İlişkide denklik olmaması

Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.

Ben de emin olamadım bu ilişkiden
Sizin bir ilişkiniz yok

Siz kendinize denk görmüşsünüz ki sizden yaşça küçük, geliri daha az ve eğitimi daha düşük biriyle 3 yıllık bir ilişkiniz olmuş. Denklik bana göre önemli ama belli ki size göre değil. Herkes aradığını buluyor. Örneğin Anadolu erkeği olduğunu iddia eden, annesi görücü usulü birini bulursa evleneceğini söyleyen bir erkek benim hayatımda yer tutamaz, saniyelerimi bile böyle birisi için heba etmem. Ama siz böyle tiplerden hoşlanıyor olmalısınız ki koca 3 yıl sonu belirsiz bir ilişki içindesiniz. Adamın sizinle gelecek planladığını sanmıyorum. Zaten açıkça söylemiş, annesi birini bulursa size bay bay diyecek

Sizinleyken birlikteyken görücü usulü evlenmek en iyisi diyen birini hayatınızda tutup birde kayda değer birşey varmış gibi uzun uzun yazmıssınız.
Hayır gelip bir iki şey söylese ikna olacak durumdasiniz birde.
Anacığının uygun bulduğu kızla evlenmek istemesi, denklik noktasında bir sıkıntı yaşayacağınız hiç sanmıyorum.

Sizce yaş farkı eğitim farkı maaş farkımı dert gerçekten bunamı takıldınız yahu adam sizinle ilgili 3 senedir hiç bişey düşünmemiş hayal etmemiş anasının bulacağı kızı bekliyormuş ve sen hala onu mu düşünüyorsunuz pes bi silkelenin kendinize gelin

Biz tanistigimizda eşim iki yıllık mezundu bende lisans mezunu memurdum. Özelde çalışıyordu maaşı da oldukça azdı. Ama hic böyle kompleksler yaptığına şahit olmadım. Boyle davransa gözümde aniden küçülürdü.
Nişanlıyken başladığı lisans tamamlamayı evliliğimiz içerisindeyken bitirdi. Şimdi ben yüksek lisans yapıyorum yine en büyük destekcimdir. Maaşı da hala benden az ben bunları illa denklik olarak görmüyorum evet günümüz şartlarında geçim zor denirse o ayrı ama karşındaki aşağılık kompleksine girmiyorsa sende ona aşağıdan bakmıyorsan çokta güzel oluyor. Biz eşiz yanyanayiz. Bugün ben kazanırım yarin çalışamam o bana bakar tamamen. Ama maalesef sizin ilişkinizde ailesine bile söyleyemeyen biri var. Yürümemeli bu ilişki bence.

siz bu adamı bu kadar önemser hala ay mahvoldum durumunda gezerseniz
yarın birgün annesinin bulduğu kızla evlenip sizi de metres yapmaya kalkışır buna niyetlenir
sizde kabul edersiniz demiyorum yanlış anlamayın da

adam olan adam ailesinin de sizin ailenizin de karşısına çıkıp biz birbirimizi seviyoruz der!

İlk yorumunuzdaki her cumlenize sonuna kadar katılıyorum. Zaten yok sen calisan bi kadinsin ben cocugumuza eşimin bakmasını isterim dediginde tamam dedim ya bu adam benim varlığımı kabul etmiyor, yıllardır çalışıyorum hakaret gibi. Son nokta oydu benim için. Ki söylenmeyen seylerden bahsetmissiniz. Dediginiz gibi belki aile ortaminda bir konu gececek ve kendisini asagida hissedecek. Onu soylemeyecek bana ama bir yerden hep patlayacak. Hepsini düşündüm düşünüyorum. Hayir karakterli olması aldatmamasi dovmemesi degil elbette. Benim için guvenilir olması. Her zaman yanimda destekcim olacagini bilmem. Para muhabbeti etmemesi mesela. Bu benim için inanilmaz onemli bir kriter. Sevdigini davranislariyla gostermesi, hissettirebilmesi. Bi yanda bunlar varken bir yanda diger meseleler. Bir de durust olalim ki erkekler kendinden maddi manevi açıdan daha ustte birini gorunce korkuyorlar. Hatta onu gectim zeki bi kadindan bile odleri kopuyor. Bu kadar pasif kalmasını buna bağlıyorum.
Bence de maalesef var öyle bisey. Aşık olurken herkes karşısında ilah arıyor ama evlenmeye gelince erkekler sözlerini geçirebilecekleri daha vasıfsız uysal kadınları tercih ediolar.

