken sevgilim annesine tepki veriyor, susmuyor yani pasif degildir. ama annesinin yaninda dunyadaki herkes pasif sayilir. oyle bir karakter. ogluyla kusmekten bile gocunmaz bana laf sokmak ugruna.

Bence de direkt bizde kalmasin demek yerine bir dursaydin bakalım adam ne diyecek veya ne dusunuyorsun filan deseydin keske.
Aaaamaaaaa :))) insan çoook dolunca boyle oluyor işte. Ben de onceden eşimin annesiyle problem yasadigim için eşim daha telefonu kapatmadan kaş gözle, surat ifademle bile "hayir istemiyorum" diyordum. İnsan bazen duyunca bile ürperiyor.😬😬😬

Ama sabirli olup direkt coşmamak lazim. Zaten tamam kal dememiş, demek ki konuşulacak zaten. :) Biraz sakin olmak lazim.

annesiyle basta aramiz iyiyken daha sonra kendisi benim arkamdan “ben yassy’i iyi bir ailenin kizi diye sevmistim, yoksa neden seveyim, oglumu evden uzaklastirdi” tarzi seyler soyledi ki tavirlariyla da belli etti zaten.

daha sonra ben kanser tedavisi gorurken yine yurt disindaydik bir kez bize kalmaya geldiginde sevgilim evlenmeyi dusundugumuzu soyleyince “oglum ne olacagi belli mi olur, tedavisi bitseydi” dedi yani olebilecegimi dusunmus. ayni gelisinde “oglum hep sen para harciyorsun, babasi bilmem ne kadar para kazaniyor onun da” dedi ki biz zaten evin masraflarini birlikte oduyorduk ben sevgilime yikilmiyordum yani.

daha sonra sevgilimin evlenme teklifini kabul ettim, nisanlanacaktik ciddi ciddi. ama annesi beni yine sinir komasina soktu yani bir suru sey oldu onlari artik anlatmayayim, ben komple her seyi bitirdim ayrildik. sonra sevgilim yalvar yakar beni tekrar ikna etti. ben de evlilik lafi etmemek sartiyla kabul ettim yani.

ve hala turkiyede karsilastigimizda yaptigi bir suru sey var yani ben kadinin gozunde oglunu ondan almisim, kendime baglamisim, oglunu kor etmisim, seytanim yani ama oglu cok masum.

konu uzamasin diye yazmadigim biiir suru sey var buradan samimi olduklarim da biliyor zaten. ben sevgilimi gercekten cok seviyorum ve annesine cidden bu seviyede de olsa katlanirim ama git gide arttikca ben bunaliyorum.

bu arada soracak olanlar olursa bu yukarida yazdiklarim gerceklesirken sevgilim annesine tepki veriyor, susmuyor yani pasif degildir. ama annesinin yaninda dunyadaki herkes pasif sayilir. oyle bir karakter. ogluyla kusmekten bile gocunmaz bana laf sokmak ugruna.
Eee tamam adam da biliyor gel kal demiyor zaten. Bırak bi yumurta kapına gelsin. Sorun çıksın o zaman dersin. Nacizane tavsiyem bu kadar sorun varsa bu ilişki de yorar.

Ben sevgilini haklı buldum. Bir annenin oğlunun evine gelme, uzaktan gelmişse orada kalma hakkı vardır, olmalıdır. Öyle jandarma gibi emir verircesine, ağzını açmasına müsaade etmeden söylemen çok kaba ve sevimsiz. Senin baban gelmek istediğinde sen telefonu kapatmadan sevgilinin "istemiyorum! Baban gelmeyecek! Başka bir yerde kalsın!" dediğini düşün. Sanmıyorum ki o adamın ağzı burnu o laflardan sonra yer değiştirmemiş olsun.
ya benim babama demez mesela ben de onun babasina demem cunku gayet normal iyi biri. ama sevgilim de benim annemi sevmezdi ve annem icin gelmesin dese kizmazdim. bilmiyorum belki sert ciktim ama annesinin de bu cesaretine anlam veremiyorum yani o kadar sey yasanmis ne bende kalmak istiyorsun? git kardesinde kal, zaten cok yakin oglunla da gorusursun.

Bir yerde asgari düzeyde uzlaşman gerekecek sasy.
Bu olayda sevgilin haklı tamam gelip kalırsın dememiş bakarız demiş. Sen direkt hayır bizde kalamazsın mı demesini isterdin?
ya evet yani telefonda bakariz demek yerine anne dayimda kal zaten yakin gorusuruz diyebilirdi. cunku telefon kapanip daha sonra anne dayimda kal dediginde diva benim dedirttigimi dusunuyor. yani sanki oglunun akli yok da ben ne dersem o annesine aktariyor zannediyor.

kadinla uzlasilmiyor ki. yani denedim de gercekten ama yok. annemin cenazesi oldugunda biraz iyiydi hatta herhalde sana veya milanaya anlattim, cok yardimci oldu bana. simdi yine ayni. ben degil baskasi olsa yine ayni olur bence cunku sorun oglu yani oglunun baska birinin yaninda olmasini istemiyor.

Ben anlamadım şimdi;

Kim evlilik teklifini kabul etmedi ?

Anne niye gelip kalamıyor ?

Aşılamayan mevzu hangisi ?

Kız oğlanın evlilik teklifini kabul etmemiş ama kaynanası da istemiyormuş.

Kız kaynana kendini istemiyor diye geçmiş yaşadıklarının da tesiri ile istemiyor gelip kalsın.

misafirliğe gelecem diyen anneye lönk diye nasıl gelme diyecek bir evlat, politik yaklaşarak gelmesine mani olacak anca da konu sahibi korkmuş kavga çıkmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X