İlk kez ne zaman ''ben anne olmak istiyorum'' dediniz?

cnvr

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
305
8
Ben üniversitede arkadaşlarımla çocuk esirgeme kurumunu ziyaret ettikten sonra ve bebekleri kucaklayınca arkadaşıma ''ben de anne olmak istiyorum:çok üzgünüm:'' demiştim o da saçmalamatatlicadiarzu demişti. bekardım, üstelik erkek arkadaşım bile yoktu:bbo:
içgüdüsel birşey demek ki? sizde de buna benzer şeyler oldu mu yoksa evlendikten sonra aileyi tamamlamak için ya da sevdiğiniz erkekten bir bebeğiniz olsun diye mi istediniz(aşkınızın meyvesi yaniyerimseniben)?

tamam işte bu ne zamandır böyle? ergenlikten itibaren mi çocukluktan mı, erkek arkadaşın sözlün filan var da ondan mı? neyle bağlantılı sadece içgüdü mü? Allah gönlüne göre versin. amin.

:içelim:ben de evlenmeden önce içgüdüsel olarak çok istedim.ama anladım ki istemekle sevmekle olmuyor.çokk zor bir hamilelik geçirdim.

evlendim 3 ay sonra oğluma hamile oldumu öğrendim istemeye kalmadan

ne zaman evlenirsen,asik olursan,esin iyi biriyse karar ver cocuk yapmaya arkadasim bu zamanda cocuk buyutmekte iyi bir es bulmakta zor,yani dedigin gibi asin meyvesi))) bn evlendim 3yil sonra olmak istedim cok guzel bir duygu allah herkese nasip eder inssssssssssssssssssssssss

Rabbim tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatlarla bu duyguyu tattırsın inşallah. benim biricik arkadaşıma da. 11 yıl uğraştıktan sonra canım benim şu anda tüp bebek tedavisiyle hamile ve ben görüşemiyorum çünkü cep telefonunu hep kapalı tutuyor. arkadaşıma da dua edin kızlar. bir müslümanın gıyabında dua edene melekler aynı şekilde dua ederlermiş.

kendi kendine hiç olmadık bir zamanda çıkıp geldi oğlum.... :)) evlendikten 2 ay sonra oğluma hamile olduğumu öğrendim.....hiç düşünmeme kendimi hazır hissetmeme bile fırsat kalmadı....

Ben evliliğimin 2.yılında artık olmalı demiştim ama bu olması gerektiğini düşündüğüm içindi.Şimdi daha iyi anlıyorum benim buna ihtiyacım var...yani anne olmaya...Aileme pek belli etmesemde ve burada çok bahsetmesemde bu bebek isteği artık daha baskın hale geldi bende...ve en çok nezaman istiyorum biliyormusunuz? hamile birini gördüğümde ve yene bebeği olmuş birini gördüğümde...Bu duygu işte ozaman dayanılmaz hale geliyor.5.yılıma giren biri olarak çevreme ve eşime'tamam sorun yok elbet bir gün olacak ben iyiym'imajı vermeye çalışırken artık bunda zorlanmaya başladığımı hissediyorum

Ben evliliğimin 2.yılında artık olmalı demiştim ama bu olması gerektiğini düşündüğüm içindi.Şimdi daha iyi anlıyorum benim buna ihtiyacım var...yani anne olmaya...Aileme pek belli etmesemde ve burada çok bahsetmesemde bu bebek isteği artık daha baskın hale geldi bende...ve en çok nezaman istiyorum biliyormusunuz? hamile birini gördüğümde ve yene bebeği olmuş birini gördüğümde...Bu duygu işte ozaman dayanılmaz hale geliyor.5.yılıma giren biri olarak çevreme ve eşime'tamam sorun yok elbet bir gün olacak ben iyiym'imajı vermeye çalışırken artık bunda zorlanmaya başladığımı hissediyorum

canım benim. Allah yardımcın olsun. İnşallah sağlıklı sıhhatli hayırlı bir evlada sahip olursun.
Evlendikten sonra istemeyen bayanların korkusu sorumluluk almak olabilir mi? Evet annelik çok çok güzel bir duygu ama çok sorumluluk isteyen birşey. Yedirip giydirmesi uyku saati okuluydu ödeviydi bir yere kadar. ama yetiştirmesi eğitimi görgüsü terbiyesi kişiliği özgüveni vs. çok zor fisfisfis

11-12 yaşlarındayken tanıdığım tanımadığım bebekler beni görünce üzerime atlardı resmen.sevildikleri yeri bilirlermiş ya.genç kızken içgüdüsel olarak dayanamazdım bebeklere çocuklara.hep düşünürdüm benim bir parçam olursa nasıl olur,neye benzer diye.evlendikten bir sene sonra hazır hissettim kendimi.sonuçta sadece istemek yetmiyor.bakımını,sağlığını,eğitimini ayrıntılarıyla umutla,hatta çoğu zaman endişeyle düşünmek gerekiyormuş.şükürler olsun yavrum var.hep dua ederim Allah isteyen herkese tattırsın bu duyguyu diye..maddi-manevi her açıdan hazır olunmalı diye düşünüyorum.

haklısın da canım her açıdan hazır olmak imkansız. benim kızım şimdi 11 yaşında ve ben şaşakalmış durumdayım. eğitim- kişisel gelişim kitapları bize göre gelmezdi ve pek okumazdım. genelde yabancılar yazardı çünkü. şimdi Türk eğitimcilerin yazdığı kitaplarla doldurdum evi.

haklısın da canım her açıdan hazır olmak imkansız. benim kızım şimdi 11 yaşında ve ben şaşakalmış durumdayım. eğitim- kişisel gelişim kitapları bize göre gelmezdi ve pek okumazdım. genelde yabancılar yazardı çünkü. şimdi Türk eğitimcilerin yazdığı kitaplarla doldurdum evi.

o zaman diyelimki manevi olarak hazır olmak lazım.insan kendini hazır hissedince galiba sıkıntılarla mücade edecek gücü daha fazla oluyor.a.s.

nişanlım ile ilk sevgili olmaya başladığımız günlerde. İlk tanıdığım demiyorum. çünkülüm ona gıcık oluyordum sırnaşık şey

X