ilk dişlerimiz çıkarken

elifdem

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
1.628
8
kızlar
3 gün oldu fark ettim ki kızımın iki dişi birden patlamış, kaşıkla vurdum ki ne işte o muhteşem sesalkisalkisalkis
çıt çıt çıt
cok sevindik ama tam taşınma zamanı kızım da ben de mahvolduk
geceleri bazen ateş yapıyor
artık eskisi kadar da iştahlı değil
rahatlatır diye eline soğuk dişlik falan veriyorum ama hiç tutmak istemiyor
bi de uyku düzeni falan kalmadı 1 saatten fazla uyumuyor artık
halim ne olacak bilemiyorum
dişleri çıkmış deneyimli anneler bu durum daha ne kadar sürecek sizce???

benimki 18 nisanda çıkardı, bunun bir ay öncesinde başlamıştı, hala sürüyor iki ay oldu, allah hepimize kolaylık versin

bizim hala görünürde bişimiz yok
onun için konu ile ilgili yaorum yapamayacağım
heee büyük oğlundan tecrübelisin diceksiniz amma
valla uzun zaman oldu hatırlamıyorum :1no2:

bızde huysuzlugu baslayalı 2 ay oldu ama hala goruntu yok
ne zaman cıkaracak bılmem

kıslar çok zormuş yaa
her bebek farklııdr tabi inşallah sizde yapmaz bu derece huzursuzluk ama ben öldüm yemin ederim
bi taraftan da ev yerleştirmeye çalışıyorum mutfak dolapları yenilenecek yarın bugün duşakabin takılacak
bi kız durmadan mızık mızık 1 haftadır böyleyiz
annem de bi cins
onun yakınına taşındım işe giderken kıza o bakacak diye
az kıza bak diyorum ben im işim var diyo
deliricam atık yaa

kolay gelsin valla.bizde diştene ses yok hiç daha.Her çocuk farklı olur tabi bilemiyoruz neler olcak.bende annemin yanına taşındım 1 ay önce.ama ben işteyken evimi koliledi sağolsun kayınvalidemle birlikte.bir tane bişey topladım desem yalan olur.Allah razı olsun ikisinidende.Yeni eve gelincede mutfağımı yerleştirdim sadece bir de temizlik yaptım zaten sıfır evdi pis değildi.Ama yine de zor oluyo tabi ben işe de gidiyorum allah kolaylık versin tekrar hayırlı olsun yeni eviniz.

elifcim bizim bir hafta önceden cok huysuzluk yapti ama hani eti yirtinca

cok rahatladik..mama yerken bile bagiriyordu bazen sanirim dis etleri aciyordu.

güle güle otur hayatim yeni evine.

ya bızımkısı de muhallebısını bıle yedırırken aıden bır baslıyor aglamaya
sankı tokat atmıssın gıbı ıclı ıclı aglıyor
sanırım cok acı verıyor yavrulara bu dıs yaa

benim kızda da çok ilginç bişi var
sürekli azıları kaşıyor ve azılar bembeyaz
acaba azılar mı önce gelcek diyorum
böyle bişey olabilir mi

ilgimi cekti paylaşayım dedim.
surmeyasi.gif

benim kızda da çok ilginç bişi var
sürekli azıları kaşıyor ve azılar bembeyaz
acaba azılar mı önce gelcek diyorum
böyle bişey olabilir mi

sapişim
hafta sonu dişçiye gidicem o zaman sorarım ama bildiğim kadarıyla ilk olarak alt süt dişler çıkıyo

bizim iki dişimiz aynı anda 23 nisanda çıktı , şimdi de üstte bir tane patlamak üzere.. ben hiç sevmedim bu diş olayını , neden bu kadar acılı oluyo anlamıyorum , gerçekten çok sinirleniyorum yavrumu acılar içinde gördükçe.. benim tatlı oğlum gitti yerine bir canavar geldi resmen..
acısı dayanılmaz hal aldığında dentinox jel sürüyorum , artık öğrendi zaten jeli elimde gördüğü anda çığlıklarla üstüme atlıyo sevinçten.. jel dışında hiçbirşey fayda etmiyor ne buzlu dişlik ne sulu dişlik..
bi kere de annem rakı sürmüş damağına çok kızdım ama o da rahatlatmış baya çocuğu.. böyle işte bitse de kurtulsak çok zor bi dönem :kızgın:

annemler biz diş çıkarırken hep rakı sürerlermiş , anason uyuşturuyomuş gerçekten işe yaradı ama hayatta yaptırtmam ne de olsa alkol ayol daha minnacık oğlum :kızgın:

bizim sadece bir dişimiz çktı 15 gün oldu. halen kaşınıyor yavrumun damakları ikinci diş yolda ama ne zaman gelecek bilemiyorum

bizim de 2 4nisanda ve 28 nisanda..ondan öncesi pek sancılı değildi.dişler büyüdü ama hala çok kaşınıyor..hele dün deli oldu..perçaladı herşeyi..bugün dr.a götürdüm..üstlerde henüz yok dedi..demekki çıkan dişelri hala fena..

X