Sizce yaş farkı eğitim farkı maaş farkımı dert gerçekten bunamı takıldınız yahu adam sizinle ilgili 3 senedir hiç bişey düşünmemiş hayal etmemiş anasının bulacağı kızı bekliyormuş ve sen hala onu mu düşünüyorsunuz pes bi silkelenin kendinize gelin
Bence degildi o yuzden devam ettim. Ama onun için oyleydi sanırım ki başında evlenemeyecegimizi kafasına koymus, annesinin buldugu bir kızla evlenmeyi kendi icinde kabullenmis. Evlilik konusunda benimle hicbir sey dusunmedi degil ama düşünüp düşünüp olmayacagina karar verdi bunu biliyorum. Annesiyle ilgili muhabbetten sonra zaten bitirdim. Tam olarak silkelendim ama aylar geçtikçe iyi olmuyorum. Tam tersi kendi icimde gittikce çöktüm.
Biz tanistigimizda eşim iki yıllık mezundu bende lisans mezunu memurdum. Özelde çalışıyordu maaşı da oldukça azdı. Ama hic böyle kompleksler yaptığına şahit olmadım. Boyle davransa gözümde aniden küçülürdü.
Nişanlıyken başladığı lisans tamamlamayı evliliğimiz içerisindeyken bitirdi. Şimdi ben yüksek lisans yapıyorum yine en büyük destekcimdir. Maaşı da hala benden az ben bunları illa denklik olarak görmüyorum evet günümüz şartlarında geçim zor denirse o ayrı ama karşındaki aşağılık kompleksine girmiyorsa sende ona aşağıdan bakmıyorsan çokta güzel oluyor. Biz eşiz yanyanayiz. Bugün ben kazanırım yarin çalışamam o bana bakar tamamen. Ama maalesef sizin ilişkinizde ailesine bile söyleyemeyen biri var. Yürümemeli bu ilişki bence.
Uzun zamandir ayrıyız zaten. Ama kafamda bitirmek icin hala cebellesiyorum. İlk zamanlar burda kendime burda bana soylenen şeyleri söyledim. Sonra zaman geçtikce kolay olmadı zorlaştı. Yüksek lisansa başladım, en çok o destekliyordu. Ya da bana oyle diyordu bilmiyorum. İs yerimde iki ornegi de yasayan arkadasim var. Kadinin isi gercekten iyi esinin düşük. Ama hic problem olmuyor. Öte yandan erkeğin maasinin bir hayli fazla oldugu bir iliskide kadinin ucretsiz izin almasini istemedigi bir ornek de var. Bakıcı parası veremem diye. İkisi de okumuş etmis, egitimli. Denklik bana kalırsa bunlarla ölçülmüyor. Sevse gercekten onunde kimse duramazdi. Kendisi bile. Ben bunu gec fark etmis olabilirim.

Bence degildi o yuzden devam ettim. Ama onun için oyleydi sanırım ki başında evlenemeyecegimizi kafasına koymus, annesinin buldugu bir kızla evlenmeyi kendi icinde kabullenmis. Evlilik konusunda benimle hicbir sey dusunmedi degil ama düşünüp düşünüp olmayacagina karar verdi bunu biliyorum. Annesiyle ilgili muhabbetten sonra zaten bitirdim. Tam olarak silkelendim ama aylar geçtikçe iyi olmuyorum. Tam tersi kendi icimde gittikce çöktüm.

