İlişkide kişisel alan sorunu

Belki tekrar ayrılmayın diye bu şekilde davranıyor olabilir. En azından sevgiliniz kendisini değiştirmiş. Bu size değer verdiğini gösteriyor. Sadece ilgiyi biraz abartmış. Benim eşimde ilgilidir. Ben bu durumdan asla rahatsızlık duymam. Çünkü ben ilgiyi seviyorum. Siz bu durumdan rahatsızsanız oturun ciddi ciddi konuşun orta yolu bulun.
Aslında ben de ilgiyi seviyorum ama bu durum biraz farklı bence. Kavga edince küsüyor mesela bir tek kelime etmez heykel gibi oturur. O kadar ayrı kalamam diyen adamın günlerce küsüp sessiz kalabilmesi bence tuhaf.

Bugün de günaydın mesajı atmış sabah, ben de günaydın yazdım ve onda olan birkaç evrağımı istedim. Getireceğim dedi ama bir daha ses çıkmadı. Sanırım çıkış saatime denk getirecek.

Genel olarak sağlıksız buluyorum ilişkimizi ama bir başkasıyla da olamıyormuşuz gibi saçma bir hal var.

Aslında ben de ilgiyi seviyorum ama bu durum biraz farklı bence. Kavga edince küsüyor mesela bir tek kelime etmez heykel gibi oturur. O kadar ayrı kalamam diyen adamın günlerce küsüp sessiz kalabilmesi bence tuhaf.

Bugün de günaydın mesajı atmış sabah, ben de günaydın yazdım ve onda olan birkaç evrağımı istedim. Getireceğim dedi ama bir daha ses çıkmadı. Sanırım çıkış saatime denk getirecek.

Genel olarak sağlıksız buluyorum ilişkimizi ama bir başkasıyla da olamıyormuşuz gibi saçma bir hal var.
Anlıyorum. İlişkinizin çok detayını bilmediğim için o şekilde yorum yaptım. Eğer birbirinizden kopamıyorsanız aile terapistinden yardım alabilirsiniz. Küsüp konuşmadığınız zaman ilk adımı siz mi atıyorsunuz?

Alakasız bir şeyi bahane ederek o geliyor, ben öncelikle konuyu çözmemiz gerektiğini söyleyince tekrar off poff yaparak gidiyor o zamanlarda.
Eğer onun açtığı alakasız konuya cevap vererek devam edersem tartışma hiç yaşanmamış gibi normal devam ediyor, konuyu asla çözmek konuşmak istemiyor.

Aslında gülerek canım cicimli konuşma veya öfke patlaması içeren korkunç kavga konuşmaları dışında bir tarzda konuşmayı bilmiyor. Sadece bana değil herkese böyle aşağı yukarı.

Şöyle bir partner düşünün;
-öğleden sonra işyerine geliyor(ofis ortamı rahat ama patron siz değilsiniz, sizden üst bir çalışan o ofiste yok, zaten az kişi çalışılıyor)
-akşama kadar duruyor, akşam sizi alıp eve veya gitmek istediğiniz başka bir yere götürüyor. Genelde akşama kadar yanınızda durup akşam çıkarken yemeğe gidelim tatlı yiyelim kahve içelim vb diyor.
-sürekli ben bırakayım-ben götüreyim olayı var. Sizin arabanız yok ama yürümeyi seviyosunuz. Toplu taşıma kullanmak uzun sürse de problem değil bulunduğunuz çevrede.
-partnerinizin bağlı olduğu bir ofis yok, telefon ve maille hallediyor genelde.
-bazen emrivaki yapıp “ben kapıdayım müsait misin?” Diye arayıp ofise çat kapı geliyor. O kadar çok yanınızda ki siz hiç buluşmaya bile davet edemiyorsunuz…

Bu süreç 2-3 aydır böyle, ve ben dün biraz iş kaynaklı olarak gerildim-yoruldum. Yanıma geldiğinde “gerginsin, sana x alıyım y ısmarlıyım, seni şuraya götüreyim vs” diye mesai bitene kadar “gerginsin, sinirlisin” vb 40 sefer şakayla karışık söyledi. Ben de “sen eve git zaten benim işim uzun sürecek, eve yürüyerek gitmek istiyorum, bekleme boşuna” dedim. Gitmedi, acıktım dedi eve git ozaman dedim yine gitmedi, yemek söyledim. Sonra yürümeme izin vermedi arabaya bindik. Ozaman avm’ye gideyim geçerken beni bırak dedim, birlikte gidelim dedi. Saat zaten 8 olmuş ve nerdeyse tüm günü yanımda geçirmiş(birlikte yaşamıyoruz). Sıkılmışım yani. Önce lafı dolandırdım, ben patron değilim işe sürekli geliyor olman belki hoş karşılanmaz köstebeklik yapan olur laf çarpıtır, sıkıntı yaşamak istemiyorum dikkat edelim dedim. Sonra nasıl olduysa pat diye “bence biz biraz az görüşelim” dedim.

