İlk kez Tüp Bebek düşünüyoruz tecrübesi olanlar yardımcı olursa bildiklerini yazarsa çok sevinirim bazı sorularım var

Amin çok teşekkür ederim.
Siz eşiniz ile birlikte bir devlet hastanesinin tüp bebek bölümüne başvuru yapın. Gerekli tetkikler yapılarak devlet desteği alıp alamayacaginiza karar verilsin. Eşinde problem olan birçok arkadaşım rapor aldı. Benim bildiğim kadında amh düşüklüğü yada erkekte sperm düşüklüğü varsa yaşa ve evlilik yılına bakilmaksizin devlet desteği alınabiliyor.
Zaten devlet hastanesine başvuru yapınca eşinize de gerekli tetkikler yapılıyor. Androloji bölümü ilgileniyor sperm vs konularla.

Eğer tüp bebek yaptırma imkanın yoksa aşılama dene bence 4 kişi falan aşılama yaptirmistirtik sadece birinin tuttu eşinin sperm sayısı 17 milyondu şans işi spermde sorun olunca aşılama şansı yükseliyor diye biliyorum 1 ay kaybedersin en fazla

Doğrudur canım biz kullanmadık ama tüp bebektede spermlere ilaç uygulattık çipli aşılama gibi en hızlı ve sağlam olan spermler seçildi
Evet güzel düşünülmüş gerek çipli aşılama gerekse çipli tüp bebekte başarı şansı çok yükseliyor ve en önemlisi düşük riski kalmıyor neredeyse baya aza iniyor.

Öncelikle tek tek verdiğiniz cevaplarınız için çok teşekkür ederim . :)) Evet sanırım bizim de beslenmemize dikkat edip hareket getirmemiz gerekiyor hayatımıza. Kafam çok karışık o nedenle sanırım biz de önce aşılama deneyeceğiz gibi. Doktorumuz 2 aşılama önerdi olmazsa tüp bebekte devlet yardım ediyor dedi. Bu cuma eşim yine test verecek. Dilerim değerler yükselir, o zamanm vakit kaybetmeden aşılama denenebilir. Ama bizde morfoloji 0 olduğundan endişelerim var, DNA hasarı olabilme ihtimali var ve bu da hamilelik olsa biledüşük demek ve daha kötü bir sonuç bu nedenle tüp bebek kısmına daha olumlu bakıyor gibiyim..

Tamam canım bilgi için teşekkür ederim zaten en geç 2 ay daha bekleyip sonuç değişmez ise aşılama ve tüp bebeğin yolunu tutmaya çalışacağız. bahar ayında kesin düşünüyorum zaten hastaneye gidip araştırmalar yapmayı en geç yaza da eğer hiçbir şey olumlu gitmez ise tüp bebek düşünüyoruz. eşimde sayı 20 milyon yani düşük çünkü hacim az total sperm de mldeki sperm de 20 milyon sadece volüm 2 ila 6 arası olması gerekirken bizde 0.5 ila 1 ml arasında. tıkanıklık mı var diye araştırıldı bir şey bulunamadı varikosel de yok, sadece bu cuma bir bakacaklar idrara kaçma mı var diye... eğer idrarda bulurlarsa aşılamada kullanacaklar. çok enteresan durumlar var bizde ya herkeste olan bizde yok bizde olan başkasında pek yok... kafam allak bullak oldu.

Teşekkürler canım ben de öyle düşünüyorum zaten doktor da önerdi. maddi durumumuz iyi aslında aileler de desteklerse olur ben de birikim yapıyorum zaten eşimdeki sorunu öğrendiğimden beri. ama önce iki aşılama deneyeceğiz aşılamaya en geç 2 ay sonra başlarız eşimin sperm sonucu çıkacak bu cuma bir de idrara kaçma mı var neden volüm az geliyor ona bakacaklar ve ona göre yol alacağız.

Evet güzel düşünülmüş gerek çipli aşılama gerekse çipli tüp bebekte başarı şansı çok yükseliyor ve en önemlisi düşük riski kalmıyor neredeyse baya aza iniyor.
Aşılamalarımda çipliydi aslında ama tutmadı nasip kısmet değilmiş demekki. Tüp bebekte başarı oranı bayağı yüksek ama gerçekten

Aşılamalarımda çipliydi aslında ama tutmadı nasip kısmet değilmiş demekki. Tüp bebekte başarı oranı bayağı yüksek ama gerçekten
Evet benim doktorum da aşılamada normal aşılama öneriyoruz sizin gibi durumda olanlara dedi. Zaten sayı veya morfoloji sıkıntılıysa çipte çoğu engele takılır başarı şansı düşer. Dediğiniz gibi tüp bebek daha mantıklı gibi bakalım yarın test verecek spermlerin bir kısmı idrara mı kaçıyor diye hacim düşüklüğü araştırılıyor hala... Yaza kadar bekleyeceğiz belki arada aşılam deneriz ama yazın da olmaz ise haziran ya da temmuz sonu gibi tüp bebek düşünülebilir.