Uzun zamandir ayrıyız zaten. Ama kafamda bitirmek icin hala cebellesiyorum. İlk zamanlar burda kendime burda bana soylenen şeyleri söyledim. Sonra zaman geçtikce kolay olmadı zorlaştı. Yüksek lisansa başladım, en çok o destekliyordu. Ya da bana oyle diyordu bilmiyorum. İs yerimde iki ornegi de yasayan arkadasim var. Kadinin isi gercekten iyi esinin düşük. Ama hic problem olmuyor. Öte yandan erkeğin maasinin bir hayli fazla oldugu bir iliskide kadinin ucretsiz izin almasini istemedigi bir ornek de var. Bakıcı parası veremem diye. İkisi de okumuş etmis, egitimli. Denklik bana kalırsa bunlarla ölçülmüyor. Sevse gercekten onunde kimse duramazdi. Kendisi bile. Ben bunu gec fark etmis olabilirim.
Bu kadar çökmüyor olsan sen de carpe diem modunda yasa gitsin diycem ama bilemiorum. Aslında böyle bi tipi sadece seksle bile baglayabilirsin gibime geliyor. Yani simdi aniden alakasiz bisey yazsan cagirsan işin bitince de aramasan bi afallar olay da güzel gectiyse hele bu sefer o bi kullanilmislik hisseder acaba der..

Kesinlikle son cümlelerinizde öyle güzel farkındasınız ki aslında durumun ama sevdiğiniz için kabullenmek zor geliyordur anlıyorum. Bana da öğretmen arkadaşlarım aman dikkat et maaş kartını verme vs dediler ya da mesleğini duyunca bir hmm deyip geciyorlardi maalesef bizim toplumda statü sorun olabiliyor ama siz sahip çıkıp gururla soyleyebildiginizde kimsenin ne düşündüğünü önemsememeye başlıyorsunuz . Karsi taraf da ayni duyguda olmali.
Bende memur olduğu halde eşinin parasını önemseyenler yok mu diye baktim hep sonuçta bir memur maaşı da zenginlik belirtisi değil artık. Ama sizin sorununuz karşınızdakinin bunları sorun etmesi. Boyle başlayan bir ilişkide statü sorun olur maalesef.

Optikçiden bir gözlük de kendinize seçin gözlerinizi açın.
Özür diliyorum ama durum böyle.
Siz bu zehirli ilişkiden tamamen, bakın tamamen, net bir şekilde sıyrılın bitirin. Sonra karşınıza doğru insan çıkınca kendiniz diyeceksiniz zaten, ben bu çocukla neden uğraşmışım diye.

Bence de maalesef var öyle bisey. Aşık olurken herkes karşısında ilah arıyor ama evlenmeye gelince erkekler sözlerini geçirebilecekleri daha vasıfsız uysal kadınları tercih ediolar.
Ben bunu tam olarak iş hayatımda anladım. Erkeklerin istedigi ile yetindigi arasında inanılmaz bir fark var. Aşık olurken icindeki özgür ruh çıkıyor ama evlenmeye gelince annem gibi olsun mode on. Sonra hayatında kadınları en çok gördüğü yer iş hayatı olduğu için ya alttan alta yazıyor ya da açıktan. Bakarsan muhafazakar evinde işinde gücünde dersin. Ama olayın iç yüzü çok farklı.

+++++++++
++++++++++

ben katılıyorum. Ex flört ettiğim dangoz, eski eşi için ortak arkadaşımıza çok az para kazanıyordu demiş. Bunu bana ortak arkadaşımız söyledi ben de beğenmiyorsa evlenmeseymiş dedim. Neyse sonra arkadaşımıza da benim için cherry benim sözümü dinlemez, ondan korkuyorum beni döver demiş:dondurma:Yalan dolan yani, lafa gelince kadın eve az para getiriyorsa vik vik vik konuşuyorlar kadını da aiağılamaya kalkıyorlar. Daha çok geliri olan biri olunca da ben buna söz geçiremem diye tabanları yağlıyorlar. Erkeklerin çoğu gel diyince gelen, git diyince giden kolayca laf geçirecekleri kadın arıyorlar. Gerçekten eşit, becerikli, akıllı kadın taşıyacak erkek az, böyle kadınlarla olan erkeklerin de kendine güveni tam oluyor zaten bknz. Kıvanç Tatlıtuğ, George Clooney, Bill Gates...

Oncelikle yorumlara soyle bir baktım. Seviyesiz yorumlar yapılmazsa sevinirim ben burda kimseye hakaret iceren bir sey yazmadım. Konuyu icsellestirip kendinizi yansitarak öfkenizi kusacaksaniz cekilin gidin luften. Seviyeli bir sekilde fikir de paylasilabilir. Sanki cok ozguvenli ve cok ozsaygili bi yaşam surup tüm kotu seyleri aninda def ediyormus gibi yorum yapmasın kimse. Size kimse inanmaz çünkü.

