İlk kez tüp bebek yaptıracak olanlar yardım lütfen !!

canım benim de bu ay başlayacaktı ama polip gördü hoca
adetle gel bi bakalım bazen kaybolabiliyor dedi kaybolmadı ise alacak histereskopi olacağım
tedaviye başlayalı 2 ay oldu ama hala yumurta geliştirme aşamasına geçemedik
benim fsh ilk gittiğimde 15 sonra 12 çıktı
ama hoca hala biraz daha düşmesinden yana
çünkü 10 un üzerinde sağlıklı gebelik olmaz diyor
gerçi okadar çok varki yüksek değerle kendiliğinden bile hamile kalan
evet ne yazık
ki hayıt ve aslan pençesi ile bu değerler düşüyor baskılıyor aslında
bana hoca prp işleminin yumurtalık rezervini arttırdığını ve bu hormon değerlerini de otomatik düzeltiğini söyledi
hatta orada konuştuğum bir hastası da prp olduktan sonra fsh ve lh değeri dengeye girmiş
bu ay gittiğimde herşey belli olacak aslında
eğer hala polip duruyorsa histereskopi olacağım
ve prpr yi hatırlatacağım hocaya
onu da denemek istiyorum mutlaka

sana aynı zamanda testere dişli aslan pençesini de öneririm canım
o da fsh ve diğer hormonları dengeliyor
of polip sıkıntı ya bende de vardı alındı ,inşallah senin de düzelir bu ay gittiğinde kaybolmuş olur .benimde tedaviye başlayalı çok oldu ama sürekli her ay bişey çıkıyor vücut sürekli değişiklik gösteriyor canım, prp sistemini ilk başta bende iyi diye duymuştum ama sonra çokta etkili değil diye okudum bir yerlerde ama bilmiyorum belki de kişiden kişiye değişiyordur. ama gerçekten faydası varsa cidden iyi demektir. Fsh a gelince o değer kadar dengesiz bir değer görmedim stresle beraber ilerliyor resmen fsh dengesi bir kere bozuldumu dengede tutmak baya zor.bugün buğday ruşeymiyi sipariş verdim bu arada :) bida civan perçemi alayım :)sende kendini strese sokma inan zaman gelmeyince hep bir sebep çıkıyor...

Selam canım senin adet ne zaman bizde karar verdik eşimle tüp bebeğe. Dr randevuu aldım adetin 3. gününe direk bize tüp bebeğe başlar mı acaba doktor?
canım benim 6 gün kaldı adetime şaşmazsa eğer. devlet hastanesi ise direk tüp bebeğe geçmek için şartları var ama özel hastaneyse eger çok ciddi bir durum yoksa hemen başlarlar takibe ve yaparlar

Merhaba kızlar bnde bu ay aşılama yaptırdım ama maalesef olmadi tüp bebek düşünüyorum ama aklm çok karışık nasıl başlanıyor kaç iğne vuruluyosunuz süreç nasıl ilerlio pek anlamadm .. yumurta toplama işlemine kadar her gün iğne mi vurdunuz 😔süreç hakkında bilgi verirseniz sevinirim
burda doktorların nasıl değerlendırdiği önemli ,sorunun ne o önemli, yani bu tedavileri soruna göre uyguluyorlar. İlk başta regli olduğun zaman gidiyorsun muayene ediyorlar kist polip vs çıkmazsa eger yumurtaların durumuna ve büyüklüğüne göre iğneye başlıyor ve bu kişiden kişiye değişiyor sonra o yumurtalar istenilen boyuta geldiğinde toplama işlemi yapılıyor aynı zamanda sperm alınıyor ve lab.ortamında onlar bölünmeye başlarsa ve yaşarsa 3yada5 gün sonra tranfer yapıyorlar benim bildiğim böyle ilerliyor.ama dediğin gibi kişide ki soruna yumurtalara göre değişiklik gösterir herşey

canım benim 6 gün kaldı adetime şaşmazsa eğer. devlet hastanesi ise direk tüp bebeğe geçmek için şartları var ama özel hastaneyse eger çok ciddi bir durum yoksa hemen başlarlar takibe ve yaparlar
yok kuzum özel benimki. Benim de 2 Nisan işte görünen döngüme göre 34 gün var. Ben 31. gün adet olurum genelde bu şekilde oluyor. Genel testlerimzde hsg de bişeyyok görünüyor ama tabi bu dr farklı bir dr. hiç muayene olmadım buna belki farklı birşey göreek kendisi. Hayırlısı olsun diyorum. İkimiz içinde.