“Sabahtan beri suratın asık, bana patladı olay, anlamıyorum artık, iyi görüşmeyelim diyosan görüşmeyelim ozaman” dedi sinirle.
“Suratımın asıklığını gün boyu duymaya ihtiyacım yok, bu suratı görmekten rahatsızsan gidebilirsin kırk sefer söyledim, ben robot değilim devamlı seni neşelendirip gülümseyemem bazen böyle olabilirim” dedim.
“İyi tamam iyi görüşmeyelim ozaman” dedi tekrar.
“İşte bu yüzden olmuyor, benim şarj olmaya ihtiyacım var sen bunu bir türlü anlamıyorsun, kalp kırmak istemiyorum ama anlatmaya çalıştığımda da küsüyorsun konuşamıyoruz bile.” Dedim, arabadan indim. Güzelce alacaklarımı aldım ve dolmuşa binip kulağıma müziğimi takıp eve döndüm. Bu bana iyi geldi, resmen boğulmuş hissediyorum. Bir daha da konuşmadık akşam. Sabah hiçbir şey olmamış gibi sıcak bir günaydın mesajı geliyor.

Karşı taraf sürekli görüşme ihtiyacı hissettiğini söylüyor, kendi başına hiçbir şeyden tat almıyormuş anlamıyormuş vs. ama bu görüşme değil artık resmen benim hayatımı yaşıyor. Böyle bir yere varılmaz dimi? Ben mi abartıyorum, ilişki gerçekten sağlıksız mı?
rahatsız olmakta çok haklısın. evli bile olsan tek 1 kişi olmuyorsun şuan ikinizin de farklı hayatları var. her saniye birlikte olunmaz sıkılınır ya. insanın hayatındaki insandan başka ilgilendiği işleri, hobileri , zaman ayıracağı başka şeyler olmalı ve karşısındaki insanın zaman yönetimine de saygı duymalı sen tüm vaktini karşı tarafa veriyorsun diye karşı taraftan da aynı şeyi bekleyemezsin

kesinlikle abartmıyorsun

Alakasız bir şeyi bahane ederek o geliyor, ben öncelikle konuyu çözmemiz gerektiğini söyleyince tekrar off poff yaparak gidiyor o zamanlarda.
Eğer onun açtığı alakasız konuya cevap vererek devam edersem tartışma hiç yaşanmamış gibi normal devam ediyor, konuyu asla çözmek konuşmak istemiyor.

Aslında gülerek canım cicimli konuşma veya öfke patlaması içeren korkunç kavga konuşmaları dışında bir tarzda konuşmayı bilmiyor. Sadece bana değil herkese böyle aşağı yukarı.
aynı zamanda iletişim becerisi de zayıfmış adamın

Çok haklısınız. İnsan nefes almak ister. Yalnız veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek ister. Sürekli sevgiliyle vakit geçirmek çok sıkıcı. Sevgilinizin işi rahat orası tamam da hiç arkadaşı ailesi sosyal çevresi yok mu? Tamamen size sarmış.

ilgiyi herkes sever ama bu artık ilgi değil sınırları aşmayı bırak sınır mınır içinden geçmiş yani. emrivaki falan yapıyor senin düşüncelerini hiç umursamıyor resmen, fikrini sormuyor. bana göre bu senin benliğini yok saymaktır ve saygısızca bir durum. her an her şeyi isteyemezsin ayrıca o akşam oraya gitmek istemedin eve gitmek istedin diye bağırıp çağırıp olayı dramatize etmesi hiiç olgun bir davranış değil.

Gestalt temas biçimlerini okumanızı öneririm. Okuyunca sevgilinizin durumunu anlayacaksınız. Açıklama yapamıyorum, alanım olmadığı için linç yemek istemiyorum😅terapiye göndermenizi öneririm.
İlgi güzel tabi de denge sorunu var. Terapistler şunu önerir: sevgilinizle ya da eşinizle çok güzel bir gün geçirdiniz diyelim. Aksam ayrı odalarda baska hobiler yaparak vakit gecirin. Tipki cok guzel bir yemegi doyduktan sonra hala yemenin anlami olmadigi gibi...

Bizim iş yerinde vardı böyle bir çift. Kendileri rahatsız oluyor mu bilmem ama, ben çok rahatsızdım şöyle ki..

Odalarımızın, genel de o odanın kapısı açık olmalı çünkü aktif bir kurum, kapı aç kapa beynimiz şişiyor.

Bu kızın bulunduğu oda da bizim dosyalar var ve su yolu gibi şahsım adına günde belki 20 defa ben girip çıkıyorum. Sevgilisi gelince kapı kapalı ve sürekli kapıyı çal, içeri girince kendimi garip hissediyorum. Acelem yoksa da acele ediyorum, psikolojik bir baskı.

Bu adam da kamulu ve nasıl fırsat buluyor anlamıyorum, her yerdeler. Sigara molasına çıkınca bir bakıyorum orda oturmuşlar vs. Allahtan cinsiyet farkından wc. De yok adam 😄

Ben kıza acayip gıcık oluyorum. Siz yazınca acaba, o da mı şikayetçide adam yapışık? Diye düşündüm.

Yani bu tarz olaylar göze çok batıyor. İnşallah tez zaman da özgürlüğünüze kavuşursunuz. İnsan böyle özlem, arzu bile duyamaz ki.

X