Ablacım bak diyorsun ki mesleğim var, işim var her şeyim var ama kekonun biri gelip yüzüne anam kız bakıyor diyor sen de kabul ediyorsun. Bundan daha onur kırıcı bir şey olabilir mi, sen orda eşşekbaşı mısın? Bunun gelirle falan da alakası yok, kendine saygıyla alakası var. Ünvdeyken bir arkadaşım vardı, sevgilisi ... seninle evlenmicem/evlenmem diyip duruyormuş. Kız da 3. söyleyişinde ittir git o zaman demiş basmış tekmeyi. Sonra eleman elinde yüzükle geldi ama geçmiş ola. Bunu 20 yaşındaki kız yaptı, bu işin yaşla, parayla pulla alakası yok. Şöyle bir barzonun yüzüne yüzüne hakaretini kabul ettiğin için insanlar sana kızdı. Lütfen kendine gel, kendi kıymetini bil.

+++++++++
++++++++++

ben katılıyorum. Ex flört ettiğim dangoz, eski eşi için ortak arkadaşımıza çok az para kazanıyordu demiş. Bunu bana ortak arkadaşımız söyledi ben de beğenmiyorsa evlenmeseymiş dedim. Neyse sonra arkadaşımıza da benim için cherry benim sözümü dinlemez, ondan korkuyorum beni döver demiş:dondurma:Yalan dolan yani, lafa gelince kadın eve az para getiriyorsa vik vik vik konuşuyorlar kadını da aiağılamaya kalkıyorlar. Daha çok geliri olan biri olunca da ben buna söz geçiremem diye tabanları yağlıyorlar. Erkeklerin çoğu gel diyince gelen, git diyince giden kolayca laf geçirecekleri kadın arıyorlar. Gerçekten eşit, becerikli, akıllı kadın taşıyacak erkek az, böyle kadınlarla olan erkeklerin de kendine güveni tam oluyor zaten bknz. Kıvanç Tatlıtuğ, George Clooney, Bill Gates...
İşte adam var, adamcık var. Bu adamcıklar zoru görünce kaçan tipler, istiyolar ki hayatlarindaki her sey onlar caba sarfetmeden hazır olsun, herkes onlara uysun, nasil olacaksa en birinci de gene onlar olsun. Boyleleri icin kıçını da yirtsan gözünün üstünde kaşın var derler günün sonunda yaranamazsin da gene.

Merhabalar. İçimde artık tutamadigim kimselerle de bu kadar açık paylasamadığım bir derdim var.
Yaklaşık 3 yılı aşkındır biri var hayatımda. Su an ayrıyız. Son 1 yıldır böyle sürüncemede bir ilişki.

İlişkiyi ben istememiştim başta. Çünkü uygun değildik. Ben uni mezunu o lise. Benim işim kazancım onunkine gore daha iyi, statü konusunda bariz fark var aramizda. Ben ondan 3 yaş büyüğüm. İş, egitim ve yaş bu ilişkinin başından beri aramızda bir duvar gibiydi. Olmaz dedim dedim ama sonra sevgili olduk işte. Artık baska bir yola girme gereği olunca da adım atamadı hiç. Yine iki aylık bir ayrılık sürecinde ben her şeye varım diye çıktı geldi. İkna etti. Ama biz yine adım atamadık. Sen modernsin ben anadolulu bir erkeğim dedi. Surekli neden olamayacağını konuşuyorduk. Sanki o benim onu ikna etmemi bekledi ben de onun beni ikna etmesini.

ailenle konuş dediğimde asla yanaşmadı. Annesi evlen evlen baskısı yapan bir kadın. Asla ben biriyle görüşüyorum demedi. evlenmek istiyorum diyordu, görücü usulü en iyisi diyip duruyordu. Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.

Ben de emin olamadım bu ilişkiden. Karşımda inanılmaz korkak biri var bence. Cesaret sıfır. Annesinin kendisi adına karar vermesini bekleyen biri. Annesi bulacak bu ok diyecek ve sorumluluk bundan gidecek. Ama benimle olunca kendince çok büyük sorumluluk alacak.