Çip daha iyi değil mi ya sadece geçenleri alıyorlar başarı şansı daha artıyor. Bilmiyorum aşılama bana normal ilişkiye girmekle aynı gibi geliyor şansa tutarsa. Hayırlısı olsun hakkınızda

Aşılama ile zaman kaybetme , deneyecekseniz de bence ana problem eş ile ilgili ise çip yöntemini mutlaka deneyin. Hazırlanma sürecinde eşiniz mutlaka coenzim kullansın.

Çip daha iyi değil mi ya sadece geçenleri alıyorlar başarı şansı daha artıyor. Bilmiyorum aşılama bana normal ilişkiye girmekle aynı gibi geliyor şansa tutarsa. Hayırlısı olsun hakkınızda
Normalde öyle tatlım haklısın ama benim eşimde herkesin eşinde olmayan bir sorun var. Sperm yoğunluğu iyi mlde 20 milyon ama sperm hacmi (boşalmada gelen meni miktarı) çok az (totalde sadece max 1 ml en son 0.5 ml çıktı, normalde 2 ila 6 arası olması gerekirmiş) . 2 doktor da bu şekilde normal yoldan gebelik ihtimali düşük çünkü spermlerin yumurtaya ulaşması için bir basınç gerekir bu şekilde o basınç oluşmuyor dediler. Ama aşılamada en azından kat ettiği mesafe kısalacak biraz yani hem aşılama hem normal deneriz tutma ihtimali biraz artar. Çipliyi ben de istiyordum ama sanırım eşimin değerlerinden dolayı doktor biz onu önermiyoruz şu durumda normal aşılama olsun dedi.

Aşılama ile zaman kaybetme , deneyecekseniz de bence ana problem eş ile ilgili ise çip yöntemini mutlaka deneyin. Hazırlanma sürecinde eşiniz mutlaka coenzim kullansın.
Evet bend e ne yapacağımı şaşırdım. Eşim tüp bebek için yazı bekleyelim dedi benim de en uygun zamanım haziran sonu zaten. o zamana kadar belki 2 aşılama deneyebiliriz. Eşim proxeed plus (içinde koenzim C vitamini selenyum folik asit vs her şey var) keçi boynuzu pekmezi ve ekstradan E vitamini kullanıyor. Sizce en çok kay ayda düzelme elde edebiliriz?

Anladım canım demekki önerilmediği durumlarda varmış. Hayırlısı olsun hakkınızda ya umarım tutarda uğraşmak zorunda kalmazsınız hiç

Anladım canım demekki önerilmediği durumlarda varmış. Hayırlısı olsun hakkınızda ya umarım tutarda uğraşmak zorunda kalmazsınız hiç
İnşallah canım benim. Eğer hacimde sorun olmasaydı zaten biraz akışa bırakırdık sayıyı artırmaya çalışırdık ama bu hacim düşüklüğünü araştırıyorlar bugün idrar testi (sperm mesaneye mi kaçıyor diye) ve yine spermiogram verdi eşim sonuçlar yarına çıkacak doktorla görüşmeye gideceğiz. Dua et canım umutlandırıcı bir sonuç olur inşallah.

Ayy hadi inşallah sevindirici haberler alın canım bizide haberdar et

Rica ederim. Her zaman içinize hangi yol daha çok siniyorsa oradan ilerleyin Allah yardımcınız olsun işleriniz kolaylıkla sağlıkla ilerlesin dilerim

Sanırım yaza kdar bayaa bi düzelme olabilir. Eş problemi yaşayan arkadaşım 6 ay gibi bir sürede ciddi gelişme kaydetti ve onlarda yaş da var. Düzenli beslenme , sigara ve alkol bırakılırsa harika olur. Bir de idil bozkurtun sayfasını bir inceleyin instagramda.

Ayy hadi inşallah sevindirici haberler alın canım bizide haberdar et
Rica ederim. Her zaman içinize hangi yol daha çok siniyorsa oradan ilerleyin Allah yardımcınız olsun işleriniz kolaylıkla sağlıkla ilerlesin dilerim
Öncelikle herkese iyi dilek ve tavsiyeleri için teşekkür ederim Kızlar bizde baya gelişme oldu ama bu sefer hacinden yana ciddi sorun yaşadık. Tüp bebek bölümüne başlık açtım oradan bakabilir misiniz ayrıntısı ila anlattım şaşıracaksınız

Merhaba ilk defa yazıyorum konu açamadım. Bugün tüp bebeğe başladık gonalf 237.5 iğne oldum ama kafamı karıştıran şeyler var . Erkek infertilesi ve pcos var ama ileri değil femera ovitrelle ile oluyor . Erkek için genetik testler istedi ama bunların sonucu gelmeden başlamak mantıklı mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…