yok kuzum özel benimki. Benim de 2 Nisan işte görünen döngüme göre 34 gün var. Ben 31. gün adet olurum genelde bu şekilde oluyor. Genel testlerimzde hsg de bişeyyok görünüyor ama tabi bu dr farklı bir dr. hiç muayene olmadım buna belki farklı birşey göreek kendisi. Hayırlısı olsun diyorum. İkimiz içinde.
bi sorun yoksa degerlerinde onlar için iyiyse başlarlar hemen Allahın izniyle. sen nerde tedavi oluyorsun canım.

bi sorun yoksa degerlerinde onlar için iyiyse başlarlar hemen Allahın izniyle. sen nerde tedavi oluyorsun canım.
Anladım kuzum. İnaşşalh bakalım benim elimdeki tahlillerimi yaptıralı olmuştur 6 ay kadar yeniden isteyebilir mi acaba amh fsh vs. eşimin sperm testide 3 oldu vereli. Yeni mi ister bunlarla sürdürür mü bilmiyorum.

Ben Doç Dr. Bülent KArs'a gideeğim canım. Daha ilk gideceğim bu doktora. İstanbul Anadolu yakasında. Arakdaşın eşi tedavi oldu yeni pozitif gördü maşalalh. Biz de ona gidelim dedik.

Sen nereye gidiyorsun?

Anladım kuzum. İnaşşalh bakalım benim elimdeki tahlillerimi yaptıralı olmuştur 6 ay kadar yeniden isteyebilir mi acaba amh fsh vs. eşimin sperm testide 3 oldu vereli. Yeni mi ister bunlarla sürdürür mü bilmiyorum.

Ben Doç Dr. Bülent KArs'a gideeğim canım. Daha ilk gideceğim bu doktora. İstanbul Anadolu yakasında. Arakdaşın eşi tedavi oldu yeni pozitif gördü maşalalh. Biz de ona gidelim dedik.

Sen nereye gidiyorsun?
yazmışsın canım bu dr ben de duydum ama tüp bebek yaptığını bilmiyordum lab olarak nereye çalışıyor acaba??

Sen nereye gidiyorsun?
amh testini senelik yapıyorlar da diğer bütün hormon testlerini ister eşinin de aynı şekilde hepsini ister güncel duruma bakmak için canım.İnşallah işerin kolay başlar ve rast gider bende Ankara da yaşıyorum ama Eşkisehir tıp fakültesine gidiyorum

amh testini senelik yapıyorlar da diğer bütün hormon testlerini ister eşinin de aynı şekilde hepsini ister güncel duruma bakmak için canım.İnşallah işerin kolay başlar ve rast gider bende Ankara da yaşıyorum ama Eşkisehir tıp fakültesine gidiyorum
Ankara Eskişehir var arası yine. Allah kolaylık versin.

O zaman bizim tedavi kalır mayıs ayına. Bu testleri gerçi versem bir gnde alırım . Eşimin sperm sonucu da öyle. Ama işte tedavi renglinin kaçıncı günü başlar o önmli .

Ankara Eskişehir var arası yine. Allah kolaylık versin.

O zaman bizim tedavi kalır mayıs ayına. Bu testleri gerçi versem bir gnde alırım . Eşimin sperm sonucu da öyle. Ama işte tedavi renglinin kaçıncı günü başlar o önmli .
şimde canım benim o değerlerin bir güne çıkar evet ama o değerlerde reglinin 2.yada 3. günü bakılıyor sonra hoca o degrlere göre bir yol izleyecek mesela bi kist yada ufacık olumsuz bişey görürse tedaviye başlamaz,birde tüp bebektede reglinin 2.yada 3. günü gidiyorsun iğnelre başlıyorlar yani aynı ay içinde başlamayabilir.

peki canım siz de erkek kaynaklı sorun var mıydı ve sen drla görüştün mü hiç nasıl biri muayene ücreti ne kadar ??
Valla doktorla ben henüz görüşmedim ama gidenler çok olumlu şeyler söylüyorlar. Tek olumsuz duyduğum şey çok yoğun olmasından sebep sıra bekledikleri. Muayene ücreti 350 tl. Bizde sebepsiz olarak görünüyor 2 ayrı doktora gittim ikisi de sebep görmedi. Hatta 3 dr. Senin çocuğun olur dediler. geçirilmiş bir kürtaj ve histereskopim var. Küratjdan parça kalmıştı onu temzilediler. Sonrasında hsg çekildim. Rahim alt kavitede hafif yapışıklık görüldü ama sonrası 3 dokotra da gösterdim gebelik iin engel oluşturmuyor dediler.