Diyeceksiniz ki sen de emin degilsin daha ne konuşuyorsun. Ama yaş belki tolere edilebilir bence, buna takarsa onun annesi takar, maaşını zaten bilmiyorum bile, parası umrumda degil havasindayim belki de yanlış bilmiyorum. Çünkü çok cömert biridir, para asla aramizda bir muhabbet konusu dahi olmadi, mal mülke kıymet vermez. Egitim konusu ise evet sorun. Ailem en cok is ve eğitime takilirlar biliyorum. Ama bunların hiçbiri evlilik boyunca takılacak seylermis gibi gelmiyor. Sevgi saygı olduktan sonra her gün ben senden fazla alıyorum ben senden 3 yaş büyüğüm diye mi konusucaz biz.

ben de hic ona cesaret verememis olabilirim. Bu konuda kendime de biraz hata buluyorum çünkü ben de hep pasif davranış sergiledim. O pasif ben pasif olmadı. Onun korkularini anlayamadim, ama o da hep kaçak dövüştü.

iliski icerisindeyken evlenmek istiyorum demesi, görücü usulü evlenmek istemesi, hatta en son esimin cocuklarimiza kendisinin bakmasini isterim demesi benim icin son nokta oldu. Kırıldım ve benligime hakaret algıladım bu söylediklerini. Sessizce ayrıldım ondan.
O da niye gittin demedi.

2 ay sonra mesaj attı. Her zamanki gibi. En fazla dayanabildigimiz iki ay. Bu sefer rutini bozdum cevap vermedim. Bir daha yazdi bir daha cevap vermedim. Bir daha ona da cevap vermedim. Onun tarafindan nasıl göründü bilmiyorum ama mahvoldum ben bu tarafta. İstedim ki bana artık ciddi bir sekilde gelecekse gelsin. Yok iyi misin yok merak ettim cart curt istemiyorum artik.

O mesajlarin uzerinden 1 ay gecti. Artık ben dayanamayacak noktadayken bu haftasonu yazmış. Sana ihtiyacim var wpde engeli kaldırır misin diye.
Korktum başına bir sey geldi diye, hemen açtım tabi. Bana ne gönderse beğenirsiniz optikcide denediği gözlüklerin fotoları. Secemedim, senin zevkine güveniyorum, ben sana yardim etmistim sen de bana eder misin. Ölür müsün öldürür müsün. Dogru ben de aynısını ona yapmıştım ama bu sefer ciddi manada ayrılmışız neydi yani bu şimdi. Neyse basina bir sey geldi sandim o yuzden actim dedim ama fikrimi soyledim. Sonra aradı, tekrar engelleyecek misin diye. Evet dedim engelleme diyor, söyleyecek baska bir seyin yoksa kapatayım dedim. Söylenecek çok sey var daaa... Dedi. Neyse diyip kapadım ve engelledim tekrar.

Senin annen var, kiz kardesin var, boyle basit bir şey için bana tekrar yazamazsin ya. Bunu bahane edemezsin. Böyle korkak olamazsın.
Şimdi diyorum ki karşıma alayım konuşayım tekrar. Sonra diyorum ki hayır, o kafasına seninle olmayı koyarsa sana gelir, o gelsin sana yoksa bu ilişkiden hayır gelmez, onu ikna etmiş gibi olmak istemiyorum. Korktuğunu düşünüyorum, ne vazgecebiliyor ne sorumluluk alabiliyor. Bir yanım diyor ki belki doğrusunu yapıyor senin göremedikleri o görüyor. Acı çekiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Dışardan bir bakışa ihtiyacım var sanırım.

ben de konuyu okuyana kadar sorun gerçekten sosyal statü sandım..
ya adam hödüğün önde gideni.. bu kadar mı yokluk içindesin de böylesine bi kapasitesiz ile hala devam etme talebindesin??
senin için sadece sonucu getirilememiş bir hikaye olduğu için kafandan atamıyorsun.. ne para pul ne statü ne yaş.. adam karaktersiz yahu..
kendine biraz değer ver gözünü seveyim..

X