Valla doktorla ben henüz görüşmedim ama gidenler çok olumlu şeyler söylüyorlar. Tek olumsuz duyduğum şey çok yoğun olmasından sebep sıra bekledikleri. Muayene ücreti 350 tl. Bizde sebepsiz olarak görünüyor 2 ayrı doktora gittim ikisi de sebep görmedi. Hatta 3 dr. Senin çocuğun olur dediler. geçirilmiş bir kürtaj ve histereskopim var. Küratjdan parça kalmıştı onu temzilediler. Sonrasında hsg çekildim. Rahim alt kavitede hafif yapışıklık görüldü ama sonrası 3 dokotra da gösterdim gebelik iin engel oluşturmuyor dediler.
o zaman sıkıntı yapma canım dr adını ben de duydum o yüzden yazdım sana iyi de oldu fikrim oldu başka çocuğun yok dimi ilk gebelik için uğraşıyorsun

şimde canım benim o değerlerin bir güne çıkar evet ama o değerlerde reglinin 2.yada 3. günü bakılıyor sonra hoca o degrlere göre bir yol izleyecek mesela bi kist yada ufacık olumsuz bişey görürse tedaviye başlamaz,birde tüp bebektede reglinin 2.yada 3. günü gidiyorsun iğnelre başlıyorlar yani aynı ay içinde başlamayabilir.
5. günü de verilebiliyor diye biliyorum ben en geç. Bu yüzden Zeynep Kamil'den de randevu aldım muayeneden 2 gün sonraya. Muayeneden sırasında isterse diye düşündüm gider veririm devlette. Dr. randevumu 2. güne göre aldım bakalım ya bir gidelim yaa nasip diyelim hayırlısıyla.

o zaman sıkıntı yapma canım dr adını ben de duydum o yüzden yazdım sana iyi de oldu fikrim oldu başka çocuğun yok dimi ilk gebelik için uğraşıyorsun
Yaa işte insan yine de kruuntu yapıyor vesveseleniyor acaba ondan mı diye. DR dan histereskokpi de istedim gerekiyorsa yapalm dedim. Gerek yok dedi. Aşılama yaptırdık bir kez belki dedim ordan spermler ilerlemiyordur falan o da tutmadı.

Benim bir oğlum var canım, ama inan yine de hiç çocuğum yokçasına istiyorum oğluma bri kardeş. Ve benim gebeliğim doğal yolla hiç uğraşmadan olmuştu. oğlum 6,5 yasşında şuan. Ben 38 yaşındayım. Daha fazla beklemeye vaktim yok. Yaş geçiyor malum.

Yaa işte insan yine de kruuntu yapıyor vesveseleniyor acaba ondan mı diye. DR dan histereskokpi de istedim gerekiyorsa yapalm dedim. Gerek yok dedi. Aşılama yaptırdık bir kez belki dedim ordan spermler ilerlemiyordur falan o da tutmadı.

Benim bir oğlum var canım, ama inan yine de hiç çocuğum yokçasına istiyorum oğluma bri kardeş. Ve benim gebeliğim doğal yolla hiç uğraşmadan olmuştu. oğlum 6,5 yasşında şuan. Ben 38 yaşındayım. Daha fazla beklemeye vaktim yok. Yaş geçiyor malum.
tabi ki haklısın canım

5. günü de verilebiliyor diye biliyorum ben en geç. Bu yüzden Zeynep Kamil'den de randevu aldım muayeneden 2 gün sonraya. Muayeneden sırasında isterse diye düşündüm gider veririm devlette. Dr. randevumu 2. güne göre aldım bakalım ya bir gidelim yaa nasip diyelim hayırlısıyla.
ben tıp fakültesinde tedavi oluyorum bir keresinde 4. gün gitmiştim kızmışlardı bana neden geç geldin diye canım 2 veb 3 gün en iyisi bilgin olsun

X